ZIERIRZEESCHE A." 1840. COURANT» den 18 Augustus. BESTUREN EN ADMIWISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. Ni" 66. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Verwittigen bij deze de belanghebbenden: dat de gewone KER MIS of JAARMARKT dit jaar binnen deze Stad zal gehouden worden als van ouds aanvangende op den laatsten Maandag in Augus tusgedurende twee weken, en alzoo van den 31 Augustus tot en met den 12 September aanstaande. De kramers worden verzochttot bet bekomen van plaatsenzich in tijds met vrachtvrije brievenbij den Heer A. van der Velde, Cs:, Stads-Architect en Marktmeester alhier aan te melden en zal een ieder hunner van behoorlijk patent moeten zijn voorzien, terwijl geene rijfelaarshoroskooptrekkers of bedelaars op de kermis zullen worden toegelaten. ZieriHèe, den 7 Augustus 1840. Burgemeester én Wethouders voorn,d DE CRANE, vt., Ter Ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris W. 1'. KKOEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, zijn voornemens, op Woensdag den 26 dezer maanddes middagsóp het Raadhuis aldaaronder nadere goedkeuring van hel hoogsr bestuur, aan den minstéièchehden in het openbaar aan te bésteden een gedeelte nieuwe FABRÏJK voor Calicots, met hoofdgebouwwaarvan het bestek ter lezing liggen zal ter Secretarie en inlichtingen te bekonieh zijn bij den Stads-Architecl. Zierikzeedon 17 Augustus 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE, vt., Tér 'ordonnantie Van Dezelven De Stads Secretaris J; BOEIJE Lid van den Raridt. S. - DUIT SCI! LAND. FRANKFORT den 13 Augustus. Uit Berlijn meldt mén Van den 8 dezer: TJit eene goede bron meeneti wij de geruststellende verze kering te kunnen geven, dat onze niet slechts onvermoeid werkzame maar ook 'schrandere en scherpziende koning zéér verre,is van aan het londensche traktaat, betreffende de oostérache aahgelegéiibédén zijné ratificatie te geven,, en daardoor zich en zijn land in onafzien bare en in, gev'olgenrijke botsingen niet Frankrijk te brengenzonder van zijne zijde eènig voordeel hoegenaamd Vdor zich-daarbij te kunnen bedingen. Andere berigten voegen hierbij dat het pruissische hof welligt met geen ander in zoo vriendschappelijke betrekkingen als mét het fransche Staat. Eérlang zoit esn prachtig geschenk, reeds door den overledenen monarch Voor koning Lodewijk Filips bestemd naar Parijs afgezond en worden. Het bestaat uit twee zuilen van gegoten ijzermet zilver versierd en op voetstukken van graniet rustendeén uit fraai ge werkte beelden die op de zuilen 'staan moeten. Ook uit Wëëbcri schrijft men, dat de oorlogzuchtige taal der fr'ari- scbe 'dagbladen daar weinig bezorgdheid veroorzaakte; men vleide zich dat dé wijsheid der kabinettenook in het tegenwoordige gevalden Vrede van Europa niet in gevaat zou brengen. Nog meldt men tiit Weénetl van den 3 dezerTerwijl de Donau nog onlangs eeneri voor dé scheepvaart riadeeligeri. waterstand had is dezelve sedert drié dageh zo,o buitengemeen snel gewassen dat de Leopoldstad en Rossau gisteren in gevaar waren van overstroomd te Worden. De kelders staan onder water eri over êeh gedeelte van den Prater eri de lagere straten stroomde de vloed. Uit Opper-Qos- tenrijk en Tvfol ontvangen wij bedroevende tijdingen van wolkbreuken fen overstroomingen, In hetoostelijk Pojetl blijft gtootè beweging van tróépen plaats hebben welke zich allen met geforceerde marscherizuidwaarts begeven. Men meende te mogeii verzekeren dat twee derde gedeelten der russiSche krijgsrnagt reeds aan de kusten der Zwarte Zee verzameld 'of derwaarts op marsch waren. Onder de soldaten liep het gerucht; dat zij'bestemd waren om, als de omstandigheden zulks vorderden Konstantiuopel te bezetten. De Vesuvius doet; uit hoofde van deszeifs aanhoudend gédruisch ,,eene uitbarsting te gemoet zien. De bovenste rand van tien kfatèr is liijna geheel gloeijend én op deszélfs zuidzijde naar Pompejizijn verscheidene openingen ontstaan waarin de inwendige gloèijing een half voet berieden dé oppervlakte zigtbaar is. Uit de scheuren door de laatste uitbarsting ontstaan, stijgt een vreesselijke zwavel damp 6p'welke het naderen derzeivé onmogelijk maakt. Uit Syrië verneemt mendat dé ÉgyptenareHeri vooral de Al- baniërsin het gebergte de vreesselijkste gruwelen hebben gepleegd vrouwen en kinderen verjrioofd.; geheele dorpen verwoest, zelfs pries ters voor het altaar ónder het 'bedienen der misom hals gebragt hebben. Een deel der bergbewoners heeft zich in de verste schuilhoe ken verborgenvan waar zij weder te voorschijn zouden komenzoo- dra bet cryptische leger afgetrokken zal zijn: GROOT - BRITTANNIEN. LONDEN, den 12 Augustus: Gisteren heeft II. M.vergezeld door prins Albert, het parlement met. eene aanspraak gesloten. Hoogst- dezelve zeide nopens de buiterilandsche aangelegenheden «Ik ontvang voortdurend van dc vreemde mogendheden verzekerin gen van derzelver vriendschappelijke gezindheiden van derzélver ern stig verlangen tot behoud d;es vrede's. »Ik Wensch u geluk met de beëindiging van dén burgerkrijg