Pingsdag uCl&e) den 3 September Publicatie DUITSCHLAND. GROOT-BRITTANNIEN. FRANKRIJK. Ibrahim lag steeds met het gros zijns legers te Marasch. Hafiz, die niet, op bevel des sultans, ter dood is gebragt, maar steeds aan het hoofd des legers is gebleven bevond zich met het over» schot van hetzelve, ten getale van 10 a 12,000 man, te Malatia. lï.o 71. ZIERIKZÉESGHE <7 A.o 1839. COCRAWT. BESTUREN èn ADMINISTRATIEF Bekendmaking. BURGEMEESTER eo WETHOUDERS der Slad ZIERIKZEE. Id ervaring gekomen zijnde dat de bepalingen van het Reglement op het ruimen der Yroonèn binnen deze Stad door den Raad ge arresteerd den 4 en gepubliceerd den 7 Augustus 1817, niet door een ieder naar bebooren worden nageleefd zoodat de nu onlangs met zware kosten voor de Stad herstelde riolen weder zijn bescha digd of verstopt. Waarschuwen de nalatigen dat de Commissaris van Policie uitdrukkelijk is belast t met het toezigt op hut reinigen en schoon houden der riolen ea tot het strengelijk vervolgen der overtreders door toepassing van boeten en verdere straïFen. Afgekondigd van den Raadhuize der Slad Zierikzseden 27 Augus tus 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd f DE CRANE, vL Ter ordonnantie van Dezelveu De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Sïad ZIERIKZEE. Gezien de Wet op het Patentregt, van den 21 Mei 1819 (Staats blad n.° 34). /Gelet op Zijner Majesteit's Besluit van deu 17 October 1820 (Staatsblad n.o 22). Brengen bij deze ter kennis van de In- en Öpgezetenen Dat de gezegelde Patentbladen over het loopende dienstjaar van ^>riino Mei 1839 tot ultimo April 1840, ter Stedelijke Secretarie ingevuld gereed liggen alwaar te rekenen van Maandag den 2 tot en met Zaturdag den 7 September aanstaandezal worden geva ceerd tot het uitgeven derzeive na verloop van welken tijd de on afgehaalde Patenten, ingevolge art. 2 van welgemeld Besluit, zul len worden ter hand gesteld aan de Deurwaarders der Directe Be lastingen om dezelve aan de woningen der Patentpligtigen rond te brengen, tegen betaling van 10 cents voor ieder Patentblad; wor dende den belanghebbenden herinnerd dat aan niemand anders dan aan de Patentpligtigen in persoon het Patent zal worden uit gereikt. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze borden afgekondigd en in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikz'ect den 3i Augustus 1839. Burgemeester en Wethouders voornd., DE CRANE, vt. ter ordonnantie van Dezelveb De Stads Secretaris, W. J. P. KRÖEF. NIEUWST IJ DIN GE Ni FRANKFORT, dén 29 Augustus. Volgens berigt uit Triest van 20 Augustus wilde then töen aldaar tijdingen uit Alexandre vaü den 6 dezer ontvangen hébben, waarin gemeld werd dat Mehe tnei-dli de bemiddeling der európescbe mogendheden had aange nomen onder beding échter dat hein het erfelijke bewind over Egypte en Syrië zou verzekerd worden en dat Chosreiv-bassa van de regering te KönstantinOpel Verwijderd zou worden. Voor bet overige schijnt het dat den 20 té Triest niets nieuws omtrent de turkscbe zaken bekend was. De engelsche en fran- sche vloot lagen volgens de laatste berigtën nog altijd bij dé Dardanellcn. Naar men verneemt belooft de wijn-oogst van dit jaar eene Zeer matige hóeveelheid maar daarentegen eene zeer góede hoeda- jaigheid. Uit Berlijn meldt men van den 27 Augustus: «Sinds ëenige dagen wórdt men bier verontrust door eenige Ziekte-gevallen welke de meeste overeenkomst hebben met de aziati- scbe cholera. Reeds eenigen tijd bad de gewone zomer-epidemie, of braakloop bet gevolg van overmatig gebruik van fruit of half. rijpe aardappelen zich vertoond maar de laatste ziekte-gevallen nemen, met alle teekenen der ware cholera, ook het sneldoodend karakter der ziekte aan. Te Potsdam moeien er eveneens gevallen van die soort waargenomen en verscheidene soldaten van het leer- bataljon binnen weinige uren overleden zijn. Mogt de ziekte we zenlijk uitbarsten zoo zullen dé gröote herfst-manoeuvres waar toe men in de nabijheid van Potsdam thans alle toebereidselen maaktwel achterwege blijven vermits de ondervinding geleerd beeft hoe gevaarlijk Voor de verbreiding der ziekte talrijke vereeni- gingen en het leggen op den vochtigen grond zijn. Niet alleen in deze hofstadmaar op verscheidene andere plaatsen in Duitschland zal het 33e eeuwfeest der hervorming met veel plegtigheid gevierd wórden. «Naar het voorbeeld van andere groote steden, zal met 1 Oc« tober aanstaande alhier