ZIRRIKZRESCHE COURANT. MDingsdag A.° 1889. den 17 December. NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. GROOT-BRITTANNIEN. FRANKRIJK. N.o 101. FRANKFORT, den n December. Uil München zijn dezer da gen detachementen infanterie en ruiterij naar de si rei; en van Fréi- sing gemarcheerd om eene roeverbende die aldaar hel land on veilig maakt meester te worden. Dit was le meer noodzakelijk omdat de stoutheid dier roovers Zeer groot is zoo zelfs dat zij zich niet ontzien diligences uit te plunderen en tot in de voor steden van de hoofdstad door te dringen. Dien ten gevolge zijn op den 7 dezer drie aanvoerders der bende gevankelijk binnen Munchen gebragt twee derzelven zijn broeders; zij zaten ieder ge ketend op een wagen werden door gendarmen geleid en droegen de blijken van het gevecht waarin zij na hevige tegenweer wa ren bezweken overigens waren zij als bergschulters gekleed. Uit Zurich in Zwitserland ontvangt men thans nader be- rigt omtrent de daar aangerigte schade door aanhoudende régens veroorzaakt het is gedagteekend van den 4 dezer ea behelst het volgende In de vorige Week is de italiaansche post over dén S'. Gothardt twee dagen te laat aangekomen. Volgens de bei'igten der post meesters te Altprf en Urseren heeft in de laatste dagen der vorige week op den S'. Gothardt het vfeesselijkste weder gewoed. Van de mannen die de p'öst van Airoio op den berg brengen moesten, zijn er twee in de sneeuw omgekomen én de overigen konden slechts met de grootste moeite gered Worden. Van de gVenr.cn van Italië meldt men voorts dat het genoeg zaam Onafgebrokens sdioone weder, hetwelk men daar dit jaar zoo vele maanden lang genoten heeft, in het laatst van October door geheel Opper-Italie is Opgevolgd geworden door even zeldzame als aanhoudende regens die nog in het laatst der vorige maand voortduurden en dat de daardoor eindelijk verwekte geweldige overstrooming der rivieren en vooral van de PoWijd en zijd over de anders zoo lagchende valieijeo van het schoonste en bloei- jendste gedeelte van Italië de grootste ellende verspreid hadden. 0e aangerigte schaden worden op verbazetidte sbmmen geschat, en er zuilen misschien jaren verstrijken alvorens de door déze ramp geslagen wonden zullen geheeld zi;n. Het is te hopen, dat de italiaansclie regeringen de lijdende bevolkingen te hulp zullen ko men en reeds is daarin de hertogin van Parma met een schoon voorbeeld voorgegaan door aan de daarmede belaste collegiè'n te doen weten, dat zii de helft der kosten, vereischt tot herstel der doorbraken in de dijken 'en dammen geheel voor hare rekening neemt en vóór de andere helft de vereisclite sommen voor den tijd van drie jaren renteloos voorschieten zal. De verkondiging dezer daad van ongemeene vrijgevigheid heeft in hare staten den aangenaamsten indruk gemaakt men rekent dit offer der edele Vorstin op verscheidene honderd duizend lires. In Toskane ziin dergelijke verwoestingen maar in eerien minderen graad door de Arno verwekt de lage gedeelten der stad Florence zijn geheel on der water gezet. De heer Cadalvhiedirecteur der fransche stoomvaart in de Middellandsche Zee is den zo der vorige maand van Alexandria te Konstantinopel teruggekeerd. Hij was omstreeks het einde van October riaar Egypte vertrokkenmet eene zending der Porte welke men echter zegt dat geheel mislukt is naardien de onder koning verklaard zou hebben dat hij de voorslagen tot schikking, hem vroeger door de Porte gemaaktniet aannemen maar zich alleen aan die van Frankrijk houden kon. Hierop zou de turksche minister R'èschid-pacha de officiële ver klaring gedaan hebben dat de Porte besloten had niet dan met toestemming van alle, öf althans van het grootste gedeelte der mo gendheden te handelen en zich in geen geval aan den uitsluiten den invloed eener enkele mogendheid te zullen onderwerpen de wijl zulks in Stelligé wederspraak inet hare vroegere verklaringen zijn zou. Bijaldien zich deze tijding bevestigde zou de fransche diploma tie hierdoor eene groote teleurstelling ondervonden hebben. Omtrent veertig winkels en eenige woonhuizen in de wijk To- phana waren in den nacht van den 17 door brand vernield. Te Alexsndrie bleet de rust ongestoord hetwelk echter mëer aan de krachtige maatregelen der regeringdan aan den goeden wil der bevolking werd toegeschreven, Ibrahim-pacha heeft al de corpsen die tegen de opstandelingen m den Horan aangewend waven met den meesten spoed naar de noordelijke grenzen vooral naar den kant van Adana en Marasch, doen oprukken zonder dat men wist welk doel hij daarmede had. In de omstreken van Beyrut bleef het nog altijd onrustig verschei den reizigers waren geheel uitgeplunderd. LONDEN, den ii December. Het regtsgeding der gevangénen wegens den oproerigen aanval op de stad Newport en de daar mede in verband staande gebeurtenissen, is gisteren met groote plegtigbeid aangevangen. De zitting is. met eene aanspraak van den lord opperregter Tindal geopend. Het getal dergenen welke gevon- hisd moeten