ZIERIKZEESCHE Dingsdag COURANT. den 17 November BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. N.0 92, A«° BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat het kohier 'voor de belasting op het Personeel negen maanden regt, dienstjaar J8l%i bit. A, n." 8, van deze Stad, op den 6 dezer maand, door Z. E. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie is execu toir verklaard en op heden gesleld wordt in handen van den Heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier ten fine van invordering wordende de daarop vóórkomende belastingschuldigen uitgenoodigd hunne aanslageningevolge de wetgetrouwelijk te voldoen. Zierikzee, den 14 November 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vl., Ter ordonnantie van Dèzelven De Stads Secretaris W. J. P. RROE F. D U I T S C II L A N D'. ERANKFORT den 11 November. Een gerucht dat Ibrahim- bassain, Syrië het onderspit delvende, besloten zou hebben, om naar de zijde van Konslantinopel op te breken ten einde het tooneel des: oorlogs naar Turkije te verplaatsen-, en alzoo de gewapende tusschen- komst der Russen en dien ten gevolge botsingen tusschen de euro- pesche mogendheden uit te lokken vindt hier geen geloof. Men ver wacht integendeel eerlang eene afdoende beslissing van het oostersche vraagstuk waarhij, naar uien hoopt, Frankrijk zich aan de overige mogendheden zal aansluiten. Van don Roven-Bijn meldt- men dat de krijgstoerustingen cn de dreigende houding van de Franschen onder de duitsche bevolking in die streken bij voortduring bekommering haren cn dat die bevol king terwijl door de duitsclnj regeringen gecne openlijke maatregelen genomen worden om de grenzen behoorlijk tegen eénén vijandelijken inval te dekken niet alleen met ongeduld deze uiterlijke werkeloos heid aanschouwt en brandt van verlangen om te wapen geroepen te worden maar hier en daar zelve' zich met den moésten ijver ten krijg begint toe te rusten. Inzonderheid moet zoodanige stemming in het Badenscheen wel in het zoogenaamde Schwarz'wald heerscheni Men spreekt steeds van het vereenigen van duitsche Iroepén aan den Boven-Rijn, ten einde de grenzen tegen eenen mogelijken aanval van Frankrijk te dekken maar het schijnt dat zoodanige vBrceriiging en andere soortgelijke maatregelen tot dus ver door de regeringen slechts beraamd en voorbereid worden. In de dagbladen vindt men de volgende opgaaf van de duitsche krijgsmagt Het duitsch-verbond levert, in 10 korpsen, 235,000 man infanterie, 43,000 man ruiterij. 24,000 man artillerie en pionniers, met 612 stukken geschut. Bovendien bezit Oostenrijk 258,000 man infanterie, 26,000 man ruiterij, 21,000 man artillerie en pionniers, met 800 kanonnen; Pruissen in 6 korpsen, 150,000 man infanterie en pion niers, met 744 stukken geschut. Dit maakt te zamen 643,000 man infanterie, 94,000 man ruiterij, 63,000 man artillerie en pionniers, met 2156 kanonnen Duitschland alleen zou alzoo, bij den aanvang van eenen oorlog eene massa van 800,000 man met 2100 kanonnen, tegenover Frankrijk overstellen. In een berigt uit Italië wordt beweerd, dat eene der mogènd- beden ten gevolge van hetgeen in den laatsten tijd verhaald is ge worden van een tusschen Napels en Frankrijk gesloten verbond aan de napelsclie regering de vraag zou gerigt hebbenwat zij ingeval van eenen oorlog met Frankrijk dacht te doen en dat de koning daarop ontwijkend geantwoord zou hebben dat hij zou dóen het geen hem de zorg voor het welzijn zijner onderdanen en de roem zijner kroon zou voorschrijven." Volgens berigt' uit Athenevan den 28 October had de fransche vloot die in de golf van Salamis aanstalten maakte om er te over winteren met eene stoomboot, die den 23 uit Marseille was aange komen hevel ontvangen om naar Toulon terug te keeren en zou dezelve1 den 28 onder zeil gaan. GROQT-BRITTANNIEN. LONDEN, den 11 November. De toon onzer oppositiebladen, die in den laatsten tijd vijandig tegen Frankrijk was geworden, begint thans te keeren; genoemde bladen beschouwen het noodzakelijk, dat beide landen elkander weder naderenen wijzen op het gevaardat Rusland door den tweespalt tusschen de kabinetten van Londen en Parijs te slerk zou worden. Lord Palmerston s antwoord op de laatste nota des heeren Thiers wordt in onze dagbladen' medegedeeld. Onze minister bestrijdt het denkbeeld, dat Meliemedin de betrekking waarin hij zich in de laatste jaren tot de porte bevond, eene bron van sterkte voor Turkije was; het tegendeel was waar. Daarom houdt lord Palmerston nog aan het beginsel vast, dat de sultan het regt heeft om zijne landvoogden te benoemen en af te zet tenen de buitenlandsche mogendheden hem daarin niet mogen hin derlijk zijn. De minister wil echter den gang der gebeurtenissen niet vooruitloopenen hij verheugt zich dat de fransche regering gedre ven wordt door de zucht tot handhaving de;s vredes. In de zeehavens blijft nog altijd veel drukte héérschen. De groote linieschepen Rfitlannia en Housedie te Portsmouth