IY.° 37. ZIERIKZEESCHE c) J Vrijdi ag A.o 1840. COURANT. den 8 Mei. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. BEKENDMAKING. NIEUWSTIJDINGEN. 9 INSCHRIJVING VOOR DE SCHUTTERIJ. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIE RIKZEÈ, gezien de wet op de Schutterijen van den 11 April 1827, en speciaal gelet hebbende op die artikelen derzelve wetdie in betrekking staan tot de jaarlijkschc inschrijving, zoo tot do bereids daargestelde regis ters van vroegefe jaren als tot de inschrijving die gedurende de laatste helft dezer loopende maarid moet geschiedenbrengen bij deze ter kennisse van de belanghèbbenden Dat de registers ter inschrijving voor de Schutterij van de geborenen in dc jairan 1815 tot 18Ó6 ingesloten, zullen worden geopend tot de inschrijving van alle mannelijke ingezetenen welke tot het laatstgemelde jaar behooren alsmede van hen welke in de vorige jaren geboren zijnde, sedert de laatstvorige inschrijving, zich alhier met er woph hebben nedergezetwaaronder ook begrepen zijn de militairen welke na dien tijd zijn gepasporteerd en d'è vreemdelingen welke sedert dezen tijd van buiten hei rijk zijn gekomen en zich alhier hebben gevestigd voor zoo verre deze laatsten hun voornemen om zich in dit rijk neder te zetten héllen aan den dag gelegdhetzij door een uit drukkelijke verklaring, hetzij door de werkelijke overbrenging van den zetel van hun vermogen en de hoofdmiddelen van hun besïdtlnnaar herwaartszonder dat de tijdelijke uitoefening van eenig bedrijf óf handwerk in ëenige ondergeschikte betrekking, als Zoodanig voorncmèrl wordt aangemerkte All'èh zullen worden ingeschrevén in dat register waartóri zij volgens hurtnen ouderdöiri beh'óörcn. Dat Van de inschrijving niemand der vorenstaande perso'fien is Uit gezonderd maar dat alléA zonder onderscheid, daarin begtepen Zijrt, al ware het ook dat zij zoudert ntogen vermeenön volgèhs de wet tot de vrijgestelden óf uitgestotenen te behooren en dien ton gevolge pok zij niet, die hurt ontslag uit de schuttóilijke dienst reeds hebben be komen zullende derhalve alle de bovengemelden als daartoe bij déze Wordende opgeroepen, moeten verschijnen ten Raadhuize dezer gemeente, op den 15 tot deü 31 Mei 1810, ten einde zich te laten inschrijven ieder in dat register waartoe hij volgens zijnen ouderdom behoort. Deze registers zullen op den eersten Junij 1840 finaal worden gesloten. Dat de studenten geè'inploijeefden in huizen van negotie klerken Van notarissen advokaten enz, bedienden en werkboden moeten wordetl ingeschreven in de'gemeente alwaar zij hunne studiën houden werkzaamheden uitoefenen óf dienstbaar zijn J de ambtenardn en geëmployeerden aari het provinciaal gouvernement en alle andéren al wonen zij Ook eldersiti de plaats alwaar zij hunne ambtsbe trekking moéten uitoefenen dié buiten 's lands studeréri of Werk zaam zijn in dé geiheentert hunner vorige woonplaats; de. buiten- landsche zeevarenden in dé plaatsen Waar zij hun wettig domicilie hebben én de aan boord wonende schippers in de gemeenten alwaar zij het laatst btinne vaste woonplaats hébben gehad of wel personeel en mobilair of wegens hun vaartuig belasting bétaleiidedaar waar zij Voor deze belastihg zijn aangeslagen. De vorenstaande opgeroepenen zullen vérpligt zijn bij hunne in schrijving opgave te doen van hunne namen, voor- eri bijnamen van de plaats én den tijd hunner geboorte hunne woonplaats met aanduiding van wijk en iiómmer hét beroep hunner ouders eri dat van hén zelfof zij zijn gehuwd ongehuwd of weduwetlaars van het getal hunner kinderen van beider sekse (welke laatste op gaven zullen moeten worden geconstateerd met één schriftelijk bewijs, afgegeven door den burgemeester of ambténaar van den burgerlijken stand) sedert wanneer zij ingezetenen der gemeente zijn en vari waar zij alhier zijn komen inwonen en eindelijk van de redenen die zij zouden Vermeenen K dat hen van de schutterlijke dienst zouden vrijstellen of daartoe onbevoegd ihaken naar aanleiding van art. 3 en 4 der wet met opgave vari liet art. en bet Onderdeel Van het zelve waarop zij zich beroepen. Wordendë voorts een iegelijk buiten dez'e gemeente géborénaan gemaand om zich tijdig van eene geboorte-akte te voorzien en zich alzoo Van zijnen ouderdom te vérzekeren ten einde dé inschrij ving behoorlijk kunne geschieden en om voor te komen dat niemand door eene verkeerde opgaaf van zijnen ouderdom vervalle iri de straf bij de wet bepaald. Terwijl Burgemeester en Wethouders een ieder hierin bëtrokkeri willen hébben vermaand en gewaarschuwd om zich van deszeifs Verpligting in deze te kwijten vermits uit kraclite van art. 9 der wet en art. 6 vari Z.r M-.5 besluit van 21 Maart 1828 al degenen die zich voor het sluiten der registers op den eersten Junij eerst komende niet hebben laten inschrijven alsnog ambtshalve zullen worden ingeschreven en dat dezelven dien ten gevolge zullen worden verwezen tot eene geldboete en daarenboven zónder loting bij de schutterij ingelijfd indien het zal blijken dat er tijdens de Verzuimde inschrijving geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien bestonden. