ZIEKIKZEESCIIE qfay/Din9Sda9 BESTUREN EN ADMINISTRATION, NIEUWSTIJDINGEN. T5 -5? W.« 46. A.o 1840. COURANT. den 9 Jfunij. SCHOUWING DER WEGEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIER1KZEÈ, maken békend: Dat na den 20 dezer Maand een ornrid dóór het Po'ört-Ambacht ge schieden zaltot onderzoek of ai de wegen en wekkens naar belmo ren zijn gémaaktgeëffend en de slooten uitgedölven wordende de gelanden aangespoord om te zorgen dat vóór den 20 dezer Wiaand, elk voor het zijne, aan de verpligt.ing tot onderhoud der wegen door de landlieden voldaan zijen de Regering alzó'ó buiten de onaangename noodzakelijkheid gehouden worde óm de nalatigenOvereenkomstig de bestaande policie-verordeningerttó doen vervólgen. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende v zal dezè wor den afgekondigd en in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierik'Seeden 5 Junij 18-40 Burgemeester en Wethouders voornoemd) DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van Dezelven; De Stads Secretaris W. J. P. K R O E F. Op Donderdag den 18 Junij 1840, des vóörmiddags ten 10 ure, zal, onder nadere goedkourihg, door den Staatsraad (Gouverneur der Provincie Zeeland, of bij deszelis afwezigheid door éen der leden van dé Gedeputeerde Staten en iii het bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat ih deze provincie, aan hét lo kaal van het Gouvernement te Middelburg, Worden aanbesteed De noodzakelijke VERNIEUWINGEN en HERSTELLINGEN aan de volgende Provinciale Waterstaats-Werken en Wegen, als: 1. Aan de Veerdammen van het Sloè, 2. Aan liet Paalhoofd éh den Aardendairibuiten dett Reedijk be oosten het Fort Bath. 3. Aan de Contr'escarpen der Sta'd Tfiólen. 4. Aan de Werken behoorende tot het Post-H&ventje té Gorish'o'cit. 5. Aan dé Havenwerken der Stad Veere. 6. Aan de Havenwerken van Breshens. 7. Aan den Straatweg van Zierihzee naar Zype en den daarbij be hoorenden Steiger of Aanlegplaats. 8. Aan deh Stfaatweg van den Tolpaal n.° 4 naai' de. Stad Sluis; en verder van die Stad naar de limiet vaii West-Vlaanderen. Daaronder begrepen het onderhoud van al de vorenstaande werken en wegen tot 1." Junij 1841. Zullende het bestek ter lezing, liggen op tde plaatsen in déze Provincie waar zulks gewoonlijk geschiedt,; én gedurende drie dagen voor de Aartbesteding, do noodige aanwijzing wórden gedaanterwijl bij dén Hoofd-Ingcnieur te Middelbüigvoor de Werken in het algeiheenèri bij de Ingenieurs te Middelburg Zierihzee, Goes, Thólen én B'reskens, vöor de Werken orider elks res sort behoorende, naderé irtformatiëii té békomen zijn. De Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland, VAN VREDENBURCH. D I T S C H I; A N D. FRANKFORT den 2 Jünij. HH. MM. dé koning en de, koningin tan Napels zijn den 20 Mei van Palermo en Messina te Napels teruggekomen. Den 21 zijn twee ëngelsche linieschepen aan boord Ibebbende den admiraal Slopforten een fregatop de reode. van Napels ten anker gekomen. Omtrent de onderhandelingen wegéns- het geschil over dén zwaVel-handel was niets zekers békend; maar men verwachtte steeds eene minnelijke beslechting. De door dé En- gelschen genomene napelsche schepen waren nog niet vrij gegeven, Het dagblad van Augsburg behelst hét volgende faerigt uit Galacz van den 13 Mei: «De tijdingen uit Odesisa bevestigen; hetgeen ge-! meld is van den treurigen toestand der Russen