een omnibus-dienst worden ingevoerd waar dóór men zich tegeo een' zeer matigen prijs naar alle punten der. stad zal kunnen begeven." In deu nacht van den i3 heeft er in de omstreken van Chris-- Saanstadt zoodanige koude geheerschtdat het gras met rijp be dekt was en de planten veel geleden hebben. Den 19 dezer heeft men te Annecy en in eenige andere plaat sen van Savoijealsmede te Geneve, eene vrij sterke aardbeving gevóeld. Te Rome was in den avond van den i4, de vooravond van Maria Hemelvaart, de geheele stad verlicht, welk prachtig schouw spel velen onwillekeurig herinnerde aan eene dergelijke verlichting voor twee jaren ter afwending der cholera. Te Napels zijn in het vorige jaar g grijsaards bóven de hon^ derd jaren overleden. LONDEN, den 28 Augustus. ïn de aanspraak waarmede H. M. de koningin gisteren de zitting van het parlement gesloten heeft komt het volgende belangrijkste voor «Ik verheug mij dat een definitief tractaat tusschen Holland ea Eelgie waarover onder bemiddeling van de vijf mogendheden on derhandeld is een einde heeft gemaakt aan de verschillen tusschen die beide landen en den vrede van Europa beveiligd heeft tegea gevaren waaraan die zoo lang blootgesteld is geweest. Dezelfde overeenstemming die deze moeijelijke geschillen tot een vreedzaam einde heeft gebragt, bestaat ook ten aanzien der zaken van de Levant. De vijf mogendheden hebben insgelijks besloten om de onafhanke lijkheid en onschendbaarheid van het ottomanische rijk staande te honden; en ik vertrouw dat deze. unie eene voldoende schikking verzekeren zal vau zaken die van het uiterste belang voor geheel Europa zijn. bik zal soortgaan óm met Volharding de ónderhandelingen door te zetten in welke ik gewikkeld ben ten einde al de mogendhea den van het Christendom over te halen, om een algemeen verbond aan te gaan tot het volkomen uitdelgen van den slavenhandel ea ik vertrouw dat, met den zegen der Voorzienigheid, mijne pogin gen 111 eene zoo regtvaardige zaak met een goeden uitslag bekroond zullen worden. «Ten einde te voldoen aan de verbindtenissen bij de opening der tegenwoordige zitting ter uwer kennis gebragt, heeft de gouver« neür-generaal van Indie een leger over den Indus doen trekken ea het strekt mij tot groot genoegen ii te kunnen mededeelen dat het voortrukken van die expeditie tót hiertoe geene tegenkanting heeft ondervonden en er bestaat alle reden om te hopen dat het ge^ wigtigé doel waarom deze krijgsverrigtingen ondernomen zijn geheel bereikt zal worden. Uit een op last van het huis der gemeenten opgemaakte» staat blijkt dat het getal fallieten van den ii Januari] i838 tot dea li Januarij 1839 bedragen heeft 1087, waarvan 3o6 te Londen, 82 te Manchesterf>4 te Birmingham 44 'e Liverpool33 te Liedts, Een dagblad van Dublin vermeldt dat 2S0Ó bedelaars, die ia een gesticht werden verzorgd bij gebrek aan genoegzame fondsen, waren weggezonden. Dit groot getai ongelukkigen doorliep thans de straten op allerlei wijs het medelijden zoekende op te Trekken. Uit nadere bijzónderheden omtrent de beleedigingen die dea admiraal sir F. Maitland door de persiaansche autoriteiten in de maand Maart te Bushire zijn aangedaan, blijkt dat de Perzianen den admiraal die aan den wal was hebben willen beletten ora regtstrëeksche communicatie door middel zijner sloepen met zijd eskader te houden en hem wilden verpligten om al de sloeped eerst aan het douane-kantoor te laten landen. Toen hij hiervaa nieis wilde weten ën eindelijk besloot Bushire te verlaten zou dóór de perziaansche soldaten óp de engelsche matrozen geschoten en dat door deze beantwoord zijn met gevolg dat dtse PerziaüeQ gewónd warén. PARIJS den 28 Augustus. De jongste herigten uit Alexandria zijn van den 10 Augustus en met eene engelsche stoomboot over. gebragt. De turksche vloot lag geenszins met dë Egyptische scheep3- magtter reede van die stad, maar, gelijk ie voren gemeld is, Onttakeld in de binnetihaveo. De ruSsische consul verklaarde zich met gelijkè hevigheid tegen den onder-koning, als de ambassadeur te Kónstaritinopei en toch wilde men weten dat de onder-koning menigvuldige en geheime Conferentiën met dien consul had. De eerste afdeeling dar karavane va» jSagdad groot 700 ka mee len was te Damaskus gekomen. Sedert eenige dagen worden dé wachtposten volgens hetgeen deswege vroeger bepaald wasvau ijzeren traliewerk voorzien.

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1