ZIEM&ZEE8CHE t ft A M T, flf.o 76. Üingsdag A.° 1840» den 22 September* BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN, Do STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND brengt bij deze ter kennis van de belanghebbendendat op Donderdag den eersten October aanstaande, des voormiddags ten tien «re, op.het Raadhuis der Stad Tholen, onder nadere goedkeuring van Hee'rcn Ge deputeerde Staten dezer Provincie in het openbaar zal worden verpacht, het OVERZETVEER van GORISHOEK op den YERSEKEN-. DAM, voorden tijd van zeven jaren, ingtmndc den eersten 'January 1841 en eindigende met den laatsten December 1847, op de voor-, waardenwelke ter Provinciale Griffie van Zeeland, ten Raadhuize dei- Stad Tholen en in het Gemeente-huis te Scherpenisseter inzage van de gegadigden zijn nedergelegd. Middelburgden Ï5 September 1840. De Staatsraad Gouverneur vo'óTiii.d VAN VREDENBURCH. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEKTEZEE. Overwegende, dat voor het doelmatig gebruik der hieuw gebouwde Brug, buiten de Zuid-Havenpoort, verordeningen noodzakelijk zijn, zoo ten aanzien der scheepvaartals ten opzigtó van het rijden over dezelve. Gelezen art. 36 van het Reglement van Policie voor deze Stad. Besluiten: Het wordt verboden om over deze Brug met wagens of paarden anders dan stapvoets te rijden. De döo'rtogt der Brug vo'ór de binnenschepen zal niet anders plaats vinden dan inet half tij. De schippers zullen op eenen bekwairlen afstand van. deze Brug zorg 'dragen dat de. zeilen Worden geborgen de boegspriet 'geschoord de zwaarden opgehaald cn liet anker voor op de boeg geplaatst zij. Ingeval van harden wind of sterkten stroom door de werking van het eerste Sas., zullen zij een. tros Pan wal moeten hebben, teneinde de vaart van de schepen te bedwingen. t Het wordt verbóden om voor of bij het doorvaren' dezer. Brug, met haken of b'óom'en die met ijzer zijn besla-gén in bet metselwerk óf hout der Brug te stekenwaartoe uitsluitend do due d'alvon worden aangewezen. Ingeval van tegen, elkander inkomende vaartuigen, zullen de voor den wind varende allereerst moeten doórvieren en de andere zoo lang móeten toeven. Bij harden windals de molens met halve zeilen malenzal de brug niet Worden geopend. Geen'e touwen zullen aan de nieuwe Brug of ijzers mogen worden vastgemaakt. De overtreding dezer bepalingen zal gestóft worden met.eenè boete van drie. gulden of een dag gevangenis, jolgens art. 69 van gedacht Policie-Reglernent. De HavenmeesterBrugophalers en de aan de poort geplaatste Commies der Middelen worden gelast 'toe te zien dat deze bepalingen worden nageleefd en zullen vati alle overtreding relaas opmaken. Afschriften dezes bcsluits zullen aangeplakt en gezonden worden aan de Heeren Kanton-RegterCommissaris van PolicieHaven meester en Bruglieden tol toepassing ieder voor zooveel dezelve betreft. Aldus gearresteerd te Zierikzeeden 26 Augustusen gepubliceerd 'den 21 September 1840. Burgemeester ten Wethouders voornoemd DE CRANE., vt., Ter ordonnantie v§ti Dtezelveii De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Brengen dobr deze ter kennis van derzelver In- cri Opgezetenen, dat de aanslagbiljetten voor den Persorielbn Omslag dezer Stadover het dienstjaar 1839 zullen worden rotidgégeven met uitnoodiging aan een iegelijk, om uiterlijk binnen 14 dagen dckzelfs aanslag ten kantore van den Stedelijken Ontvanger, wijk Dn.° 406, l.e voldoen, alzoo de Ontvanger in last heeft om, zonder aanzien vati persoon, dë ver- eischte vervolgingen tegen de rialatigen iti te stellen. Het Bestuur neemt deze gelegenheid waar, om een vrij algemeen dwaalbegrip, ten aanzien vail den aard ën oorsprong dezer belasting, te keer te gaanals of deze omslag dienstbaar zoude zijn om zeker te kortvan vröegereri. tijd te dekken en aan te zuiverenaangezien deze omslag eenig en alleen dienen moet om in de loopende behoeften der Stad jaarlijks të kunnen voorzienovermits de opbrengst der be lastingen gebleken is daartoe ontoereikend te.wezen., En opdat niemand hiérvan onwetend zoude zijnzal deze wórden afgekondigd eh aangeplaktmitsgaders in dezer Stads-Coürant geplaatst. Zierikzee den 21 September 1840. Burgemeester en Wethouders voorn."1 DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris W, 4, K Si OEF. DUITSCHLAND. FRANKFORTden 15 September. De plegtige huldiging der sten- den van het koningrijk Prui'ssen en van het groothertogdom Poseft heeft den 10 dezer te Koningsberg plaats gehad. Men schrijft van de turksche grenzen, dat het londcnsche trak taat van 15 Julij in Albanië én Macedonië een zeer ongunstigeu in