ZIEKHiZEESCHE COURANT. N.° 85. fflingsdag BESTUREN ën ADMINISTRATIEF. WAARSCHUWING. mwËMWMËLmm* 4- Terzake van zoodanige voorwerpen der vijfde en zesde grond slagen, als na i5 Mei in dienst of gebruik genomen of aange schaft worden zal de belasting naar gelang van den nog ove rigen tijd des dienstjaars, zijn verschuldigd met dien verstande dat geene verwisseling van dienstboden of paarden met andere, ■waarvoor geene hoogere regten verschuldigd zijn op zich zelve tot het nogmaals aanslaan van deuzelfden belastingschuldige zal kunnen aanleiding geven. A.° 1839. den 22 October. NIEUWSTIJDINGEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien het dwangbevel, döor den Ontvanger der Directe Belastin gen alhier opgemaakt tegen de ten achteren zijnde Belastingschul digen op de Grondbelasting, over de verschenen 9 maanden van het loopende dienstjaar. Gelet op het besluit van Zijne Excell. den Heer Staatsraad Gou verneur dezer Provincie dd. 21 Maart i836, provinciaal blad n.o 33. Herinneren derzelver In- en Opgezetenen aan de verpligting lot dadelijke aanzuivering der verscheren Grondbelasting over het loo pende jaar, waartoe de nalatigen bij deze zeer ernstig worden aangemaand met waarschuwing tevens dat zij bij langer verzuim zich zeiven de kosten van vervolging zullen te wijten hebben welke de executie van gedacht dwangbevel zal na zich slepen. Zierikzee, den 18 October i83g. Burgemeester en Wethouders vooirnd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien het besluit van Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 1 dezer maand, (Prov. blad n> 96,) houdende aanschrijving tol openbare afkondiging der be palingen van de artikelen 97 en 4z der wet op de p-rsdnele belas ting van den 29 Maart -1833 (Staatsblad n.o 4,) betrekkelijk de belasting naar tijdsgelang en de suppletoire aangifte. Hebben goedgevonden: De In- en Öpgezetenen te herinneren aan de bedoelde wetsbepa lingen luidende als volgt: Artikel 27. 1. Zoo wanneer eën perceel, hetwelk dp den iS Mei niet in gebruik was of ook een woonhuis op hetzelfde tijdstip en kel en op den voet bij de laatste zinsnede van art. 26 a bepaald door eencn huisbewaarder bewoond zijnde gedu rende den loop des dienstjaars betrokken in gebruik genomen óf van mobilair voorzien wordt, zal de belasting, volgens de vier eerste grondslagen naar de hierboven bepaalde reg- ten deswege moeten worden voldaan doch slechts naar ge lang van dat gedeelte des dienstjaars hetwelk op het tijdstip der in gebruikneming, betrekking of riieuhelering overig blijft. 2. Ingeval de belastingschuldige, welke zoodanig perceel als bij 1 bedoeld aanvaardt, in het dienstjaar bereids wegens een ónder perceel was aangeslagen, en hij dit tot dien tijd toe door beril gebruikte perceel verlaat, niet wegvoering van alle roe rende goederen hoe öok genaamd en zonder achterlating van huisbewaarder of van andere personen in zijne dienst, zal het bedrag van den Ie zijnen name op het kohier gebragten aan- slag voor al de vier bedoelde grondslagen gezamenlijk en in evenredigheid van het nog te verloopen tijdvak, worden afge trokken vari dat des, op den voet als boven te doenen aan- slags zonder dat indien deze aanslag" minder bedraagt dan de vroegere, er eenige ontheffing zal kunnen worden gevorderd. 3. De uitbreiding, vermeerdering, verwisselingen of aanschaffing van belastings-voorwerpen der vier eerste grondslagen na i5 Meizal behalve iu de gevallen bij 1 en 2 hierboven ver meld geen grond geven tot eenen nieuwen of verhoogden aan slag in den loop des dienstjaars. 5. Het aanwenden tot belastbaar gebrüik van zoodanige voor werpen van de vijfde en zesde grondslagen als aanvankelijk tot onbelastbare einden aangelegd of gebezigd waren zal met aanschaffing worden gelijk gesteld zoo mede Wat aangaat de paarden derzelver geheel verlies van het tweede viertal hun ner melktanden in den loop des jaars. 