ZIERIKZEESCHE Di mgsaag COURANT. den 28 April. BESTUREN EN ADMIN1STRATIEN. AFKONDIGING. NIEUWSTIJDINGEN. GRÖOT-BRIÏTANNIENi N.o 34. A.° 1840. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z1ERIÊZÈÈ in aanmerking nemende het algemeen watergebrek door de heer- schende droogte ontstaan. Verbieden het schuren der straten en het wasschen der glazen achtervolgens art, 33 van het Reglement van Policie voor deze Stad tot op de wederintrekking vart dit verbod met welkers handhaving de Commissaris van Policie is belast. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze wórden Omgeroepen en in de Stads-Cóurant geplaatst. Zierikzee, den 2? April 1840. Burgemeester en Wethouders vóornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie Van Dezelven De Stads Secretaris W. 3, P. KR OEF. DUITSCHLAND. FRANKFORT, den 23 April. Men zegt dat de generaal Peroicshj-, die over de expeditie naar ChiWa het hevel vóórt te S.' Petersburg verwacht wordtwerwaarts hij volgehs sommigen ter verantwoor ding ontboden zóu wezen. Uit Heilbron schrijft men van den 11 dezer: «Voörgaanden Vrijdag zijn van hier 3 Vaartuigen met 245 landverhuizers waaronder zich eert man vah 70 j'aten en vele personen met aanzienlijk vermogen bevinden, langs ons kanaal naar Amerika vertrokkén." Uit Italië rneldt mendat het geschil hetwelk onlangs te Ancona gerezen is tuSschen ecttige érigelsche zeelieden en inwoners dier plaats éti 't welk in den beginne eehigermate een érnstig aanzien scheen te hebben geene vérderè gevolgen heeft gehad. De engelsclie diplomatieke ag'Chten hebben befust in de bestraffing Van Ben der matrozen en alzoo de wetten des lands geëerbiedigd. Daarentegen moet er ie Ancona een geschil ontstaan zijn tusschen de plaatselijke overheden eO den franschen consul degens liet arresteren van een fransch matroos, tcf zake van sluikerij 'twelk aanleiding Schèen te zullen geven tot eetiige staatkundige verwikkeling. Krachtens een besluit van den sultan, gaan er wederom 30 Zonen uit de aanzienlijkste turk'sche familien naar Parijs, om er hunne opvoeding te vollooijem Een ontzaggelijk getal doen aanvrage om zich naar Europa te begeven. Volgens brieven uit Alexandrie vah déh 2*7 Maart* waren des tijds de bevelen des Ónder-konings, betreffende de oprigting der natio nale garde, door geheel Egypte ten uitvoer gelegd* en schatte men de sterkte vah die krijgsmagt öp 52,000 manwelk'é in 14 regemen- ten verdeeld waren. De aankomst van dé uit het binnenland ver- Vvachtte Bedouinen was vertraagd; maar men geloofde, dat eerlang Omstreeks 1Ö,0()0 ruiters van dezelve in Damascus zouden aankomen. Naar Senhaar was hevel gézortdenom aldaar 12,000 man onder de neger-bevolking te ligt.cn deze rtianschappen (welké niet anders dan dóór middel eenef zoogenaamde slaven-jagt bijeen te brengen zijn) moesten dienen ter aflossing Van de in Arabie omgekomén troepen. De meeste vréémde consuls hadden van hunhe regeringen oorlogs schepen gevraagd ten einde zich en hühne landgenoöten ïh gevat Van nood to kunnen inschepen maat1 men dacht niet dat dit noodig zóü wordeti. Met Augustus zou eene geéëgelde stoömboótvaart tusschen die stad en Engeland geopend worden. Daartoe zouden Vier groote booten ge bezigd worden die de ïeis in 14 h 15 dagen zouden doen tweemaal in de maand, LONDEN, den 22 April. Terwijl de torry-bladen den oöriog of de represailles tegen Chirta voortdurend als anti-nationaal en onregt- Vaardig blijven beschouwen zién zij de maatregelen tegen Napels Uit een tegenovergesteld öogpunt en prijzen het nemen van energieke maatregelen daartegen aan. Berigten Vah S,'Helena, in het begin van FebrnarijyVegeris de wetenschappelijke expeditie onder kapitein Ross afgezonden houden irt, dat de luitcnaiit Lefrbydie de waarnemingen op het observatorium in dat eiland moet besturen LöngWoodde laatste woonplaats van keizer Napoleon, betrokken had. Kapitein Ross vertrok naar de Kaap de Goede Hoop, alwaar, onder de leiding van den luitenant Wilmot, een soortgelijk observatorium zou worden öpgêrigt. In het midden Van den Atlautischeii Oceaan waren peilingen Vah ruim vijf en twin tig honderd vademen diep verrigt zijnde dit de grootste diepte dié nog ooit is gemeten geworden. Men heeft berigten van de Kaap de Goede Hoopvan den 12 Februarij, die den toestand van zaken aldaar veel gunstiger afschet sen, dan in lang hét geval is geweest. Den 25. De percussiegeweren worden thans in het geheele brit- sche leger ingevoerd. Er heeft eene vergadering van vele aanzienlijke personen (doch geene hoofd—partijleidershier ter stede plaats gehadtot het opstel len van èen verzoekschrift tégen den oorlog met China. Onze dagbladen zijn vervuld met redeneringen tegen de bar- baarsche mishandelingen aan eenige Israëliten té Damascus aange daan waartegen zij zich lievig uitlaten. F R A N K R t J K. PARIJS, den 21 April. Alen leest in een der bladert welke als de organen van het tegenwoordige Ministerie worden aangemerktdat Frankrijk zijne bemiddeling heeft