tot het 'vefbfêidèti yan ongunstige geruchten. 'Om dezelve te doen ophouden, heeft men van regeringswege het navolgende bekend gemaakt: ZEETIJDINGEN; ADVERTENTÏSN. N.< «Brieven uit Algiers van dón 4 behelzen genoegzame inlichtingen nopens hetgeen aldaar heeft plaats gehad. Abd-el-Kaier heeft 'al zijne stammen voreenigden de vlakte van Mitidja met zijne ruiters over stroom^ Het léger hééft dus, gedurende de dagen van den 28, 29 ën 30, regt en links, en ook in den rug 'testrijden gehad. Alom heeft het de Arabieren verslagen, en nog nimmer hebben deze zulke gevoelige verliezen geleden. Het leger heeft weinig verloren in deze gevech ten, welke men zegt, dat zeer luisterrijk zijn geweest. De gezondheid der tro&pen is volmaakt; hunne ijver verwonderlijk; zij nebben eenige dagen moeten rusten ó'm hunne gekwetsten tè verzorgen en leeflogt te doen aanvoeren. De laatste berigten houden indat het leger aan den voet van den Atlas stond en gereed wasom dat gebergte over te trekken, en dat de prinsen zich welvarende bevonden. »Do arabische stroopers, welke de vlakte nóg onveilig maakten, en de gemeenschap belemmerdenhadden de ontvangst dezer berigten vertraagddoch al de tot dusverre ontvangene bijzonderheden zijn geruststellenden voorspellen een roemrijken en gelukkigen veldtogt." Het blijkt thans dat bij het gevecht aan den voet van het gebergte Affrounde Arabieren 800 man hebben verloren de Franschen hadden daarentegen eenige gesneuvelden en 150 gekwetsten. Groot-Brittannie vordert sommenals schadevergoeding voor britscho onderdanen, van Portugal, èn heeft den. 27 April te Lissabon een ultimatum laten indienen waarbij het binnen 14 dagen voldoe ning vordert, onder bedreiging van, bij gebreke Van dien, middelen van represailles te zullen aanwenden. Men was dien ten gevólge iit genoemde hoofdstad zeer beducht, hetzij Voor Madera, hetzij voor Macao. Den 15. Er is wederom eehe telegrafische depêche uit Algiers bekend gemaakt. Fit dezelve blijkt dat er vijf gevechten hebben plaats gehaddie allen tot lof onzer troepen zijn uitgevallen. Dé vijand beeft veel volks verloren. Van onzen kant zijn er 20 dooden en 100 gekwetsten. Cherchel is gedurende 6 dagen door de Afabierèn aangetast geworden doch eindelijk zijn zij teruggedfeveii. BELG IE, BRUSSEL, den 16 Mei. De belgische veïeeniging der oudé sol daten van het keizerrijk heeft, op het berigt dat de asch van Na poleon naar Parijs zoude worden overgebragtbesloten om eene de putatie, met den voorzitter der yereeniging aan bet hoofd, derwaarts te zendenten einde het aldaar bereid wordende éuropesche feest bij te wonen. Het feest van S.' Servaas heeft duizenden nieuwsgierigen naar Maastricht gelokt. Van Luik is eene stoomboot derwaarts vertrokken, fen men spreekt van het inrigten eener geregelde stoomvaart tusschen beide de steden. Do chinesche commissaris Hoang-long-Kaokomende van Amster dam, is te Antwerpen aangekomen; hij heeft een langdurig mondge sprek mét, teil' der eerste reeders gehad. Déze afgezant vaii hethc- tnelsche rijk spréékt tamelijk goed engelsch en franschhij wordt ver gezeld door een' beef van den gouverneur Lm, een jong mensch van uitstekende mannelijke schoonheidalsook door een archimandriet van het russiscbè zendelingschap te Peking. Zij hebben reeds meer dan twintig kaperbrieven uitgegeven, op rijstdeeg gedrukt, en den keizer lijken draak tot stempel voerende. NEDERLANDEN. 