<55 ZIERIKZEESCHE jDii ag COURANT. den 11 Augustus* BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. W.o64. in A.o 1840. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Verwittigen bij deze de belanghebbenden: dat de gewone KER MIS of JAARMARKT dit jaar binnen deze Stad zal gehouden worden als van óuds aanvangende op den laatslen Maandag in Augus tus gedurende twee wekenen ahoó van den 31 Augustus tot en met den 12 Septenïber aanstaande. De kramers Worden verzocht tot het bekomen van plaatsen zich in tijdsmet vrachtvrije brieven, bij den Heer A. van der VeldeCz., Stads-Architect en Marktmeester alhier, aan té meidén en zal eeri ieder hunner van behoorlijk patent moeten zijn voorzienterwijl geene rijfelaars horoskooptrekkers of bedelaars op de kermis zullen worden toegelaten. Zierikzee, den 7 Augustus 1840. Burgemeester en Wethouders Voorn.'1 DE CRANE, vt.. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. GROOT-BRITTANNIEN. LONDEN, den 5 Augustus. In de haven Vah Portsmouth wordt 'ccne onge'meene drukte opgemerkt. Men verneemt, dat de mariniers der vloot in de Middellandsche Zee voortaan baiaillonsgéwijze zullen worden ingedeéld en hun hoofd kwartier oj) Malta of in eenige andere haven gevestigd zal worden, ten einde men hü'nné dienst bij alle vborkomende gelegenheden móge kunnen bezigen. Alhier ontvangen brieven uit Parijs vermeerderen de hoop op eene minnelijke schikking der zaken van het Oosten, naardien zij ver zekeren dat de bevelenaan de fransche vloot gezondengeenszins in houden dat zij aanvallendcrwijze moet handelen, én dat het leger, ofschoon aanmerkelijk vermeerderdniet. op vollen voet van oorlog gebragt zal Wordenterwijl er bijgevoegd wordt, dat de fransche r e gering even veel gematigdheid als kracht aan den dag wil leggcri. Velen geiooven hierdat koning Lodewijk Filips door den volks geest als gedwongen is geworden om eerié vijandige höuding tegen Engeland aan te nemen. Verder zijn zij van gevoelen, dat de beslis sing der oostëfSche kwestie thans noch uit Londen noch uit Parijs, maar uit Alexandria móet worden te gemost gezien, dewijl men na melijk deh uitslag der zending Van den franschen agent WalewsH bij den óhder-koning zal moeten afwachtenwiens keus tot die zending, daar hij eert Pool is, als één doorslaand bewijs der vijandige geVoe- lehs Van den heer Thiers jegens Rusland wordt aangemerkt. Volgens brieven uit Bombay, van den 21 Junij, was de admi raal Êiliot, in het laatst vart April, met de Schepen Melville, Blonde én Modesté, Van de Kaap de Goede Hoop naar de chinesche watoren Voortgezeild. De schepen Wellesley en üruid lagen reeds te Singa pore, alwaar eert gedeelte der eerste divisie van de bengaalSche troe pen insgelijks was aangekomen. Omtrent liet plan der operation was niets bekend; velen dachten dat het bombardement van Canton eene der eerste verrigtirigen dér Engelschen wezen zou, anderen dat Peking het onmiddelijk doel van den togt Was. Het getal troepeiihetwelk zich te Singapore moet verzamelenwordt op tüsschen 10 eti 15,000 man geschat. Men wist dat de Chinezeh ijverig met het verordenen vah midde len van tegehWeer bezig waren. Eene oproeping van vrijwilligers, om bij hét keizerlijk leger té dienen, had plaats gehad, en uit on derscheiden zeeplaatsen wareil de Vrouwen verwijderduit vrees voor een aanval der Engelschen. De staat der zaken in Afghanistan Was niet zéér voldoende. Mén duchtte dat shah Sóoja zich, zonder bijstand der Engelschen, niet op den troon zou kunnen handhaven. De landstreek tusschert Candahar en Ghuziiêe was in opstandweshalve troepen Waren afgezotiden iri een gevecht met welke de ihsurgehten 2 a 300 man hadden verloren: In den nacht van den 20 Mei Was door de Arabieren een aanval Op Aden beproefdeh ofschoón zij met verlies terug geslagen warén werd een tweede aanval te gertioèt gezien. De indische berigten hebben zich door twee zwaré rampen doen kennen een te land het ander ter zee. Een niet onaanzienlijk britsch konvooi door luitenant Clarke en een detachement infanterie begeleid was in handen van vijandelijke stammen gevallen genoemde luitenant en velé der manschap warén gesneuveld. Ten andere zijn de schepen Lord William Bentinck én Lord Cdstleréagh voor Bombay Vergaan waardoor velen der equipagiënwaaronder eenige dames eti kinderen hun graf in de golven hebben gevonden. Van meer dan 200 zielen zijn geene 70 gered onder de verdronkenen bevinden zich 65 soldaten daar deze schepen troepen overvoerden: FRANKRIJK. PARIJS, den 5 Augustus: De redeneringen in de dagbladen over het viervoudig traktaat, en over het besluit, dat Frankrijk dien ten 'gevolge, zoo in het belang van geheel Europa als om zijne eigen eer te handhaven, nemen moet, duren nog steeds voort, zonder eigenlijk iets nieuws op te leveren. De vrienden van den algemeenen vrede blijven zich steeds met de hoop vleijeh dat deze niet gestoord zal worden. De tijding van het bevredigen van Syrië heeft zich bevestigd. Da kapitein van de Scamandre meldt den 21 Julij van Syra, dat de op- sf.and geheel geëindigd is en de egyptiscbo vloot té Alexandrie