zeilree lig gen», zullen zeft kiezen zoodra het weder hun toelaat het kanaal te, passerende Calcutta van 84 stukkenbrengt 300 man van Cork naar de Middellandsche Zee overook van Sheernes zijn oorlogschepen derwaarts uitgezeild en anderen naar de west-indische koloniën. Van Malta is berigt, dat H.r M." linieschip Rodney en de oorlogs stoomboot Vesuvius den 22 laatstleden die reede verlaten hebbenom zich bij de vloot onder den admiraal Stafford te voegenwelke vloot alsdan 44 schepen tellen zalwaaronder 14 van linie en zes fre gatten. De commissaris-géneraal op Malta heeft eene inschrijving op de le vering van een zeer grooten voorraad graan uit de zuidelijke pro vinciën Vim' Rusland, geopend. Eindelijk heeft men tijdingen wegens de expeditie naar China over Bombay ontvangen'. Dén 9 .lünij is het cërste daartoe behoorend engelsch schip .de Alligator, in de chinesche wateren aangekomen en het grootste deel der overige schepen dèri 21. Den 22 heeft de op perbevelhebber sir J. J. Gordon Bremer, eene nota uitgevaardigd, waarbij dé rivier en haven van Canton, na den 28. in staat van blokkade verklaard zijn. Kapitein Elliot heeft verscheidene chinesche schepen hij het uitloopeft der rivier genomen en last gegeven om hetr eiland Chusan, aan den mond der groote rivier Vang Tsènte be- magtigen. De admiraal Elliot is den 28 van Macao gearriveerd, en heeft zich bij de expeditie gevoegd. Onder de kustbewoners zijn proclamatiën verspreid waarbij hun beloofd wordt dat hunne personen en eigen dommen geëerbiedigd zullen worden. De chinesche gouverneur Lin heeft, van zijnen kant, belooningen voor het uphrengen of vernielen van engelsche vaartuigen uitgeloofd. Door de Chiliézen was op nieuw' eene vergeefsehe poging aange wendom door middel van 18 branders hij Capsingmoon schade in het eskader aan te rigten. Ook' legde men hun ten laste, dat zij eeno boot niet vergiftigde thee derwaarts gezonden haddendie aan de ma- - trozen te koop moest worden aangeboden. Zoeroovers hadden zich van die boot meester gemaakten door den spoedigen dood van een aan tal hunner na het gebruik dezer theewas het verraad aan den dag gekomen. Fik A N K R IJ K. PARIJSden* 12 November. De koning heeft 100,000 fr. uit zijne bijzondere fondsen ten behoeve der slagtolfers van de overstroomingen in het zuiden des rijks gegeven; de overige leden der koninklijke fa milie hebben dit voorbeeld gevolgd, en nog eerie dergelijke som bij een geh'ra'gr. Een groot aantal gedeputeerden moet' voornernens zijn het voort zetten dér bevestiging van Parijs tè' ontraden naardien het bijstaan dier departementen, welke door de jongste overstroomingen geleden hebben liuii' van dringender noodzakelijkheid voorkomt. Aari de forlön wordt steeds voórtgearbeidofschoon de onteigenin gen veel belemmering verwekken. De citadel, die op den berg Va- ierien wordt aangelegdschijnt' een zeer belangrijk werk te zullen worden. De lirieven van de fibrine luiden, iets gunstiger. Het water be gon te vallen. Oin zich een denkbeeld te vormen van den omvang der schade, kan dienen, dat, volgens een berigt vim den prefect van Lyon alleen in de voorstad la Guillötière 218 huizen voor den aandrang van het water zijn bezweken cn te Vaise riieer dan 300. De burgerlijke overheid en de geestelijkheid hebben geschriften uitge-, vaar'digdom de slagtoffers van déze onheilen te vermanen, den moed niet te verliezen. Ook heeft het ministerie reeds dadelijk aan de kamer een huiten- gewoon krediet gevraagd van een millioenom de beschadigde of ver nielde bruggen' te herstellenen van vijf miliioënenom voorloopig de slagtolfers dezer rampen waarvan men den omvang nog niet schijnt te kunnen berekenen te hulp te komen. Het is nu zeker, dat de fransche vloot van den admiraal Hugoii, bijstaande uit 11 linieschepen uit de Levant naar Frankrijk terug keert en dat de geheeie fransche schcepsmagt alzoo in dé haven van Toulon zal worden vereenigd. De telegraaf van Toulon meldt dat de expeditie van den maar schalk Vale'e naar Medeah met den besten uitslag is bekroond dat. Ahd-el-Kader zich geenszins daartegen heeft durven verzetten en dat de Franschen niet meer dan 32 man aan dooden hebben verloren. Tevens berigt de telegraaf, dat den 22 in de provincie Órah een strooptogt heeft plaats gehad ter tuchtiging van den stam van Reni- Yacoubdie almede is gelukt en waarbij men 20 mannen vrouwen en kinderen, waaronder de vrouwen van onderscheiden opperhoofden, en een zeer geacht priester heeft krijgsgevangen gemaakten voorts 943 runderen 2600 schapen en geiten60 oorlogspaarden 30 kamee'len en 300 ezels benevens wapenen geld enz. den Fran schen in handen gevallen. De telegraaf van Marseille heeftonder dagteekening van den 6, berigten uit Malta overgebragt van den 2, van den navolgenden inhoud «Dé Great Liverpool, den 28 uit Alexandrie vertrokken, is alhier met de indische brievenmaal en passagiers' aangekomen. De admiraal

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 1