diet uitleggingen van regeringswege waren ingeblazen. Dit is too Vlieten zeker zouden wij deze dwaling, even als menige andere, ïiiet teregt wijzen, indien zij geene ernstige gevolgen zou kunnen hebben. Wij moeten dus verhlarendat het kabinet geen deel heeft aan hetgene over dit onderwerp gezegd en geschreven is." Met de stoomboot de Papin, die van Alexandrie wedergekeerd is, heeft het gouvernement herigten ontvangen betrekkelijk de zending, waarmede de heer Périer bij den onder-koning van Egypte is belast. Die depêches moeten, zoo als men zegt, uiterst belangrijk zijn en ver gezeld gaan van een concept-traktaat tusschen Mehemed-Ali en Frank rijk. De aahkomst ran deze berig'ten zou ook het corps diplomatiek in beweging hebben gebragten men verzekertdat de hierboven ver melde ministeriële verklaring de toenaderende gezindheidwelke dezer dagen aan de onderhandelingen een meer vredelievend aanzien gegeven had, cenigzihs verkoeld heeft. Dóór den secretaris der stoomboot-maatschappijaan welke de Edimbiirg-Casile toebehoortis aan den maire van Boulogne een brief geschrevenin welken hij Verklaart dat vaartuig niet voor de expe ditie van prins Lodèioijk verhuurd té hebbenen dat noch die prins noch iemand die bekend was in eenige betrekking tot hem te staan zich tot de maatschappij heeft gewendmaar dat de boot gevraagd is geworden door een zekereh heer de Rapèllo, wonende in Angel- courtTrogmorton-streette Londenvoor een gezelschap dat een speeltogtjen in het kanaal langs de engelsche kust wilde doen. Prins Lodewijk Bonaparte is gisteren van Ham vertrokken en dezen nacht omstreeks twaalf ure te Parijs aangekomen onder een sterk begeleide van municipale gardes. Hij is in de conciergerie opgesloten en zal binnen weinige dagen naar de gevangenis van het paleis van Luxemburg overgebragt worden. Den 13. Gisteren hehhen.de ministers eehe bijeenkomst gehad in het Ii'ótel van den heer Thiers, in welke, Volgens hot algemeene ge rucht, belangrijke aangelegenheden moeten zijn behandeld. De aan spraak van de koningin van Engelandin welke met geen enkel woolvd Van Frankrijk, maar zoo veel te meer van het laatste verdrag en de integriteit van het ottomanische rijk wordt gewaagdis geoordeeld in een vijandigón gêest tegen Frankrijk te zijn opgesteld. Aan den an deren kant schijnt het zeker, dat de onder-koriing van Egypte zich tot gcehe toegeeflijkheid zal laten stemmen, en stellig verklaart, het op het uiterste te zullen laten aankomen. Dit een en ander, in ver hand met de koninklijke ordonnantie bij welke 58 millioenen worden aangewezenom in dé buitengewone wapeningen zoo ter zee als te land te voorzien hééft de vrees vóór het ontstaan van ernstige ver wikkelingen hij het publiek vermeerderden aapleiding gegeven lot Bene nieuwe daling van den prijs der openbare fondsen. Men wil zelfs verzekeren, dat er reeds berigt zoude zijn ontvangen van eene gebeurtenis, die als een begin van de uitvoering van het traktaat zoude moeten worden beschouwd waardoor de zaken nog meer uit haar geheel zouden worden gebragt; doch dit gerucht ver- eisebt allèzins nadere toelichting en bevestiging. Van de zijde der warme liberalen wordt aangemerktdat het be schikbaar stellen van 58 miliioenen voor de uitrustingen wel aanduidt, dat men zich tot éene zekere hoogte wil wapenen, maar dat, indien het bewind inderdaad eencn ooidog wachtte, dergelijke som in geene verhouding zoude staan tot de behoeften. Men schijnt hier te lande wel te wenschendat, in den tegenWoor- digen stand.der staatkundige aangelegenheden van Europa, Nederland BelgiëDenemarken en Zweden zich met Noord-Amerika verhonden om hunne onzijdigheid ter zee gemeenschappelijk te doen onlzien. - De jonge Bonaparte is in de Conciergerie geplaatst in het ver trek, in 'twelk Fieschi en Alibaud zijn opgesloten geweest. Des nachts na zijné komst zijn eenige buitengewone maatregelen genomen doch heeft men geene de allerminste beweging bespeurd. In de genoemde gevangenis worden toebereidselen gemaaktom de Overige 