•If.» M. ZIËRIKZËËSCHË '1Dingsdag A.o 1840. GO'VR AN T. den 24 November. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEBIKZEE. maken bekenddat het kohier van het Palentregt over het lst0 kwar taal 18'°/M van deze stadop den 12 dezer maand door Z. Exc. eden heer Staatsraad Gouverneur dezpr. Provincie is executoir verklaard, én op heden gesteld wordt in handen van den beer Ontvanger der Di recte Belastingen alhierten fine van invorderingwordende de be lastingschuldigen mitsdien aangezocht om hunne aanslagen overeen komstig de wetgetrouwelijk te voldoen. Zierikzee, den 18 November 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. K R O E F. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. In ervaring gekomen zijnde dat het Provinciaal Reglement op de Buurtwegen en Voetpaden, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 4 Augustus 1838n.° 106 -, opgenomen in de Publicatie van den 14 September 1838 (zie de Stads-Couranten n.°" 78, 79, 80 en 81 van dat jaar)niet algemeen wordt nageleefd ten aanzien van het verbod op het berijden der voetpaden. Herinneren bij deze derzelver In- en Opgezetenen aan de bepalingen van art. 73 deszelven Reglements luidende: Geene paardenezelskoeijen stierenossen varkensschapen »of geiten mogen op of over de voetpaden met uitzondering van die, «welke door weiden liggen worden gedreven of over dezelve loopen «noch op of aan dezelve worden vastgezet, en mag op die voetpa- «den niet worden gereden met wagens of andere voertuigen, welke «meer dan een wiel hebben en art. 88. «De overtredingen en verzuimen zullen worden gestraft als volgt: «die van enz. «die van de overige artikelen, met eene boete van f 3 of een dag «gevangenisvoor zoo ver daartegen bij het Wetboek van Strafregt «geene andere straffen zijn of zullen worden bepaald," En opdat een iegelijk zich voor de overtreding van het verbod op het berijden, der voetpaden wachte, zal deze worden afgekondigd aan geplakt en in de Stads-Courant geplaatst, terwijl den Commissaris van Policie het strengste toezigt wordt aanbevolen als met de vervol ging der overtreders belast. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 21 November 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE vt., Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, W. J. 1'. KR OEF. DUITSCHLAND. FRANKFORT, den 18 November. Uit Beijeren meldt men, dat de onlangs daar te lande opgeroepene manschappen des legers, te we ten, die welke nog niet in den wapenhandel onderwezen waren, zijn opgekomen, en vlijtig geoefend worden. Ook beeft de regering eene opgave verlangd van de aan bijzondere personen toebehoorende paar den, die desgevorderd voor de krijgsdienst geschikt zouden zijn. In '1 bijzonder moet ook in HanoVer bij de onderscheidene afdeelin- gen van het departement van oorlog veel bedrijvigheid heerschenten einde het noodige voor te bereiden om het leger op den voet van oorlog te brengen. De Oostenrijksche Beobachter deelt weder een reeks berigten uit Syrië mede, tot den 23 October gaande. Uit dezelve blijkt dat ook Tri poli, dén 17 October, in de magt der bondgenooten is gevallen, na dat 2000 man egyptisehe bezetting de stad ontruimd en het kasteel in de lucht had doen springen. De bewaring der plaats is aan den korvets-kapitein Lagolelti opgedragen. Door de inneming van Tripoli waren de bondgenooten, met uitzondering van S.'lean d'Acre, thans meester van de geheele kust. Men wil voorts dat: het egyptisch gar nizoen op den terugtogtom zich met Ibrahim te vereenigenafge sneden was geworden. Naar men verzekerde zouden de verbonden smaldeelen te Marma- rizza (eene turkscbe haven in Klein-Azietegenover bet eiland Kho- dus) overwinterende kleine vaartuigen en de stoombooten zullen echter voor de Syrische kust blijven. Eene afdeeling van o liniesche pen en 2 fregatten zal do blokkade van Alexandria voortzetten. De Vanguard was den 20 voor Beyruth aangekomen. In het zuiden van Syrië hebben de inwoners een konvooidat uit Egypte naar Damascus bestemd was, opgeligt, en een regement egyp tisehe infanterie, dat S.1 Jean d'Acre verlaten had om dit konvooi te bevrijdeneen verlies van 80 dooden of zwaar gekwetsten en 140 ge vangenen toegebragt. De llobron was in vollen opstanden in Acre zelf werd groote tweespalt onder de officieren bespeurd. De admiraal Stopford had alle geweren, die maar te missen waren, uit Malta ontboden, om de ingezetenen te wapenen. Verder wilde men te Weenen wetendat de nederlandsche vice- consul to Cairo door Mehemed-Ali gelast zou zijn het egyptisch grond gebied te verlatenwaarschijnlijk omdat hij zich tevens met de bezig heden der russische en pruissiscbe consulaten te Cairo belast beeft. GROOT-B RITTANNIEN, TONDEN, den 18 November. Door den storm, die laatstleden vrijdag nacht en zaturdag morgen in deze hoofdstad en de omstreken gewoed heeftisvooral op de riviergroote schade aangerigt. Een groot aantal barkenkolenligters