ZIERIKZEESCHE Vrijdag A.® 1840. den 7 Februarij BESTUREN EN ADMINISTRATIEF BEKENDMAKING. NIEUWSTIJDINGEN» TV.o 11. COURANT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gé'zien liet dwangbevel door den Ontvanger der Directe Belastingen alhier, opgemaakt tegen de ten achteren zijnde belastingschuldigen op de Grondbelasting van het verschenen dienstjaarmanen de nalati- gen bij dezen ten ernstigste aanom hun verschuldigde alsnog ten spoedigste aan te zuiverentot voorkoming van vervolgkosten. Zierikzee, den 4 Februarij 1840. Burgemeester en Wethouders vöornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. It R O E F. NATIONALE MILITIE. Mekendmaking BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, brengen bij deze ter kenni's van de daarbij belanghebbenden dat de eerste zitting van den Militieraad in deze Provincievoor dit kanton is bepaald óp Donderdag den 13 dézer maanddes voörmiddags ten 10 ure, in de Abdij té Middelburg, voor welken Raad zullen moeten verschijnende vrijwjlligérs caSu quo en de voor een jaar Vrijgestelde diens.tpligtige lotelifl'gen van do ligtjngen 1836 1837 1838 en 1839 voorzien van de. bewijzen tot staving hunner redenen van vrijstelling, terwijl de zoodanigen welke op den bepaalden dag, uur 'en plaats aldaarniet verschijnenzullen geacht worden geene 'reclame te hebben en mitsdien voor de dienst worden aangewezen; Zierikzeeden 6 Februarij 1840. Burgemeester ën Wethouders Voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W, J. P, KROEF. Ilekendmaking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Lettende, op de circulaire van Z. E. den Heer, Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den "28 Januarij jl.prov. blad n.° 9, houdende aanbeveling van zekerbij den Boekhandelaar W. 1'. van STOGKUM te 'sGravenhnge, in het licht gekomen Werkje, onder den titel van i Noodwendig Handboek voor den Burger .en Landman, ofonderhoudende en leerrijke geschiedenis van het dorp Mildheimwaarvan het Origineel in het Iloogduitsch is vervaardigd, doof Rudolf Zacharizis Becker, wiens volksschriften in Duitschland groeten opgang hebben gemaakt. Wijlen de aandacht van het Publiek op voorschreven boekwerkje bepalen met aanprijzing tot liet aanschaffen en lezen vah dit hand hoek hetwelk geoordeeld wordt veel goeds te bevatten en hetwelk Vooral bij den Landman, nut zal kunnen Stichten. ZieriRzeè, den 6 Februarij 1840. Burgemeester eri Wethouders voornoemd DE. CRANE, vt. Ter ordonnantie van DezelVen De Stads Secretaris W, J. P. KROEF. DUITSCHLAND. FRANKFORTdon 1 Februarij. Als een bewijs Van de toeneming der welvaart en de verhooging der waarde van den grondten gevolge van de spoorwegen moge het volgehde gelden De vraag haar grond in de nabijheid van den baanhof (plaats waar de spoorwagens afrijden en aankomen) te Düsseldorp is zoo groot dat de alleronvruchtbaarste stukken met ontzaggelijke prijzen worden betaald. Aan eeneti tuindie tien jaren geleden voor omstreeks 2000, daalders gekocht Werd; zijn meer dan 10,000 daalders gewonnen. Onlangs heeft zelfs de gemeente DuSsel- dorp éetié verlaten keigroeve ruim 3 morgén groot eii vijf minuten van den baanhof gelegen Voor 7300 daalders verkocht, D'oor de stormen die tusschen den 20 en 28 laatstlederi gewoed hebbenis ook in het vrurtembergsche grobtë schade aangerigt. In den nacht tusschen den 24 en 25 wil men aldaar sterke schokken van aard beving gevoeld hebben; Vólgens de laatste tellihg, bedraagt de bevolking van St. Peters burg 476,386 personen te weten 337,512 van het mannelijk én 138,874 van het vrouwelijk geslacht. Zij is sedert 1838 met 6666 zielen ver meerderd. Luidens berigten uit Odessa zouden er treurige tijdingen uit de kaukasische provinciën ontvangen zijn. Naar men zeide hail het leger aan de Zwarte Zee groot gebrek aan levensmiddelen. De sneeuw zou alle gemeenschap tusschen Tillis en het land der Kozakken afgebroken heb ben. Vier groote schepen met levensmiddelen bevrachtvan Itertsch naar Anapa zeilendezouden op de circassise.be kust gestrand wezen een gedeelte der manschap kwam in het water om', een ander gedeelte viel den Circassiërs in handen; Te Konstantinopcl is dé gewigtige tijding, ontvangen dat Eamram, de vorst van Heratberoemd door zijne verdediging dier vesting tegen de gebeele perzischc magtop het onverwachtst de opperheerschappij van den.shall heeft, erkend. Men vermoedt dat de grond van dit besluit in üe frees ligt, dat de Engclschcn zich; n? het slagen hunner onderneming tegên Kabulook van Herat zullen willen meester