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunhen voor- Wenden Zulks te doen gebruikelijk is. Te Zierikzee, den 2 Mei 1840. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vl. Ter ordonnantie van Dezelven W. J. P. KROEF, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt daarwaaf BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. In aanmerking nemende dat de reden voor het verbod op het schu ren der straten en het wasschen der glazen heeft opgehouden. Hebben goedgevonden: Derzelver publicatie van den 27 April jl. van heden af in te trek ken eri buiten werking tc stellen. Zierikzee, den 8 Mei 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. FRANKRIJK. PARIJS, den 3 Mei-, De berigten uit het zuiden melden, dat de frahsëile stoomboot Papin, dé dépêches naar Napels heeft overgebragt, welke bestemd waren Voor bet napolitaahscbe bewind, en betrekking hadden tot de frafisclie bemiddeling. De fransche zaakgelastigde heeft dezelve met den meesten spoed aari den koning medegedeelddie daarop dadelijk van het kasteel van Cassaro in de hoofdstad is geko men, en ohhiiddelljk den raad zijner ministers heeft dóén vergëdéren. Volgens bijzondere berigten is de koning niet dan met veel weêrzin overgegaan tot het besluit, om ook van zijne zijde die bemiddeling flan Ie nemeri; doch heeft hij tc gelijker tijd een embargo op de en gelsche Schepeft dóén ieggenen al bet engelsche eigendom 't welk iü de tdikantofén Was opgelegdin beslag doen nemen. AI de aan gewende pogingëri óm den vorst dëzch maatregel af te raden, zijn Vruchteloos geweest, en uit dien hoofde heeft de britsche gezant ge oordeeld den admiraal Stopford nóg niet te kunnen magtigen, om de vijandelijkheden te Stakpn. Deze berigten zijn overgebragt door de 'sfoompakettön Sully en Papin, welke den 25 en 26 van Napels wa ren vertrokken. Het aariial der in beslag genomene engelsche sche pen werd op zeven begroot. Naar men zegt, zoii het engelsche bewind nu bevel naar de Mid- dellandsche Zee hebben gézönden, om de vijandelijke maatregelen te gen Napels te Séhorsenten gevolge van de fransche bemiddeling maar zöu daarbij tevens last zijh gegeven, om de schepen, die reeds genomen zijnvoorsbands in bezit te houden. - De heef Diets heeft heden in dé Cliamps-Eiysées zijn stoomrij- tuigdat op geWone wegén rijdtmet het beste gevolgin aila rigtingen in beweging doen brengen. Hetzelve trok verscheidene 'Omnibussen mét groote snelheid Vóórt. NEDERLANDEN. 's GRAVÈNHAGE den 6 Mei. Alen verzekert dat door z. exc. den minister van staüttijdelijk beiast met het beheer van het depar tement van financien in dc conferentie met de centrale sectie van (ie tweede kamer der staten-genëraal de volgende nota is overgelegd Pan 's koning's inege wórdtin de véronderstelling dat door de vaststelling der tegenwoordige begrootingswetten daartoe de noüdige tijd 'én gelegenheid gelaten wordtde verzekering gegeven datbij gelegen heid dér behandeling Van Üe financiële wetten voor 1841, aan de stalcn- generaal volkomen Opening zul worden gegeven van den slaat en den toe stand vail alle s lands geldelijke aangelegenheden, zonder uitzondering in van alk uitgaven en inkomsten zoo als déze, mét inachtneming der meest mogelijke bezuiniging cn verbetering dér middelen, gerekend kunnen Worden bestendig te zullen zijn, met het Vooruitzigl, dat de middelen de uitgaven zuilen kunnen bestrijdenzonder dat hét noodig zal zijn bij vervolg me'érdéi' tót nigotiatien gf gcldleeningen toevlugt te nemen." Naar men verneemt is door Z. M. autorisatie verleend tot het doen Van verhoogde omslagcri te S.' Arinaland Borsselen, 's Heer Arendsfcérke'sHeer Hoek, HeinkenszandS'. Jan Steen, Zuiddorpa en op 't Fort Bath' c. a.- voorts is er autorisatie verleenddat te CólijnspiSat één "haven- eri kaaigeld zal worden gelieven. 2. M. hëéft hij besluit van den 15 April II. autorisatie ver leend óm hét grafgesteente bevattende de stoffelijke overblijfselen Van detl in 1568 tc Brussel onthoofden graaf van Hoorn, in der tijd in de hoofdkefk té Weert ter zijner nagedachtenis opgerigt, te doen herstellen, eri met éen toepasselijk opschrift të voorzien: In dé iitting van de kamer der fransche afgevaardigden van den i defer is de wetwaarbij aan de weduwe van den schevening— schen visscher Kuypéreen jaargeld van 500 franken wordt toegelegd met 223 tegen 7 stemmen aangenometi. Gisteren is met plegtigheid in bijzijn der belanghebbende commissie en autoriteiten onder Hillegom de eerste spade in deri grond gesloken voor bét aanleggëU van den ringdijk en het graven der ringvaart rondom de droog te maken Haarlemmermeeri Uit Utrecht meldt men vari den 3 dezer: Döof het bestuur dezer stad in vereeniging niet het utrechtstihe departement van de maat schappij ter bevordering van nijverheid, zijn maatregelen genomen, óm hier ter stede eene wolmarkt op te rigtenof liever, om de van ouds bestaan hebbende wolmarkt, op eeiien beteren voet, té herstel len en te verlevendigen. Voor den opslag der wollen is vaji stadswege een geschikt lokaal aangewezen,- tejvvijl het toezigt en beheer over

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 1