%Wi ZÏERÏKZEESCflE JDingsdag ÉOÜRA1T. dén 16 BESTOKEN EN ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. H.o 48. A.o 1840. B E K'E N D M A K IN G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien het dwangbevel door den Ontvanger der Directe Belastingen Alhieropgemaakt tegen de ten achteren zijnde belastingschuldigen op de Personele Belasting en het Patentregt, over het afgelooopen dienst jaar 18j§. Gelet op het besluit van Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gou verneur dezer Provincie van den 21 Maart 1836 [Provinciaal bladn.' 35). Hebben goedgevonden De belastingschuldigen welke tot heden nalatig zijn gebleven in'dé aanzuivering van 'bunnen aanslag in de Personele Belasting en het Pa tentregt over de verschenen dienst van 1SJJ, bij deze aan te manen tot eene onverwijlde voldoening van bet verschuldigdeter voorkoming .van de kosten der vervolging, welke tegen do nalatig blijvenden zul len, worden ingesteld. 'Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 13 Junij TS4Ó Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris., W. J. P. KR OEF. P U li I C A T E. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gelet op 'sKonings besluit van.den 1 Augustus 1.831, n.° 72, houdende bepaling dat 'de Dankdag of Godsdienstige viering der overwinning bij Waterloo op den derden Zondag der 'maand Jil'nij van ieder jaar zal. plaats hebben. Herinneren bij deze de Ingezetenen aan de plegtigo viering, van op hemelden dag, op Zondag den 21 dezer maand, niét uitnoodiging om denzelven in .eerbiedige stilte door. te bréngen, zullende bij die gelegenheid alle Herbergen en Koffijhuizcn moeten .gesloten blijven en geene .openbare .vermakelijkheden mogen plaats hebben ten einde deze dag in betamelijke 'afzondering aan Godsdienstige overdenkingen én dankbare herinneringen worde doorgebragt. En op'dat niemand hiervan onkundig zij zal deze worden afge kondigd en in de Stad's-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 15 Junij 1840. Burgemeester en Wethouders voorn:"1 DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, W. J, P. KR OEF. BEKENDMAKING. Achtervolgens art. 3 van Zijner Majesteits besluit van den 6 Ja- nuarij 1831, n.° 68, Staatsblad n." 2,) heeft Zijne Excellentie de Minister van Financiën, bij resolutie van den 12 Junij 1840, bepaald de prijzen bet opgeld daaronder begrepenwaarvoor de Collecteurs Splitters en Debitanten der Koninklijke Nederlaridsche Loterij, de lo ten en gedeelten van dien, voöl de derde week der trekking van de laatste klasse der 180sle loterij, zullen mogen uitgeven, te weten: BIJ VERKOOP BIJ VERHURING Geheeie lotenf 84,00 Geheele loten f 47,00 Halve - 42,00 Halve - 23,50 Vijfde - 16,80 Vijfde 9,40 Tiende - 8,40 Tiende - 4,70 Twintigste 4,20 Twintigste- 2,35 Wordende do belanghebbenden bij deze herinnerddat bij voor noemd artikel van Zijner Majesteits besluit, uitdrukkelijk is vastgesteld flat de Collecteurs, Splitters én Debitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelehen dezelve gedurig ter inzage voor bet publiek beschikbaar te Hebben. Zierikzee, den 15 Junij 1840 Voor den Staatsraad Gouverneur van de Provjncie Zeeland, De Burgemeester der Stad Zierikzee, DE CRANE. GROOT-BRITTANNIËN. LONDEN, den 10 Junij. Bij een brand, zondag morgen in de city, ten huize van den boekbinder Priceuitgebarsten, zijn de vrouw én vier kinderen van dien ongelukkigen man en vader in de vlammen omgekomen of gestikt, terwijl bij zelf, na ter naauwernood het leven fered te hebben, in een staat Van radeloosheid verkeert, die1 aan rankzihm'gbeid grenst. Do. laatste bcrigteri uit China looped tot 13 Maart. Den 12 Februarij was te Canton een keizerlijk edict ontvangenwaarbij do Handel met allé vreemde natiën zonder onderscheid verboden, bet slui ten der havens én het beletten van allen uitvoer langs de zeekusten bevolen wordt. Aan den keizerlijken commissaris Lin is daarbij le vens de magt verleend om naar omstandigheden te bandelen zónder nadere bevelen uit Peking te moeten- vragen.