ZIERIRZEESCHE ËÖliRASÏ, IV.» 37. BESTUREN EN ABMINISTRATIEN. A.o 1840, BEKENDMAKING. NIEUWSTIJDINGEN. GROOT-BRÏTTANNIEN. FRANKRIJK. N D E R L A N D N. jdc^- vri3da9 10 t e: ntt? I*. den 17 Mij. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIER1KZEE. Gezien de missive van den Beer Arrondissèments-IJker te dezer StedeVan den 29 dezer maandhoudende verzoek lot publicatie 'van den nader opcngestelden termijn voor den Herijk der Nederlanci- sche Maten en Gewigten. Brengén hij deze ter kennis van de belanghebbenden: Dat door den ArrondisSemerrts-lJker andermaal tot den herijk voor 'deze Stadspeciaal ook voor Iierliwerve'en voorts voor de overige Gemeenten in dit District, van waar men verkiezen zal Malen .en 'Gewigten ter verificatie aafi te bicdenzal worden gevaceerd in het gewonb 'ijl;-lokaal, JS'oordkavenp'oortvan heden af tol en met Zatiirdag den 1 Mijen vervolfeehs van Donderdag den T6 Julij tot en viel y rij dag den 31 daaraanvolgende, des veormiddags van 9 tot 1 ure. En worden allo nering- en winkéldocnde Ingezetéhoft, die van Maten 'en Gewigten gebruik makenvèor zóóver zij dit tot hiertoe mogten -hebben verzuimd-, hij vernieuwing opgewekt en aangespoord om zich deze nadere gelegenheid ten nutte te maken en 'zich alzo'ó van .de boete te vrijwarenzullende den 1 Augustus dó termijn van herijk voor dit jaar gékloten zijn. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zwrikzee, den 2'! Junij 18-»0. Burgemeester en Wethouders voornoemd, K.W.d'E JONGE L. P., Ter ó'rdon'hantfe van Dezelven W. 1». KR OEF. BEKENDMAKING. RÜRGEMEESTER eh WETHOUDERS der Stad ZIERIKZÈE, maken lickend;: Dat het kohier voor dê Personele belasting litt. A n.° 4, wijk D, van'deze Staddienstjaar 18'"/^, op den 3 dezer maand door Zijne Excell. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie is executoir verklaard en op lieden gesteld wordt in handen Van den Heer Ont vanger der Directe 'Belastingen alhier, ten fine ran invorderingwor dende alle belastingschuldigen mitsdien aangezocht om humie aanslagen, 'overeenkomstig de Wet, getrouwelijk te voldoen. Zierikzee, den 14 Julij 1840. Burgemeester en Wethouders vooin.d D E CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven, W. J. P. KR OEF. BRANDWEZEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Overwegende dat de voorzórgc'n tegen brandgevaar krachtdadig be lmoren te worden gehandhaafd. Gelet óp de bepalingen 'van h'et Reglement op den brand voor deze Stad. Op het voorstel van bet Collcgie van Brand-en Brandspuitmeesters. Hebben góed gevonden': 1.° Tot Keurmeesters "over bei, opgeslagen hooi voor deze Stad en het Poortamback't te benoemen BASTIAAN van der MAAS en NlCOLAAS van den BOUT, Ingezetéhen 'dezer Stad aan Welke keurmeesters hij deze de zorg wordt opgedragenomnaar aanleiding van art. 26 vaii voormeld Brand-Reglement, tegen het broeijen van opgeslagen hooi behoorlijk te waken, en zich Omtrent de Vereischte rondgangen tot inspectie bij de In- en Opgczelcrieh te verstaalt met en zich te gedragen naar dó orders van Brandmeestereii. 2.° De In- én Opgezetenen van deze Stad en hot Póortamb'acht te herinneréti aan dé voorschriften van meergemeld art'. 26, waarbij bepaald wordt '«dat een iegelijk die hooi opslaat of gebruiktgehouden zijn zal óm een of meer ldzerster lengte van ten minste 2 nederl. ellen, of naar mate der localiteit, in de ho'ói'hlampen te laten steken, die ten allen tijde voor Brand- en Keurmeesteren toegankelijk zullen moeten zijn, terwijl niemand zich tegen derzelver orders zal mogen verzetten, op verbeurte ee'ner boete van drie gulden." Yoorts dat het aait niemand zal vrijstaankruid of vuüïwerken té verkoopen of vervaardigen dan na Vooraf bekoniene toestemming van dit Bestuur, en onder verpligting om zich in alles te gedragen naar de voorschriften daaromtrent gegeven bij de art. 34 on volgende, van voornoemd Brand-Reglement; En zal deze, tot een ieders informatie eri narigtwórden geplaatst in de Stads-Courantterwij! afschriften zullen Worden gezonden aari ieder der benoemde keurmeesters, mitsgaders aan het Collegie van Brand- en Brandspuitmeesters, rcspectivelijk tot aanstelling en uitvoe ring en aan den heer Commissaris van Policie dezer Stad met last om de naleving dezer bepaling te handhavendaartoe uitgeiioodigd de keurmeesters op derzelver rondgangen te vergezellen ert tegen dé overtreders te verbaliseren. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, don. 15 Julij 1840: Burgemeester en Wethouders voorn.11, DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van Dezelven W. J P. KB OEF, DUITSGHLAND. FRANKFORT, den 11 Julij. Uit Petersburg wordt van den 2 geschrevendat de berigtch nopens dégranen uit de provincie iets geruststellender begonnen te worden. Op sommige plaatsen, scheen wel het winterkoren 'geheel verloren en zomerkoren in de plaats daar van gezaaid 'te zijti'maar.