en andere kleine vaartuigen ter we derzijde der Tondenbrugis gezonkenwelk lot ook een groot schip van Quebec komende, en met bout geladen, ondergaan heeft. Soortgelijke treurige berigten komen ook van Southampton., Ports mouth en andere zeeplaatsen in. Te Sunderland zijn twee schepen vergaan eri verscheiden mensehen van de equipage verdronken. Uit China is geen nader belangrijk nieuws. Partikuliere brie ven uit het engelsch eskader verzekeren dat de bewoners der kust zeer genegen zijn om de vreemdelingentegen betalingvan alle le vensbehoeften en ververschingen te voorzien. Het eiland Chu-sanhetwelk de Eugelschen voornemens waren'te bezetten, is, zoo uit hoofde der ligging als uitgestrektheid, vrucht baarheid, rijkdom en bevolking, een der voornaamsten van het kei zerrijk. Men'telt er 11 steden van den eerstén, 72 van den tweeden en derden rang, en 18 forten. Het getal der inwoners wordt door sommigen op 21 millioen begroot. Vroeger strekte de hoofdstad Hang- tcheou-fou tot residentie der chinesche keizers. F R A N K R IJ K. PARIJS, den 20 November. Het adres van antwoord op de troon rede is gisteren avond den koning aangeboden. De daarin vervatte zin snedenwegens de oostersche kwestie en bare gevolgen, luiden dus: «Frankrijk, met vertrouwen op de welwillende stemming berus tende, van welke de staten van Europa niet opgehouden hebben de verzekering te geven gaf eene vrije vtugt aan dien geest van onder nemingen en vreedzame werkzaamhedendie gunstig is aan de ont wikkeling van den openharen rijkdom en aan het heil der natiën "toen ernstige gebeurtenissen de eendragt die zoo wel gevestigd scheen, zijn komen verstoren. Onder zoodanige omstandigheden heeft Uwe Majesteit besloten het tijdstip van de zitting der kamers te vervroe gen. Die der pairs dankt u voor dit besluit. Sire, gij hebt u te midden van de raadgevingen der natie willen plaatsen en de verlichte medewerking der groote staatsligehamen inroepen alvorens uwe rege ring te verhinden omtrent vraagstukken, welke zich aan al de vader- landsche belangen hechten. Het traktaat, tusschen den keizer van Oostenrijk, de koningin van Groot-Brittan niënden koning van Pruis- sen don keizer van Rusland en de Ottomanische' porte gesloten om de betrekkingen tusschen den sultan en den pacha van Egypte te rege len en de daden, waardoor dat traktaat is opgevolgd, hebben Uwe Majesteit tot het nemen van maatregelen doen hesluitenwelke Frank rijk in staat stellen ommet eene volkomen vrijheid van handelen ■den loop der gebeurtenissen in het Oosten gade te slaan. «Sire, de politiek uwer regering heeft, gedurende tien jaren, krach tig medegewerkt om de menschheid voor die vcrnielingsoorlogen te be warenwelke den loop der beschaving stremmen, en wier vreeselijke gevolgen' de volken langdurig ondervindenmaar de waardigheid eener natie is haar leven zelf, en wij weten hoe dierbaar de waardigheid van Frankrijk aan hot hart van zijnen koning is; de Franschen zouden op uwe roepstem opstaanen zouden tot alle opofferingen gereed zijn eerder dan 'in de vernedering van hun vaderland toe te stemmen. Nögtans, hopen wij, zal eene regtvaardige en onbaatzuchtige politiek in de europesche raadsvergaderingen de overhand behouden, en zal de handhaving van het evenwigt tusschen de mogendheden noodzakelijke stappen voorkomen, van welke Frankrijk des te minder terug zou. deinzen naar mate zijn gouvernement alles gedaan zou hebben wat de eer toeliet, om het die te besparen." Van de zijde der liberalen zal in de kamer der gedeputeerden een voorstel worden gedaan, om eene groote menigte stoombooten te bouwen en te wapenen, en die ten allen tijde in de havens aan het Kanaal in gereedheid te houden, ten einde Engeland steeds te kun nen beteugelen en bij de minste blijken van vijandelijke gezindheid te kunnen tuchtigen. Men zegt, dat de maarschalk Clausel zich met dit voorstel zoude willen belasten. In een brief uit Guadeloupe van den 9 October wordt ge zegd dat door engelsohe oorlogschepen peilingen nabij dat eiland wa ren verrigt. Hef smaldeel van de Levantonder, bevel van den schout-bij- nacht Hugon, is aan de nabij Toulon liggende eilanden van Hières aangekomen. Zeven engelsche linieschepen hadden zich den 26 Octo ber, zonder vijandige houding, voor S.' Jean d'Acre vertoond, welke plaats 5000 man garnizoen heeft. Zes regementen zullen buiten S.' Jean d'Acre kamperen, ten einde de gemeenschap met Damascus te onderhoudenen Ibrahim in den rug te beschermen indien hij ge noodzaakt mogt zijn terug te trekken. Men schrijft uit Spanje dat den 4 dezer een buitengewoon cou rier te Alicante is gearriveerd om den kommandant het bevel over te brengen tot het onmiddelijk in staat van verdediging stellen dier stad, ten gevolge van den last, door de fransche. regering gegeven, om een eskader derwaarts te zenden ten einde voldoening te vragen voor

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 1