ZIERIRZEESCHE COURANT. Dingsdag A.° 1840. den 7 tfanuarij. BESTUREN EN ADMINISTRATIEF Publicatie. fJitfelicatk. NIEUWSTIJDINGEN. N.o 2. BURGEMEESTER eh WETHOUDERS der Stad ZIËRIKZEÉ. Gezien het besluit Van H. E. G. A. Hecren Gedeputeerde Staten dezer Provincievan den December 1839, provinciaal blad n.° 124, houdende medêdeeling van de opgave der goedgekeurde sprihgstieren in deze provincie. Brengen ter kennis van dé daarbij belanghebbende Veehoudersdén uitslag der in de maand September 11. plaats gehad hebbende keuring voor deze Stad, als volgt: TEUNJS VAN NE URÉN, iviens 3-jarige grijsbonle Stier" t's GOED bevonden, en M. A. BAKKER, wiens 2-jarige zwartbonte stier TA- MELIJK GOED is bevonden. En willen de Veehouders in hun welbegrepen belangbij vernieuwing hebbeti opgewekt, otn tot het doen bespringen hunner kóeijenbij voor keur gebruikte maken Van die springstierertWelke bij de keuring be tonden zijn boven anderen uit te munten. Gedaan ten Rakdhuize der Stad Zicriksae, den 4 Januarij 1840. Burgemeester en Wethouders vóóm.a, DE CKANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. BURGEMEESTER én WETHOUDERS der Stad 'ZÏÊRÏEZEË brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbendendat het suppletoir kohier van het Patcntregt dezer Stad, over liet dienstjaar 18$2, 2"° kwartaal, dobr Zijne Excel!den Heer Staatsraad Gouvép- heur dezer Provincie, op den 23 December 11. is executoir verklaard, en op heden wordt gesteld in banden van den Heer Ontvanger der Directe Belastingen alhierten fine van invordering. - Wordende de belastingschuldigen mitsdien aangemaand, om hunne aanslagen, inge volge de Wet, tijdig te voldoen, tot 'voorkoming van vervolgkösten. Zierikzee, den 4 Januarij 1840. **- Burgemeester en Wethouders Voorn." DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZtËRtKZEÉ. Gezien de circulaire van Zjjne Exccll. den Heer Staatsraad Gouver neur dezer Provincievan den 30 December 11., prov. blad n.° 128. Waarschuwen bij deze derzei ver In- en Opgezetenen tegen zekere kwade practljkcnwelke ten aahzien van het opkoopén van oude zilveren Wérken plaats hebben, hierih bestaande': dat sommige personen bij de landlieden rondgaan om die zilveren werken op te koopen; docli daar voor niet de geldswaarde betalenwelke het oude Zilver als metaal naar deszclfs gehalte geacht wordt te bezitten, maar een gelijk gewigt van muntstukken van 25 cehts aan de verkoopers toewegen doende aan deze gelooven dat de evenredige waarde van beide voorwerpendoor het gelijk gewigt wordt bepaald, hoezeer op deze wijze de verkoopers wor den benadeeld en bedrogen. En opdat mitsdien een ieder zich voor schade wachtezal deze publi catie in de Stads-Courant worden geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 4 Januarij 1840. Burgemeester en Wethouders voorn,d DE CKANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. 1'. KB OEF. DUIT SCH LAND. FRANKFORTden 2 Januarij. Er wordt dezer dagen Veel gesproken van het plan, om binnen deze stad, op eene geschikte plaats, een stand beeld ter eere van Karei den Groote op te rigten. Met betrekking tot de expeditie der Bussen tCgeh Chiwa, Wordt thans de niet onbelangrijke bijzonderheid medegedeeld, dat Chiwa, ih de laatste oorlogen van Perzie tegen Herat, eene werkdadige rol heeft gespeelddoor openlijk vijandelijkheden tegen de met Rusland verbon dene Perzen te plegen. Daarentegen bestaat tusschen Buchara (of Buk hara), hetwelk mede met Chiwa in vijandschap verkeert, én Rusland een bondgenootschap, en heeft ditzelfde Buchara, bij den jongsten togt der Engelschen naar AfghanistanZich openlijk voor den door de Engelschen verdrevenen vorst Dost-Mahmud verklaard, welke dan ook na zijne nederlaagaldaar eene schuilplaats gezocht en gevonden heeft. Vermits nu de Chiwaërswegéns hunne rooverijeneene wezenlijke plaag zijn voor de naburige handeldrijvende bevolkingen, en derhalve het ten onder brengen van dien roofstaat, ook uit dien hoofde, gewis veel bijval en ondersteuning Zal vindenis het te verwachtendat de thans ondernomeno expeditie aan Rusland een verbazend groot overwigt in Middel-Azic zal verzekerenen kan dezelvezoo wel uit hoofde van de ligging van Afghanistanals wegens de reeds bestaande betrekkin gen van Rusland tot Perzié en Bucharazeer ligtelijk aanleiding geven tot nieuwe verwikkelingen met de britsch-indische belangen. De russische officieren verzekerendat de laatste veldtogt in Cir- fchssie Veel gunstiger voor de wapenen van den keizer is uitgevallen dan