éZ/ m ZIERIRZEESC1IG «OIJRANT. den 27 December. BESTUREN Eft ADMINISTRATIEF. NATIONALE MILITIE. Bekendmaking. NIEUWSTIJDINGEN. N.° 10 4. X.o 1830. LlGTlNG VAN 1840. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ÈÏÈRtEzEÈ Provincie Zeeland. Gezien liet besluit Van Zijne Ezcd 1den Heer Staatsraad Gou verneur dezer Provincie van den 9 dezer maand, A j.'« a('deelin», n.e 140551 (Prov. blad n.° 120) en gelet op de wet der Nationale Militie van den 8 JanOarij 1817 en 47 April t8io hebben goed gevonden, bij deze Op te roepen, alle 'manspersonen Zonder on derscheid die geboren zijn in 1821 en voor de ligting van bet jaar 1840 de eerste klasse zullen uitmaken, onverschillig of zij al of niet redenen van vrijstelling hebben om op Donderdag den 4 Januarij aanstaande en Volgende dagen des voormiddags van 9 tot ia en des namiddags van 2 tot nre, zich ter stedelijke Secretarie dezer Stad Voor de Nationale Militie te doen inschrijven, waartoe het register geopend zal zijn tot den 4o Januarij, Wanneer hetzelve provisioneel en op den 28 daaraanvolgende Snaai zal Worden ge sloten, en tevens ter hunner kennis te brengen, als ook van oliders, voogden, curators en regenten van publieke gestichten of andere instellingen Van Weldadigheid die v'cranlWoordi lijk Zijn voor eene behoorlijke en tijdige inschrijving hunner kinderen pupillen óf geadministreerden hetzij dezelve al of niet tegênWOordig zijn dat 4ia de provisionele sluiting Op den 4o Januarij de nalatigen nog Zullen Worden ingeschreven tot den 48 daaraanvolgende doch we gens verzuim van geenfe aangifte vóór den bepaalden tijd te hebben gedaan Worden verwezen in eene geldboete van niet minder dan f 5,en hiel te boven gaande de som van f 100,of ingeval van onvermogen met eene gevangenis Van vier dagen tol Zes welen wor den gestraft, en dat na de finale sluiting van het register op den 48 Januarij geen inschrijving meer WOrdt toegelaten, taaar dat de tialatigeh 'daarna zullen Worden gearresteerd eh naar de hoofdplaats der prövincie Worden Overgebragt om aldaar, geschikt Vboë de dienst zijnde, aën dén Provincialen Kommandant ter inlijving te Worden Overgegeven Onverminderd de betaling van bet dUbheld der boete eti Onverminderd rle strafbepalingen die ingevolge dé wet Op de nalatige ouders voogden, cüratbrS of regenten zullen wor den toegepast. Voorts dat de wettige Woonplaats voor de inschrijving wórdt gehouden, voor hen die ongehuwd zijn, de woonplaats der ouders en bij overlijden die van den eerstbenoemden voögd of curator, voor de gehuwden de plaats alwaar Zij hun bestaën hebben of Op den t Januarij voor de Personele Belasting zijn beschreven en Voor de gfealirtienteerden o( die in Godshuizen zijn öpgevbed de plaats alwaar de Godshuizen Welke de alimentatie bekostigen ge vestigd Zijn. Dat een ieder die zich ter inschrijvirtg aangeeft, verzekert moet Zijn van Zijnen ouderdom waartoe de geborenen binnen deze stad de gelegenheid hebben op het Bürëau van den Burgerlijken Siand, doch de van elders géborenen zijn verpiigt om bij de inschrijving over te léggeh ëënè geboorteakte, hetwelk Op aanvrage, vrij Vén zegel Cd leges zal wordeh afgegeven. Al verder Worden Opgeroepen allen dié dé Vereisfchten bezitten en genegen mögten zijn öta In mindering van bet kontingënt dezer Stad als Vrijwilligér bij de Nationale Militie te dienen, om zich daartoe ter Secretarie aan te melden gedurende de geheele maand Jannarij aanstaande, waarvóór het register V«n inschrijving gereed zal leggén 5 zullende aan eiken Vrijwilliger na door den Militie- raad in deze Provincie te Zijn goedgekeutd «ene premie Van dérilg guldens uit de stedelijke kas worden ter hand gesteld en waartoe alle Ingezetenen welke óp den i Januarij ongehuwd, bun ifcj jaar zijn ingetreden én hün So nog niet hebben völbrégt, wörden toege- lateh ten Ware zij vroeger hadden gediend, in welk geval Zij tot den ouderdom vsn 35 jaren worden toegelaten de lengte hebben Van 1 el 570 strepen, en gedurende de laatste i5 maanden binnen de Stad hebben gewoond. Eindelijk worden opgeroepen de voor zich zei ven dienende manschappen die in den loop van dit jaar het zij door bet over lijden van eenen Vader of wel Moeder Weduwe Zijnde, of door eene plaatsgehad hebbende Vegterlijke Separatie of Echtscheiding der Ouders of dóör het overlijden van eén of meer broeders of zusters tegt op vrijstelling hebben verkregen, Overeenkomstig de bepalingen van Art. gi en p4 dér wet van dén 8 Januarij 1817, en dien ten gevolge hün Ontslag verlangen, Om de schriftelijke bewijzen daar voor, volgéhs hel bepaalde bij Art. 21 dër Wet, vóór den 5 Ja- p.uarij aanstaande over te brengén waartoe ook de ouders voog den curators of gemagligden van de belanghebbenden évenzeer als de manschappen zelve bevoegd zijn. En Opdat niemand, die In de termen der Militie valt tot het doeu dei aangifte voor de inschrijving verpiigt is, eenige Onwetend heid voorwende maar zich zou kunnen waarborgen dat de straf- bepalingen, bij da wet tegen de nalatigen vastgesteld, niet op hun behooren tè worden toegepast, zal deze worden afgekondigd en in de Stads-Goürant geplaatst. 