u ZIERIKZEESCHE C O R A 81 T, r rij dag den 18 September BESTUREN EN ABMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. M.» 75. A.o 184Ö* BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZTERIKZEE maken bekend dat het kohier voor het Palenlregt, dienst 18'*°/41 van deze Stadmitsgaders bef suppletoir kohier van de belasting voor het Yeefbnds oVer dit jaar, op den 11 dezer maand door Zijne Excell. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie zijn executoir ver klaard, en op heden gesteld worden in handen van den heer Ontvan ger der Directe Belastingen alhier, ten fine van invordering; en wor den de belastingschuldigen mitsdien aangezocht, om Imnne aanslagen ■overeenkomstig de Wet, getrouwelijk in handen voornoemd te voldoen. Zierikzeeden 15 September 1840. Burgemeester en Wethouders voorn.d DE CRANE, W., Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BERIGT.. De CENTRALE DIRECTIE van SCHOUWENBURGH en WESTLAND, Geziert de aanschrijving Van den Heer Staatsraad Gouverneur der 1 Provincie Zeeland, van den 15 April 1839, A, ft." 4469, 2de en 6d° afd.houdendede aanbeveling, om, uit aanmerking der onuilvoerlijk- heid om de eigendomsovergangen Van vaste goederen volgens de bij dé Polders bestaande oude veldboekenin betrekking tot de kadastrale 'omschrijving te doen plaats vinden dezelve in overeenstemming met de kadastrale leggers te brengén met dien Verstande hogtans dat aan de grondeigenaren, die vrijdommen zullen worden toegekend, waarop bij, ten gevolge der hoegrooihede'n hij die oude veldboeken, aanspraak kunnen maken Geletdat de voorbereidende werkzaamheden daartoe bètrekking hebbendevoorloopig zijn lot stand gekomen en hij den Penningmees ter dezer Polders in gereedheid liggen Noodigt hij deze de Ingelanden van deze Polders uit óm niét Vertoon van hunne geschotbiijetten en die der grondlasten gedurende den tijd van ééne maand daarvan ten kantore van Welgemelden Penningmeester inzage te komen nemen en wel iederén Maandag Dingsdag en Vrijdag, des voovrniddags van 9 tot 12 ure ten einde zich van de toegekende vrijdommen en afschrijvingen te verzekeren terwijl wanneer gedurende die maand daarvan door de Ingelanden geen gebruik zal zijn gemaakt het door deze Directie d'üèrvo'or zal gehouden Worden dat die toegekende vrijdommen en afschrijvingen naar hehooren zijn volbragten de dijkslasten op de ware kadastrale perceèlch wel er. teregt zijn toegepast Eindelijk Worden n'og de Ingelanden onderrigtdat voortaan hij alle voorkomende verknopen en overdragtén van vasté goederen in gezegde Poldersop vertoon van een extract uit den kadastr'alen legger door den bevoegden beambte af te géven hij denzelven Pen ningmeester inzage kan worden genomen dér dijkslasten welke op ieder perceel drukken of welke vrijdommen aan dezelve zijn toegekend. Zierikzee, den 15 September 1840. De Centrale Directie voornoemd Jde KATER, yt. Ter ordonnantie van Dezélvé D JONGE. DtlTSCHLAND. FRANKFORT deh 13 September. Uit Konstantinopel heeft men taieuwe hcrigten tot deh 26 en uit Alexandrie tot den '17 Augustus. Vijf engelsche linieschepen waren reeds voor Alexandrie verschenen. De Rellcrophon was tegenover het paleis van Mehemed-Ali vbor 'anker gaan liggen. Het oostenrijksche eskader was deh 16 AugiiStus van Phokea Afgezeild, om zich naar Alexandrie en van daar naar de Syri sche kust te begeven. De admiraal Stopford had den 19 met 6 linie schepen de reede van Mitylene verlaten, om dezelfde rigting te ne men eh dan met de vereenigde engelsch-oostenrijkscbé vloot naar de streek van Reyruth te zeilen. Den 20 Augustus was eene uit 5 oor logschepen bestaande turksche vloothenevens 25 transportschepen met 6000 man iandingtroepen van Konstantinopel naar den Archipel afgezeild. De troepen zouden op het eiland Cyprus aah land gezet Worden. De jongste brieven hit Rome spreken van eeh gehouden kabi netsraad j waarin besloten zou zijn de beide'vestingen van den pau selijken staat, Civita-Vecchia en Ancona, in gèducbten staat van ver dediging te brengen, en de bezettingen te versterken. Men beschouwde "Zulks niet als bet voorteelten van oorlog, maar slechts als een voor- Zigligheidsmaatregejom zich niette laten overrompelen. Wat hier van zijzoodanig plan schijnt aan het gerucht eener eventuele be zetting van Ancona door de Frahscben eenige meerdere waarschijnlijk heid of wel tot dat gerucht aanleiding te hebben gegeven. Men méldt uit Koppenhagen dat des avonds van den 5 dezer bene russiscbe gewapende schooner en den volgenden dag het russisch linieschip Finnland, henevens een transportschip, zuidwaarts koers houdende, aldaar gepasseerd is. Reeds vroeger had men er berigt, dat èen russisch eskader, twin tig zeilen sterktusschen Bornholm en Goltland gezien was. GROOT-BRITTANNIEN. LONDEN, dén 12 September. Een der dagbladen zegt onderrigt to 'zijn(tot hij het traktaat van den 15 Julij hoofdzakelijk de Vol gende geheime bepalingen gevoegd zijn; «In geval van nood, zal een