7i.° 62. ZIERIKZEESCITE tngsdag BESTUREN 'EM ADMINlSTRATIEN. A.» 1840. COURANT. den 30 <Junij. SCHOUWING DER WEGEN. BURGEMEESTER on WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEÉ. Gezien derzelver aankondiging van den 5 dezer maand. Bepalen den omrid door het Poort-Ambachttot onderzoek of al de wegen en wekkens naar behooren zijn gemaakt geëffend en de sloo- ten uitgedolven op aanstaande Zalmdag den 4 Juli}' eerstkomende. En ia! deze in de Stads-Courant worden geplaatst. Zierilaee, den 29 junij f840. Burgemeester en Wethouders voorn.3, DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van Dezelven', De Stads Secretaris W. J. P. K R O E MEUWSTIJÖINGËN. D U I T S C L A N D. FRANKFORT dén 25 Junij. Men verzekert dat Z. M." dé keizer van Rusland zich té Hamburg op eene stoomboot zal in schepen om regtstreeks naar S.' Petersburg terug te k'eere'n. Uit Wéenen wordtonder dagtéekening van den 17 Junijhét Volgende gemeld Gisteren is hier eene droevige gebeurtenis voorgevallen. Een koop man die wegens bedriegelijke bankbreuk vervolgd werd maar de vlugt genomen had was heimelijk teruggekeerd naauwelijks echter bevond hij zich in zijne woning ol' er kwam "een commissaris van policie om hem in hechtenis te hemen. Deze werd niet binnengelatentornar met twee geladen pistolen bedreigdingeval hij gewelddadig mogt willen indringen. De policie vergenoegde zich dus met de woning te bezetten, in de koopdat de beschuldigde bedaarder worden én zich zonder bloedvergieten gevangen geven zou. Deze hoop werd versterkt, toen kort daarop de geliefde des koo'pmaris Verscheendie op zich ham hem te 'overreden. Doch hare pogingen schenen vruchteloos; onder eenen gr'ootén toevloed van nieuwsgierigen bleef de stand van zaken onveranderd van "s morgens vroeg tot laat iri den avond. Na iö urë hoort men plotseiijk twee schoten vallenéh daarop binnendringende vindt men hem, dén schuldige; alsmede-, tot aller "ontzetting; ook zijne geliefde, levenloos in hun bloed; Naar men zegt, Was ook haar dood vrijwillig. In ecnige achtergelaten regelen moet zij hare Ouders gemeld hebben, dat, zonder het voorwerp haror liefde, bet leven een last voor haar zijn zonén dat zij dus vrijwillig uit hetzelve Was ge scheiden. Beide ongelukkige» waren nog jong. Te Napels schijnt m'cti te vreezen dat dé 'onderhandelingen te Parijs wegens de geschillen tüsscheri de engelsche en napelschc rege ringen op do lange baan geschoven zullen worden. IntusSchen heeft zich het cngclsch eskadermet uitzondering van drie linieschepen en 'een fregat van de rcede verwijderd en is eene stoomboot naar Malta afgezonden om het bevel tot vrijlating der napelschc vaartuigen over te brengen welke aldaar nog teruggehouden werden. Rerigteh uit Galaczvan het begin dezer maand houden in dat de vroegere opgaven nopens de nederlagen welke de russi5r.be troepen op de kusten van Circassie hadden geloden steeds bevestigd werden dat verscheidene kleine forten in handen der laatstge noemden 'waren gevallen 'wélke daarbij veel wapenen, en inzonder heid buskruid hadden buit gemaakt, en dat men zelfs vrecS voedde voor de veiligheid vart het fort Nicolaüs't welk dén generaal Sass laatstelijk nog met een klein korps Russen bezet had. De derwaarts bestemde russisclie versterkings-troeperi zouden in twee afdceliiigen te Tuabs en te Bosouab aan land gaan. Brieven uit Alexandrië van deii 26 Mei, behelzen het volgende «Sedert eenige dagen worden er heimelijk, voorbereidselen gemaakt, die schijnen aah té duiden dat cr eeriang nieuwe