81. ZIERI&ZEESCHE Vrijdag COURANT. den 9 October BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. WÊÊ VT" II Or A.° 184Ö. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Slad ZTFRTKZEF, brengen door deze ter kennis van derzelver In- en Opgezetenen, dat de aanslagbiljetten voor den Persorielen Omslag dezer Stadover het dienstjaar 1839, zullen worden rondgegevenmet uitnoodiging aan een iegelijk, om uiterlijk binnen 14 dagen deszeifs aanslag ten kan tore van den Stedelijken Ontvanger, wijk D, n.° 406, te voldoen, alzoo de Ontvanger in last heeft om%gtonder aanzien van persoonde verëischte vervolgingen tegen de nalaten in te stellen. Het Bestuur neemt deze gelegenheid waar, om een vrij algemeen dwaalbegrip, ten aanzien van den aard en oorsprong dezer belasting, te keer te gaan, als of deze omslag dienstbaar zoude zijn om zeker te kort, van vroegeren tijd te dekken en aan te zuiveren, aange zien deze omslag eenig en alleen dienen moet om in de loopcnde be hoeften der Stad jaarlijks te kunnen voorzien, overmits de opbrengst der belastingen gebleken is daartoe ontoereikend te wezen. En opdat niemand hiervan onwetend zoude zijn zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Zicrikzee den 21 September 1840. Burgemeester en Wethouders voorn.'1, DE C Tl A N Evl. Tor ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris W. J, P. KR OEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z1ERIKZEE, brengen ter kennis van de belanghebbende houders van Stads Effec ten, dat de Commissie tot amortisatie der Stedelijke gevestigde Schul den, op Woensdag den 28 dezer maanddes middags, in eene der zalen van het Raadhuis, zal overgaan tot de jaarlijksche uilloting van Effectenwelke zullen kunnen afgelost en vernietigd worden volgens het bestaande plan met uitnoodiging aan iederen houder van Effecten op de Stadom bij die uitlotingdes verkiezendetegen woordig te zijn. Zicrikzee, den 7 October 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CE A NE, vt., Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTEB en WETHOUDERS der Stad ZIER1KZEE. Gezien de Wet op het Patentregtvan den 21 Mei 1819 (Staats blad n.° 34). Gelet op Zijner Majesteits Besluit van den 17 October 1820 (Staats blad n.° 22). Brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenen Dat de gezegelde Patentbladen over het loopende dienstjaar van pri mo Mei 1840 tol ultimo April 1841ter Stedelijke Secretarie inge vuld gereed liggen, alwaar, te rekenen van heden af tol en met Za- turdag den 17 dezer maand, zal worden gevaceerd lot het uitgeven derzelve, na verloop van welken tijd de onafgehaalde Patenten, inge volge art. 2 van welgemeld besluitzullen worden Ier hand gesteld aan de Deurwaarders der Directe Belastingen om dezebe aan de wo ningen derPatenlpligtigen rond te brengen tegen betaling van 10 Cents voor ieder Patentblad wordende den belanghebbenden herinnerd dat aan niemand anders, dan aan de Patentpligtigen in persoon bet Patent zal worden uitgereikt. Eu opdat niemand hiervan onwetendheid voorwendezal deze wor den afgekondigd en in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 9 October 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd,, DE CR ANE vt., Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. K1ÏOEF. DÜITSCHLAND. FRANKFORTden 3 October. Over Weenen is hier uit Kon- Stantinopelvan den 16 September, berigt ontvangen, dat Mehemed- Ali door den sultan ook van het bewind van Egypte vervallen ver klaard is, en dal tegelijk zijn opvolger in dat bewind benoemd is. Deze zou zijn de gewezen bassa van Varna. Het reeds vroeger elders verspreid geruchtdat er sprake is van eene alliantie tusschen de zee-mogendheden van den tweeden rang, ter gewapende handhaving harer neutraliteitop den voet als zulks tusschen de noordsche mogendheden in 1780 en later in 1800 ge schied is, was, volgens brieven nit Napels, ook daar in omloop. Voorstellen tot dit einde zouden zeggen de?e brievendoor de neder- landsche regering aan verscheiden italiaansche hovenonder anderen aan die van Sardinië, Napels en Toskane, gemaakt en de preliminairen van een traktaat tusschen Napels en de Nederlanden reeds bepaald zijn. GROOT-BRITTA N N I E N. LONDEN, den 4 October. De belangrijke tijding wegens het in nemen tan Beyruth en het vertrek der consuls uit Alexandrie, zijn hier gisteren over Parijs ontvangen. Nog dieperen indruk heeft gisteren ter beurs het berigt gemaakt dat vrijdag avond eene gelukkig verijdelde poging is aangewend, om H.' M." schip van