ZIERULZEESCHE Wrijdag COTRAST. den 21 Februarij. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN, Publicatie* Jü ekendmaking NIEUWSTIJDINGEN, N.o 15, A.° 1840. 4 BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIEZEE brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat het kohier van Grondbelasting op de gebouwde en ongebouwde Eigen dommen van deze Sftril ca^hK-IVortanVbaéht y^ver.hcl dienstjaar 1840, 'op den 14 dezer maanddoor Z. E. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie is executoir verklaarden op heden gesteld wördt in handen van den heer Ontvanger der Directe Belastingen alhierten fine van invordering; wordende do belastingschuldigen mitsdeze aan gemaand om hunne aanslagen overeenkomstig de Wet getrouwelijk te voldoen. Zierikzee, den 20 Februarij 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd D CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven Do Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z1EB1KZEÉ brengen bij deze ter kehnis van de lm- <pn Opgezetenen dat door II. E. G. A. Hceren Gedeputeerde Staten dezer Provinciebij besluit Van den 7 dezer maand, (Prórinciaalblad n.° 12,) is vastgesteld en medegedeeld de lijst der bevoegd erkende beoefenaars van de onder scheidene takken der Geneeskunst in deze Provincieover het jaar 1840 bènevehs die der geneesmiddelen en werktuigen welke de Geneeskuiistoeferiar'en ten platten. lande ieder voor zoo veel het door hem beoefende vak betreftsteeds schouwbaar moeten voorhanden hebbenen dat deze lijsten van heden af ter Stedelijke Secretarie Voor een ieder ter lezing leggen. En opdat het publiek hiervan kennis dragezal deze worden afgekondigd mitsgaders in de Stads-Co.urant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 20 Februarij 1840. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CR^NE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF; GROOT - BRITTANNIEN. LONDEN, den 15 Februarij. Bij Gravesend op de Teemsfiebft teen vreesselijk ongeluk plaats gehad. Het schoone vaartuig Tyren, met ecne kostbare lading waaronder eene groote hoeveelheid goud- Stofiiaar Valparaiso bestemd, lag bij Gravesend voor anker eri wachtte op den eersten gunstigen wind oiii uit te zeilen toen in den vroegen morgen van den 13liet stoomschip Manchester, met alle kracht voorstoomendeterwijl wind en stroom de snelheid des vaartuigs nog bevorderdentogen hetzelve aanliepen wel met zulke hevig heid dat 'vijf minuten daarna de Tyren zonk zoodat slechts de topmast boven het water uitsteekt. Vier van de bemanning van het schip cn een passagier kwamen in de golven om terwijl men vreestdat van de kostbare lading diets zal kunnen gered worden. Volgens berigten uit Oost-lndiehebben de britsche troepen al daar eene nieuwemaar bloedige zegepraal bevochten. Ten gevolge der vroegere gebeurtenissen in dat gewestwas tot de onttrooning van Mehrapkhan van Kbelatdie zich hoogst vijandig jegens de Éngel- schen betoont hadbesloten. Een korps van twaalf honderd man heeft, den 13 November, Khelat en de citadel stormenderhand ingenomen, in de verdediging van welke laatste de khan en zijne voornaamste krijgs- översteh met het zwaard in de hand gesneuveld zijn terwijl zijne troepen tien Zwaar verlies in dooden hebben geleden. Von de zijde der aanvallers zijn honderd acht en dertig man gesneuveld of gekwetst. De togt der Russeri naar Chiwa van welken men algemeen geloofde dat hij zich tot Bokarah en Herat zou uitstrekkenmaakte de hevel hebbers det bngelsche troepen op versterking der régementen bedacht. Omstreeks het midden van November heeft te Madras een verschrik kelijke orkaan gewoed waardoor bijna twintig duizend menschen om gekomen cn zestig tor reede liggende schepen vergaan zijn. Men heeft belangrijke nadere berigten uit China. De oorlogs schepen Volage en Hyacinth zijn door een dertigtal chincsche jonken aangetasten een zestal van deze laatste is door dezelve in den grond geboord de Chinezen' moeten bij dit gevecht 8 tot 900 man ver loren hebben. Aanleiding tot dit zeegevecht had gegeven de weigering Van den keizerlijken commissaris Lenom zijne goedkeuring te hechten aan eene overeenkomst tusschcn de chincsche commissarissen eri kapitein Elliotvolgens welke de eersten het drijven van handel op de anker plaatsen Aminghoy en Chumpee hadden ingewilligd tot dat van ods bewind nadere voorschriften zouden zijn ontvangen. Al de engelsche onderdanen die zich op aanbeveling van kapitein Elliot, naar Macao begeven hadden hebben die plaats in de grootste overijling weder moeten verlaten. Het fraaije engelschfe koopvaardijschip Thomas Couts, kapt. Warner, van 1365 tonnen, dat'uit China té Londen werd terugverwacht, be vindt zich in de magt der Chinezen die het in beslag hebben genomen. Het heeft eene kostbare lading in weshalve de engelsche assuradeurs zeer ongerust zijn wegens den afloop Van die zaak. BELGIE. BRUSSEL, den 17 Fehrudrij. Uiteen aan de kamer der vertegen woordigers