in -de landed van den KaUkasus. Te Sebastopol zou eene gróöte krijgsraad gehouden Wor den, om éen plan voor den aanstaanden .Veldto'gt tegen dé Citcsssiërs te maken en te beraadslagen over middelenpui jn hef, vervolg eene herhaling té voorkomen van den tegenspoed dié de russiSche' Vvajienéri nu getroffen heeft. Daarbij zal dus gehandeld moéten', worden' óver het herstellen der verlorene en groo'tendeels vernielde fortenvolgens een nieuw plan en over het verdedigingsstelsel, 'tvfélk in het vervolg aangenomen zal dienen te worden. Tot leden van dien krijgsraad zijn bertoemd dé gouverneur-generaal IVorönzojf, de généraals Mérizi- koff en Rajewski, en dé admiraal Lazareff." Hetzelfde blad méldt uit Triest, dat in het laatst van April in de haven vari Kertsch 20 schepen lagen, die bestemd Waren, om de munitie voor hef naar Circassie afgezondene korps troepen derwaarts over te voeren. Berigten uit KónstdntinopélVan den 13 Me' meidén dat aldaar het gerucht in omloop was dat er onlangs op het eiland Rhodus een grieksche knaap verfnoor'd is ook daar begint met vernieuwde woede de vervolging der Joden. De Hemel verhoede dat men op Rhodus niet dé gruwelen van Damascus ondervinde I De beide sultanes, welke in de vorige week bevallen zijnzijn kort na hare verlossing overleden. Men meent dat beide onder verdachte voorteekens gestorven zijn. In Alexandrie woedt de pest wéder vréesselijk. Dagelijks sterven ér wel dertig personen. GRÖOT-BRITTANNIËNt LONDEN, den 2 Jnnij. Heden is, ónder voorzitterschap van prins Albert, eenë grootè vergadering gehoudenten einde de middelen te beramen tot afschaffing van den buitenlandschert slavenhandel en de beschaving van Afrika. Er werdén in dien géést onderscheidene be sluiten genomen. Blijkens bërigten van dé Kaap de Góede Hoop tot 8 Aprilis ïfingan door de uitgeweken boeren en hunne bondgenooten geheel overwonnenRatstgemeldé hadden vooral eene. getrouwe hulp aan Pandamnggn's broedergehad. Meer dén 30,000 stuks geroofd. Vee is. terug béko'm'ett. Particuliere berigten Uit Chinaover New-York óiitvangenmel den dat dé Portugezen té Macaó kanonnen eh manschap afgezonden hebben-, óm de Chihezéh bij tó staan in de verdediging dér forten tegen dé britsche schepen. Het gevolg hiervan zal waarschijnlijk we zen dal de Engelschen nü öók Macao 'zullen bombarderen. De Chi nezen ,hèbb'ch éen stérk, met ketbnèn goéd bevestigd vlot dwars over de rivier gelegdwel gewapende irténschappen zijn daarop geplaatst ert dé schepen kunnen slechts door eene goed bewaakte opening door: F R A N K R IJ K. PARIJS, den 1 junij. De inschrijvingen voor een gedenkteéken van Napoleon.is gestaakt, tengevolge van éehe verklaring vap don heer Ödilloh Barrotdat daaruit ónder de liberale partij Verdeeldheid van gevoelens ontstond. De dagbladen welke de napoleontische partij toegedaan iijii iafén zich échter door die verklaring niet afschrikkenen zetten hunne inschrijvingen voort. De generaal Erobert heeft aan de Com merce 15,000 frapken toegezonden. Het Joürnal des Bébats behelst bijzondere berigten uit Algiers van dén 23,. over den dfgeloopfeh togt. Het expeditie-korps was uiteen en, op Verscheidéné punten gedetacheerd. Het blijkt voorts uit diert brief; dat het getal troepen, der expeditiewelke men gemeend had 2Ó,00Ö man te moeten bedfagensléchts 8000 strijders stérk was geweest; waaronder riog de 200Ö man