gebeurtenissen zul len plaats hebben. De egyptischc vloot zal niet alleen eenige maan den achterstallige soldij ontvangen, maar wordt ook voor 6 maanderi geproviandeerd; waaruit men opmaakt, dat zij de haven van Alexan dria weldra verlaten zal. Naar Syrië zijn in de laatste dagen kort na elkander verscheiden couriers afgezondendienaar trien hewéert, gewigtige dépêches moeten overgehragt. hebben. Vreemd zou het niet wezen, als Mehemed-Ali, den onbeslisten staat van zaken moede, besloot met geweld een einde aan dezelve te maken. Naar het schijnt, heeft hij met de gisteren uit Konstantinopel aangekomen, onder tos- caanscho- vlag varende stoomboot Hadschi-Babagunstige tijdingen ontvangen, niet in den zin eener spoedige verzoening met de Porte, maar in dien van eene steeds toenemende vermeerdering zijner bui tendien reeds talrijke aanhangers in Turkije." GROOT-BRITTANNIEN; TONDEN, den 24 Junij. De zaak van de vervolging der Israëli ten in Damascus is weder door sir R. Peel ter sprake gebragt en,- betgeen zelden tusscben deze twee leden gebeurt, de lieer D. O'Con- nell heeft den weisprekenden redenaar ten warmste ondersteundin hetgeen hij nopens de barbaarschheid der vervolging en de onbegrij pelijke bem'oeijing van een consul gezegd had. De minister Pulmerstori Zeide. dat hij de noodige stappen had gedaan, om officiële berigtén te bekomen wegens eene handelwijsdie niet tot deze eeuw belmo ren moest. Waren die ontvangen, dan zou hij zich niet tegen het doen van eene bepaalde motie, ten voördeele der Israëlitische slagt offereverzetten. De heer O'Cohnel drong er op aan, dat ter vergoe ding als het ware van hun zwaar lijdenen dén hoonallen Israfiiiten aangedaan, hunne politieke gelijkstelling in Engeland moest aangeno men worden. Dit word van de ministeriële banken zeer toegejuicht. Van Loanda hééft men berigt, dat verscheiden portugesche sche pen op een waarvan zich een luitenant dér artillerie met zijne familie en.eenige soldaten bevond, in dc eerste helft Vart April door de en gelsche kruisers opgebragt waren, die den slavenhandel beletten moeten. De in Engeland gevestigde maatschappij tot bevordering der thee cultuur in Assam, heeft omstreeks 2000 personen zoowel handwerks lieden, arbeiders als planters, derwaarts gezonden, behalve nog wel 500 chin'cscho arbeiders uit PuloPinang eri Singapore gekomen. De maatschappij hééft zich in hét rijk der Birmatinén eene 'groote markt geopend en tracht op alle wijzen Chinezen naar Assam te lokken zelfs is een barer hoofdbeambten eèn Chinees, Lam-qüa gCheéten. Op de landerijen die dezer maatschappij aatlgèwezen zijn inag geen opium gebouwd worden. Uit China, zijn hier brieven ontvangen, welke echter van geené latere dagteekening zijn dan die wier inhoud reeds vroeger is mede gedeeld. Alleen ziet men er uit, dat de gouverneur Lixniét tevre den met het verbód vatl allen öpiumhandclook de dobbelhuizen had doen sluiten, waardoor groote ontevredenheid onder het volk ontstaan wasen dat dé chinescbe regering haar óógmérk Scheen opgegeven té hebbenom uit vréémde koopvaardijschepen eene zeemagt te vor men naardien de twee daartoe bestemde deensche schepen weder aan de 'eigenaars -waren teruggegeven. F R A N K R ÏJ K. PARIJS, den 23 Junij. Mén meldt uit Toulon van den 20, dat de linieschepen Hemde en Jupiter onverwachts bevel hebben bekomen o'in naar de Levant te stevenenendien ten gevolge den vorigen. dag naar zee zijn gezeild. Dè Ocean het vlèggeschip van den admiraal Rósamcl. maakte zich gereedom de eerstgenoemden te