- In den. morgen van den 8 Februarij waren twee jonken als bran ders gewapenden met allerlei ligt ontvlambare stoffen opgevuld de baai van Tongkoo binnengeloopén, om de aldaar geankerde engelsche schepen in brand te steken; maar gelukkig was de wind hun tegen, zoodat zij tusschen de nationale vaartuigen geraakten, en slechts aan een der engelsche schooners eene geringe schade toebragten. Eenige schepen kapten Hunne kabels om Het gevaar te ontwijken dat zeer groot Had kunnen zijn, bijaldien het getal branders aanzienlijker geweest ware. Den daarop volgenden avond zou op nieuw een plan beraamd, maar, om onbekende redenen, niet ten uitvoer gebragt zijn, om de vloot te verbranden. Reeds in Januarij bad de Hooge militaire raad van China den gou verneur Lin en andere autoriteiten zijn gevoelen medegedeeld, dat tot wering van bet kwaadwaardoor bet rijk bedreigd werdallo wederspannige vreemdelingen uitgeroeid moesten worden. De Chinezen bleven hunne toerustingen te water voortzetten. Ner gen jonken met troepen opgevuld hebben in het begin van Maart op de rivier van Canton post gevaten het gouvernement liet dertig nieuwe booten aanbouwen, die zwaargewapend moesten worden, om opinmschepenbrikken en schooners óp te brengen. Intussclien blijkt het in China zelf alles behalve rustig te wezen. Zoowelte Peking als in de tweede hoofdstad Moukden zijn zamenzwe- ringen gesmeed, waarin, blijkens een uitgevaardigd edict, verscheiden honderden lieden betrokken zijnvan welke omtrent achttien in hech tenis genomen waren, die hunne straf niet zouden ontgaan. De troepen, welke aan de expeditie tegen China deel moeten nemen, zijn den 16 April te Madras ingescheept, van waar.eenige dagen la ter verscheiden groote oorlogsschepen derwaarts zouden zeilen. Te Bombay waren bcrigten ontvangen, volgens welke de russische expeditie tegen Chiwa zich op nieuw in beweging zou gesteld hebben, "met oogmerk om tot Bokhara voort te rukken, waar zij Overvloed van levensmiddelen vinden kan. Den 11. Gisteren avond, toen H. M.vergezeld van Z. K. II. prins Albert, het palei's van Buckingham verliet, ten einde naar Ily- depark, als naar gewoonte, uit te rijden, hoorde men tweemaal de Ontploffing van vuurwapenenwaarvan H. M. zeer verschrikt was, doch echter geen letsel bekomen heeft. Toen men op de plaats, van .waar de schoten gekomen waren onderzoek deedontwaarde men eert. jongeling van ongeveer 18 jaren oud, die met zijn rug tegen het hek werk van het Greenpark leundehoudende in elke hand een pistool. Terstond werd hij in verzekerde bewaring genomeneensander jon geling in de nabijheid, werd insgelijks gevut. FRANK RIJK; PABUS, den 10 Junij. Gisteren is H. M. de koningin uit Brus sel en zijn de hertogen van Orleans en van Aumale uit Algiers hier teruggekomen. Men zegt, dat do. hertog van Orleans zeer getroffen is geweest door het bewijsdat Abd-el-Kaderook uit Frankrijk van schietge weer is voorzien geworden, daar vele der op het slagveld ..gevondeno geweren van dészelfs troepen het mérk droegen van de fabrijk van S.' Etienne. Den 11. Van regeringswege is nu, op grond eener telegrafische depêche van Toulon van den 9, aangekondigd, dat de maarschalk Y'aUe weder uit Algiers te veld is getrokkenonder begunstiging van goed weder. De omstreken van Algiers waren sedert verscheidens weken niet verontrust gewordenhetgeen men hieraan toeschreef, dat de Arabieren zich met den oogst bezig hielden. Eene expeditie van den te Constantino bevelvoerenden generaal Galbois, om de vijande lijke behdeh Uit de omstreken dier plaats te verjagenwas met vol komen goed gevolg volbragt; De linieschepen Généreux en Marengo,aan boord hebbende 1900 man van bet 31sle regement, waren gisteren gereed om van Marseille naar Stora onder zeil te gaan. Eerstdaags zullen nog andere troepen van daar en uit Toulon naar de afrikaansche kust vertrekken. Het geheele bedrag dor krijgsniagt, die nu derwaarts gezonden wordtbe groot men op 8000 man. BELGIE. RBÜSSEL, den 12 Junij. Een door de regering voorgesteld wets ontwerp, betreffende de aanmoediging voor eene stoomvaart naar Ame rika, is gisteren met 51 tegen 10 stemmen aangenomen. Do gedeputeerden van Gend hebben zich openbaar in de. ka mer beklaagd, dat door den naijver der Antwerpenaren, Nederland is gemagtigdom behalve den Sclielde—tolriog een afzonderlijk regt van de vaart op het kanaal van Terneuzen ie heffen. De minister heeft een viaauwkeürig ohderzoek beloofd. Uit Carlcroi wordt gemeld dat den 6 dezer, omstreeks drié ure des atbterniiddags eerie uitbarsting hoéft plaats gehad in de büs- kruidfabrijk van SaiT-IIainaut-suf-Courceiles. Twee menschen waren er aan bet. werk, een vader met zijne zestienjarige dochter. De eersto is vreesselijk gebrand echter hoopt men nog zijn leven te redden maar van de dochter is het ligchaam letterlijk aan meer dan honderd stukken geslagen die overal in het rond verstrooid zijn gewórden. Men móet het nog als een geluk beschouwen dat een pakhuis waarin 23 vaten buskruid lagen niet insgelijks vuur gevat heeft Het in brand geraakte buskruid bedroeg 130 pond en' Uien wil dat er bewijzen zijn dat geene ménschelijke onvoorzigtigheid het ongeluk veroorzaakt heeft. Hetzelve wordt ecniglfjk aan de geweldige hitte tier zonnestralen toegeschreven.'

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 1