ZEETIJDINGEN. De plegtigheid van Je overbrenging der ascli van Napoleon is op dingsdag den 15 dezer bepaald. De strengste maatregelen tot beveiliging van de rust der hoofdstad worden dagelijks genomen. Volgens berigten, alhier uit Bombay ontvangen, hebben de En- gelschen in Indie voordeelen op Dost Mahomet behaald en zouden de expeditie-troepen ook een chineesch eiland, na zwakken tegenweer, bezet hebben. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 9 December. Zondag avond zijn, bij ge legenheid van l: M.' verjaardagbet raadhuis en de eerepoorten tegen over hoogstdeszelfs paleis, alsmede eenige partikuliere woningen, weder verlicht geweest. Ook het met draagbare gas verlichte fraaije chasinet, voor de sociëteit op het Plein was andermaal geïllumineerd. Bovenal blonk dien avond uit het hótel van Z. IC. H. den prins van Oranje op het Plein hetwelk schitterend verlicht was. Eergisteren avond heeft het gala-bal, hetwelk door Z. M.bij ge legenheid van hoogstdeszelfs geboortedag gegeven werdop het paleis in het Noordeinde plaats gehadwaarop tusschen de 700 en 800 per sonen genoodigd waren. Hetzelve was zeer luisterrijk en werd bij gewoond door de leden van het korps diplomatique, 's konings mi nisters de leden van den raad van state en van de beide kamers vele aanzienlijke rijks-ambtenaren, de leden van den stedelijken raad. de kommandanten van de beide eerewachten en vele andere personen,, Tot laat in den nacht heeft het bal 'geduurd. Van alle zijden ontvangt men berigten nopens de luisterrijke vie ring van 's konings verjaardag, en van de bewijzen van eerbied en liefde, bij die gelegenheid door de Nederlanders aan den dag gelegd. Z. M. heeft bij besluit bepaald dat een opzettelijk onderzoek zal worden ingesteldmet opzigt tot de omstandigheden in de be hoeften van gewezen ambtenaren Belgen van geboorte, aan wie traktementen, wachtgelden of andere toelagen zijn toegekendten einde daaromtrent nadere regeling vast te stellen. Z. exc. de minister van finantiën heeft bekend gemaakt een be- rïgt der vroeger vermelde geldleening van 3 millioen gulden, uitma kende de 2de serie der negotiatie van S millioenentot goedmaking der kosten van droogmaking van het Haarlemmermeer. De inschrij vingen zullen van den 21 tot en met den 23 December geopend zijn., ten kantore van de nederlandsche bank en bij de agenten van den rijks kassier in de hoofdplaatsen der provinciën alsmede te Rotter dam. De fournissementen zullen geschieden op 15 Jannarij, 15 April, 15 Julij en 15 October, telkens 25 percent. In het berigt wordt ge zegd dat de beschikking over de overblijvende 3 millioenentot aan vulling van het voornoemde kapitaal van 8 millioen, in 1841 geen plaats zal hebben. Door z. exc. den minister van marine en koloniën is ter ken nis van alle zeevarenden en daarbij belanghebbenden gebragt, dat de oever-verlichting, geplaatst op den Knmpveerschen toren te Veere, weder, met en van af den 10 dezer maand, zal worden ontstoken, om geregeld des nachts te blijven doorbranden. Wordende zij tevens indachtig gemaakt, dat hot licht thans krachtiger is, en verder zal worden ontwaard dan te Voren. Burgemeester en wethouders der stad Amsterdam hebben ter kennisse van de ingezetenen gebragt, dat Zijne Majesteitbij hoogst deszelfs vertrek uit de hoofdstadgroote tevredenheid heeft betuigd zoo over bet onthaal, gedurende de laatste gedenkwaardige dagen al daar genoten als over de goede ordedie bij de plegtigheid der in huldiging en de overige