'sGBAVENHAGÉ, den 17 Mei. Gisteren is hij de tweede kamer der staten-generaal eene koninklijke boodschapteil geleide vaii een Ontwerp van wet, ingekomen, houdende eenige veranderingen in 6ommige artikelen der grondwet. Volgens berigten uit Konstantinopeivan den 22 April was Z. K. H. prins Frederik Hendrik der Nederlandenden 15 dier maand, met Z.r M." fregat de Rijn, in de haven dier hoofdstad aangekomen. De documenten, welke ten kantore Bath worden afgegeven tot invoer, zijn hij eene administrative beschikking geldig verklaard tot transport tusschen zoniie- ondergang eii opgang, binnen den afstand omschreven in artikel 177 der algemeene wet, terwijl de documenten welke aan de betalingskantorcn zijn afgegeventot uitvoer langs ge noemd kontoor, geldig zijn verklaard tusschen zonne onder- en op gang, in het terrein bedoeld bij gemeld artikel 177, Voor zoover de ladingwaartoe die documenten betrekking hebbenuitsluitend is zamengesteld uit accijns vrije goederen. Bovendien zal de aangifte Van goederen, bij het tarief ontheven Van uitgaande regten, welke krachtens artikel 143 der algemeene wet in den regel bij schriftelijke ópgavé moet plaats hebbenvoortaan bij uitvoerlangs het kantoor Bath mondeling kunnen geschieden ten opzigte van alle bij uitvoer bestemde versche scheip- of andefe visch. Ingeval van verkeerde aangifte, zullen echter de beambten kunnen handelen zoo als huh tot dat einde is voorgeschreven. Uit Heusden (prov. Noord-Brahand) schrijft meti vaU den 15 dezer: Na eene zoele lucht en een weinig regen, hoorde men gisteren namiddag omstreeks 4 ure op het alleronverwachtsteen verschrikkelijk geriiischvan uit het noord-westen, hettvelk in een oogenblik door eene ontzettende hagelbui gevolgd werd welke met eene zoo hevige kracht, gedurende ongeveer 20 minuten voortwoedde, dat alle tuin en boomvruchten binnen deze plaats vernield werdeneen aantal ven sterglazen gebroken en de hagel op sommige plaatsen 15 neder], duimen hoog viel, zoodat dezelve heden morgen ten 8 ure nog in massa aan wezig was; gelukkig was er geen de miiistö wind, anders voorzeker was er aan de windzijde niets voor de grooté ijsstokken bestand ge weest; hetgeen bij deze hagelbui, vergezeld van donderslagen, hijzonder opmerkelijk is, bestaat hierin, dat de omliggende gemeenten en veld vruchten weinig daardoor hebben geleden en dezelve zich alleen over eene oppervlakte van 56 bunders grond in al haar kracht en geweld beeft uitgestort. De bui verwijderde zich noordelijk naar het na burige Gelderlandover den Bomrnelerwaarddoch wij hebben tot op heden niet vernomen dat dezelve daar eenige schade heeft aangerigt. Te Kouduin provincie Vriesland, hebben zaturdag jl. eenige ongeregeldheden plaats gehad onder de veen werkliedendie van hünne bazen méér geld vorderden. Dien ten gevolge is nog dien zelfden dag, des avonds ten 10 ure, een detachement van een officier en 30 manschappen van de 8"° afdeeling infanterie uit Leeuwarden derwaarts gemarcheerd, om de rust te herstellen. ZÏERÏKZEEden 18 Mei. Op de hieronder vermelde tijden cn plaatsen zal onder nadere approbatie van het ministerie van bin- neïilandsche zakén door den hoofd-ingéniéiir met de respective dijks- directiën dor calamiteuse polders in de provincie Zeeland worden aanbesteed 1. Het arbeidsloon van het gewoon jaarlijks vernieuwen en onder houden der rijsbeslagen met het maken van steenglooijingen 2. De gewone aardewerken tot herstelling en verbetering der zeedijken; 3. Het vernieuwen en onderhouden der kramwerken van den 1 Junij 1840 tot den 1 Juliij 1845 4. Het beplanten en onderhouden der domaniale duinen langs de westkust van Schouwen van den 1 Junij 1840 tót den 1 Junij 1845 5. Het vernieuwen en herstellen met het onderhoud der sluizen heulen enz. in den polder van Schouwenvan af 1 Junij 1840 tot den 1 Junij 1845 6. Het herstellen cn onderhouden der beide havenhoofden van de stad Zierikzee, mede van den 1 Junij 1840 tot den 1 Junij 1845. Deze aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod