ZIEBIEZEESCHE N.° 42. Dingsdag A.° 1840. COURANT. den 26 Mei. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. duitschlAnd. frankrijk. «gs? NATIONALE MILITIE. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland, brengen bij deze ter kennis van de daarbij be langhebbenden dat de gewone Inspectie over de Verlofgangers der Nationale Militie zal plaats hébben op Woensdag den 27 dezer maand, des voormiddags 10 ure, voor bet Raadhuis dezer Stad, waarvan echter zijn uitgezonderd de manschappen welke van geene kleedingstukken en wapening zijn voorzien deze behoeven zoo lang zij in die positie blijven verkeeren niet op de drie-maantielijkïche Inspectie 'te verschijnen. Zierikzee, den 18 Mei 1810. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. INSPECTIE OP DE STRATEN. BURGEMEESTER en WETHOÜDERS der Stad ZIERIKZÉE knaken bekend Dat op Zalwrdag dén 30 dezer maand, een omgang door de Stad en langs de dijken geschieden zalom zich te overtuigen of alle de be palingen van het Policie-Reglement voor deze Stad alom worden na geleefdwordende een iegelijk bij deze gewaarschuwd om te zorgen dat de Straten, elk. voor en achter zijne woning of erf, behoorlijk ge zuiverd en schoon gemaakt zijn, terwijl de beambten der Polieio be paaldelijk zijn gelast om voortaan op eene meerdere reinheid der Stra ten te lettenén zonder oogluiking wegens alle overtredingen en na latigheid proces-verbaal op te maken. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze wor den afgekondigd, omgeroepen en in de Stads-Courant geplaatst. Zierikzee, den 20 Mei 1810. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. K ROEF. FRANKFORTden 20 Mei. In een berigt uit konstantinopel van den 30 Aprildoor het dagblad van Augsbürg medegedeeld wordt gemelddat de engelsche gezant onlangsna het on tvangeil van berigten uit Londeneene langdurige conferentie met den reis- effendi had gehad en dat het scheendat belangrijke zaken op het tapijt waren. Men sprak vah niets minder dan van een planom het turksche leger naar de Syrische grenzen te doen oprukken en van eene gelijktijdige demonstratie der engelsche vloot op de krist van Egypte. In hoe ver dit een en ander meer is. dan een louter gerucht of verzinselzal weldra moeten blijken; Ook de jongste berigten uit Alexandrie meldendat de twee aldaar Voor anker liggende engelsche oorlogsschepen de havenzonder dé gebruikelijkste salutschoten verlaten' hebben. Tengevolge van dien was men aldaar bezorgd dat de engelsche vloot spoedig met vijan dige bedoelingen zou terugkeeren. De emigratiën uit de Zuid-Duitsche Staten naar de Yereenigdë Staten van Noord-Amerika duren onafgebroken voort. Zij zijn dit jaar iiiet slechts menigvuldig, maar ook vele gegoede lieden telt men daar onder; de meeste landverhuizers komen uit Wurtembêrg en Beijeren vooral Bijn-Beijeren eri Hessen-Darmstad. Volgens eene officiële opgave telt men in de 17 westelijke en zuidelijke gouvernementen van Rusland op eene bevolking Van 16,238,600 zielen, 1,054,349 Joden zoodat dezelve tot de overige bevolking staan in de verhouding van 1 /tot 15. Het talrijkste zijn zij naar evenre digheid in Yolhynie, waar de verhouding staat ais 1 tot 6. In het koningrijk Polen is de yerlioudirig 1 tot 9, in de stad Warschau is zij ongeveer 1 tot 3. Ondanks alle pogingen dor regering, heèft zich eerst een betrekkelijk zéér gering gedeelte der israëlitische bevolking op den landbouw toegejegd. In de overige gduYernemehtenSiberië uitgezonderdvindt meh geene Israeliten. Te Galacz zijnin het begin dezer maandop nieuw zeer ver ontrustende berigten uit de russische havens der Zwarte Zee ontvan gen, volgens Welke de geheele circassische kust in de magt der in boorlingen schijnt te zijn. Ook het fort S.' Nicolaas is door hen veroverd, en een groofp voorraad van levensmiddelen en ammunitie, benevens de aanzienlijke zoutmagazijnen in hunne handen gevallen. Aangemoedigd door de Voordeelen der Cireassiërs, verëenigen zich nu ook df bewoners der gebergten vari Lesghistari met de overwinnaars, wier ihagt bereids tot twintig duizend man gestegen is, en die nu ook Anapa bedreigen. Hun aanvoerder is zekere Hamil, een man van grootc dapperheiddie altijd van poolsche stafofficieren omringd is. Met deze berigten staat de werkeloosheid in schijnbaren strijddie in de noordelijke havens der Zwarte Zee wordt opgemerkt. Wel is waar zijn tien duizend man troepen naar de meest bedreigde punten ingescheeptmaar nog geen der vaartuigen is naar de circassische kust vertrokken. Men gelooft dat deze magt als ontoereikend wordt beschouwden wildat het niet gemakkelijk valt haar beduidend te versterkendewijl tevens een leger van vijftig duizend man aan de 'turksche grenzen moet zamentrekkenen ook te Odessa en Sebastopol eene genoegzame magt geconcentreerd moet blijvenomin geval van nóödKonstantinopel tegen Mehemed-Ali te