ZIERIKZEESCHE Dingsdag A.o 1841. 0 O r It A !V T. den 1 Februarij. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. N.o 10. >7 nr\ WAARSCHUWING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien het Dwangbevel door den Ontvanger der Directe Belastingen alhieropgemaakt tegen de ten achteren zijnde belastingschuldigen op de Grond- en Personele Belasting en bet l'atentregtdienstjaar 18 tnanen de nalatigen bij deze ten ernstigste aan om hun verschul digde alsnog ten spoedigste aan te zuiverentot voorkoming van vervolgkosten. Zierikzee den 29 Januarij 1841. Burgemeester en Wethouders'voornoemd DE CRANE.-tt, Ter ordonnantie van Dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KR OEF. BEKENDMAKING. Achtcrvolgens art. 3 van Zijner Majesteits besluit van den C Ja nuarij 1831, n.' 68, {Staatsblad n.° 2,] heeft Zijne Excellentie de Heer Minister van Financiën, bij resolutie van den 28 Januarij 1841, bepaaldde prijzenhet opgeld daaronder begrepen waarvoor de Collecteurs, Splitters en Debitanten der Koninklijke Nederlandsche Loterijde loten en gedeelten van dien voor de tweede week der trekking van de laatste klasse der 182"'" Loterij, zullen mogen uitge ven te weten Geheele Halve "Vijfde Tiende Twintigste Bij Verhoop: loten f 76,00. - 38,00. - 15,20 7,60. - 3,80. Geheele Halve Vijfde Tiende Twintigste Bij Verhuring loten f 30,00. 15,00. 6,00. 3,00. 1,50. Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd, dat bij voornoemd artikel van Zijner Majesteits besluit uitdrukkelijk is vastgesteld dat de CollecteursSplitters en Debitanten gehouden zijnom zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzee—den—30- Januarij 1841; Voor den Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland De Burgemeester der Stad Zierikzee, DE CRANE. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien de aanschrijving van Zijne Excellentie den Staatsraad Gou verneur dezer Provincie van den 25 Januarij jongstleden [P revinciaal- hlad n." 7.) Hebben goedgevonden: 1.° De Ingezetenen dezer Gemeente te herinneren aan de Nvet van den 26 ventose, 4.c jaar, luidende als volgt: Art. 1. Binnen de tien dagen na de afkondiging dezer wet, zul len alle Eigenaars, Pachters, Gebruikers of anderen, hunne eigene gronden of die van anderen bebouwendeelk voor zoo veel hem aan gaat, verpligt zijn, om de boomen, op die gronden staande, van rupsennesten te zuiveren of te doen zuiveren op poene van eene boete van ten minste drie en ten hoogste tien dagen arbeids. Art. 2. Zij zullen op dezelfde straffen gehouden zijn de rup sennesten en netten van de boomenhagen of struiken afgenomen aanstonds te verbranden, en zulks op zoodanige plaats, alwaar zulks zonder gevaar van brand aan bosschenboomen of struikennoch ook aan huizen en gebouwen zal kunnen geschieden. Art. 3. De bestuurders der Departementen (Gouverneurs) zullen binnen hetzelfde tijdstip, de boomen, welke zich op de onverpachte Nationale Domeinen bevinden van rupsen doen zuiveren. Art. 4. De Agenten dei gemeenten en hunne Adjuncten (Burge meesters en Wethouders of Assessoren,) zullen, ieder in den zijnen, verpligt zijnop de uitvoering dezer wet toe te zien zij zijn ver antwoordelijk voor het verzuim hetwelk ten dezen mogt worden ontdekt. Art. 5. De Commissarissen van het Uitvoerend Bewind bij de Plaat selijke Begeringen zijn verpligtom binnen het tweede tiental dagen na de afkondiging dezer wet, eene schouwing te doen op alle met hoornen, houtgewassen, hagen of struiken beplante gronden teneinde zich te overtuigendat de wering der rupsennesten naar behooren is volbragten om daarvan aan den minister wien het aangaatrap port te doen. Art. 6. De wering der rupsennesten zal in de volgende jaren vóór den 1, ventose (20 Februarij) moeten geschieden, op straffe als hier- voren is bepaald. Art. 7. Indien eenige Eigenaar of Pachter hier op het gezegde tijdstip nalatig mogt zijnzullen de Hoofden der Besturen en hunne Adjuncten zulks ten koste van den nalatigen, door arbeidslieden ter hunner keuze doen verrigten; de kosten deswege zullen bij bevel van inbaarver klaring van den "Vrederegterop do kwitantiën der arbeidslieden van de gezegde Eigenaars of Gebruikersworden verhaald zonder dat de betaling daarvan van de boete zal kunnen verschoonen. Art. 8. De tegenwoordige wet zal op den 1 pluviose (22 Januarij) op bevel van den Gommissaris van het Uitvoerend Bewinddoor de zorg van de Hoofden van de Plaatselijke Besturen worden "afgekondigd. 