eên der Vroegereén dat alles wat vreemde dagbladen wegens de zware verliezen der Bussen aldaar gemeld hebben bezijden de waarheid of althans Zéér overdreven is. Te Alexandrie gelooven velen dat de mogendheden geen bepaald besluit omtrent de bestaande geschillen nemen zullenalvorens zij de uitvoering daarvanmét hünne eskaderskrachtig kunnen ondersteu nen, zoodat dé zaken vermoedelijk tot in het voorjaar op denzelfden voet zullen blijven. /óro/iiin-pacna hield in Syric voortdurend dezelfde positien in. Zijn hoofdkwartier bleef te Marasch, en het leger was gedeeltelijk daar, gedeeltelijk te Aleppo, AdanaDamaskus, Bir en Orfa gelegerd. He bron Was Op nieuw in opstanden de gouverneur dier stad had do vlugt naar Jeruzalem moeten nemen. De onderkoning zou boslótön hebben dit leger niet te doen voort rukken ofti de 'mogendheden geene oorzaak tot ongenoegen te geven, maar tot de teruggave tier vloot Zou hij niet te bewegen zijn. In de Zwarte Zee hebben gedurende de eerste dagen van Decem ber zware Stormen gewoed Waardoor verscheiden schépen vérgaan zijn. GROOT-BRITTANNIEN. LONDEN, den 1 Januarij. Naar men verzekert, zal het huwelijk der koningin op den 16 Februarij voltrokken worden. Volgerts rtadere berigten uit Bu'enos-Ayreshadden de Franschen zés honderd man aan land gezetdie het voornaamste garnizoen van Mónte-Video uitmaakten. Het getal hunner oorlogsvaartuigen op de Bio de la Plata was zeer aanzienlijk. De handel kwijndeten gevolge der blokkade, en de Engelschen beklagen zich ten sterkste over de schadedie zij door het bederven hunner koopwaren in de pakhuizen te Monte-Yideö lijden. F R A N K R IJ K. DARIJS, den 2 Januarij. Z. M. de koning heeft op het adres van gelukwensching van don oostenrijkschèn ambassadeur, namens het korps diplomatique, het navolgende geantwoord! «Ik ontvang altijd met genoegen de gelukwenschingen van het korps diplómatiqüé, én het is mij steeds aangenaambij voortduring de be tuiging te Vernemen vah dat vertrouwen op het behoud van den al- gemeenëh vrede, 'txvelk de instandhouding van denzelven, het doel mijner standvastige pogingenZoo zeer bevordert. Ik hoopdat wij de voldoening Zullen smaken, Van de goede verstandhouding, welke thans tusschen al de regeringen bestaat, meer en meei' te zien beves tigen, en (lat het jaar 1840 do wenschen, die wij allen voeden voor de rust cler wereld en Voor de bevestiging van orde eii kalmte, zullen zien Verwezenlijken, Het gouvernement heeft 500,000 fr. gegeven tot schadeloosstel ling vah de algiersche kolonisten. Bijzondere berigten uit Algiers meldendat aldaar destijds reeds 6000 man verscho troepen ontscheept waren. Intusschen wil men dat de jongste bij het gouvernement ontvangen tijdingen nog niet zeer gun stig luiden. NEDERLANDEN. 'sGRAVENHAGE den 4 Januarij. Met dén laatsten van de vorige tnaand heeft Z. exccll. de graaf van den Bosch zijne betrekking van mi nister Van koloniën nedergelegden woerisdag is de heer staatsraad J. C. Raud als minister van koloniën ad interim opgetreden. Door den directeur-generaal voor de marine is ter kennis vari alle zeevarenden en daarbij belanghebbenden gebragt, dat de heton- ning in het zeegat van Terveercdoor verloop van het oude vaarwa ter eh het dieper worden van het Ruiterdiepeene verandering heb bende moeien ondergaande tonnen eh bakens Uit het oude vaarwater loopcndé tusschen de bank de Schotsman cn de Ruiterplaat, zijn op genomen, eh het Ruiicrdiep, loopende ten oosten van vermelde banken, is betond geworden, zoo, én in dier Voege dat het genoemde zeegat thans is afgetond met dé navolgende tonnen, liggende op de daarbij vermelde merkenals ÉerstelijkMet eene roode toniiggendé van dé uiterste punt van Onrust, in 4 vademof 68 palmen diépte, op het merk: Térveere even zigtbaar buiten den hoek Van de Schans. Eena kleine boerenschuur, benoorden eene grootere schuur, op het Kam perland. Ten tweede: Met vier zwarte tónnén, liggende aan en langs da plaat Onrustals I. In 15 voeten, of 42 palmen water, op het merk, een rood pannënhuis, aan den Westkant des molens de Koe, op "Walcheren en. de boven vermelde kleine boerenschuur aan dé noordkant van de grocb. tere schuur, op Kamperland. II. Alsmede in 15 voetenof 42 palmenop het mérkde molen van den Vrouwen-polder, in den hoek van het fort de Haak; Arne- muiden tusschen het wachthuis en de molen de Koe. III. In 14 voeten, of 39 palmen diepte, op het merk: Arnemuiden tusschen hot Wachthuis en den molen de Koe.

Zierikzeesche Courant | 1840 | | pagina 1