worden bedraagt acht en dertig. Wederom heeft onder zouderlinge omstandigheden eene po ging plaats gehad om tot de koningin door te dringen. In den namiddag van den 9 December kwam een postrijtuig met vier paar- den waarin een welgekleed persoon was gezeten met groote snel heid tè Windsor binnen rijden cn hiold voor het kasteel stil. De in het rijtuig gezeten persoon vroeg de eer te mogen genieten, van dadelijk lot de koningin te worden toegelaten aan wie hij zaken van het grootste belang had mede te deelen. Te vergeefs gaven de beambten van het paleis zich moeite om iets van zijne zending te vernemen de vreemdeling weigerde volstandig en bleef even drin gend in zijn aanzoek. Men kwam op het vermoeden dat hij in zijn verstand verbijsterd was of iets kwaads in den zin had en werd hij diensvolgens in verzekerde bewaring genomen en onderzoek gedaan wat hij bij zich had. Men vond werkelijk brieven aan de koningin met duitscbe postmerken waaronder men vermoedde van prins Albert. Men wist niet wat met den geheimzinnigen vreem deling aan te vangen toén het na eenige uren uitkwam dat hij een ambtenaar was van het londensch postkantoor, die zich van de bewuste uit Duitschland gekomen brieven had meester gemaakt om dezelve, met welk doel is nog niet gebleken, aan de koningin in persoon over te brengen. De persoon werd gevankelijk naar Londen gezonden. Men ondervindt den invloed reeds van het ingevoerde nieuwe poststelsel. Laatstleden donderdag had men in deze hoofdstad ia,ooo brieven meer te bestellen. Gemiddeld rekende men dien dag, naar het oude sytema 36,000 thans 48,000 brieven. Het groote stoomschip de President (waarvan wij vroeger gespro ken hebben) is met het beste gevolg uit het dok gehaald. De heer Alston heeft reeds den druk vamhet Nieuwe Testa- ment ten gebruike voor blinden alsmede verscheidene andere wer. ken met verhevene rotheinsche letters voleindigd. Eenigen tijd ge leden begon hij de- moeijelijke taak om het Oude Testament te drukken; en toen hij het boek van Genesis voleindigd had, be zocht hij al de blinden-instituten in Engeland en Schotland om zich te verzekeren in hoe vérre zij hem wilden behulpzaam ziju in de verdere voortzetting van dit belangrijke werk. Met uit zondering van een betoonden de directeurs van al de instituten, hunne welwillendheid om hem te ondersteunen door aandeel te nemen in de verschillende werken welke voortaan op deze wijze zonden worden uilgegeven. Hierdoor aangemoedigd wende hij zich tot lord John Bussel secretaris van hinnenlatidsche zaken om door deszelfs tusschen- komst ondersteuning van het koninklijke huis te verzoeken ten einde hem in de vervulling van dit loffelijk voornemen te schra gen. Het doet ons genoegen te melden dat het Hare Majesteit bei haagd heeft hem eene toelage van 4°° ponden sterling uit te rei ken tot voortzetting van zijn werk. Een ministerieel dagblad verzekert dat de oostenrijksche engelsche, russiscbe en prüissische hoven volmaakt eenstemmig blij ven denken over de noodzakelijkheid om de integriteit van het turk sche rijk te handhaven en uit tevens de hoop dat het fransch gouvernemental heeft het voor eene poos het oor geleend aan de eischen van eenigè weinigen die Mehemed-Ali op de puinhoopeu van dat rijk verheffen wilden weldra zal inzien dat de vrede in de Levant en de algemeene belangen der menschheid het best ver zekerd zullen worden door dit stelsel van staatkunde hetwelk door de overige groote europesche mogeudhedeü met vastheid Cu opreglheid gevolgd wordt. In het dagblad van Malta leest men dat het malteser schip Crocifisso den 10 November, ter reede van Tunis, is in de lucht gesprongen waardoor elf menschen het leven verloren hebben. Van de Kaap de Goede Hoop heeft men tijding, dat de Zooda's een nieuwen onverlioedschen aanval op de uitgeweken boe ren gedaan hadden maar door deze met groot verlies teruggedre ven waren. PARIJS, den ti December. Wat men over het ontdekken van een complot gezegd heeft schijnt omvaar ten minste zeer vergroot te zijn. Te Parijs is het zeer stil en nergens ontdekt men iets waaruit men zou kuonen opmaken dat er troebelen op handen zijn. De aanzienlijke persoon, die bijna in handen der policie gevallen zou zijn zeide men dat uiemand ar.ders was dan prins Louis Bo naparte doch dit heeft zich geenszins bevestigd, en men houdt het nu voor zéker dat het een der voornaamste hoofden van zijne partij is geweest; die vroeger in het oproer van Straasburg eene voorname rol gespeeld heeft en deswege in regte vervolgd wordende op de vlugt gegaan en als zoodanig bij verstek veroordeeld is. De bedoelde persoon zou de burggraaf de Persigny zijn dezelfde die een werkje over de zaak van Louis Bonaparte in het licht heeft gegeven. De heer Charles Durand is weder in hechtenis genomen en in ds gevangenis der Conciergerie geplaatst, als beticht van deel aan eeii complot genomen te hebbeu. Er zouden hedeD weder eenige arrestatiën zijn gedaan.

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1