óp andere had hot Winterkoren zich hersteld. Brieven van de turksche grenzen, van den 1 dezer, hóuden in, dat te Kons.ta.ntinopèl reeds, een gezant van Meherhed-Ali mét de be kende voorstellen tot schikking zou aangekomen zijn. De onder-ko ning .biedt aanzoo als ..gemeld is., de vloot terug te gevenen dó 'gezant ;óio'ot gemagti'gd zijn, van de porto bevelen te/ontvangenon der welk bevel de vloot te Kohstahtïnópel moet binncnloopén Voorts wil Mfhemcd-Ali de provincie Adanaevenzeer als dé heilige steden en andere plaatsen, welke thans door hein bezet zijn, doch niet tot Syrië bciioo'renonverwijld aan de pórtü teruggevenen óók bet eiland Kandiah zóu onder hare heerschappij tcrugkeerendoch den 'onder-ko ning tot aan zijn' dood verblijven. Daarenboven verlangt Mehemed in het erfelijk bezit., behalve van Egypte, ook van geheel Syrië, te konten. Of de porto al dan niet tot een en ander geneigd is, werd mot belangstelling te gemoet gezien. Velen hielden het er voor, dat de portè in. den érnstigen 'opstand in Sy'riè eene Voor bare belangen, gelukkige afleiding zou zien, en dat zij dus.onhandelbaarder geworden, de voorstellen zou afslaan in do hoüp althans een deel van Syrië te rug te bekomen. TÓNDEN, den il Julij. De jongeling. Oxford, die den è&hsiag op het léven van H. M. gedaan heeft, heeft eergisteren en gisteren voor 3e jury teregt gestkan en is schuldig verklaard aan die mis daad dóch is(als dezelve in krankzinnigheid bedreven hebbende op grond daarvan, vrijgesproken. Daarop is gelast, dat Oxford, we gens krankzinnigheid, in verzekerde bewaring zal worden gehouden. Men Vóórziet, dat. inén hier te lande dit jaar wéder aanvoer van koren van het vasté land zal behoeven. Volgens bèrigt van de Kaap do Goede Hoopwaren in April van daar 3 engelsche oorlogsschepen regtstreeks naar China gezeild én zóadèu dóór nog een vierde gevolgd worden. PARIJS, den 12 Julij. De berigten uit Algiers van den 4 Julij, waarvan de hoofdinhoud reeds door den telegraaf is overgebragt en medegedeeld, melden, 'dat de tuchtiging der stammen van Bem-sala on Beti'i-moussa allerwegen schrik heeft verbreid onder de bewoners des,lands, èn, vooreerst heeft te weeg gebragt, dat de laatste con- vooijen zonder het minst te zijn verontrust .gewordenhunnen weg hebben .ktitthen vervolgen. Verscheidene hoofden moeten reeds den 2 in Blidah zijn gekomen alwaar de maarschalk zicli dc'Stijds bevond, ten einde genade te verwervenen de gevangene vrouwen en kinde ren terug té bekomen. Da maarschalk heeft ben ontvangen, maar hun in harde bewoordingen li (inde ontrouw vérweten, én verzekerd, hun geeitè rust, noch vrede te zullen gunnen, zoo lang hét gezag Vati Abd-el-Kader niet ten eénenmale gefnuikt is. De vermoeienissen van den oorlog hebben het aaptal ziekeh aan merkelijk vermeerderd. Men begrootte de bevolking der hospitalen in Algiers Mlobn o,p 2400 Wail, en die van do ziekenhuizen in do kam pen van MedcaliBlidah en Boutfarich op 2000 mail.. Mert verzekert, dat Cabrera gisteren in deze Hoofdstad, is Aan gekomen én na ecri gesprek, met den heer Thiers, naar Rijssel ver trokken is, welke vesting hém tot gevangenis ik aangewezen: Ook Bahhóseda is daar reeds aangekomen; Dé minister Thiefs heeft in de kanier der pairs verkondigd dak het door do fraiische regering aangebodene ontwerp tot beslechting van liet geschil lusschen Engeland en Napelsdoor de gevohnagtigden dier beide landen is aangenbme:i. Do napclsphe regering geeft daarbij deii zwavelhaiidel vrij, én belooft Schadeloosstelling niet alleen aan de fengelschc kooplieden, maar ook aan de fransche maatschappij, wolke het zwavbl-monopollé had gepacht: Het aantal der iu de laatste dagen in Frankrijk uilgewekena spahnsche Garliston Wordt op 13,000 begroot. ,'s gravenhage den 15 Julij. Den 11 dezer is van den Helder, oiuler beve) vaii don scbout-bij-nnébt Machklscn, naar zee gezeild, hét exercitie-eskader, bestaande uit het fregat Sambre, korvet Argo, brikkon f emis, Witidhond eh Courier. Uit dé Betuwe wordt het navolgende gemoldliet aanhou dende regenachtige Sn stormachtige weder veroorzaakt veel schade aan hpt veldgewas. Klaver en grashetwelk gemaaid ligt, kan niet droog gemaakt en ingehaald wprden. Het koren, is, gedeeltelijk tegen den grolid geslagen, c-n de appelen, die buitendien hier schaars zijn, zijii voel afgewaaid; Het is opmerkelijk dat het geduretidd de kortste nachten vati de- ten zomer zoo sterk gevroren heeft; dat liet gras geheel wit en stijf was, en hij het ihaasjeh in den vtoégiiti morgenstond op de zeissen rammelde,1'', 4- Gatoren midda0" zijti te Auderuaclt twee stoombooten vati de b.Üu'sciie maatschappij",- de Prinses Mafknntvan Mentz en de Stad

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 1