2." De Ingezetenen oplettend te maken op de verpligting, welke daaruit voor hentot eene tijdige zuivering hunner in eigendom of gebruik toebehoorende boomen, struiken en hagen, vai? de daarin aanwezige rupsennesten voortvloeit, op de schouwingen die deswege door de Plaatselijke Besturen lusscben den 21 Februarij en 10 Maart aan staande en vervolgens zullen worden gedaanen op de kosten en straffen welke het gevolg van nalatigheid of verzuim ten dezen zul- Ten zijn. 3." De Eigenaars en Gebruikers van gronden met hoornen beplant ernstig aan te manen om zich ten dezen in hun eigen belang en dat hunner naburen stiptelijk van hunne vcrpligtingen ta kwijten en daardoor mede te werken tot vernieling vaneen voor de vruchtboomen en houtgewassen zoo nadeelig insect. 4." En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voor wenden zal deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doen gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzee, den 1 Februarij 1841. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRAN-E, rt., Ter ordonnantie van Bezelven De Stads Secretaris, W. J. P. KROB F. D U I T S C II L A N D. FRANKFORT, den 26 Januarij. De toestand der staatkundigs aangelegenheden van den dag is steeds dezelfde. De wapening in Frankrijk duurt steeds voort,- in 'tbijzonder ih de vestingen aan da westelijke grenzen. Wederkeerig worden de toerustingen in Duitsch- land met ijver voortgezet, en bet is te denken., dat bet duitscha bonds-leger, hetwelk tegen bet voorjaar op den voet van oorlog in- gerigt zal wezen, daarop gehouden zal worden, al mogteti de zaken, gelijk men steeds hoopt, eene meer vredelievende wending nemen. -Uit Napels wordt van den 12 geschreven, dat, in den nacht van den 4, te Reggio, de hoofdstad van Calahrieeene allerhevigste aardbeving beeft plaats gehadwelke zeer zware schade heeft aange- rigt- Het paleis van den intendant, de regtbank, kaserne gevange nis het paleis van den gouverneur zijn deels ingestort, deels zoo ge teisterd, dat dezelve niet meer bewoonbaar zijn. Alle bijzondere hui zen zijn meer of min beschadigd, en eenige mede geheel ingestort. Vele personen, werden gekwetst. Gelukkig hebben slechts drie rnen- schen het leven verloren. De inwoners hebben zich op het land ge red. De schokken hebben zich onderscheidene malen herhaald. Ook te Messina moet men dezelve gevoeld hebben en daardoor ook veel schade aangerigt zijn. Men had deswege echter nog geene hijzonder- heden ontvangen. Men schreef deze aardbeving toe aan het lang uit blijven eener uitbarsting van den Vesuviuswelke reeds sedert eenen geruimen tijd verwacht werd. Men zal zich herinneren, dat in dien zelfden nacht een hevige storm te Napels gewoed beeft. GROOT - BRITTANNIEN. LONDEN den 27 Januarij. II. M. de koningin heeft gisteren de zitting van het parlement, met de gebruikelijke plegtighedcnge opend. H.' M." aanspraak, voor zoo veel de ooslersche geschillen betreft, luidde als volgt: Het verheugt mijvan huitonlandsche mogendheden de verzekerin gen te ontvangen van derzelvcr vriendschappelijke gezindheid, en van derzelver ernstig verlangen tot handhaving des vredes. »De stand van zaken in de Levant had langen lijd tot onzekerheid aanleiding gegeven, en was do bron van gevaar voor de algemeene rustMet oogmerk om de rampen af te wenden die uit eene voort during van dien staat van zaken kondon voortvloeijensloot ik met den keizer van Oostenrijkdon koning van Pi llissenden keizer van Rusland en den sultan eene overeenkomststrekkende tot het bewer ken van eene bevrediging der Levant, tot handhaving van het grond gebied des ottomanischen rijks in al deszelfs bestanddeelen en deszelfs onafhankelijkheid, en tevens tot het verschaffen van nieuwe zekerheid voor den vrede van Europa. lk heb gelust, dat deze overeenkomst aan u zal worden voorgelegd-, »Het is mij aangenaam u te kunnen medcdeelen dat de door mij, tot uitvoering van deze verbindtenissei)genomene maatregelen vol komen geslaagd zijn; en ik verlrouwdat de bedoelingen, welke de overeengekomen partijen zich voor oogen steldenop liet punt zijn van in allen deele vervuld te worden." Vervolgens wordt in de aanspraak slechts zeer korlelijk over buiten- en binnenlandscb'e aangelegenbeden gehandeld. Bij de aankondigingdat de begrooting van uitgaven en ontvangsten voorgelegd zal worden, behelst de aanspraak de verklaring, dat, ondanks'de behartiging van spaarzaamheideene voordragt gedaan zal worden, om te voorzien in de behoeften van de openbare dienst. Men verwacht derhalve eene geldleening of soortgelijken financiëlen maatregel. FRANKRIJK. PARIJS., den 27.Januarij. Veel wordt hier dezer dagen gespro ken" van het in beslag nemen van vijf parijsche dagbladen, meestal der legitimistische partij toegedaan ten gevolge van door hen medegedeelde brieven, .welke jaren geleden, echter gedeeltelijk na zijne troon beklimming in 1830, door den fegenwoordigen koning der Fran-

Zierikzeesche Courant | 1841 | | pagina 1