N.o 5. ZIERIRZEESCHE ts Vrijdag A.° 1840. COUEAIÜT. den 17 tJanuarij. BESTUREN EN ADMÏNISTRATIEN. IpufeHiaih, Publicatie. NIEUWSTIJDINGEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZÏERIKZÈE. Gevólg gevende aan de deliberatie van den E. A. Raad dezer Stad, in dato 18 December 1830 n.° 3, waarbij de na te meldene Kcure is vastgestelduit krach'te van art. 70 van bet Reglement voor liet Bestuur dezer Stad. Brengen bij deze ter kennis van bet publiek de navolgende VERORDENINGEN op het sclMten van Vee en bepalingen voor den beambte bellend onder den naam van Stads Vee-Schutter. Artikel 1. Onverminderd de bepalingen voorkomende in de artikelen 471 14 en 475 10 van bet nog in werking zijnde lijfstraffelijke regt en in artikel 66 van het Provinciaal Reglement op de buurtwegentot fléwelke wordt vérwcZch Wordt bepaald a. Op de publieke wegén of dijkenonder bet Poortanibacht Van Zieriltzcezal geen vee mogen grazen weiden of losloopen zonder schrif telijke toesleminin'g van Burgemeester 'en Wethouders. Alle vee hetwelk zonder die toestemming aizoo bevonden wordtzal in bewaring genomen worden door den stedelijken beambte bekend onder den naam van Stads Vee-Schutteren door dezen in de stedelijke Schutskooi worden opgesloten. bx Eigenaars en bruikers Van landendijken of wegenop welker eigendom losloopend vee van anderen gevonden wordtzullen bevoegd zijn de hulp van den Stads Vee-Schutter in te roepen om zoodanig vee naar de Schutskooi over te brengen. Art. 2. De Stads' Vee-Schutter zal van zijne bevinding een schriftelijk verslag opmaken en zulks ter hand stellen van den Commissaris van ï'olicie als mot bei opmaken der processen—verbaal van overtreding belast. Art. 3. De Stads Vee-Schutter zal de n'Oodige zorg dragen voor hét onderbond der bij hein geschut wordende beesten hetwelk hem door den eigenaar derzelve zal moeten worden terug gegeven en bepaald wordt Aroor een paard of rund per dag -,G0. Voor ander vee j— ,30. Art. 4. Wanneer de eigenaar van het geschutte vee bekend is zal bij vorpligt zijn denzelye van de in bewaringneming kennis te geven inge val van onbekendheid zal bij dezelve in de Stadse-Courant omschrijven en den eigenaar derzelve oproepen om tegen vergoeding der gemaakte kosten zijn vee terug te halen. Art. 5. Aan den Stedelijken Vee-Schutter wordt als loon voor bet geleide van bet vee het sluiten en ontsluiten der Schutskooi zonder onderscheid van het soort van vee toegekend voor ieder stuk vee telkens de som van f 1,00. Art. 6. De overtreding vati dit Reglementvoor zoo verre daartegen hij de algemecne wetten of provinciale verordeningen gcetio andere straf fen zijn bedreigd zal gestraft worden met/' 3 boete of eenen dag gevan genis door den Regter naar omstandigheden toe te passen. De boete niet betaald wordende zal bij gijzeling geïnd worden. Art. 7. Indien de eigenaar van bet geschutte vee de verschuldigde gel den van onderbond op- en ontsluiten niet betaald beeft vóór de ver- onrdeclingzal deze ook de condemnatie in die sommenna tauxatie der rekening van den Schutter bevatten kunnen en bijaldien zich binnen de veertien dagen na de schutting geen eigenaar voor bet geschutte vee beeft opgedaan zal de Vee-SchuttCr bevoegd zijn hetzelve in het Open baar door bet ministerie van eenen deurwaarder te doen verkoopen tie boeten en de kosten op het geleide sluiten en ontsluiten en het on derhoud volgens artikel 3 5 én 6 gevallen op den verkoopprijsin rekening te brengen en liet overschot daarvan ter beschikking des deur waarders te laten om door dezen als eene regtetlijke consignatie gede poneerd te worden ter plaatse daarvoor bestemd. Art. 8. Even zoo als bij artikel 466 van bet lijfstraffelijk Wetboek bepaald is zullen de boeten uit deze veroordeelingen voortkomende in de plaatselijke kas gestort worden. Afgekondigd van den Raadhuize der Stad Zierikzee den 13 Janu arij 1840, ten einde, met afschaffing van alle vroegere verordeningen Van beden af in werking te komen. Burgemeester en Wethouders voorn.d DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. In ervaring gekomen zijnde dat vele Ingezetenen op hunne erven vuil- nishoopen en mestputten aanleggen, welker schadelijke uitdampingen de lucht onzuiver en besmettend maken kunnen. Eu wenschende in bet belang van den gezondheidstoestand der Inge zetenen welke ontegenzeggelijk door de reinheid binnen den bemuur- den .omtrek der Stad bevorderd wordt, deze misbruiken te doen op houden. Verzoeken de Ingezetenen om de bestaande vuilnishoopen en mest putten op hunne erven weg te ruimen en voor het vervolg dit vergaren van eigen vuilnis na te latenmet aanmaning om van de dagelijksche gelegenheid door bet rondrijden der karrelieden gebruik.te maken, om alle onreinheden buiten dé Stad te doen vervoeren. Gelasten den Commissaris van Politie dezer Stadom in bet alge meenachtervolgens dc bepalingen van het Policie-Reglemont, voorde zuiverheid der Stad te waken en te doen waken, om alzoo aan de heil zame bedoelingen des Bestuurs in dezen bevorderlijk te zijn. