W.o 19. ZIERIRZJEESCIIE Vrijdag A.° 1840. CÓüRAflT, den 6 Maart. BESTUREN EN ADMINISTRAT1EN. Notificatie. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND. Brengt bij deze ter kennis van de belanghebbendendat door het Departement der Opperhoutvesterijmet overleg van Hun Ëd. Gr. Achtbare de Gedeputeerde Staten is bepaald het navolgende 1.° dat de Jggt op Gonzen en Eendvogels binnen deze Provincie, op 'den 10 Maart aanstaande zal gesloten zijn, terwijl die op Water snippen tot den 1 April daaraanvolgende wordt opengelaten met dien verstande echter dat de laatste, wat depublieke jagt aanbe langt, alleenlijk geopend blijft op het water, langs' de stranden en oevers van waterplassen en op lage moerassige landen en bepaaldelijk is gesloten in en langs bossche'n alsmede op bouw en weilandentot het gewone jagVveld b'éhoorende. 2." dat gedurctide de sluiting bij de Voorgaande bedoeld het rapen of 'zoenen van 'ei/eren van Eendvogelsanders dan op eigen of gehuurde gronden grienden of rietvelden zal verboden zijn. >3.° dat de Visseherij binnen deze Provincie, van dén 15 Maart aanstaande tot en met den 31 Mei daaraanvolgende zal ge sloten zijn na welk. tijdstip dezelve op de gewone wijze weder zal mogen wordeïi uitgeoefend terwijl de visSchcrs Van beroep de door hen vóór den aanvang der sluiting gevangen' viscli tot op de'n 1 April aanstaande zullen mógen verkoopen. Dat van deze sluiting is uitgezonderd de Pdlingvisscherij welke eebter gedurende den gesloten vischtijd niet anders dan met Aalkorven van wisschen óf teenen gevlochten en met het Iiruisn'ct zal kunnen uitgeoefend worden vermogende nogtarts die visclrtuigeh alleen daar te worden gebezigd alwaar bet gebruik derzelve niet volgens de policie-reglementén is verboden. 4." dat een ieder die zich aangaande het bij de voorgaande eenige overtreding rnogt veroorloven tot de straffen bij de wetten bepaald zal worden vervolgd. En zal ten einde niemand hiervan onwetendheid voorwende, deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks gewoon is te ge schieden mitsgaders in het Provinciaal blad geplaatsti Middelburgden 29 Februarij 1840. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN V REDEN BURG II. NIEUWSTODZNGEM. D U I T S C II L A N D. FRANKFORT., den 1 Maart. Brieven uit Wcenen verzekeren dat Rusland en Engeland overeen gekomen zouden zijn om den onder koning. van Egypte te dwingenlot welk einde een ru'ssiscli leger naar Klein-Azie en eene engelsche vloot naar Aiexandrie gezonden zou worden. Onder de 476,386 inwoners van St. Petersburg bevinden zich ongeveer 200,000 mannen meer dan Vrouwen, en 12,474 vreem delingen. In de Augsburgsche Zeitung wordt het volgende vermeld Wat er ook van het tegendeel berigt mag worden zeker is het dat de krijgstoerustingen in Rusland onafgebroken voortgaanen dat ér op dit oogenblik wel feeds eene Iegerrnagt van meer dan 100,000 man dpr verschillende wapenen in den omtrek der havens in de Zwarte Zee bijeen gcbrag't is. Of hunne eventuele bestemming uitsluitend Konstautinopcl en Natolie isdan wei of men ook voor andere mogelijke botsingen genoegzaam voorbereid zijn wil blijve voor als nog daargelaten zoo veel échter valt niet te loochenendat meri in Rusland zelf, vooral in het leger, eenen veldtogt als ontwijfelbaar beschouwt. Welligt is de onderneming tegen Chiwawaarvan men hier thans met grooi verlangen berigten verwachtslechts het eerste bedrijf van een grooter krijgsdrama; Aan te nemen dat deze geweldige toerustingen tegen de nog steeds niet bedwongen Tscherkessen gerigt zijngeiijk eenige bladen beweerd hebben is dwaasheidvermits in die doorsneden bergstreken eene bijzondere soort van oorlogvoering vereischt wordtdie alle ontwikkeling van talrijke strijdkrachten uitsluit. GROOT-BRITTANNIEN. LONDEN, den 29 Februarij. Op niéuw heeft men zich over den onvoldoenden staat der zeeinagt beklaagd. Men achtte het thans gevraagde aantal van ruim 35,000 zeelieden als niet voldoende om de schepen te bemannenWelke Engeland tot handhaving van dészelfs invloed ert lot eene mogelijke verdediging noodig had. In weerwil van herhaalde aanmaningen in het parlement; rijn de ministers in gebreke geblevennadere inlichtingen te géven wegens ne jongste gebeurtenissen in China. Dezer dagen is the Blonde, een iregat van 46 stukken derwaarts onder zeil gegaan. Volgens particuliere brieven uit Aiexandrie, bevond zich die slad in staat van beleg en hiögt zich geen Arabier buiten de poorten be geven. Dertig personen die zich aan de conscriptie hadden willen onttrekkenwaren voor hun leven opgesloten. Ook in de provinciën ging het aanwerven van (roepen met groote m'oeijelijkhedeti gepaard. bevolking der stad en voorsteden van Canton moet zeer aanzienlijk zijn daar wij weten dat er ongeveer vijf en twintig duizend timmerlieden vijftien duizend wevers en zeven duizend' juweliers wonen. Het volk, dat op de rivier in