ZIERIKZEESC11E COURANT. jr.» 93. D /Oi. A." 1839. den 19 November. BESTUREN EN ADMINISTRATIEF. JPolicie. NIEUWSTIJDINGEN. BÜITSCHLAND. GROOT-BRITT A N NIEN FRANKRIJK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEBIKZEE. In aanmerking nemende dat de vrees voor de hondsdolheid kan geacht worden te'zijn geweken, en mitsdien de voorzigtigheids- maatregel tot het dóen vastleggen of muilbanden der honden kan worden opgeheven. Hebben goedgevonden Derzelver Publicatie van den 4 dezer van heden af in te trekken fcn huiten gevolg te stelleri. Eu zal deze worden afgekondigd en in de Stads-Courant geplaatst. Zierikzecden 18 November 1889. Burgemeester en Wethouders voornd., D C R A N E vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. FRANKFORT, den i5 November. Volgens brieven uit de fettidelijke rusSisclve iéeliavens Sebasïopol en Odessa is een gedeelte der aldaar liggende oorlogschepen reeds onttakeld. Ten gevolge van het in Turkije bestaand gebrek aan granen Ss voor dit jaar de uitvoer Vèn koien uit de tnrks'cbe havens Ver boden geworden en daarvan aan de vreemde gezanten bij circu laire kennis 'gegeven. Te Malta zijn den 16 der vorige maand weder drie engelscbe Schepen aangekomen welke zich rnet de vloot moeten vereenigen die bereids uit twéé en Veertig oorlogschepen waaronder dertien Van linie bestaat. Uit Alexandria schrijft men, dat de toestand der ttirksche vloot, hreer nog dan het aandringen dei* europesche mogendheden Mè* ftcntèd'ali denkelijk tot hare teruggave zou noodzaken. Ondpr de bemanning heerscbt sterke gisting r en zij begeert onder luide ver- wenschingen tegen den kapitein-poeha naar Konstantinopel terug fe keuren. Deze stemming was des te verontrustender dewijl zij reeds begonnen had op het égvptisch scheepsvolk terug te werken, dat over achterstallige betaling der soldij mort. Door dén engelschen Conslil-generaal overste Campbell, zou vol gens andere berigten eene nota aan den onder-koning zijn Overge reikt bij welke de engelsche regering de gelieele ontruiming van Temen of het zoogenaamd gelükkig Arabie eischt. Zijn ant woord daarop was Oog niet gegeven maar deze eiscb zou hem sterk getroffen hebben. In de oostenrijksche Beobachter leest menWij hebben Sn ons blad naar berigten uit Beyrut Van den 1 dezer den Sn het zuidelijk gedeelte yan Syrië uitgebroken opstand vermeld tot welks demping Ibraliim-pacha in allerijl, 6ooö man onder Sche Hf pacba van Damascus bad afgpzonden. De jongste berigten uit Alexandrie van dén i5 October melden hierover bet volgende: »!n den nacht van a5 op 26 September grepen de insurgenten van Horan de troepen van Sche'rifpacba aan en sloegen dezelve tot voorbij de bronnen van Berak op den weg van Damascus terug. Re egyptische bevelhebber der ongeregelde troepen Hassan-aga werd gewond naar Damascus gevoerd, en na een aldaar gehouden krijgs raad werd besloten de troepen in Horan onmiddelijk te versterken en met de hoodige krijgs- en levensbehoeften te voorzien. Dit voordeel der insurgenten van hoe weinig belang bet zijn mag schijnt Mehemed'ali evenwel zeer te verontrusten. Hij is beducht d»t de ontevredenen bet gezegde voordeel veel grooter dan het is zullen afschilderen en daardoor nog andere stammen tot ongehoor zaamheid verleiden. t)eze vrees van den pacha is niet zönder grond. Over de neerlaag doör Èassdn-a%a gelede.n wordt overal gesproken; verscheidene districten hebben sedefrt de belasting geweigerd en zijn hu in openbaren opstand tegen de regering. Wat de verplaat sing der troepen van Ibrahim'pacha aangaat, waarvan sedert eeni- fien tijd gesproken wordt, deze heeft vroeger plaats gehad dan ffamil bey tegenbevel aan den seraskier bad overgebragt. Ibrahim- fwcha bevindt zich thans met weinige troepen te Marasch en zou bet voornethen hebben om Besdna en Diarbekir te bezetten. Mehe med-ali schijnt in het algemeen de verplaatsing der troepen goed te keuren doch ontkent dat hij het bevel tot de bezetting van BeSana en Diarbekir gegeven beeft." LONDENden i3 November. Verscheiden nieuwe arrestatiën zijn ten gevolge van den opstand in Wallis gedaan en eenigen der belhamels naar de gevangenis te Monmouth overgebragt. Uit de" verhooren der aangeklaagden en getuigen blijkt meer en meer dat het plan der zatüfefigezworenen om het gehcele land in staat van omwenteling te brengen sedert lang beraamd was en zich' zeer ver uitstrekte. De proclaraatiën door welke de aanstokers de ongelukkige bergbewoners hebben trachten te misleiden zijn ia zeer hoogdravenden stijl vervat en behelzen verscheiden godslaster lijke uitdrukkingen. Te Monmouth is men niet zonder ongerust heid dat de Cbartisten een aanval op de gevangenis aldaar in dea zin