in Spanje. De bedoelingenwaarmede de vierzijdsche verbindtenissen in 1834, waren éangegaanthans vervuld zijnde, handel ik er met. de koningin van. Spanje over;, ten .einde de zeemagt te doen terugkee- r'éh, welke ik, overeenkomstig die verbind teriiSsentot dus verre aan dé 'noordkust van Spanje gestationeerd had gehouden, Het strekt mij tot genoegen u te bérigten, dat. de verschillen met de. regering van Napels, weswege de gronden en beweegredenen aan u kenbaar zijn gemaakt, dóór de vriendschappelijke tussckenkomst vait don koning dér F'ranscberibeslecht zullen worden. Het verheugt mij evenzeer, u té, kunnen med'edeelendat het be wind van Portugal schikkingen getroffen beeft tot voldoening van zekere billijke vorderingen van èéhige mijner onderdanen, en tot betaling van eene som, aan dit land, ingevolge de overeenkomst van 1837, ver schuldigd. Ik ben, te gader 'met d'ëri keizer van Oostenrijk, den koning van Pruissen, den keizer van Rusland en den sultan., verbonden (I am engaged) in maatregelen, strekkende tót verwezenlijking Van de 'diiüh- zame bevrediging van de Levant, tot haridhaving van de integriteit en onafhankelijkheid van het otlomanische 'rijk, en daardoor tot het vermeerderen van de zekerheid des Vredés Van Europa (and thereby to afford additional security for the peace of Europe). »De zware belcediginge'neenige mijner onderdanen door beamb ten des keizefs van China aangedaan cn de onwaardige bejegening van een gemagtigde mijner kroon, hebben rriij genoodzaakt, eene zee- en krijgsrnagt naar China té zenden, teri einde vergoeding en herstel fe vragen." Tot de birinerilaridsche aangelegenheden overgaandegewaagt H. M. Van liaré toestemming tot de gemeentewet voor Ierland van die we gens de kerkelijke commissarissen; wegens Kanadavan herziening vereisehendè wétten nopens Jamaïka; van het goed gedrag over het algemeen van de vrijgestelde Negers in de West-Indien. Na .dapk gezegd te hebben Wegens de toegestane begrootingehbe sluit de koningin aldus: .«Naar uwe onderscheiden graafschappen teruggekeerd, zult gij de betrekkingen hervattendie gij met zoo veel vruchts vóór den lande waarneemt. Hét is mijn zeer ernstig verlangen (my anxious desire rust van binnen en vrede naar buiten te behouden. Mijne pogingen zullen opregtélijk en zonder ophouden naar deze bedoelingen strekken die van zoo wézenlijken .aard zijn Voor dé belangen dézes lands en voor het. al'geriieerie welzijn des mehschdótnsen vertrouwende op uwe medewerking en bijstandberust ik hederig in de Opperleidende zorg eri voortdurende besÈli'eniiing dér Goddelijke. Voorzienigheid." Deze aanspraak wordt door dé oppösitie vrij hevig bestreden, als weinig op de hoogte der tegenwoordige omstandigheden als gewa gende van vriendschappelijke verzekeringen aller mogendheden in eeneri adem met de aankondiging van het verbond niet de hoofdsche hoven over het Oosten, hetwelk Frankrijk in het harnas jaagt. Bij de hou ding van dat rijkverwondert het der oppositié ookdat hét bewind den cbineSch'én oorlog wil doorzetten die zoó veel inspanning kan eischen. Den 13. De Courier verzekert, dat lord Palinèrstonbeginnende iti te zien dat het in Frankrijk met do wapeningen ernst isdepêches aan lord Granville, onzen, gezant te Parijs, afgezonden hééft, den last inhoudende oih 'ophelderingen nópens die wapeningen té Vragen; ÉR ANK RIJK. PARIJSden li Augustus. Ten géiolgö der koninklijke ordon nantie,, is het hof der pairs tegen den 18 dezer bijeen geloepen. Dè prins heeft; éven als de medebeschuldigdenté Boulogne verkoorèü ondergaan. Hijbekent Jjeti pistool bij dó caserne gelóst té bebbéri, doch Êprcekt stellig tegen, dat hij Voornemens zou geweest zijn, den kapitein ie dbóden; Hij wilde eêri worstelstrijd doen aanvangenwaar door hij meende aanhangers te zullen verkrijgen. Uit meer dati een herigt zou men moeten opmakendat die jeugdige onbezofttiéne in liet meer noordelijk gedeelte van Frankrijk eh ook op de grenzen van België, vrij -vrat verstandhouding had aangeknoopt, en hij, indien, hij te Duinkerken, of daaromtrent, en niette Boulogne, was geland, veel riiefer onrust had kunnen stichten; Werkelijk verneemt men, dat er in ohdérScheiclehe noordelijke departementen, eenigë arrestatiën hebben plaats gehadwelke met éleri adnslag van Boulogne in verband staan. Overigens wordt hög üit Boulogne geméld, dat de persoon, die bij den opstand verdro'hlcen is, deri naam droeg van Dunin, en dat bij Was de neef van den bekenden aartsbisschop van Posen. Den 12. De ochtend-bladendie voor de tolken van den minister Thiers gehouden worden, hebben gisteren het gevoelen geuit, dat de taal van lord Palmerstón vredegezind was, en daaruit bleek dat hij ernstig verlangde de. fransche alliantie te handhaven. Niet weinig verwondering verwekte het dus in hei ministerieel' avondblad van gisteren bet volgend artikel te leien: «De dagbladen hebben verschillende uitleggingen aan de redevoering van lord Palmerstón gegeven; Men brieft veroftd.erHc'ïd ,jat eeniuo

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 1