terug is gekeerd. Ook schrijft de consul van Frankrijk té Alexandria dén 17 Julij aart den president van den raad der ministers, dat Mehemed-Ali op eena officiële wijze aan de consuls het berigt heeft medegedeelddat de opstand van den Libanon een einde genomen heeft. Men hoeft opgemerkt dat de in deze hoofdstad aanwezige vertegenwoordigers der vreemde mogendhedenzichbij gëlegénheid der Julij-feestenniet in 't openbaar hebben vertoond, en alzoo geen dbel hebben genomen aan de plegtigheden en vermaken. Men verzekert, dat de russische officierendie zich alhier bevin den bevel hebben bekomen onmiddelijk Frankrijk te verlaten en zich bij hunne korpsen te voegen. Ook tneldt méndat order gegeven is om het fransche station op de kust cn bank van Tcrre-Ncuve met een fregat en twee korvetten te versterken, ten einde zoo de omstandigheden zulks mogteri vor deren dé visschers onder konvooi naar Frahkrijk terug te brengen. Het materieel van de fransche zeemagt bestaat thans uit 46 linie schepen vart 80 tot 120 stukken, 56 fregatten van 50 tot 60 stukken, 57 brikken enz. 134 kleinere vaartuigen en 36 ten oorlog uitge ruste stoombooten. Uit Algiers wordt Van den 15 geméld dat de arabjsche stroo- pe'rs de vlakte weder onveilig maken, en dat de kohvooijen van en naar de kampen weder bij herhaling door hen worden aangevallen en verontrust. Den 6. Gisteren avond heeft mén de stellige tijding ontvangen dat de quadruple alliantie van den 15 Julij door Pruissen en Oos tenrijk is geratificeerd geworden de ratificatie van Rusland meende men spoedig te mogen verwachten. Te Toulon heerschte dén 1 dezer eene groote werkzaamheiden had men hevel ontvangen, onderscheiden linieschepen onmiddelijk té waperiem Voorts wilde men weten, dat de vice-admiraal Hugon 'eerstdaags met hel schip de Tri'lón naar de Levant zou stevenenter wijl aan den vice-admiraal ltosam.il, die voor Tunis ligtinsgelijks in last was gegeveb zich met zijn eskader bij de fransche vloot te voegen. Behalve dé depêches, die door den telégraaf werden o'vergebragt, draagt men heden kennis van eene circulaire, Welkè, op den 15 der vorige ffiaanddoor Mehemei-AU aan de europesche consuls moet zijn toegezonden, en die hoofdzakelijk inhoudt, dat door Osman-bassa, op den i() Julij, aan de gewapèbde insurgéntën slag is geleverd, met dit gewensebt gevolg, dat de laatslen geheel uiteen werden ge dreven én verscheiden uren ver .vervolgd terwijl de bergbewoners daarop de wapenen zouden hebben nedergelegd. Den 7. Op het onverwachts heeft men gisteren de tijding ont vangen dat prins Lodewijk Bonaparte, niet afgeschrikt door een* eersten mislukten aanslag, voor twee jaren te Straatsburg onder nomen er thans een' tweeder. éven vruchteloosgewaagd heeft. Ditmaal is et Boulogne het toone'el van geweest. Van regeringswege zijn hieromtrent twee telegtafische depêches, beide uit Boulogne, van gisteren morgen bekend gemaaktinhoudende dat Lodewijk Bonaparte 6en aanslag op die stad gedaan had doch dat déze hem is mislukt ëh hij reeds gearresteerd en op het kasteel aldaar Opgesloten is. Als nadere bijzonderheden wordt uit Boulogne gemeld, dat Lode wijk Bofutparlé gisteren naéht óp de kust, nabij genoemde stad ontscheept is. Onderscheidene personen(volgens sommigen niet min der dan 40 bedragende,) in generaals-, officiers- én soldalen-iiniforni waren met hem. Zij zijn Boulogne binnen gekomen na alvorens de wacht aan de póórt ontwapênd te hebben, hébbén de stad mét een driekleurig vaandel doorkruist, trachtende de inwoners en troepen, onder het geroep van: leve de keizer! over te halen om hunne partij io kiezen. Zij Wierpen vijf-frankstukken voor de caserne. Geen soldaat of burger heeft zich echter bij hén gevoegd. Er hebbeh échter nog meer misdadige pogingen plaats gehad. Lodewijk Bonaparte schoot voor dë caserne op een' kapitein hij miste hemdoch kwetste een* soldaat. Te gelijker tijd werden door hem proclamation onder de bewoners en soldaten rondgedeeld. Op het eerste berigt dezer pogingen, werdén dadelijk door de Over heid van Boulogne alle noodige maatregelen genomen. De nationale garde eh de troepen kwamen onder de wapenen. Lodewijk Bonaparte en zijn gevolg: de nutteloosheid hunner pogingen ziende, verheten de stad en rigtten zich naar de kolom, dié even buiteti Boulogne is. Eene brigade gendarmerie volgde hen bp de hielen. Daar zij de zee zochten te bereiken, werd er een detachement naar de kust ge zonden terwijl andere gendarmes onderscheidene personen in de rot sen verborgen Ontdekten en in hechtenis namen. Het waren de kolo nel Móntauban, een luitenant van het 42*'° regement van linie, een serjanteed korporaal en drie grenadiers, Welke de uniform van het 40"* regement droegen. Lodewijk Bonaparte, zich vervólgd Ziende, wierp zich (net andere personen iri eene schuit De nationale garde schoot óp hen. Onder scheidene van hendie hem verzeldenwerden gekwetst of gedood anderen verdronken daar het vaarluig omsloeg. Bonaparte zelf zocht al zwemmende te ontkomen in de stoombootw;aartüede hij gekomen was en

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 1