50 personen Welke te Boulogneter zake van den mislukten aanslag gevangen zijn genomen te huisvesten. Men verneemt dat de krijgstoerustingen met btjzonderen ijver in alle onze zeehavens worden voortgezet. Ook langs de zeekust Worden al de sterkten in staat van verdediging gebragt. B E L G I E. BRUSSEL, deh 15 Augustus. In den namiddag en avond van den 10 dezer hebben hier ernstige wanorden plaats gehad in de estaminet van den Chien Vertwaar de vrienden van den volksmenner Eats bijeenkomenom op den engelschen trant politiekè vergaderingen te houden. Daar was het dien avond buitengemeen vol, ten gevolge dat Kats en zestien der zijnendie door het hof van assises tot eene meer of min langdurige gevangenis veroordeeld warenter zake van laster jegens een der stedelijke commissarissen van policie, zich in optogt naar de gevangenis der Petits Carmes begeven hadden. Tegen negen ure Was men in die vergaderingna dat verscheiden redevoeringen gehou den warenzoodanig aan het twisten geraaktdat de policie zich met het herstel der orde meende te moeten bemoeijen. Twee commissa rissen van policie, vergezeld van vier adjunct-commissarissen en acht of tien agenten begaven Zich naar de clubew Werden voor het huis niet alleen door het volk dat huiten de deur slohduitgejouwd maar ook met steenen geworpen doch erger ging het toe, toen zij in de Mal drongen, waarde vergadering gehouden werdWant daar werden de twee adjuncten Spits en Dasbeek geweldig aangegrepenop.den grond gesmeten en gruwelijk mishandeld. Spits bekwam met een scherpe driekante vijl eene wond van zes duim diepte bij het hart, en werd naar het hospitaal gedragenwaar hij spoedig' den geest gaf. De andere adjunct was deerlijk met eene bullepees, die fond eene ijzeren foede gewonden was op het hoofd geslagenen de oproérigen gedroe gen zich zoo boosaardig, dat, behalve een sterk detachement gendar merie, er drie compagniën infanterie noodig waren Om de vergade ring uiteen te jageneb eerst des morgens ten 1 ure Was de rust hersteld. Dertig der belhamels zijn gearresteerd en naar het stadhuis opgebragt, waaronder zich een' der gekwetsten van September 1830 bevond. Verscheidene vrouwen moeten daarbij ook gewond zijn geraakt. Heden zijrï de schilderijen van Z. K. II. den prins van Oranje die voor het vredes-traktaat onder sequester zijn geweestnaar 's Graven- hage afgezonden. De berigfen, die ons Wegens de uitkomsten van den oogst toe komen, luiden zeer gunstig; eergisteren is aan de markt te Brussel eeïte daling van l'/s galden op de tarwe en van meer dan 1 gulden op de rogge waargenomen Ooit dé prijzen Van de haver en de garst zijn werkelijk verminderd. De Commerce Beige spreekt in 'navolging 'van hetgeen uit Parijs gemeld wórdt 'van het ontwerp eener zee-alliantie tusschen de europesche zee-mogendhedén van den tweeden rang en de Vereenigde Staten van Noord-Amerika'; dé gezant van laatstgemelden staat te Parijs zou daarover reeds den heer Thiers onderhouden hebben. De troonrede der koningin van Engeland heeft te Brussel eene droevige sensatie verwekt, en velen gaan zelfs zoo ver, 'dat zij daarin eenè soort van oorlogsverklaring tégeh Frankrijk willen zient Uit Antwerpen meldt mendat sedert gisteren zich het aanzien dier stad aanmerkelijk verlevendigd heeft, want men\was toen be gonnen met het hangen der festoenen én andere versierselenwelke de straten 'tot eigenlijke wandeldreven maken. Zelfs het regenachtige weder hoeft niet kunnen beletten, dat men dezé toebereidselen met den meesten ijver voortzette. NEDERLANDEN. 