festiviteiten heeft geheerscht. Uit Winschoten (provincie Groningen) wordt van den 1 dezer gemeld Op II. zondag heeft er, in het naburig Blijham eene ver schrikkelijke gebeurtenis plaats gehad. Het huisgezin van den land bouwer A. Delhmers bad zich des vóormiddags van den dag. ter kerk hegeven behalve eene dienstmeid en een knecht die de huisselijke zaken zouden waarnemen. De knecht had zich kort te voren naar buiten verwijderd toen hij een schot hoorde vallenhij keert hierop terug, en vindt de meid dood en in haar bloed zwemmende uitge strekt op den grond in het woonvertrek liggen nevens haar ligt een jagfgeweerdat geladen in een' hoek van het vertrek had gestaan. Het bovengedeelte van de borst en de hals waren door eene menigte hagel doorboord. De omstandigheden van dit ongeval liggen in het donker verborgen. Heeft de ongelukkige zich zelveen dan wel door onvoorzigtigheid of met opzet den dood veroorzaaktof heeft eene vreemde hand haar getroffen Uit de rigting van het schot is het althans moeijelijk te verklaren dat zij de geweldadige hand aan eigen leven heeft geslagen. MIDDELBURGden 7 December. Na dat op gisteren in de on derscheidene kerken de heugelijke jaardag en inhuldiging van onzen geëerbiedigden koning, Z. M. Willem 11, op eene godsdienstige wijze was gedacht, is des avonds door het muzijkkorps der 6de afdeeling infanterie, bij de onlangs door Z. M. benoemde ridders, de militaire bevelhebbers en eenige hooge civile autoriteiten serenade gegeven. Op heden wapperden de nationale vlaggen uit de publieke gebouwen en partikuliere buizen en van de in onze kade liggende schepen terwij! het spelen der klokken zich bij afwisseling heeft doen hooren. Ten 12 ure paradeerde de schutterij en het garnizoen op de groote markt.' Z. exc. de heer staatsraad gouverneur der provincie ontving daarna de gelukwenschingen der burgerlijke en militaire autoriteiten, colle- gië'n en ambtenarendes namiddags was er diner bij z. exc. Een luchtbal werd ten 3 ure op de groote markt, in tegenwoordigheid Van eene toegevloeide menigte aanschouwersvan alle rangen en stan den, opgelaten. Het stadhuis, de woning van den burgemeester dezer stad jb.1, m.' M. C. Paspoort van Grijpslierke, en van andere inge zetenen worden tot eene illuminatie in gereedheid gebragt. In de sociëteit Sint Joris wordt een luisterrijk bal gegeven en bet afsteken van vuurwerken heeft alom door de geheele stad plaats; alles verkon digt de hartelijke deelneming in dezen voor het koninklijke huis en het nederlandsche volk immer gedenkwaardigen dag. Hebbende ook de bewoners onzer gestichten van liefdadigheidonder het genot Yan bijzondere verkwikkingenin de algemeene vreugde gedeeld. PRIJZEN der EFFECTEN te AMSTERDAM. Woensdag den 9 December 1840. gebleven. BROUWERSHAVEN den 8 December. Heden is uitgezeild bet engelscb schip William Milcalfekapt. E. Philipsonnaar Rotterdam. Nederlanden, 2pC. Werk. Schuld 5 n Amort. Syndikaat4l/s pC. Handel-Maatschappij 4l/, Oost-Indien 5 Rusland, Hope en Comp. 5 Spanje, Negot. 1834 bijArdoin 5 Oostenrijk Bij Goll. en Comp. 5 Negot. Metaiiek 5 MIDDENPRIJZEN van de volsende ARTIKELEN te ZIERIKZEE 49s/v 967, 867, 168 937, 217 pc. O.Tarwel8373!) N. dito 1840. Zomer dito N. Rogge N. Wi nter-Gerst N. Zomer-dito Haver Paardeboonen Witte dito Bruine dito Graauwe Erwten vau den 10 December 1840. De Ned. Mudde. a 9,25 7,50 0,00 6,00 8,00 6,25 8,00 5,80 4,50 4,00 2,50 4,50 3,00 7,00 9,00 4,20 2,60 5,00 8,00 10,00 a 10,00 Groene Erwten Geele dito .Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad De Ned. Mudde. f 7,00 a 7,50 - 6,00 a 6,50 -11,00 a 13,00 - 9,00 a 11,00 - 3,00 a 8,00 Raap-OlieteZimiïce, f 46,00 p. v. Palent—Olié - 50,00 Lijn-Olie-40,00 Raapkoeken f 64,00 de 1040 stuks. Lijnkoeken -80,00 MARKTPRIJZEN der MEEKRAP te ZIERIKZEE van den 10 December 1840 Teelt 1840. Per SO Ned. Pond. Twee en een, i'kvi.f 27,00 a 29,00 2" -25,00 a 26,00 3e -23,00 a 24,00 Een en een, le -27,00 a 29,00 2° - 25,00 ii 26,00 3" -23,00 a 24,00 Per 50 Ned. Pond. Onberoofde, lc kw. f 27,00 a 30,00 2e -25,00 a 26,00 3s -23,00 a 24,00 Mullen, 1® soort - 6,00a 8,00 2® - 4,00 a 5,00 Vorige gewassen in een doen. ADVERTENTIEN. Ondertrouwd zlerikzee, den 7 December 1840. A Igemeene kennisgeving H.K HAR DE M A N, van Utrecht, en K.' de VOS. Heden trof mij de gevoeligste stag mijns levens door het overlijden mijner hartelijk geliefde Huisvrouw, JANNETJE VIS, in den ouderdom van 49 jaren mij nalatende drie Kinderen die nog te jong zijn om hun verlies te beseffen. Ik wensch Gode te zwijgen en in zijnen altoos wijzen en goeden wil te berusten. Noordwelle den 7 December 1840. F. van VESSEM. Algemeene kennisgeving. De Stads Heel- cn Verloskundigen II. L. van DU IJL is verhuisd naar de Poststraat n.° 96 vroeger bewoond ge weest door den Heer Med. Doctor J. N. ROOM. Zierikzeeden 11 December 1840. BERIGT. Het Huis G O L D S C HM TDT COMP., van Berlijn en Straatsburggeeft bij deze. kennis dat bij de GEBROEDERS ABRAHAMS, Boekhandelaars te Middelburg, is gevestigd des- zelfs eenig Depót voor de Provincie Zeeland, voor hunne Chemische Elastieke S C H E E R R IE M E N welke de goedkeuring van alle Akademiên verworven hebben. Zij ziju erkend en gebreveteerd als het volinaakste wat er in dit soort bekend is in 1837 door de Koninklijke Sociëteit van Kunsten eii Wetenschappen Ie. Berlijn; 1838 door de Highly learned Society te Londen; 1839 door de Jury van de Sociëteit van Kunsten op de Tentoonstelling te Parijs. Het gebruik van deze S C H E E R R I E M E N verdient de voor keur boven al wat in dit soort bestaatomdat zij aan de Scheer messen Pennemessen en aan de slompste Chirurgicale en Anato mische Instrumenten in een' 'korten tijd den hoogsten graad vaii volmaaktheid geven en men ze slechts een paar malen over het Riem behoeft te strijken om dit doei te bereiken. Zij verdienen ook de voorkeur boven die kleine Steen die oögënschijnüjk de scherpe In strumenten afslijt. De graad van volmaaktheid die de Scheermessen hierdoor verkrijgen is zoo in het oog vallende dat de huid niet het minste onaangenaam gevoel van het Scheermes heeft zelfs niet bij diegenen welke den sterksten Baard hebben. Deze Scheerriemen duren 10 a 12 jaar, en hebben, gedurende al dien tijd niet noodig bestreken te worden om dat de Chemische bestanddeelen reeds bij de bereiding in het Leer getrokken zijn. Men behoeft ze slechts met een weinig Zeepschuim te bestrijken. Wanneer men het voordeel in overweging neemt dat men uit deze nieuwe uitvinding trekt, kan men zonder overdrijving zeggen dat zij boven al die uitvindingen verheven is, die statiglijk-aangekondigd worden en slechts tot Luxe dienen. De prijzen zijn vast bepaald met houten schroeven f 2 f 3 en 4 met ijzeren schroeven f 5 en 6. NB. Dit artikel is door voormelde Depóthouders verkrijgbaar gesteld te Zierikzee, bij den Boekhandelaar J. van de VELDE ÖL IV IER. te zierikzee bij de wed. a. de vos en zoon stadsdrukkers.

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 2