aangeboden in het tegenwoordige geschil tusschèn Napels en Engeland ett dat laatstgenoemde mogendheid deze berniddeling dadelijk heeft aangenomen en wel met bepaling dat zoolang.de onderhandelingen deswêgens mogten aanhouden, ergeena daden van vijandelijkheid, zouden woïdert gepleegd. Genoemd blad voegt er bij dat er dadelijk eene stoomboot van Toulon zal ver trekken óm d*it berigt naar Napels, over te brengen én de franscha bemiddeling.der hapolitaansche regering aan te bieden, In Jen Commerce leest mert het volgende Hel beVredigings'werk in Spanje schrijdt niet rassè schreden voort. Aliaga is gevallen. Mórella is het laatste bolwerkhetwelk den ont moedigden Carlisten overblijft. Depêches van den hertog Delia Victoria aan den 'raad der ministers, geven liet meeste vértrouwen op den eindelijken uitslag vart den véldtogt té kennen. Mspartero gelooft, dat hij, na Afragon en Katalonle ganschelijk tot rust te hebben gebragt, omstreeks de maand September in Madrid terug zal wezen. Van de verwezenlijking dezer voorspelling hdng't hét lot van het constitutionele Spanje af, De heldhaftige .wijze waarop dé bondgénoot der Franschen in Algérie de scheilc el Arabde troepen van Abd-èl-Kader heeft af geweerd en verslagen wordt door den maarschalk Valée aangemerkt als eené allergunstigste gebeurtenis, welke den heilzaamsten indruk Op de geheele bevolking heeft gemaakt. Geheel onverwachts is de généraal Galboiste Constantinè verrast geworden dóór de aankomst van eenige volgelingen van den scheik Medebrengende twee zakken Met 572 oören eene zwaar beschadigde jatagart en een brief van den volgenden inhoud «Ik ben door da geregelde troepen van Abd-el-Kader aangetastik heb de helft van. mijn volk. en van mijn gezin verlorert doch dén Hémel zij dank zij zijn verwonnen. Daar ik de hoofden der vijandenals veel te zwaai1, niet kart doen vervdéren zend ik u hunne ooren. Ik bid u, rnij eenen .ittderén jatagan te zénden in stede van dien welken gij mij gege'ven hadten welkedoor scharen én bulten onbruik baar is geworden IróuWehs in dergelijken staat behoort een ge trouwe Arabier de wapenén die mén hem heeft toévertróuwd terug te geven." Den 22. Te Mahori zoü volgerts een dagblad vart Toiilorieeli verschil ontstaan zijn tusschén den franschen en dén ëngelschert ''consul én wel dver het kléine eiland van hét hospitaal. Twee maanden lang hefeft de ehgelsche regering geaarzeld oni de afgebrokene onderhandelingen,, betrekkelijk het stuiten van een traktaat 'vah koophandel met Frankrijk te hervatten doch thans schijnt zij besloten ie heblië'n oin hare commissarissen te magtigett tot het sluitch vah zoodanig verdrag, nhdöt zij aan. de grondslagen daarvan hare volkoritcne goedkéuring heeft gehecht. De héér Porter zou met dezen last te Parijs teruggekeerd wezen en mén heeft dus alle reden fe gelooveh dat deze zaak thans spoedig haar beslag zal krijgen ten zij er nü zwarigheden van den kant van Frankrijk mogten geopperd worden. De sloömpaket Pharathotid hééft den 18 te Marseille berigten Mhigëbragtuit Napels van den 14 April. Men jvas destijds aldaar Van gedachtedat alle hoop op eene minnelijke schikking met Enge land vervlogen was, én men wachtte er elk dogenblik dé aankomst (lef britsché oorlogsschepen; weshalve dén ook de toebereidselen tot Verdediging werden voortgezet èh steéds troepen naar Sicilië werden overgescheept. In Marseille, wilde men zelfs reeds, met dezelfde scheepsgelegenheid een brief uit Palermo Van den ll April hebben ontvangen; inhou dende, dat dié haven,reeds werkelijk geblokkeefd was. Doch dit be- figt schijnt, om meer dan éene reden nadëré bevestiging té vereischeii. Intusschen is hét zéker, dat Engeland dé bemiddeling van Frank rijk heeft aangenömeh.Men twijfelt niet, of Néjiels zal zich gereed hétoonen, oM die bemiddeling almede aan té uëmën; maar men acht het niet onwaarschijnlijk, dat ue laatstgenoemde mogendheid ook Oos tenrijk in deze zaak zdiidë willen betrekken, als wanneet er iiog eert derde sëliéidsman zoüdc kiinnen gevorderd worden. Dén 23; Een telegrafisch berigt üii T'oulön van dén 22 April luidt èls Volgt: «De prinsen zijn den 17 uit Algiers vertrokken., om te Douera te vernachten tin zich vervolgéhs naar Bouffarik te begeven, hlwaar de hertog van Orleans het bevel óver zijne divisie zoude 0{t zich nemen. De maarschalk is dén 18 naar Fondouck vertrokken. Hij zoude den 2i in Algiers terugkomen en zich alsdan bij dërt hertog vervoegfehom dé krijgsbewegingen te beginnëii. De tegpfi- xVooruigheid des hertogs heeft de hoop dér kolonisten verlevendigd; Het legér heeft hém met geestdrift ontvangenen het brandt Van Verlangen, ohl onder zijiie oogen te strijden," liij een bevelschrift vah den 22 April j heeft de koning der Fran schen aan de gezamenlijke officieren en soldaten van de 10de compagnie 1'" bataillon van het afrikaansche régement ligte infanterie, die bij de roemrijke Verdediging vMi Mazagran gekwetst zijn geworden

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 1