volgen. Uit de beide laatste bekend gemaakte telegrafische depêches uit Algiers, van 8 en 15 Junij, blijkt, dat, even als gewoonlijk het ge val is,, de onzen geen ernstig'.gevecht te leveren hebben gehad, dan toen liet léger eerie rugwaart'sche beweging naar Beliilah deed. Deze laatste opera tié is even stout ontworpen, als ten uitvoer gelegd ge- wofdenen was te nioeijeiijkcrdoordien er thans voortdurend in Afrika van 26 tot 30° hitte lieerscht. Uit het slot der depêche moet men opmaken, dat de maarschalk waarschijnlijk een uitgestrekt kamp bij (ie pachthoeve van Mouzaïa zal oprigterialwaar hij grooten voor raad van levensmiddelen zou kunnen bijeenbrengen.Door die stelling aah den voet van dén Atlas te versterken zullen alzoo de twee ste den Medeah en Miliana met BeUdah verbondenen voortdurend van levensmiddelen vóórzien worden. Tot den min gunstiger! indrukdien dó telegrafische depêches hebben gemaakt, heeft bijgedragen, dot men te gelijklangs den gewonen weg, borigten ujt de stad Algiers van den 18 Junij ont vangen heeft "waaruit blijktdat de omstreken dier stad onveiliger zijn dan ooit. Dien ochtend hadden 250 arabische ruitersin den omtrek van Bouffarick eenige volkplanters overvallen die met den hooibouw bezig waren. Zestien dezer ongeiukkigén waren vermoord. De rooiers hadden de karren met hooi in brand gestoken en de paarden weggevoerd. Een, paar dagen te voren was de volkstam der Charaguasdie in do vlakten van Algiers woont en tot nu toe de Fr.msch.en getrouw was gebleven na het hooi van eenige in de nabijheid gevestigde volkplanters in brand te hebben gestoken tot den vijand overge gaan. Het fransche rcgoringsblad niaakt van deze ongunstige tij dingen geene melding. Den 10 Mei is op zee door den bliksem getroffen en verbrand de paketboot. Poland, kapt. Anthony, vgn New-York naar Havre; allé de aan boord zijnde personenten getale van 63 koppenzijn gered. Den 24. Z. M. de koning heeft een eigenhandigen brief aart kohin- g'in Victoria geschreven, óm hoogStdczelvo gelük te wenschen, dat zij ontkomen is aan den aanslag op haren koninklijken persoon. Uit Afrika meldt men dat in het land van Mascara eenige vblkstamrtien gebruik itiakende van de afwezigheid van AM-cl~l(ader terwijl hij op de linie van Cliehff "en Vocir Miliana tegen over dé troepen vart den maarschalk Valée stond tegen hem oproerig zij» geworden eh cén priester, die voor een man van groote vroomheid géhoüde.n wordt tot hun hoofd hebben verkozen en hem den post van emir opgedragen. Zoo dit bewaarheid wordt, zou het van gun stige gevolgen voor de fransche,wapenen kunnen zijn, doch voor het oogcnblik verdient deze tijding ten minste nadere bevestiging. Yoigens een officieel berigt Üoor middel van de telegraaf aan liet ministerie van oorlog uit Spanje toegezonden, zijn den 15 dezer tiisschen Siguenza en Medina Ccli zéven bataillons en negen esca- drons Carlistendie liet bègelëide der koninginnen móesten aanvallen, Vólkomen geslagen door de divisie van den generaal Concha. De oproerigendie door Palacias werden aangevoerd hebben veel volks verloren 1400 hunner Zijn gevangen genomen onder welke 105 officieren en 3 voornafhe opperhoofden. Naar het verhaal van een officier dér Carlisten welke den 17 over Osseja in de Ooster-PjTcneën in Frarikrijk aangekomen is was het léger van Espartero te Cerbcra ètl te Ygualada en trok het naar Bergaom die laatste stad té gaan belegeren. Mogt Berga in handen van de troepen der koningin vallen dan

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 1