ZIEREK.ZEESC1IE COURANT. N.° 83. A.» 183». den 15 October. BESTUREN en ABMIAISTRATIEN. BEKENDMAKING. Mekendinahing NIEtJWS TIJ1) AGE i\. DUITSClïLAND. GROÖT-BRITTANNIEN. FRANKRIJK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien de circulaire ran Z. E. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den iso September jl. (Prov. blad n.o g3) betredende de uitvoering van ZIJNER MAJESTEIT's besluit van den ai Augustus 11. (Staatsblad n.o 3g), aangaande bet gevolg van Art. XVII van het met Belgie gesloten Tractaat uf.t behouden en ver krijgen DER HOEDANIGHEID VAN NeDERIANDER DOOR BeLGEN. Waarbij Onder anderen bepaald wordt: dat Belgen, bereids binnen dit Rijk woonachtigbij voortduring de hoedanigheid van Nederlander behou den mits binnen zes baanden na dagteelsening ydn W'elgemeld Konink lijk besluithunne verklaring deswege afleggendevoor het Gemeente- Bestuur hunner woonplaatswelke verklaring vergezeld zal moeten gaanvan eenc aangiftedat zij aldaar hun domicilie vestigen, en zal met die aangifte in het daarvoor bestemde Register worden inge schreven. Brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden Dat aan de hiervoren bedoelde personen dagelijks ter Stedelijke Secretarie de gelegenheid wordt gegeven de van hen gevorderde verklaring schriftelijk in te leveren als wanneer dezelve met de ge lijktijdig te doene aangifte van domicilie, in het daarvoor bestemde register zal worden ingeschreven. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd en in de Stads-Gourant, geplaatst. Gedaanten Raadhüize der Stad Zierikzee, den 8 October i83g. Burgemeester en Wethouders vóornd., DÈCRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE faiaken bekend dat bet suppletoir Kohier van het Patentregt van deze Stad, over het dienstjaar i8|g, 1= kwartaal, op den 4 dezer tnaand door Zijne F.xcell. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie is executoir verklaard en op heden gesteld wordt in handen van den Heer Ontvanger der Directe Belastingen te dezet stedeten fine van perceptie. Wordende de Belastingschuldigen aangemaand om hunne aan klagen ingevolge de Wet te voldoen. Zicrikzecden 11 October 183g. Burgemeester en Wethouders voorrij. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. 1CROEF. Achtervolgens art. 3 van Zijner Majesteils besluit van den 6 Ja nuari) 183i n.o 68 Staatsblad n.o 2,) heeft Zijne Excellentie de Minister van Financiën, bij resolutie van den ió October i83g, bepaald de prijzen het opgeld daaronder begrepen waarvoor de Collecteurs Splitters en Debitanten der Koninklijke Nederland- sche Loterij de loten en gedeelten van dien voor de tweede week der trekking van de laatste klasse der i78SLe loterij zullen mogen Uitgeven te weten Geheele Halve Vijfde Tiende Twintigste BIJ VERKOOP loten f 76,00. - 38,00. - i5,ao. - 7.6O- - 3,8o. BIJ VERHURING Geheele loten Halve Vijfde o Tiende Twintigste f 3o,oö. - i5,oo. - 6,oo. - 3,oo. - i,5o. Wordende den belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voor. uoemd artikel van Zijner Majesteits besluituitdrukkelijk is vast gesteld dat de Collecteurs, Splitters en Debitanten gehouden zijn, om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzeeden ia Óctober i83g. Voor den Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland De Burgemeester der Stad Zierikzee DE CRANE. FRANKFORT den 10 October. Uit Alexandrie heeft men be- rigt ontvangen, dat de onderkoning eene ügting van troepen bad be volen. Alexandrie werd in gedüchten staat van verdediging gebragl. Men schrijft uit Berlijn, dat de aartsbisschop van Posen, de heer von Dunin, die stad verlaten heeft, zonder dat men weeï wat van hem geworden is. Zijn kapellaan zou verklaard hebben dat hij met hem naar Potsdam was gereden maar hem daar niet weder lieeft kunnen vinden zoodat hij buiten staat was nadere herigten omtrent zijn verblijf te geven. Uit Opper-Italie schrijft men, dat in geene der havens van de Adriatisclie Zee eenige drukte uit het aenkoopen en verzenden van oorlogsbehoeften ontstaande bespeurd wordt en wil daaruit afleiden dat niet zoo groote vrees voor eene aanstaande vredebreuk bestagt als sommige berigten zouden doen vooronderstellen. Brieven uit Odessa van den September melden dat de