hebben om hunne vrienden te bevrijden met verlangen ziet men derhalve versterking van troepen-te gemoet. Op nieuw heeft in deze hoo/clstad een noodlottige brand plaats gegrepen. Hij ontstond gisteren morgen omstreeks zes urè in de zeer volkrijke buurt Widegate-Alley Bisbopsgatestreet. On* der het puin van twee afgebrande huizen welke door Onderschei den gezinnen bewoond werden zijn niet minder dan acht lijken gevonden, waaronder die van eene moeder en drie kinderen, welke blijkbaar in elkanders armen omgekomen zijn. De verdere slagtof- fers zijn drie mannen en eene vrouw en nog verscheiden andere personen werden tot hiertoe vermist. De brand wordt aan de onvoorzigtisbeid van een der bewoners toegeschreven die den vo- rigen dag in staat van verregaande dronkenschap gezien was. Men is thans algemeen overtuigd dat tot bet huwelijk van de koningin mc?t de prins Albert bepaald besloten is. Dezer dagen werd het publiek daarvan onderrigt door een werkje van zekeren cj.r van Horn, waarin tevens eene levensbeschrijving van den jon gen prins van Saxen-Coburg voorkomtdie natuurlijk niet veel an ders inhoudt, dan waar Z. D. H. gestudeerd heeftwelke reizen hij heeft gedaan en dat hij uitstekende hoedanigheden en begaafdhe den bezit. Op de wandeling op het terras van Windsor en wan neer de koningin uitrijdt is H. M. steeds van den prins Albert Vergezeld. Uit Lissabon is geen politiek nieuws van belang ontvangen. Het was der policie geluktniet minder dan drie en zestig der boosdoeners, welke sedert eenigen tijd de wegen en straten onveilig gemaakt en talrijke moorden gepleegd hadden in handen te krijgen. Daaronder bevinden zich slechts twaalf Portugezen de overigen zijn allen Spanjaarden. Brieven van de Kaap de Goede Hoop behelzen, dat bet kaffer opperhoofd Dingaan het geroofde vee dat hij beloofd had terug te zullen geven weder met zich gevoerd had en dat de Kaffers op nieuw rooverij van vee der uitgeweken boeren gepleegd hadden. Den 16. HH. DD. HH. de prinsen van Coburgdie zich een' geruimen tijd hadden opgehouden, hebben van H. M. afscheid ge nomen en zullen ovpr Brussel naar Duitschland terugkeeren. Men verwacht hooestdèzelve tegen Maart aanstaande alhier terug, en dat het huwelijk Van prins Albert met H. M. in de maand Mei daaröp zal plaats hebben. Men heeft berigten uit Bombay tot den 7 der vorige maand. Daaruit blijkt, dat het britsche leger, na deszelfs doel in Kabul bet-eikt te hebben, zou aftrekken. Er zou intusscben nog eene genoegzame bezetting ter bescherming van den schach Söoja ach terblijven. De schach van Perzie had het verlangen doen blijken om zijne betrekkingen met Engeland weder aan te knöopen. PARIJS, den i3 November. De dagbladen behelzen thans een breed verslag van den laatsten togt van den hertog van Orleans, van Constantine door de zoogenaamde ijzeren poort naar Algiers. In deze berigten komt voor dat de hertog met dien togt meer heeft volbragtdan de Romeinen imtner hebben durven onderne men dat bet ook allezins noodzakelijk was geworden om Abd- el-Kader, die zich steeds op eene scbaaratelooze wijze zoekt te ont trekken aan de verpligtingen welke hem bij bet verdrag van de Tafna zijn Opgelegd en de stoutheid zoo verre drijft vao de be woners des lands tegen de Franschen te durven ophitsen een nieuw bewijs te geven van de overmagt der laatstgenoemden en dat ten slotte de krijgstogt het zegel heeft gedrukt op de heer. schappij van Frankrijk in dat gedeelte van den afrikaanschen grond. De hertog heeft den togt volbragt met eene Ieger-afdeelingbe staande uit 3ooo man waaronder niet meer dan ï5o man rnite- rij en eenige artilleristen. Men had in den beginne het gerucht verbreid dat de marsch op Bugia gerigt zoude wezen, om de aan dacht der kwalijkgezinden derwaarts af te wenden eu de ijzeren poort te bereiken alvorens men aanstalten had kunnen maken om dezen moegelijken doortogt te verdedigen. De troepen hebben bij die gelegenheid zeer vruchtbare en welbebouwde streken be. zoebtmaar ook zeer dorre en woeste gronden. Eenmaal zijn zelfs de paarden gedurende twee etmalen zonder drinkwater geweest doch men is door eene loffelijke standvastigheid al deze moeije- lijkheden te boven gekomen. Den 26 is de afdeeling onder de onmiddelijke bevelen van den hertog van Orleans, van de Oued Bóusselan op marsch gegaan, begeleid door die van den generaal Galbols. Zij zijn gezamenlijk voortgetrokken tof den 28als wanneer de hertog den verderen togt alleen heeft vervolgd terwijl zijne manschappen voor zeven dagen leeftogt alsmede eenig levend slagtvee iiiedevoerden. De generaal Galbols isovereenkomstig de bevelen van den maarschalk

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1