IV.» 82. ZIEMRZEESCHE A.» 1840. COURANT. den 13 October, BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. 11 E II E N D M A K ING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Slad Z1ER1K ZEE, Brengen ter kennis van de belanghebbende houders van Stads Effec ten, dat de Commissie tot amortisatie der Stedelijke gevestigde Schul den, yyw Woewulüfj Jtfeii jf"zcr «epr/.uddes middays:n- eene der /.alen van het Raadhuis, zal overgaan tot de jaarlijksche uitioling Van Effectenwelke zullen kunnen afgelost en vernietigd Worden volgens het beslaande plan met uitnoodiging aan iederen houder van Effecten op de Stad, oin bij die üitloling, des verkiezende, tegen woordig te zijn. 7. ieriiizeeden 7 October 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris W. J. V. ERGE F. P II I! L I C A T 1 E. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZJER1KZEE. Gezien de Wet op het Patentregtvan den 21 Mei 1819 (Staats blad n.°. 34). Gelet op Zijner Majesteits Besluit van den 17 October 1820 (Staats blad n.° 22). Brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenen: Dat de gezegelde Patentbladen over het loopende dienstjaar van pri mo Mei 1840 lot ultimo April 1841, ter Stedelijke Secretarie inge vuld gereed liggen, alwaar, te rekenen van heden af lot en mè'l Za- turdag den 17 dezer maandzal worden gevaceerd tot het uitgeven derzelve, na verloop van welken tijd de onafgehaalde Patenten, inge volge art. 2 van wefgemeld besluitzullen worden ter hand gesteld aan de Deurwaarders der Directe Belastingen om dezelve aan de wo ningen der Patenlpligtigen rond te brengen tegen betaling van 10 Gents Voor ieder Patcnlidadwordende den belanghebbenden herinnerd dat aan niemand anders,, dan aan de Patenlpligtigen in persoon het Patent zal worden uitgereikt. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze wor den afgekondigd en in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zieriksee, den 9 October 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd D E C it A N E vt. Ter ordonnantie van DeZelVeti De Stads Secretaris, W. J. P. KR OEF. BEKENDMAKI N G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z1EEIEZ.EE. Gezien het dwangbevel, door den Ontvanger der Directe Bekistingen al hier opgemaakt legen do ten achteren zijnde belastingschuldigen, voorde Verschenen "/ls der belasting op het Personeel over het loopende dienstjaar. Gelet op het besluit Van Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gou verneur dezer Provincie, dd.° 21 Maart 1836 {Provmciaülblad n.° 35). Herinneren derzelver ln- en Opgezetenem.aan de verpligting tot da delijke aanzuivering hunner verschenen belastings-termijnenWaartoe de nalatigén hij deze zeer ernstig worden aangemaand met waarschu wing tevens dat zij, hij langer verzuim, zich zelveii de kosten van vervolging zullen te wijten hebben, welke dé executie van hel dwang bevel zal na zich slepen. Zieriksee, den 9 October 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, W. j. P. KR OEF. BEKENDMAKI N G. Achtervolgens art. 3 van Zijner Majesteits besluit van den 6 Ja- iraarij 1831 n.° 08, Staatsblad n.° 2,) heeft Zijne Excellentie dé Heer Minister van Financiën hij resolutie vaa deh 8 dezer bepaald de prijzen, het opgeld daaronder begrepen-, waarvoor de Collec teurs, Splitters en Debitanten der Koninklijke Nederlandsohe Loterij, de loten en gedeelten van dien, voor de derde i^eek der trekking van de laatste klasse der 181510 loterijzullen mogen uitgevente weten bij verkoop Geheele loten f 84,00. Halve ...- 42,00. Vijfde - 10,80. Tiende - 8,40. Twintigste - 4,20. Geheele Halve Vijfde Tiende Twintigste Bij verhuring: loten f 47,00. - 23,50. - 9,40. - 4,70. 2,35. Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat hij voor noemd artikel van Zijner Majesteits besluit uitdrukkelijk is vastgesteld dat de CollecteursSplitters en Debitanten gehouden zijn, om zich naar die prijsbepaling te regelen, en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zieriksee, den 10 October 1840. Voor den Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland De Burgemeester der Stad Zieriksee, DE 'CRANE. DUITSCHLAND. FRANKFORT, den 8 October, tjit Italië meldt men, dat de sardinische regering aankoopen van paarden bevolen heeftten einde '.de ruiterij, vooreerst op den voet van vrede, voltallig temaken. (n Pruissen zijn, naar luid van een herig! uit Berlijn'van het begin dezer maand al de manschappen der reserve welke dezer dagen tot het houden der gewone najaars-oefeningen opgekomen waren weder huiswaarts gezonden. Des gevorderd kunnen dezelve zeer spoedig weder onder de vanen vereenigd worden. De koning