makendaar zij dien Vorst reeds aangeboden hadden hulptroepen in devesting te leggen het welk oogenbiikkelijk is van de hand gewezen. GROQT-BRITTANNIEN. LONDEN den 1 Februarij. Er waren thans hier en daar adres sen aan de koningin geteekend, waarvan een met omstreeks 20,000 handteekeningen is voorzienen waarin de genade afgesmeekt wordt van de drie veroordeelde Chartistenwégens het oproer té Newport. Het is niet onmogelijk, dat daaraan wordt gehoor gegeven, vermits een aanzienlijk getal der regters tegen de doodstraf gestemd heeft, en vele Veroordeelden over het gebrek in den vorm van hun proces kla gen alsook omdat men meer door zachtheid dan door gestrengheid de Chartisten hoopt tc winnen. Werkelijk is do executie van de dood straf reeds ecnigc dagen verschoven. Er zal in den aanstaanden zomer hier eene talrijke vereeniging of congres plaats hebben van afgevaardigden uit verschillende werelddeelen k ten einde maatregelen te bcram.cnom de slavernij zooveel mogeljjk af te schaffen. F R A M K R IJ K. PARIJS, den 2 Februarij. Het hof der pairs heeft eergisteren avond deszelfs arrest in de zaak der beschuldigden vanMeitweede ca tegorie gewezen. Blanqui is tot de doodstraf veroordeeldde andera in die. zaak betrokken personen tot vijftientien zeven en vijf jaren detentie, alsmede, tot. vijf en drie jaren enkele gevangenisstraf. Twee beschuldigden, MouÜnes en Huart, zijn vrijgesproken. Heden leest men in den Moniteur Parisien het volgende «De koning heeft de straf des doods., door het hof der pairs tegen Bodewijk Augustus Blanqui uitgesproken, in die van deportatie -veranderd. "Vóór de opening der debatten had de koning de straf van ecuwig- durendètl dwangarbeidwelke reeds als een eerst bewijs van genade verleend was aan den ter dood veroordeelden Armand Barbes, mede Veranderd in die van deportatie. Men verhaalt dat eené jongé vrouwuit den deftigen standal- hjer gearresteerd is geworden op vermoeden dat zij haren man met ver gift om het leven zou gebragt hebben. Aan de kamer der gedeputeerden is door den minister van pórlog voorgesteld een ontwerp van wet om 80,000 man van de klasse van 1839 in dienst te roepen, en eene aanvraag tot een crcdiet van, 3j6Ó0,000 fr.om uitsluitend te dienen voor hot veranderen van 700,000 geweren mot vuursteenen in percussie-geweren. -h Van Olefon schrijft men dat in den storm van den 24 en 25 Ja nuarij vele vaartuigen schipbreuk 'geleden hebben op de kilst tusschen St. Trojan en St. Denis. Do verliezen waren nog niet op te maken doch zeker zijn er drie schepen vergaanwaarvan slechts twee bekend Waren. Volgens berigten uit Spanjeschijnt Cabrera ernstig ziek te zijn geweestdoch is thans aan de betere hand zoodat de geruchten om trent zijnen dood gelogenstraft worden. BELGIE. BRUSSEL den 2 Februarij. Negentien Icdeh van de kamer der ge deputeerden hebben een voorstel ingediendstrekkende om de bestaande regten van do fransche wijnen en azijnert te verdubbelen. Dit voorstel heeft ten doelom te verhinderen dat het inkomend regt van de bclgi- sclie garens en linnens in Frankrijk worde verhoogd en zalin elk ge val, ernstige vertoogen van. de fransche zijde te weeg brengen. Prins Albert van Saksen-Cobürgde aanstaande gemaal van do koningin van Engeland is zaturdag namiddag, vergezeld van zijnen vader en broeder, langs den ijzeren weg van Luik, alhier aangeko men, en met koninklijke eerbewijzen, onder liet lossen van liet geschut en het luiden der klokkenontvangen. De brieven uit tie Ylaanderens gewagen van de lihnén-fabrikaadje, als zich in eene al meer en meer verschrikkelijke krisis bevindende. De wevers en spinners vèrkcèrcn er in eéneri waren staat van wanhoop. Hei schilderstuk van den heer de Ecijzer, voorstellende den slag van Weeringen, is naar Parijs gezonden om op de aanstaande ten toonstelling vah de Louvre te prijken. -Het bevel door het hollandsch gouvernement gegeven zegt het Commerce Beige om geene deserteurs nicer toe te laten is reeds tea uitvoer gelegdtwee fransche deserteurs zijn uitgedreven; op het be ]- giscbe grondgebied gearresteerd zijn zij gevangen gezet en ter dispositie van den procureur des konings gesteld. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE, den 5 Februarij. Gisteren middag is door z. exc. den franschen gezant, baron de Bois le Comteaan don burge meester dezer residentie ter hand gesteld eene soin van duizend fran-~ ken, door Z. M. den koning der Franschen bestemd voor de weduwe van Willem Kuyper, Gzn.

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 1