druk heeft 'gemaakt, te» gevolge dete daardoor opgewekte vrees, dat de Russen Kónstantinó'pel zullen bezetten. Do turksche regering moet een. aanzienlijke bestelling van vee ge daan helibën, naar menzeide; tot proviandering eener russische vloot, die dagelijks in den Bos'phor'us verwacht werd. GROOT- BR ITTANNÏEN. LONDEN, den 16 September-. De Courier zegt, dat bij uit zeer goede bronnen heeft vernomen dat er middelen zouden worden ge vonden om eene botsing tusschen Frankrijk en .de groote mogendheden Van Europa te Verhoeden. Dit blad schijnt te veronderstellen 'dat, met eene aftreding der tegenwoordige ministeriën van Frankrijk en Engeland het behoud des vredes zou gewaarborgd worden. De Morning-Herald deelt het traktaat van den 15 Julij nu in deszelfs geheel mede. In art. 2 wordt slechts bepaald dat de engel- sche en oostenrijk'sche smaldeelen (de turksche magt) zouden helpen om de gemeenschap ter zee tusschen Egypte en Syrië van krijgsbe hoeften. "enk af te ..snijden. Men ziet dus hier niet in, met welken grond de commodore Napier alleen 'schepen heeft kunnen wegnemen ten men sprak liedëft ter beurze zelfs van zijne terugroepingdaar zijn 'gedrag zcifs door lord Pahncrsionzóu worden afgekeurd. In dat 'geval hoopt tenendat de admiraal Siopford meer tol voorzig'tigheii zóu wordeft aangespoord. De voorname inhoud van het traktaat is overigens bekend. Dezer dagen zijn alhier 300 'tol-com.miezen afgedankt, ter zake van oogluiking te hebben gebruikt, bij insmokkeling van tabak. De duiker Deane heeft voor Spithead de. overblijfselen gevonden Van file Mary Rosé, in het begin óf omstreeks liet midden der 16da eeuw daar ter plaatse vergaan', na een zeetreffen met de. Franschen. Verscheiden belangrijke voorwerpen zijn daarin nog gevondeli, als een metaal stuk geschut van 11 voet lang, in deri besten, staat, en op 200 pond st. geschat, met steencn kogels; voorts bogen, pijlen en ander oud wapentuig. In Albany Waren, door het instorten Van eene brug, over het kanaal, een dertigtal rnenscheh omgekomen van de 70, die in het wa ter warén gestort. Sedert het gedeeltelijk bezetten van Mexico door LJ'rrea cn da Federalisten is aldaar gedurende tien dagen Linnen de stad gevoch ten zonder dat het nog' tot eene. beslissing gekomen was. De pre sident Bustamente bad de voorwaarden tót schikking, lieni door ürrect aangebodenvan de band gewezen. Bij het bemagligen der citadel zijn verscheiden mexicaansche generaals omgekomen. FRANKRIJK. PARIJS i 'den 15 September. Een dagblad meldt dat de zaakge lastigde van Engeland thans aan onze regering ..officiële mcdedeeling van het beruchte traktaat van (jen 15 Julij gedaan heeft. Uit het westen wordt gemeld, dat de soidatcri der laatste iigting getrouw, en gewillig opkomen. Uit Tonkin wordt, gemeld, dat vooreerst liet linieschip Généreux troepen naar Afrika zal overbrengen. Onder deze troepen is een ba- taiüon Spanjaarden van 700 man, hetwelk onder c!e uitgewekene Car- listen is .aangeworven. Men heeft licrigteh üit Malta van den 4 Septemberhoudende, dat de blokkade van de haven van Alexandrie den eersten dier tnaaml is begonnen bh dat de Engclschen inderdaad reeds eenige schepen, ónder egyplische vlag varende, in beslag hebben genomen. Met deza berigtcn wordt gemeld, dat er Wel efcn korps turksche soldaten van Konstantinopel naar Cyprus is gezeild, maar nog geenszins, dat hetzelve zich reeds dadelijk bij ïle britsche sbheëpsmagt voor Bcvruth heeft 'gevoegd. Den' 16. Reeds maandag moet men een begin maken met het aati- leggcn der vestingwerken rondom Parijs. Langs de geiieele frariscbe kust is men ijverig bezig aan de Iigting van 10,000 matrozen, welke dienen moeten op de zes liniesche pen cn dertien fregatten, die thans gewapend worden. Te Havre maakt men vele toebereidselenmen zegt zelfs dat de ke ten,, die in .vroeger lijden den ingang der haven afsloot, hersteld moet worden. De contrë-admifasl Lalande is naar Toulon vertrokkenom het be vel óp zich le nemén over hel reserve-eskader, in plaats van den ad miraal Rosamél. Als een der Ongelukkige gevolgen van den stilstand ondéf het ambachtsvolk wordt opgegeven, dat in da spaarbank te Parijs •Perleden zondag en maandag slechts 442,297 ff. ingebragt en 1,775,000 fr. terug geëischt zijn. -A Uit de gevangenis van Doullens zijn zeventien politieke veroor deelden ontsnapt, door middel van een ondcraardschon gang, die het hun gelukt was te gravenzonder dat de oppassers zulks schijnen be merkt te hebben. Tien hunner moeten reeds in do omstreken vail Amiens Wéder géPat zijn;

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 1