linie Camperdown, van 120 stukken, in bet dok der werf te Sheerness liggendeen waarschijnlijk ook de verdere al daar liggende schepen, te verbranden. Zoodra de brand ontdekt en gebluscht was, is een naauwkeurig onderzoek gedaan en zijn eene me nigte ligt ontvlambare stoffen die blijkbaar met opzet aangebragt wa ren henevens daarin verborgen lonten gevonden. Terstond nadat deze tijding bij de admiraliteit ontvangen was hebben, lord Minto en sir Charles Adam zich naar Sheerness begeven. (Te Havre was den 3 dezer het ger.ucht in omloop, dat te Plymouth vier fransche matrozen waren gevatdie tot de manschap van de fransche regerings-stoomboot Ie Flambeau, kort te voren te Plymouth aangekomen, behoorden, en verdacht werden gehouden van daders der brandstichting op de werf van Devonport te zijn. Het gerucht voegde er hij, dat de kapitien van le Flambeau besloten had, om te Plymouth te blijven, tot dat de onschuld zijner matrozen erkend, of dezen hem weder uitgeleverd zouden zijn. Volgens eene andere le zing, was de fransche stoomhoBt door de engelsche overheden te Ply mouth aangehouden FRANKRIJK. PARIJS, den 3 October. Men heeft twee nadere telegrafische depêches ontvangenzijnde van den navolgenden inhoud Marseilleden 1 Octoberlen vier ure des namiddags, liet hoofd van den maritimen dienst aan den minister, van marine De brieven door de engelsche pakketboot Aigle aangebragtzijn nog niet rondgedeeld maar een dagblad van Malta kondigt aandat Beyruth door de engelsche vloot geheel plat geschoten is; dat 7500 man, namelijk Turken, Oostenrijkers en Engelschen, ontscheept wa ren en zich bij die stad gelegerd hadden dat eigenlijk Ibrahimdia zich op twee uren van de voorposten bevond, zich gereed maakte, om, als bij versterking zon ontvangen-- hebben aan te vallen. Alexandrie werd geblokkeerd." Marseille, den 2 October 1840, ten elf ure. Alexandrieden 17 September. De consul-generaal (le Alexandrieaan den voorzitter van den raad. y> De vijandelijkheden zijn in Syrië begonnen. De engelscbe en oos- tenrijksche smnldeelen hebben, na Beyruth en eenige naburige punten te hebben gebombardeerd, den 11 September 6 of 8000 Turken met 12 stukken kanon ontscheept. Üra/iim-pachadie te Beyruth was, maakte zich gereed, om ben den volgenden dag aan te tasten. De Libanon was rustig. De Fran- scben (die te Beyruth gevestigd waren hadden zich ingescheept. De nationale vlag woei van het fransche consulaat." De Constitulionnel, die geacht wordtmeer bepaald het gevoelen van den beer Thiers uit te drukken, spreekt met bitterheid over het bombardement, en geeft te gelijk te kennendat deze vijandelijkheden voorzien waren en dat de fransche regering nu zal overwegenwat haar te doen slaat." Volgens berigt uit Algiersvan den 28 Septemberhebben eenige fransche troepen te midden van een der bergketenen van den Atlas, eene belangrijke overwinning op een der broeders van Abd-el- Kader behaald. De Arabieren zijn uit Mejana verdreven en hebben in de woestijn eene wijkplaats gezocht. Den 4. De koning heeft van Z. M. den koning van Pruissen brie ven van kennisgeving ontvangen nopens de bevalling van H. K. H. mevrouw de prinses Albert van Pruissen. Eerlang en op zijn 67ïl" geboortedag zal Z. M. de koning den eersten steen leggen van eene der forten aan de zijde van Neuilly. Bij die gelegenheid zal een gedenkpenning worden geslagen. Heden is, uit Marseille, van den 2, de volgende telegrafische depêche van den chef van den maritimen dienst aan den minister van dat departement ontvangen «De Dante is van Malta aangekomen: dat schip brengt het berigt mede, dat het, hij deszeifs vertrek, aldaar gelaten heeft het engelscbe linieschip Cambridge, komende uit Engeland, en zich gereed makende om naar de Levant te vertrekken. Brieven uit Syrië bevestigden het bombardement van Beyruth. De kapitein van den Scamnndre schrijft mij, onder dagteekening van den 25 uit Malta, dat, bij zijn vertrek uit Konstantinopel een raad, in den divan gehouden, de afzetting van Mèhemed-Ali uitgespro ken had. De gezanten van Engeland en Oostenrijk waren bij deza raadsvergadering tegenwoordig geweest. Het fransche smaldeel was den 15 te Napoli. De bijzondere brie ven houden in dat de te Beyruth aan land gezette troepen (der bond- genooten) genoodzaakt zijn geweest wederom scheep te gaanmet een verlies van 2000 man." Een dagblad zegtdat de heer Thiers en alle andere ministers bekend hebben dat zij hun ontslag zouden nemenbijaldien men

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 1