kleine; schuilen, woont wordt op vijftig duizend begroot, ook zijn achttien duizend vaartuigen van onderscheiden grootte met den handel langs de rivier tussehen Canton en Whannpoa bezig. In de stad en voorsteden yaa Canton zijn zestien honderd huizen van ontuchtwelke élk een maan- diilijksch verlo'fgeld aan dc policie betalen vaprtwee honderd spaanscha piasters. Er zijn één duizend winkels in Cantoiidie ziéh eeniglijfc" riet hét verkoopen van brandhout en boutskool bezig hóudeneu dp ze handelaars hebben éeno soort van beurs of vergaderzaal waar rij zamenkomen om over hunne handelszaken te spreken. Men weet, door de uitgifte 'der permissiebitjettendat er in de stad Canton dagelijks vier en twintigduizend varkens geslagt worden. De vijf boofd- distrietéii of kantons bevatten elk ongeveer duizend policie-beambten zonder bezoldiging die van middelbare grootte drie of vier honderd en de kleinste een of twèe honderd al deze winnen hun onderhoud door het voorkomen oogluikend toelaten of zelfs aanmoedigen van misdrijven. FRAN k R IJ K. PARIJS den 1 Maart. Het huwelijk van den hertog de Nemours zal niet, gelijk sommige bladen gemeld hebben, te Brussel, maarte Compiègneen wel op den 24 dezergevierd worden. De ministeriële crisis schijnt ten einde te loopen. De gemeenlijk wel ohderrigtte Messagér zegt, dat de combinatie bepaald vastgesteld is, én dat de bevelschriften morgen zullen gcteekcrid worden. ]n Je gevangenissen van Parijs zijn thans 8000 personen op gesloten in die Van Hornette waarin plaats is voor 300 zijn' er pOO op elkander gepakt. Van regeringswege zijn de twee volgende telegraphische depêches bekend gemaakt; Bayonrteden 29 Februarij. 1 Ten gevolge van ernstige wanorde in den boezem dor kamer en van pogingen tot oproer, is" Madrid den 24 in staat van beleg ge steld. De zitting is geschorst geworden. Rij het vertrek van den post herstelde zich de rust." «.Bayonne, den 29 Februarij, ten één ure. De ffransche) gezant schrijft mij or»vk dagteekening van den 25, dat het oproer zich heeft bepaald tot üen omtrek van de zaal der corle.sen geen' invloed heeft gehad op de bevolkingwelke rustig is gebleven. «Dé dag Van den 25 is zonder wanorde afgeloopen. Madrid was Volmaakt rustig." Het dezer dagen dbor den telegraaf medegedeelde berigt nopénS Segura bevestigt"zich. UangS den gewonen weg heeft men thans brie ven van daar tot den 22 Februarij. Het fort van Segura was toen op het punt zich over te geven. De bezetting was in opstand geraakt. De gouverneur, plaats-majoor en een kapitein, die zich tegen de over gave hadden verzet, waren vermoord geworden. Een deel der bezet ting is ontwapend geworden en in hechtenis genomen. Zurbano benaauwde do vesting' het meest, want hij was slechts op een uur der plaats verwijderd en sneed alle gemeenschap naar buiten af. -Eerlang zal eene oorlogs-korvetlé Comte de Paris, naar Nieuw— Zeeland stevenenter beveiliging van de nieuwe fransche voikplaiiting in dat oord op het schier-éiland van Banks. Den 2. Latere tijdingen uit Madrid luiden gunstiger en de rust was dadelijk hersteld geworden. De spaansche vesting Segura heeft zich den 27 Februarij aan de Christinos overgegeven. BELGIE. BRUSSELden 2 Maart. Bij besluit van Z. M.van den 28 Fe bruarij, is bepaald, dat den 15 Julij 1841 te Brussel eene openbara tentoonstelling van voortbrengselen der nationale nijverheid zal wordeii geopend II. M. de koningin der Franschen en.de hertogen van Orléans en Nemours, bëneVehs dé prinses Clémentine, Wélke deil 27 Februarij alhier zijn aangekomen hebben een dag hunne terugreis naar Parijs uitgesteld, en zullen heden avond vertrekkenna den alloop van het bal aan het hol', hetwelk zeer luisterrijk zal rijn, Koning Leopold heeft, bij besluit van den 26 der vorige maand bepaalddat de oude provinciale of Jandsnranten met den 31 Maart aanstaande op zuilen houden een' wettigen koers te bezitten. Zij zul len echter nog tot den 15 April bij de rijks ontvangers in betaling gege ven of ingewisseld kunnen worden. Sommige dagbladen verzekerendat de betaling van het eerste half jaar der schuld, laatstleden zaturdag door dé belgische aan de hollandsche regering geschied is. Eene commissie van onderzoek omtrent den staat der linnen- industrie doorreist thans de Vlaanderen óm óp dé plaatseh inlichtingen in te winnen. 1 Dc vasten-avörids vermakelijkheden schijnen nóg aleeöi'gé vreemde» lingen vooral Nederlanders, hérwaaris te hebben gelokt. Terwijl veie onpartijdigen den spot drijven met de ontwerpen van kolonisatie welke, in góeden ernst, hij sommige belgische ministers schijnen te worden gevoed, wordt hel eiland Madagascar door een der dagbladenais bij uitnemenheid geschikt voor de belgische volksplantin gen aangewezen. Te Glieelin het gesticht Voor krankzinnigenis den 20 Februarij overleden zekere Francois<fe Losse, in den ouderdom van 105 jaren.

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 1