Voor liet eiland Zuidbeveland, te Goes, op het stadhuis op maandag den 25 Mei 1840, des voormiddagsten 10 ure Voor het eiland Tholéii te Scherpenisse in de vergaderkamer der dijks—direóliöWóensdag daaraanvolgende, den 27 Mei 1840, des voormiddags ten 11 ure Voor het eiland Schouwen en Duiveland te Zierikzeein do vergaderkamer der centrale directie vart Schouwen op vrijdag daar aanvolgende den 29 Mei 1840 des voormiddags ten 10 ure; Voor het eiland Noordheveland te Colijnsplaatin het gemeente huis op dingsdag daaraanvolgende den 2 Junij 1840des voor middags ten 11 ure; Voor het polder-arrondissement Cadzandte Breskensop het gemeentehuis, op donderdag daaraanvolgende, den 4 Junij 1840 des voormiddags ten 11 ure Voor het polder-arrondissement Axel te Axel, op het stadhuis, op zatilrdag daaraanvolgende, den 6 Junij 1840, des morgensten 11 ure; BROUWERSHAVENden 17 Mei. Eergisteren binnengekomen het ncderlandsch fregatschip Emanuel, kapt. S. G. Molenaar, van Batavia naar Rotterdam j en gisteren het engelsch brikschip Alert kapt. ,f. R. Duffnaar Dordrecht doch is heden opgezeild. Heden verloste van een' welgeschapen ZOONVrouwe A. G. G. KUHN, geliefde Echtgenoot van Amsterdam den 13 Mei 1840. W. V. CANNENBURG. Eene BURGER AVEDüWE, van middelbafe jaren, zag jzich gaarne geplaatst als HuishoudsterJufvrouw van Gezclscliap of ter oppassing van Kinderen. Zij kan omtrent haar gedrag en geschiktheid voldoende getuigenis gevenzijnde het haar minder te doen om een ruim salaris dan om eene vaste bétrekking van Voormelden aard. Adres met franco brievenonder de letter N aan dé Gebroeders ABRAHAMS, Boekhandelaars té Middelburg De ondergeteekende verzoekt de Houders van Inschrijvingen op het grootboek der Nationale 1 '/2 pCt. 'Werkelijke Schuld die de renten daarvan voortaan te zijnen Kantore verlangen te ont vangen, hiervan aan hem eene spoedige opgave te doen; immers voor 10 Junij aanstaande op welken dag het groothoek wordt gesloten, Zierikzee, 1L W. le SAGE ten BROEK, den 19 Moi 1840. Makelaar. De ondergeteekenden berigten bij deze hunne geëerde Stad- en Landgenooten dat zij zich, onder de firma van van der STARP en B E R G te zamen gepatenteerd hebben als COM MISSIONAIRS IN EFFECTEN, waartoe zij zich met een geaccrediteerd huis in betrekking hebben gesteld zij bevelen zich bij een ieder aan die hun wél met derzelver vertrouwen zouden willen vereeren onder belofte van eene naauwgezeite eer lijke en spoedige behandeling van zaken. Zierikzee, den 18 Mei 1840. W. van der STARP, 11. J. BERG. ZEEUWSCHE BRANDWAARBORG-MAATSCHAPPIJ. COMMISSARISSEN van bovengenoemde Maatschappij brengen door deze ter kennis der deelhebbers in dezelve, dat op Donderdag den 21 Mei aanstaande, des namiddags ten een ure, in het Logement van J. SWARTS, alhier, door hen zal gedaan worden REKENING en ALGEMEEN VERSLAG der Maatschappij, over den jare 1839, cn noodigen mitsdien de belanghebbenden om dezelve bij te wonen. Commissarissen voornoemd M. C. de CRANE, Op last derzclve Dé Secretaris, J. VERVEEN. G O R D IJ N-J A L O IJ SI E N van hout (kleur naar ver- kiezing), welke zich als gewone linnen Gordijnen voordoen, worden gefabrijceerd in de geoctrooieerde Plainuur-fabrijk van H. E IJ T I N G E R te Utrechtbestellingen worden aangenomen bij A. van der VELDE, Stads-Architectalwaar liet model be- zigtigd kan worden. Bij den ondergeteekenden zijn te bekomen beste Westfaalscbe gedroogde HAMMEN, voor 32f cents de 5 onsen dik gedroogd SPEK, mede voor een civiele prijs. C. W I E R1K X op de Nieuwe Haven. J KIEMEN te Koop bij M. BRIEVE, te Zierikzee. te zierikzee, bij de wed. a. de vos en zoon stadsdrukkers. ien ^an tie s

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 2