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze wor den afgekondigd en in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierilczce, den 11 Januarij 1840. Burgemeester en Wethouders voorn.i DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. GROOT-BRIT T ANNIE N. LONDEN, den 11 Januarij. Dc engelschc zcomagt bestaat tegen woordig uit 76 linieschepen, van 72 tot 120 stukken en nagenoeg 80 fregatten, van 40 tot 50 stukken, behalve de kleinere vaartuigen. Volgens de laatste berigten uit Oost-Indiezouden de Chinezen aangemoedigd door den uitslag van bunnen tegenstand en door de mag- tiging of magtelóosbeid van den britscbcn bevelhebber, aanstalten ma ken om de voor Macao liggende schepen, bestaande uit 50 a 60 aan zienlijke koopvaardij-fregatten door middel van branders te vernielen. De matrozen welke aan den twist met de chinesché boeren deel geno men hebben, zijn den 13 Augustus voor een krijgsraad teregt gesteld en tot gevangenschap in Engeland veroordeeld. Van bet vasteland van Indie zijn nadere berigten omtrent' den aan val der Arabieren op de vesting Aden ontvangen. Hun hoofddoel schijnt geweest te zijn de stad uit te plunderen. Het garnizoen, dat tusschen acht en negen honderd man sterk wasbeeft niemand verloren terwijl het Verlies der vijanden Op drie honderd man begroot wordt. Dagelijks werd versterking uit Bombay verwacht, daar de Arabieren gedreigd had den eeirlahg, vijftien of twintig duizend man sterk, terug te zullen ko men. Het leger van Afghanistan keerde naar de provinciën terug, en men dacht dat de bengaalsche divisie onder sir John Iïeanc, den 14 De cember do grenzen bereikt zou hebben. Dost Mohamed had vergeefscbo pogingén aangewend oih de opperhoofden van Balkh en Bokhara voor zijne belangen te winnen. In Punjaub werd de koning door zijnbü zoon en eersten minister in staat van gevangenschap gehouden. Men dacht dat de Engelschoil zich óok daar in dft zaken des lands mengen zouden. Te Smyrna (alwaar bij dc afzending der berigten eene felle koude heerschte) liep bet gerucht dat eene engelschc stoomboot, met drie hon derd passagiers, op de Zwarte Zee verongelukt zou wezen. B E L G I E. BRUSSEL den 12 Januarij. De beer van Rothschild isna verschei dene malen bij den koning teil g'clioore te zijn toegelatennaar Parijs teruggekeerd. Men zegtdat hij meer dan een courier uit Nederland zoowel ais uit Frankrijk heeft bekomen dat hij confercntiën beeft gehad met den minister ran financiën en mot doii ncderlandschen gezant, en bet gerucht houdt aan dat 'er over cehe geldlecning is gehandeld geworden. Genoemde bankier heeft 4000 fr. gegeven voor den opbouw van een gasthuisten behoeve van de armendie de israëlitischc godsdienst belij den. Reeds in 1822 had hij 500 fr. gegeven voor eene armenschool voor tie Isfaëliteit. De provinciale deputatie van Luxemburg hééft zich aan het gouvernement gewend om ten laste van Holland teruggave te eischen voor de in 1811 1812 en 1813 bétaaide opcenten voor het nimmer tot stand gekomene kanaal van Mops haar Charleroi. Gedurende bet vorige jaar zijn te Gend geboren 3404 kinderen waaronder 717 onechte; er stierven 2719 personen; 696 huwelijken wer den er gesloten; éénc echtscheiding bad er plaats. Gedurende het jaar 1839 zijn in de haven van Ostende aangeko men 535 schepen, zijnde 67 minder dan in 1838, en uitgevaren 542, zijnde 73 minder dan inrhet vorige jaar. Onder de aangekomene sche pen telt men 215 belgische en 2 hollandscbo. Sedert eenigen tijd worden door de stoombooten van Ostende ch Antwerpen aanzienlijke hoeveelheden eijerehkippen en ander gevo gelte naar Douvres en Londen uitgevoerd. Reizigers van londenscbe koop lieden in eetwaren, trekken tegenwoordig overal bet land door, om den noodigen voorraad op te koopen tegen bet aanstaande huwelijk van ko ningin Victoria. De prijs der eijeren cn van het gevogelte stijgt dan ook met iederen dag. NEDERLANDEN. 's GRAYENHAGE den 15 Januarij. Bij een dezer dagen genomen koninklijk besluitis aan de hoofd- cn mindcré officieren van de wapens van bet leger, voorloopig des verkiezende, vergund om een onbepaald verlof, bepaaldelijk voor den. tijd van twee jaren te erlangen, onder toe kenning van een gedeelte hunner traktementen naar evenredigheid van hunne respective rangen.en met vergunning dezelve buiten 's lands te verteren mits dat zij de opgave der plaatsalwaar zij zich denken op te houden aan hunne chefs inzenden ten eindewanneer bij buitengewone omstandigheden of bet belang van den dienst zulks mogt vorderenzij daartoe geroepen kunnen worden. Bij bet onderzoek van do voordragt houdende weder invoering eener belasting Op runderen paarden en Schapen ten behoeve van

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 1