'Gedaan ten Raadhuize der Stad Ziertlzeeden iZ December i83g. Burgemeester en Wethouders voornd. DE G R A N E vl. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. IC R O E F. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZÏERtKZEE. Provincie Zeeland. In aanmerking netUende de bestaande verordeningen tot wering der Bedelarij in bel algemeen. Hebben goedgevonden: l.o Om aan alle behöeftigen te verbieden, gelijk geschiedt bij deze, om op den t Januarij 1840 aan de Woningen der Ingezetenen rond te gaan om onder voorgeven van nieuwjaar- wenschen te bedelen, 4.0 Ter kennis van de Ingezetenen te brengeU datter verligting van dén nood der armen Op den tweeden dag van het vol gende jaar des middags eene Collecte zal gedaan worden om uit het beloop daarvan, eene buitengewone uit Jeeling aan alle de behöeftigen binnen deze Stad te doea. Ten welken einde Burgemeester en Wethouders de Ingezetenen uilnoodigert om op den aanstaanden Nieuwejaarsdag gëene giften aan hunne buizen uit te reiken of te doen uitreiken aan Zoodanige arthen die, ondanks dit verbód, aan de woningen mogten komen bedelen maar willen daarentegen de Ingezetenen gelegenheid ge ven tot betoon van weldadigheid en om alzoó óp den tweeden dag des jaars milde bijdragen in de Collecte te dóen ten behoeve der waarlijk behöeftigen te dezer Stede ten einde daardoor medé te Werken aan het heilzaam doel, hetwelk de Regering, bij het verbod van bedelarij zich voohslelt. En Opdat niemand hiervan onwetendheid Voorwendezal deze in de Stads Coiirant geplaatst en óp den laatsteu dag des jaars af gekondigd wórden. Gedaan ten Raadhuite der Stad Zièrïkzè'é, dén 18 December i83g: Burgemeester en Wethouders voornd. 1 DE CRANE, vt. Ter Ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KRÖEF. GROOT-nUITTANNIEN. LONDEN, den 21 Defcember. Woensdag is le Newport een plegtige dankdag gehouden voor de verijdeling der Oogmerken van de Chartisten, om die stad op den 4 der vorige maand uit te plua deren en té verwoesten. Nog een der belhamels vén dat bprberj met name John Reesop Wiens gevangenneming eene boóge premie gezet was is in handen der policie geraakt. Van het geschil tusschen de engelschë ëti fransbhë sëhëepsbe- velhebbeés in de havën van Mauritius wordt hiér te lande veel ophef gemaakten men beklaagt zich hoogelijk Over den hoon die de britscbë vlag daarbij op nieuw is aangedaan, inzonderheid zijn het de dagbladen dér oppositie, welke zich ioó verbolgen bei tonnen. Van den ministerielet! kant wordt het gebeurde als een misverstand voorgedragen hetwelk ongetwijfeld spoedig in der minne geheel vereffend zal Worden. Deze matiging strekt echter om den Onwil der tegenpartij nog grooteren derzelver uitvallen tegen de franstbe marine én tegen de bewindslieden j welke dé herhaalde vernederingen der britsche vlag zoo weinig tet hatté Sfchijtten te nemen tiog vinniger te maken. FRANRHIJK. PARIJS den 41 December. Het gouvernement heeft hadere tij dingen ontvangen uit Algiers volgens welke in de provincie van Algieés een gevecht is voorgevallen tusschen eene kolonne Franscheil en ióóo 3 1200 Hadjouten welke laatste door een detachement infanterie ondersteund Werden. De Franscben hebben moedig ge. vochten en den Arabieten een groot verlies toegebragtaan dé fransche zijde zijn 4 dooden en éenige gekwetsten gevallen. Door de aankomst van eene andere kölonoe Franscheü is dë vijand ver- dtfoenen. Verscheidene ai-abische opperhoofden hebben belooft aan Frank rijk getrouw te blijven. Bijzondere brieven van Algiers meldeii dat er druk gewerkt wördt om de stad in eeii geducblen staat van defensie te stéllen wederom heeft men vier kampen ontruimd en het zoogenaamde Vierkante Huis is zoodanig versterkt geworden dat het legen allé mogelijke aanvallen gedekt is. Ondanks de bloedige lessen die de kolonisten

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1