ZIEKIEZEESGHE COÜRAM T. ■N.o 41. <P Vrijdag A.° 1840. den 22 iWFé«. BESTUREN EN ABMINISTRATIEN. aanbesteding. Inschrijving voor de schutterij. NIEUWSTIJDINGEN, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE zijn voornemens op Dingsdag Sen 2 Jung eerstkomende, des middags ten Raadhuize aldaar, in het openbaar aan den minst eischenden aan te bestedeneenige belangrijke herstellingen en vernieuwingen aan tie stedelijke werkenen zulks in vijf perceelente weten: 1." De BEKLEÉDINGSMUUR aan het Luitje, met eenige herstel lingen aan de MUREN in de oude én nieuwe Havens. 2.° Drie gedeelten nieuwe VLEUGELMUREN aan .de Brug buiten de ZuidhaVen poort. '3.c De vernieuwing van 204 strekk. ellen KAAIMUUR, en de hor stelling van 74 'str. ellen aart de nieuwe Haven, met bet onder houd van alle 'die MUREN gedurende drie jaren. 4.° De herstellingen aan Stads Stécnen HEULEN en het onderhoud derzelve met de BRUGGEN voor drie jaren; en 5." Eenige herstellingen aan de HAVENDIJKEN en het IIO'ÖFB met het onderhoud dier tverkèh gedurende drie jaren. Alles met de leverantie van materialenbreeder omschreven in de' bestekken, ter lezing liggende ter Stedelijke Secretarie, terwijl nadere inlichtingen zijn te hekomen bij den Stads-Architect. Zierikzee, den 12 Mei 1840. Burgemeester en AVethouders voornoemd, D E CRANE, vt. Ter ordonnahtic van Dézelven De Stads Secretaris W. 1. P. KROEF. ...i NATIONALE MILITIE. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZÏEÈÏKZEË Provincie Zeeland, brengen bij deze ter kennis van de ddarbij be langhebbenden dal de fjewone Inspéfctië ovèr de Verlofgangers, dér Nationale Militie Zal plaats hcbbéii op AVoenSdag dert 27 dezér maand des voormiddags 10 ürcvoor hét Raadhuis dezer Stad waarvan echter zijn uitgezonderd de manschappen' welke Aan geen'e tleedingstukktih en Wapêniög zijn voorzien deze behoeven zoo lang zij in die positie blijven verkeeren rtict op de drie-nraandclijkSche Inspectie te verschijnen. Zierikzee-, den 18 Mei 1840, Burgemeester eh AVe'tiiöudèrS Vobfribomd de crane, vt. Tef ordöhnantie Van Dezelven De Stads Secretaris w; j. p, kroe f. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en AVETHOÜDEfeS der Stad ZÏERIÈZÈÉ, gezien de wet op de Schutterijen van den 11 April 1827 en Speciaal gelet hebbende op die artikelen derzelve wet die in betrekking staan tot de jaarlijksché inschrijvingzoo tot de bereids daargestelde regis ters van vroegere jaren als tot de inschrijving die gedurende de laatste helft dezer loopende maand moet gesehiedenbrengen hij deze ter kennisse van de belanghebbenden Dat de registers ter inschrijving voor de Schutterij vaii de geborenen in de jaren l8l5,tot 1806 ingesloten, zullen worden geopend tot dó inschrijving van alle mannelijke ingezetenen welke tot het laatstgemeldo jaar behooren alsmede van hen welke in de vorige jaren geboren zijnde sedert de laatstvorige inschrijving zich alhier met er woon hebben nedergezetwaaronder ook begrepen zijn de militairen welke na dien tijd rijn gepasporteerd en dg vreemdelingen welke sedert dezen tijd van huiten het rijk zijn gekomen en zich alhier hebben gevestigd voor zoo verre deze laatslen hun voornemen om zich in di't rijlc neder te zetten hebben aan den dag gelegdheizij door een uit drukkelijke verklaring, hetzij door de werkelijke overbrenging van den zetel van hun vermógen en de hoofdmiddelen van hun bestaannaar herwaartszonder dat de tijdelijke Uitoefening van eenig bedrijf of handwerk in eenige ondergeschikte betrekking, als zoodanig voornemen wordt aangemerkt. Allen zullen worden ingeschreven in dat register waartoe zij volgens hunnen ouderdom behooren. Dat van de inschrijving niemand der Vorenstaande personen is uit gezonderd maar dat allen, zonder onderscheid, daarin begrepen zijn al ware het ook dat zij zouden mogen vermeenen volgens de wet tot de vrijgestelden of uitgestotenen te behooren en dien ten gevolge pok zij niet, die hun ontslag uit de schutterlijke dienst reeds hebben he komen zullende derhalve alle de bovengomclden als daartoe hij deze wordende opgeroepen, moeten verschijnen ten Raadhuize dezer gemeente, op den 15 tot den 31 Mei 1840 ten einde zich te laten inschrijven ieder in dat register waartoe hij volgens zijnen ouderdom behoort. Deze registers zulien op den eersten Junij 1840 finaal worden gesloten. Dat de studenten geëmployeerden in huizen van negotie klerken van notarissen advokaten enz, bedienden en werkboden moeten wórden ingeschreven in de gemeente alwaar zij hunne studiën houden werkzaamheden uitoefenen of dienstbaar zijn de ambtenaren en geëmploijeerden aan het provinciaal gouvernement en alle anderen :al wonen zij ook eldersin de plaats alwaar zij hunne ambtsbe trekking moeten uitoefenen dié huiten 