versterking uit dé provincie Orarién dat deze troepen in den ruim twintigdaagschén veldtogt" 1200 man, of, meer dan. een zevende déél verloren heeft, terwijl ëen groot getal officieren buiten gevecht zijn geraaktwaaronder drié generaals gekwetst, één kolonel gesneuveld en twee gekwetst. Den 2. De telegraaf van BaVonno berigt; dat het fort San Pedro, hetwelk als een der buitenwerken van Morella moet worden be schouwdcn de toegangen tot deze .wapenplaats verdedigdemet eene bezetting :van 350 nian én vier stükken geschutiii handen der con- Stitiitioffeie troepen is gevallen. Rten, heeft weder, tijdingen van deii ècheeps-kapitéin Dumonï- 'd'Urville, bevelvoerder dér wetenschappelijke expeditie in de Zuidpool- sfreken; Déze tijdiilgbh zijn van den 15 December eh dus van èeiiig- zink oudere dagteekerting dan de Vórigë: Zij bevestigen intusschén de heerschende ziekten aan boord der beidé scheopSvaartuigen V Astrolabe fep la Zéiée; Reeds 17 personen waren bezweken waaronder 3 öfficiérert; Dén 3, Het bewind heeft eindelijk het officiéél berigt van den ixiaarschaik Valee, nopens den krijgstogt in Algerie, bekend gemaakt; Hetzelve is, tamelijk uitgebreid doch behelst nietsdan hetgeen feeds van elders bekend is; namelijk den togt naar den Atlas.j dë nöodwéndighéid óm terug te keerenten einde Chercbcl to ontó zétten; het vermeesteren yan de hergengtc van Mouzaia; het bezé'„- tón "vaii het door de Arabieren verlaten Medeabcn het gevecht yan den 20, tón gevolge van de noodzakelijkheid, om andermaal dóór do Arabieren henen te slaan,, ten einde het kamp van Bladah vV-eder tó bèreiken. Hét bedrag der geledene verliezen wordt geenszibs in ïijni geheel door den maarschalk opgegevencn van daar de steeds, hfeer- scbcndè m'eeriing', dat het Vefel aanmerkelijtcr is, dan Let daardoor verkregene voordeel kan wettigen. Dit het verslag zelf kan mëri aflei- dêndat. dé Arabieren, wel verre van ontmoedigd te worden, bij elke gelegenheid met mèèrdere stoutheid in 't veld zijn verschenen, én zich dapper én, met verstand hebben te weer gesAeld. Alsemeéri Schijnt men van gevoelen dat de oor'iog in Algerie nog niet Kracht iiiofe't worden doorgezeten uit, ge zuidelijke havens wordt gemeld, dat aldaar toebereidselen, worden gemaaktom nog 6000 man naar Algiers én 2000 man r.aar Oraii over. te schepen. Tevens worden er van zoo velé kar, ten klagten aangeheven over de blijken' vart onbekwaamheid of Verantwoordelijke hoofdigheid, welke dê maarschalk Vdlóc bij dezèn tog't heeft .gegeven .dat men niet twijfelt,' of hij zal in het opperbevel over Algerie een opvolger bekomen -—. Mén wil yferzfeketen dr,t Joseph Bonaparte, namens hem zet^èn éh zijne nabestaanden, het fpamschc. bewind een mi'lioeh voor de kèstèn van de'lijkplegtiglieiil des keizers heeft aangeboden; doch dat men.in zeer beleefde bewoordingen heeft te kennen' gegeven, dit aaah'óld niet te kunnen aannemen" Gisteren is na .den afloop der .beurs,, dp.belangrijke telegrafische tijdirfg bekend getnaakt daj de, laatste wapenplaats der Carlisten in Afragon, het békende Morella,. zich aan de .constitutionele troepen heeft overgegevenen dat 5 a 6 bataillonswelke er de bezetting üitmaak- tén, krijgsgevangen zijn gemaakt. .Jte constitutip'nelen vleijen zich, dat daarmede aan dé partij der sjflèehheersching en der inquisitie dé

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 1