'sGRAYENHAGF den 16 Augustus'. Eergisteren hebben de leden der dubbele kamer een' aanvang gemaakt met het onderzoek der 13 wetsontwerpen, tot wijziging van de grondwétWelk onderzoek zij gisteren hebben voortgezet. Naar men verneemt hebben verscheidene leden nog aangedrongen op meerdere wijzigingen in de grondwet vooral wat de verkiezingen betreft; omtrent de scheiding van dé pro vincie Holland zou veel verschil van gevoelen bestaan. In de zitting van 11. donderdag te hulde gedaan van een klein boekje, inhoudende een nieuw middel om de hestaande belastingen af te schaf fen en dezelve tot slechts êene énkele te bepalen. Dit werkje wórdt niet alleen aan de bijzondere aandacht der kamer, maar van allen, dia het wel met het vaderland meenen aanbevolen. Z. M. heeft, hij besluit van den li dezer, den eersten minis ter van Frankrijk, den heer Thiers, met het grootkruis der orde van den NederlandSchen Leeuw begiftigd. Aan de andere zijde is de heer Rochussenthans minister van finan ciën, door Z. M. den koning der Franschen tot grootkruis van het Legioen van Eer benoemd. De minister Van marine en koloniën heeft ter kerini'sse van de belanghebbenden gebragtdat door hem telken woensdagdes voor middags ten elf ure. aan het lokaal Van het departement van kolo niën op het plein zullen worden ontvangen diegenen welke hem in zijne voormelde betrekking verlangen te spreken. Men verzekert dat z. exc. de minister Van financiën zich reeds ernstig bezig houdt met het ontwerpen van middelenom zijn zooveel omvattend én belangrijk departement met al dë'ambtenaren die wat de inning der belastingen betrefttot hetzelve belmoren Op eenë kleinere Schaal in te rigten en daarbij die vereenvoudigingen en bezui nigingen in te voeren waarvoor hetzelve maar éenigzins vatbaar is. Men wil dat de minister daarbij van het denkbéeld zou uitgaan om het getal ambtenaren zooveel mogelijk in te krimpen en in het bijzonder ér zich op zou toeleggen weinige maar ijvérige ambtenareii te verkrijgen die dan ook göede bezoldiging zoiiden genieten. Mén verneemt voorts, dat z. exc. zich ijverig bezig houdt met het ontwerpen van een aantal voorstellen die omtrent 's rijks geldmid delen in de aanstaande gewone zitting der staten-generaalaan dé kamers zouden worden aangebodenen die ook ten doel zouden heb ben om des ministers plannen tot vereenvoudiging, te verwezenlijken. Men roemt algemeen den ijvéf de werkzaamheid en de minzaamheid Van den nieuwen minister. Men schrijft uil Scheveningendat in deii iaatsten tijd het gebruik der zeebaden dagelijks aanmerkelijk is toegenomen, Het getal personen dat er zich bevindtom de zeebaden te gebruiken is zeef aanzienlijk. Al de vertrekken die bij particulieren in gereedheid warert gebfagt om de badgasten te huisvestenzijn bijna bezeÉ geworden ook zeer velen hebben op het badhuis hun intrek ge nomen waardóór de grootste levendigheid in liét dorp heersclït en wordt het vooral iederen zondag docir zoo vele personen bëzoëht dat het steeds naar eene kermis of volksfeest gelijkt. Den 8 dezer is de huisvrouw van Frans Van den Bosch, dié haren man, te Tilburg, met een riles vermoord heeft, bij gewijsde kan het provinciaal geregtshof van Noord-Brahandveroordeeld tot het Zwaaijen van het zwaard over het hoofd en vijftien jaren confinement; ZIERIKZEËj den 17 Augustus. Den 27 dezër maand zullen, aan het lokaal van het gouvernement van Zeeland, te Middelburg, worden aanbesteed eenige oeverWe'rken als zinkstukkéh rijshoofdert en steen- stortingen, benevens eenige dijksverbeteringen met steenglooijingen, sta ket- en rijS'beslagingen enz.aan de calamiteuse polders vati Borsselen; HoedekenskerkeWilhelminaStavenisse, Schouwen, Oüd-en Jong- Breskens en Margaretliain deze provincie; met inbegrip der vereischtö hiatèfialen. Bij besluit van deh 10 Julij jl.; heeft Z. M. goedgekeurd het plari tot oprigting van eene maatschappij tot waarborging van lijftogten aari vrouwen en mannen onder directie van den heer II. W. Ie Sage ten Broek, alhier. ABVERTENTÏEN, Ondertrouwd Noordwelie den 14 Augustus 1840. 3. HOOGENBOOM, Mz., en J. C. HOOGENBOOM. Getrouwd P. C. LANDSKNÉGT Tiel en den 14 Augustus 1840. 3. M. van der ZANDE. Eenige kennisgevingt Iemand een Zwartbont KALF, circa een jaar oudver- missende, kan hetzelve, tegen betaling der onkosten, terug hekomen bij den Veldwachter M. CLÉMENT, te Noorduielle te ziertkzee, bij de wed A. de vos en zoon stadsdrérrtrs;

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 2