gedaan rapport is gebleken dat de -paus, in Augustus jl. het aan Nederland toekomende gedeelte van Limburg heeft afgescheiden van het bisdom Luik. Het Handelsblad dezer stad meldt, dat het bataljon grenadiers, hetwelk in de stallen van het paleis des prinsen van Oranje te Brussel caserneerde, dezelve verlaten heeft; dat ook het artillcrieparkhetwelk op het binnenplein stondvervoerd wasde in de stallen gemaakte zij deuren weder zijn tocgemetseklenz. en zulks omdat de prins van Oranje zijn verlangen had te kennen gegevendat zijn paleis in den vorigen toestand zoo als het. in 1830 washersteld zou worden. In de Emancipation leest men eenige bijzonderhedennopens do eigendommen van het huis van Oranje in Belgie, Daaruit blijkt dat koning Willem hier te lande bezit: Te Lacken het kleine kasteel, benevens eenige landerijen al hetwelk gekost heeft 250,000 fr. in de gemeenten Dieghem Machelcn Molsbrock enz. landerijen dio eene waarde hebben van omstreeks een milliocn fr. te Brusseltwee kleine huizen ter waarde van omstreeks 30 of 40 duizend fr. Dó eigendommen van den prins van Oranje zijn Te Brussel het voor Z. K. 11. aldaar gebouwde paleis en voorts het paleis hetwelk do prins eenen tijd lang, bewoonde, en hetwelk 320,000 fr kostte; te Tervueren het kasteel met zijne aanhoorigkedenen wijders eenige landerijenter Waarde van 100,000 fr. In een dagblad leest men, dat aati de belgische geneesheeren die zich tijdens de bekende ziekte te Groningenderwaarts begeven en zich onderscheiden hebbenthans door de nederlandsche regering de tot dat einde bestemde medailles zijn toegezonden. Uit Bergen, in Henegouwen, schrijft men, dat de eigenaren van steenkolenmijnen in dien Omtrekthans zulk een overgrooten voorraad steenkolen bijeen hebbendat zij onderling hebben beraadslaagd over de vraag of zij den arbeid in de mijnen niet gedurende èenigen tijd zonden doen stilstaan. Men hoopte nog, in het belang der talrijke niijnwerkersdat zij niet tot dat besluit komen zouden. De opeen— hooping van onverkochte steenkolen Wordt eensdeels aan den niet bij zonder .strengen, winter toegeschrevenanderdeels aan het gemis van den uitwegdien men in de fabrijken van beetwortclsuiker in hot noorden van Frankrijk, welke thans meercndeels stilstaan, te vinden plagt- Dn Politique vermeldt, dat het gouvernement voornemens is eeuo stoombootdionst tusschen Antwerpen en New-York daar te stellen. NEDERLANDEN. 's GRAYENHAGE den 19 Februarij. Dezer dagen heeft i. ëxe. de directeur van oorlog, de navolgende circulaire aan de gouverneurs der provinciën gezonden 1°. Datzoodra de egalisatie dei1 vrijwilligersinvoege als bij mijne hiervoren aangehaalde depóchc voorgeschrevenzal hebben plaats ge had de veld-bataljons op dc hoogstmogelijke sterkteen ten mihrte op die van 250 a 200 vrijwillig aangeworven soldaten zal worden gebragt. 2°. Dat alle de vrijwillig aangeworven soldatendie hij de sckool- köfhpilgnie zijn gedetacheerd, met uitzondering van de vrijwilligers, dingende naar den rang van officiernaar hunne respectieve kompag- nien zullen wöraeri teruggezonden, ten einde daarbij weder dienst te doen. 3°. Dat daarna alle da miliciens van de ligtingenVan 1838 en 1839, de zonder loting ingelijfden alleen uitgezonderd, in het genot van groot verlof zullen worden gesteld. 4". Datwanneer hetin het een of ander garnizoenin verhou ding tot de allcfnoo.dwcndigste behoefte van de dienst, niet mogelijk mogt worden geacht, alle de miliciens der twee genoemde ligtingcn dadelijk en gelijktijdig niet groot verlof te zenden, alsdan voorloopig zoo veel miliciens dér laatstgemelde ligting onder de wapenen zullen mogen worden' gehouden als volstrekt noodzakelijk zal worden bevon den, in welk geval de plaatsvervangers daarvoor allereerst zullen moe ten Worded gedesigheerd. 5°. Dat do bij mijne 'aanschrijving van den 20 Jariuarij II.ri.° 19, gcgevön voorschriftenopzigtelijk het vertrek met groot verlof van een. gedeelte der miliciens van 1838. voor zoo veci noodig, en mogelijk, op de hier bedoelde met hetzelfde verlof te zenden manschappen zul len moeten, worden toegepasten 6°i Dat do chefs der korpsen, mij zoo spoedig doenlijk, een alge meen verslag, nopens den afloop dezer vèrrigting zullen inzenden. Naar mén 'verneemt zullen c'r èen aantal generaals op pensioen, rion-activiteit of 'anderzinsten pr'ofijtc. des lands, geplaatst worden, zelfs zegt inen eenige .generaals welke hooge pensioenen genieten waaronder een met fl5,000, voor da helft afstand heeft gedaan ten behoeve van 'srijks schatkist; móge dit vele navolgers vinden. In het personele der intendanten zal eéne groote wijziging plaats vinden; hier zal men met regt groote bezuinigingen Runnen daarstel- lénhet persóneèl heeft nagenoeg dezelfde sterkte als voor 1830des tijds had men' 17 provinciën, eene sterke, nu eene kleine landmagt; Soipmige intendanten, welke bij dc munitie-bakkerijen zich bevinden,;

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 1