graanprijzen destijds aldaar eene buitengewone rijzing hadden on dergaan zoo dat men voor bet tschetwert haver, 't welk in Augus tus 11. ruim.5 roebels gold, ruim 8 a g roebels moest betalen. De aldaar uit het binnenland ontvangene berigten luiden almede niet gunstig. Als een zonderlinge zamenloop van omstandigheden werd op. gemerktdai aan al de vijf vertegenwoordigers der groote mogend heden te Konstantinopel kort na elkander, een ongeluk was overkomen. De pruissische gezant von Köningsmark heeft het sleu telbeen ten gevolge van een val met zijn paardgebrokende engelsche gezant lord Pónsonbyis insgelijks doch zonder zich beduidend te bezeeren van zijn paard gevallen; de admiraal Rous sin is door eene vloer van zijne woning gestort de oostenrijksche internuntius, baron von Stunneris met eene boot in het water omgeslagen maar met den schrik vrijgekomen terwijl eindelijk de russische gezant de beer von Buteniejf, met zijn rijtuig omgeval len en vrij zwaar bezeerd is. LONDEN den g October. H. M. heeft al de schulden vaa wijlen haren vader, den hertog van Kent, uit hare particuliere kas doen betalen. Op last der O. I. compagnie worden drie groote stoombootea. aangebouwddie zwaar gewapend zullen worden en bestemd zija om dé engelsche koopvaardijschepen in de indische wateren tegea de zeeroovers te beschermen. t Het guhstige weder heeft in de laatste dagen voordeelig op den nog overigen oogst gewerkt. Vólgens brieven uit Mexico werd het planvan den presi dent Bustamentebm belangrijke hervormingen daar te stellen, met het beste gevolg bekroond inzonderheid gaf hij zich veel moeite om den landbouw op te beuren. De gele koorts maakte te Vera Cruz talrijke slagtoffers zij heersebt ook in de zuidelijke staten van Noord-Amerika. Te Mobile dat ongeveer vierduizend inwoners telt, stierven dagelijks omtrent vijf en twintig menschcu. De berigten dezer dagen uit de britsche volkplantingen op de kusten van Nieuw-Holland ontvangen, luiden ongunstig. Een brief uit Sidney, vao den 16 April meldt dat eene ongewone droogte en hitte een allernadeeligsten invloed heeft gehaddat men niet alleen gebrek beeft aan voeder voor het vee maar ook aan drinkbaar water; dat de landlieden reeds hunne toevlugt hebben moeien nemen tot boombladeren voor hunne beesten waar van desniettegenstaande allerwegen rëeds een groot aantal door ge brek was omgekomen. Ook voor de inwoners waren de onont- beerlijksle levensmiddelen tot een ongehoorden prijs gestegen en moést bet drinkbare water duur worden betaald. PARIJS f den 10 October. Men heeft thans eene ongewone warmte in bet zuiden. Te Marseille bloeijen de kersen- en anian^ delboomen voor de tweede maal. -Men voedt de hoop, dat de prijs van het brood eerstdaags verminderd zal kunnen worden daar de graanprijzen op al de jongste markten lager waren. Sedert een geruimen tijd geeft de beroemde van Amburgh in het Theatre de la Porte S.' Martin alhier proeven van zijne heerschappij over wilde dieren en sluit zich met verscheiden leeu wen en tijgers in betzelfde hok opwaar hij allen op zijne wen ken doet gehoorzamen. Gisteren avond is hij weder in dit hok gegaan na de dieren als naar gewoonte getergd te hebben doch ditmaal heeft eene jonge leeuwin in een oogenblik van toorn hem bij bet been gevat en het zoo deerlijk gescheurddat bet bloed bit de wond stroomde. De aanschouwers waren doodelijk verschriktdoch van Amburgh deed niet de minste ontsteltenis blijken en ook geene teekenen van pijn hoezeer hij die gruwelijk moet gevoeld hebben. Het scherm viel en weinige oogenblikken daarna kwam een der directeuren bet angstig publiek berigten 9 dat van Amburgh onder chirurgijns banden was en zijne wond hem niet toeliet zich voor het oogeublik aan de aanschouwers te ver- toonen. In den Nationalhet blad der overdreven liberale partij vónd men dezer dagen een merkwaardig artikel Waarin beweerd! werd dat de omwenteling van i83o niets beslist had en de twist tusscben de beide beginselen steeds voortduurde weshalve de pa triotten van 1789. 1815 en i83ó vyeder handen aan het werk moesten slaan ooi den langen en Sclirikkelijken strijd te hervat, ten die verscheiden geslachten ^ëïmocid eu verdelgd heeft.

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1