Van Hannover heeft een besluit genomenwaarbij alle uit- en doorvoer van paardeh naar buiten 'stands wordt verboden. Be fransche consul te Messina heeft eenc uitnoodiging tot het leve ren van levensmiddelen aan de in die haven aankomende schepen zij ner natie gedaan, waaruit men opmaakte, dat Frankrijk aldaar eene station in de Middelfandsche Zee wil vestigen, om de gemeenschap met de Levant gemakkelijker te maken en te verzekeren. Maar zoo danige maatregel zou strijdig zijn met de neutraliteit die men zegt dat de napelsche regering bewareh wil. Yan Konstantinopcl schrijft men, dut de russische generaal-ad- judant, baron Lieven, met een turksch generaal der genie, naar Klein- Azic reizen zou, om de positiën te bepalen, welke het russisch leger kon innemen, bijaldien eene vöorwaartsche beweging door Ibrahim liet de porte noodzakelijk maakte de hulp daarvan in te roepen. GROOT-BRIT T ANNIE N. LONDEN, den 7 October. Eene plegtigc mondelinge verbindtenis is, verzekert men, tusschen Rusland Oostenrijk en Engeland geslo ten hij welke zij allen zich verpligt hebben den oorlog aan Frankrijk te verklarenin geval deze mogendheid vijandelijkheden jegens eene der drie genoemde beginnen mogt. Deze verbindtenis, wier nadero bepalingen gemaakt zijn zullen in schrift gebragt wordenzoodra de nood zulks vordert. Pruissen is nog niet tot deze onderlinge schikking toegetreden. Een deel der artillerie, die onlangs uit Spanje is teruggekeerd, Vertrekt naar Konstafitinopél om de turksche artilleristen voor hun vak bekwaam te maken. Een ernstig onderzoek naar de poging tot brandstichting op de werf te Sheernt'ss is aangevangen en verscheiden verdachte personen zitten in hechtenis. Ook Worden twee vreemdelingen nagespoord welke die werf op den dag der ontdekking bezocht hadden, en die, naar hel zeggen van den voerman die hen derwaarts gereden had welgckleede Franse hen schenen te zijn, waaromtrent men echter, evens als omtrent alles wat tot deze geheimzinnige zaak betrekking beeft nadere berigten dient af te wachten. Omfrent dé oorzaak van deri brand op de werf le Devonport schij nen ook weder minder gunstige vermoedens ontstaan te zijn echter neg zonder stellig bewijs van moedwillige brandstichting. Hét vernielen van Beyruth en andere punten op de Syrische kust Wordt door brieven alhier onmiddelijk van daar ontvangen bevestigd maar geenszins de nederlaag die de geallieerde troepen aldaar later door de egypteiïaars zouden geleden hebben. Wel er kennen zij datbij den aanval op Djibail de Engelschen verscheiden officieren en manschappen hebben verloren. Sn deze brieven Wordt iii tegenspraak met de over Frankrijk ontvangen berigten boog op gegeven van den bijvaldien de expeditie onder de Drusert Vindt. Uit de engclsche Oost is vrij belangrijk nieuws. De admiraal Elliot is den 16 Junij aan boord van bet linieschip Melville, en vergezeld van twee andere schepen te Singapore aangekomen en van daar naar China voortgestevend. Drie chinesche jonken waren onder weg genomen maar op last van den admiraal Weder vrij gelaten. - Men berekende de engclsche scheepsmagttoen in de chinesche wateren vereenigd op 21 waaronder drie' vier-en-Zeventigersbuiten die welke nog verwacht wérden. Voor de haven van Canton lagen verscheiden groote jonken met steenen geladen, om daarmede, in tijd van nood den ingang af te sluiten. Overigens schenen de Chinezen weinig denkbeeld van het hun dreigend gevaar te hebben. De Arabieren hebben den 5 Jul ij eeft derden aanval Op Aden be proefd maar met even slecht gevolg als vroeger. Die vesting was op nieuw versterkt. FRANER IJ K. PARUIS, deh 7 October. Dd stemming der gemoederen wordt meer en meer opgewonden. In de opera is bij de opvoering van Guil- laume Tell deri Marseillaise verlangd; ook op straat is dit lied gezon gen te Bouaan insgelijks in den schouwburg zonder dat de policie daar' is tusschen heide durven komen. Meti spreekt van een' kenmer kenden Stap tier nationale garde in de hoofdstad; zij zouden zich tot hunnen opperbevelhebberden maarschalk Gérard, enden minister van binnenlandscbe zaken willen rigten in den kleinen oorlog willen ge oefend wordenuè algémeené herstolling en Mobilisatie der nationale garde over het geheele rijk verlangen, enz. Het hof der pairs heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van Lodewijk Bonaparte. Die prins is veroordeeld tot levenslange opslui ting in eenC vesting; de bejaarde graaf Montholon, die zoolang de getrouwe lotgenoot van keizer Eapoleon is geweest, tot twintig jaren gevangenisde personen van Lombard. Parquin en Persitjny tot de-

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 1