bes'chërmen. Volgens brieven uit Smyrna, van den 1 dezer, was aldaar bij een gedeelte der turksche bevolking het plan ontdekt, om de christen- inwoners, op het paaschfeest der Grieken, gewapenderhand aan te vallen, de stad in brand te steken en de huizen uit te plunderen. Ongeveer vier of vijf honderd Turken worden van deelneming aan deze zamenzwering beschuldigd. De consuls, Van de zaak verwittigd zijnde, hebben den gouverneur aangeboden de europesche eskaders te ontbiedenmaar deze heeft geantwoord dat hij de orde zou weten ta handhaven. De troepen waren dag en nacht onder de wapenen, en men voedde geene vrees meer voor de openbare veiligheid. Iii Servie heeft zich hevige wederstand tegen de bestaande oyde van za ken geopenbaard, inzonderheid betoont mén zich zeer verbitterd tegen den regeringsraad die den jóngsten vorst is 'toegevoegd, en dringt op de afzetting daarvan aanook wil men den zetel van het bestuur naar Kra- gujewicz verlegd zien. Talrijke benden van opstandelingen zijn gewa pend naar Belgrado opgetrokken en niet dan op aandrang van vorst Mi chael zelvên(lie hen door den Metropolitaan en den russischen consul begeleid te gemoet getrokken wastot de belofte te brengen geweest dat zij die stad niet zouden overrompelen. Bij de afzending dezer berig ten verspreidde zich het gerucht, dat de leden van den regeringsraad, aan welke de val van vorst Milosch voornamelijk wordt toegeschreven, vrijwil lig hun ontslag hadden ingediend. GROÖT-BRITTANNIEN. LONDENden 20 Mei. Het oorlógsvaartuig Dolphin is van Ports mouth naar S.' Helena vertrokken om de toestemming der engelsche regering, tot het naar Frankrijk vervoeren der asch van Napoleon, der waarts over te brengen. Hét besluit der fransche regering, om het, stoffelijk overschot van Napoleon naar Frankrijk te doen voerenbaart bier niet weinig opziens. Over het algemeen houdt men het er voordat Lodewijk Philips zich dezen stap eenmaal ernstig zal beklagendaar hij tot noodelooze opwinding des volks strekt. Aan ónze consuls in Syrië zijn instructiën gezondenten einde het hoodige onderzoek te doennopèns het gebeurde met de Israëliten te Damascus, niet.het doel om Verdere gruwzame vervolgingen te voor kómen. Men laakt ten hoogste het gedrag des franscben consuls, een dweepziek legitimist van de oudste en ergste schooldie geene gewetenszaak hééft gemaaktde barbaarsché vervolgingen ten dezen te bevorderenin stede van ze te stuitengelijk onze consul Hodges zou hebben gedaan. PARIJSden 19 Mei. De commissie van onderzoek voor de over brenging van het lijk vaii Napoleon heeft besloten de kerk der Inva liden tot begraafplaats voor dezelve aan te wijzen. Men teekent thans een verzoekschrift, om het lijk van Havre te land naar de hoofdstad over te brengenten einde van stad tot stad door commission ver gezeld te worden. Thans wordt verzekerd, dat het fregat, waarop het lijk zal worden overgebragtden naam van l'Aigle Napoleon zal bekomen. De commissie verlangt echter tevensdat 'er een standbeeld van den keizer te paard zal worden opgerigt. Men verzekert, dat het bewind zich wil verbinden, om, indien er^ bij bet vervoeren en ter aarde bestellen van dit lijk, in Frankrijk of in Parijs, geene ernstige onlusten plaats hebben, eene wet voor te dra gen waarbij de verbanning van de nabestaanden des voormaligen be- heerSchers wordt ingetrokken. Zulks verdient echter bevestiging. De berigten uit Spanje melden dat de constitutionelen zich thans nu het den Carlisten niet heeft kunnen gelukken om den opstand in de baskische provinciën te doen ontbranden meer dan ooit vleijen dat zij ook de krijgsmagt van Cabrera zullen kunnen fnuiken. Zijne voornaamste wapenplaats Morella was ingesloten maar men had het zware geschut bestemd om dezelve te beschieten nog niet ter plaatse kunnen brengenwaar hot ge vorderd werd. Aan den anderen kant werd verzekerd dal Cabrem in persoon in Arragon was gekomenom zijne manschap nieuwen moed in te boezemen. Te Toulon moet men met de laatste pakketboot berigt ontvan gen hebben dat du maarschalk Valée den 20 der vorige maand, een kamp van Arabieren, bij de Affroun, stormenderhand heeft, ingeno men en daarna in twee gevechten de vijanden geducht geslagen en groote slagting onder hen aangerigt heeftwaarbij de Franscben niei meer dan dertig dooden hebben gehadmaar. daarentegen vele gekwet sten teldenonder welke zich de kolonel B'édeau bevonddie d.yor een snaphaanschot, gelukkig echter niet gevaarlijk, gewond is, j)e maarschalk was te Chefchel gekomen, om zich van nieuwe Vnntió-en krijgsbehoeften te voorzien eri zou den 10 dezer naar Medeali trekken. Den 20. Men is .op het ministerie van marine ijverig bezig aan het maken van toebereidselen voor de reis naar S' Helena, en men verhaalt dat het fregat la Belle Poule yergeze'ü zal worden door de

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 1