's lands studeren Of werk zaam zijn in de gemeenten hunner vorige woonplaats; de buiten- landsche zeevarenden m de plaatsen waar zij hun wettig domicilio hebben, en de aan boord wonende schippers in de gemeenten alwaar zij het laatst hunne vaste woonplaats hebben gehad of wel personeel en mobilair of wegens hun vaartuig belasting betalendedaar waar zij voor deze' belasting1 zijn aange'slagèn. De vorónstaahdè opgeroepenen zullcrt verpligt zijn hij hunne in schrijving opgave te doen van hunne namen, voor- en bijnamen van de plaats en den tijd hunner geboortehunne woonplaats met aanduiding van wijk en nommer het beroep hunner ouders en dat van hen zelf, of rij rijn gehuwd ortgehuwd of we'dii'wenaars,, van het getal hunner kinderen van beider sekse (welke laatste op gaven zullen niotiten worden geconstateerd met. een schriftelijk bewijs afgegeven door den burgemeester of ambtenaar van den burgerlijken stand) sedert wanneer zij ingezetenen der gemeente zijn en van waar zij alhier zijn komen inwonen en eindelijk van de redenen die zij zouden vermeenen dat hén van de schutterlijke dienst zonden vrijstellen of daartoe onbevoegd maken naar aanleiding van art. 3 en 4 der wetmet opgave van het art. en hèt onderdeel van het zelve 'waarop zij zich bef'oepen. Wordende voorts een iegelijkbuilen deze gemeente géboren aan gemaand om zich tijdig van eene geboorte-akte te voorzien en zich alzoo van zijnen ouderdom te verzekeren ten einde de inschrij ving behoorlijk kunne geschieden en om voor te komen dat niemand doof eene verkeerde opgaaf van zijnen ouderdom vervalle in de straf hij de wet bepaald. Terwijl Burgeiheester en AVethouders eén ieder hlefiii betrokken willen hehhen vermaand ert gewaarschuwdom zich van deszelfs verpligting in deze te kwijten vermits uit krachte van art. 9 der wet fin, art. 6 van Z.' .51.s besluit van 21 Maart 1828 al degenen die zich voor het sluiten der registers op dén eersten Junij eerst komende niét hehhen laten inschrijven alsnog ambtshalve zullen Worden iogeschVeven en dat dezelvendien ten gevolge zullen worden verwezen tot eene geldboete en daarenboven zonder lotinj bij de schutterij ingelijfdindien het zal blijken dat er tijdens de Verzuimde inschrijving geéne 'redenen tot vrijstelling of uitsluitifij* ten hunnen aarizien bestonden. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voor wenden zal deze worden afgekondigd en aangeplaktdaarwaar zulks te doen gebruikelijk is. Te Zierikzee, den 2 Mei 1840. Burgert) eest er ep Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P, KROEF. NEDERLANDEN. 'sGRAVÈNHAGE den 20 Mei. Eergisteren avond heeft de tweede kamer der staten-generaal het ontwerp van wet, houdende vaststelling der staatsuitgaven voor het loopende jaar, wet eene meerderheid van 32 tegen 22 stemmenaangenomen. Het ontwerp van wet tot vaststelling der staatsmiddelen voor dit jaar is mede aangenomen, met eene meerderheid van 33 tegen 21 stemmen. Deze Sahgehomene begrootingswetten zullen aan de eerste kamer worden verzonden. De bij de tweede kamer ingekomen koninklijke boodschapten ge leide van een ontwerp van wet, houdende éenigé veranderingen in sommige artikelen der grondwet (zie ons vorig nummer), betreft de verantwoordelijkheid van de hoofden dér ministeriële departementen. Dit ontwerp houdt.de bepaling in, dat art. 75 der grondwet zal worden veranderd als volgt: «De koning stelt ministeriële departementen in, benoemt derzelver S) hoofden en ontslaat die naar welgevallen. »De hóófden dér ministeriële departementen zijn belast niet de uitvoering der wetten en verordeningen van algemeen bestuur en van de koninklijke besluiten.en beschikkingen welke het dejiartement van ieder van hen betreffenen ter uitvoering aan hen Worden op- gedragen. Dezelven worden, ter waarborging - van den koningen »van de natié,"dat bij dezelven hoch de grondwet, noch eënigé wet- ten worden veronachtzaamd of geschondendoor hen mede onder- teekendzij zijn hiervoor verantwoordelijk volgens de wet. »De koning roept, zulks geraden oordeelende, een of meer hoofden der ministeriële departementen, tot bijwoning der deliberation in den raad van state." Door bet stedelijk bestuur te Utrecht is, tengevolge eener mis sive van.de plaatselijke commissie van geneeskundig toevoorzigt, eene waarschuwing aan de irigezetenen gedaan, om zich niet te bedienen van oranje-bloesemwater, in parfumerie- en modewinkelsverkocht wordende, uit Frankrijk aangevoerd cn tot étiquette dragende: v Eau de fléurs d'oranges triple de Grósse ProvinceMr. Breistroff, distilla teur a, Antibes." Door voornoemde commissie is namelijk ontdekt, dat dit water met looddeelen bezwangerd is, en dat door het gebruik

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 1