6. Naar gelang de omstandigheden eens belastingschuldige, in den loop des dienstjaars, met betrekking tot deszelfs voorwer pen van de vijfde en zesde grondslagen veranderen zulks, dat volgens de tarieven van art. 17 en 2i de opklimming der be lasting ten zijnen aanzien toepasselijk zoude worden zalvan wegens de dienstboden en paarden, aanvankelijk gehouden die verhooging voor den nog overigen tijd des dienstjaars zijn verschuldigd. Deze bepaling is mede van toepassing in betrekking tot de paarden bij het opkomen van de omstandigheden aan het einde van 7 van art. zo vermeld. 7. Paarden bij verschillende personen of gezinnen in gebruik, zullen in geval die gelijktijdig voor een en 't zelfde rijtuig Wor den gespannen hem die zulks doet, of wel den eigenaar öf gebruiker des rijtuigs, ter zake vau het grooter aantal paarden hetwelk door hem alzóo mogt zijn gebezigd, dan waren aange geven mede aan de opklimming der belasting naar 6 doen onderwerpen. 8. Hoóger belastbaar gebruik van dienst- en werkboden of paarden, aanvankelijk minder belastbaar, zal de verpligting tot eene evenredige verhooging der belasting voor den nog overigen tijd des dienstjaars ten gevolge hebben. 9. De tijd, waarover de belasting loopt, zal in betrekking tot al de grondslagen worden berekend bij vierendeelen jaars op het dienstjaar overschietende zonder dat een vierendeel jaars zal kunnen worden gesplitsten zullen als vierendeelen jaars worden beschouwd de tijdvakkenaanvangende met primo Mei j primo Augustus primo November en primo Februarij. Art. 42. De zoodanigen welke door eenige der omstandigheden voorzien bij art. 27 in den loop des jaars komen te vallen onder de toepassing van het aldaar bepaalde, zullen alvorens, en naar gelang van het ontstaan dier omstandigheden en op de boete bij art. 35 en 39 vastgesteldverpligt zijn tot het indienen van behoorlijke aangiften deswege, in voege als bij art. 3o voorgeschreven zullende zij daarvoor een biljet ter invulling bij den ontvanger kunnen bekomen. En zullen de vorenstaande wetsbepalingen door openbare af kondiging en bekendmaking in de Stads-Gourant wordeD gebragt ter kennis van het publiekten einde een ieder zich dien over. eénkomstig gedrage. Zierikzee, den 19 October 1S39. Burgemeester en Wethouders voörnd., DECEANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J- P- KROEF. Bekendmaking, Achtervolgens art. 3 van Ziiner Majesteits besluit van den 6 Ja- nuavij i83i n.° 68, Staatsblad n.° 2,) heeft Zijne Excellentie de Minister van Financiën, bij resolutie van den 17 October 1839, bepaald de prijzen hel opgeld daaronder begrepen waarvoor de Collecteurs, Splitters en Debitanten der Koninklijke Nederland- sche Loterij de loten en gedeelten van dien voor de derde week der trekking van de laatste klasse der 178ste loterij zullen mogen Uitgeven te weten Geheele Halve Vijfde Tiende Twintigste bij Verkoop loten f 82,00. - 4< i°o. - 16,40. 8,20. - 4,10. bij verhuring l Geheele loten ƒ44»00» Halve - 22,00. Vijfde o 8,80. Tiende 4j4°» Twintigste - 2,20. Wordende den belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voor" noemd artikel van fijner Majesteits besluituitdrukkelijk is vast gesteld dat de Collecteurs Splitters en Debitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebbed. Zierïkzeèden 19 October i83g. Voor den Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland 6 De Burgemeester der Stad Zierikzee DE CRAWE. GROOT-BRITTANNÏEN. LONDEN, den 16 October. Eenige dagen geleden zijn des nachts verscheiden glasruiten in de kleedkamer der koningin die onmiddellijk aan het slaapvertrek grenst ingeworpen. Men is in bet opsporen van den dader geslaagd welke bleek dezelfde man te zijn die in Julij laatstleden het paleis wilde binnendringen met het uitgedrukt voornemen om H. M. Van bet leven te berooven. Hij bad kortelings de gevangenis verlaten en is op nieuw in hech tenis gezet. In navolging van den bekenden Mniburgh, bevindt zich op dit oogenblik alhier een andere amerikaansche dierentemmer. Eenige personen dus zegt de Standard, zijn toegelaten geworden om in deu circus van Asthlcy eene menagerie te bezigtigen waartoe een prachtige leeuw en léeüwin tijgers, luipaarden en een der leer zaamste olifanten behooren. Deze dieren zijn eefst onlangs door den heer Carter uit Amerika alhier aangebragt. De heer Carter heefteven als ziju voorgangerin de bokken

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1