russisch leger naar Klein-Azie gezon den worden,, en zoodanige stelling innemen, als best berekend is om de turksche hoofdstad te dekken en te beschermen. Het getal dezer troepen zal bij gemeen óverleg der verbonden mogendheden: worden vastgesteld. De Dardanellen en de Bosphorus zullen voor oorlogsche pen van alle natiën, hoe ook genaamd, gesloten worden, De pofte en Engeland zijn gemagligdom operatiën tegen Mehemed-Al.i te be ginnen zonder de uitwisseling der ratification af te wachten." Omtrent de eischéndoor den commodore Napier aan de egyptische autoriteiten in Syrië 'gedaan, verneemt men nader, dat, terstond na zijne aankomst ter reède van Beyruthde engelsche consul door hem verzocht werdaan de ingezetenen mede te deelendat hij gereed stond dé stad te beschieten indien zijhenevens al de turksche troe pen niét in zijne handen gesteld werd. Soliman-pacha had op den eiseh geantwoord liever al de Syrische steden te zullen verbranden dan een enkelen duim gronds af te staan, en daarop had de engelsche vlootvoogd het bij de bedreiging laten berusten. Bij het vernemen van dé verschijning der Ëngelschen bij Beyruth, is ïbrahirti-'pachtt van Malatia opgebroken en mét 15,000 man de be dreigde stad genaderd. Men leest in den Morning Chronicle Van gisterendat ér sedert eenige dagen alhier aanzienlijke aankoopen van lood uit Frankrijk zijn gedaanwaardoor de prijs van dit artikel met twee ponden sterl. per ton is gestegen. Mc'ri heeft berigten uit Nieuw-Zeeland tot den 21 April. Het blijkt daaruit dat daarheen vertrokkene engelsche volkplanters na met inlandsche hoofden die in dé nabijheid van Port Nicholson wonen eeh verdrag te hebben gesloten aldaar een kleinen onaf- hankelijken staat hebben gevestigd. Eén nomraer vaii eën engelsch nieuw-zeclands-dagblad is met dezelfde gelegenheid ontvangen. Het is het eerste dagblad dat op de Nieuw-Zeelandsché Eilanden voor ruim twee eeuwen door den grooten nederlandschen zee-reiziger Abel Tasman ontdekt gedrukt is. In hoe verre op deze eilanden botsingen tusschen de FranSchen en Ëngelschen die aldaar gelijk tijdig eéhe kolonisatie beproeven Vermeden zullen kunnen worden, zal de tijd moéten leeren. F R A N K R IJ K. PARIJS, den 12 September. Een der moigenbiaden de Courier Francais zegt.ten aanziet] van het in omloop gebragt geruchtnopens 'een erudiet van honderd millioeneri ter versterking vaii Parijs, dat het ontwerp daartoe met dér daad in den raad van ministers vastgesteld was, maar dat het besluit niet zoo spoedig, als men zcide, zoude openhaar gemaakt worden dat de uitvoering echter spoedig de uit vaardiging der ordonnantie zou volgen. Volgens andere bladen, die gemeld haddendat de daartoe strekkende ordonnantie reeds geteekend was, zou het aangenomen stelsel voor de versterking van den gene raal IIa.ro afkomstig zijn, en niet bestaan in het vroegere plan van afzonderlijke forten. Het, werk zou met grooten spoed worden voort gezet, immers niet minder dan 50,000 werklieden zouden daarvoor dan gelijktijdig aan den arbeid gezet worden. Er is thans een batailiori linie-troepen in het Luxemburg en voor de gevangenis geplaatst waar Louis Napoleon en zijne medeplig- tigën opgesloten zijn. Ben dubbele wachtpost van veteranen, onder officieren en linie-soldaten bewaken de deuren terwijl in dén tuin schildwachten óp elke 30 passen afstands geplaatst zijn. Men zegt dat het gouvernement voornemens is aan het plati gevolg te geven om dé spaanséhe uitgewekene Carlisten tot den open baren arbeid té gebruiken. Rüiin een honderdtal zou naar Galais getransjiorteerd Worden om er aan de havenwerken te arbeiden. De berigten uit Spanje luiden treurig. De opstand, die in Ma drid tegen bet. gezag der kóningin-regentes uitgebroken is, breidt zich in meerdere steden uitzoo als Burgos, Saragossa, Lerida en Cadix. Een der Maltbeser bladen, van deh 1 September, schrijft uit Alexandrie, dat Mehemed-Ali aap de consuls dér vier mogendheden zou te kennen hebben gegeven, dat, aangezien zij thans geerie zending meer te vervullen haddenhunne tegenwoordigheid te Alexandrie rioddeloos was geworden. Rifaat-hey had een antwoord hekomen, dat hem zou genoopt hebben naar Konstantinopel terug te keeren. Voor het overige zag men dagelijks de officieren van het engeisch-oostenrijksch eskader te Alexandrie aait Wal komen, zonder dat hun eenig leed we dervoer; Op het vernemen, van het in beslag fierheii van eenige schepen voor Beyruth, had Mehemed-Ali verklaard, dat de Ëngelschen zich te Vergeefs moeite gaven om zijne gemeenschap met Syrië af te snijden. In weer wil der. blokkade toch koii hij hulp ter zee naar S.'-Jean-d'Acre zenden op platboomde vaartuigen die de kust iangs voeren, terwijl hij boven dien 10,006 kameelen verzameld had om hulp door de woestijn toe te zenden. Den 13." Het bewind heeft óp eene half .officiële wijze dóen aan kondigen dat het besloten heeftom dï Kooidstatl Parijs van vesting-

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 1