N.o 70. ZIËRDLZEBSCttË 7 Vrijdag A.o 1839, CdülAMTi den 39 Augustus* BEST RE IV ÉN ADIIIVISTRATIE Vr. Bekendmaking;, BEKENDMAKING. MiÈtWSTIJDBNftÉlV, DUITS CHL AND. FRANKRIJK. BELGIE. NEDERLANDEN. BURGEMEESTER én WETHOUDERS der Stad ZIEI1IKZEE. ïn ervaring gekomen Zijnde dat de bepalingen van het Reglement op het runnen der Vroonen binnen deze Stad door den Raadge- arresteerd den 4 en gepubliceerd den 7 Augustus 1817, niet door een ieder naar bebooren Worden nageleefd zoodat d'è nu onlangs met zware kosten voor de Stad herstelde riolen weder zijn bescha digd óf verstopt. Waarschuwen de nalatigendat de Commissaris van Policie uitdrukkelijk is belast, met het loezigt op het reinigen en schoon bouden der riólen en tot het strengelijk vervolgen der overtreders, door toepassfn'g van boeten en verdere straffen. Afgekondigd van den Raadhuize der Stad Zierikzeeden 17 Augus tus 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd DÉ CRANE, vl. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEP. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien het Besluit van Zijne Excell. den Heere Staatsraad Gou verneur dezer Provincie, van den 17 dezer maand. Provinciaal blad n.o 79, betrekkelijk de ontbinding der korpsen mobiele en reserve Schutterij. Brengen door deze ter kennis van de belanghebbenden: dat, krachtens Zijner Majesleit's Besluit van den 4 dézer (Staatsblad 34,) de voormelde korpsen zijn ontbonden en dat al derzel- ver leden ieder voor zich zich kunnen beschouwen van de ver- pligtingen tot if/e Schutterij vólkomen te zijn ontheven. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 27 Augustus iÜ3g. Burgemeester en Wethouders voorod. D E C R A N vi. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. FRANKFORT den iS Augustus. Veel wordt er reeds gespro ken van het 3de eeuwfeest der hervorming dat den 1 November te Berlijn mét grootè plegtigheid zal gevierd wofden. fraar men verneemt, zal de regering géene kosten ontzien, óm aan dit feest veel luister bij te zeiten. Hetzelve zal drie dagen diiren de twee eersle dagen zullen kerkelijk gevierd worden; den derden dag zul len er vele volksfeesten en eerie a(geiiieéne illuminatie plaats hebben. Uit hoofde van de aanmerkelijke vermeerdering van den sluik handel aan de nederlandsche en belgische grenzen, gedurende den laatsten lijd, heeft de pruissiscbe regering, aan dé grenzen der regeïings-districten van Dusseldorp en Aken, buiténgeWóne maat regelen ter Wering van dat klvaad genomeh. Het dagblad van Augsburg behelst een bijzónder berigt uit Londen, van den 'f Augustus, inhoudende adat daarin een kabi netsraad besloten is, óm den admiraal Stopford bevel toe te zenden, TMehemed-Ali te beduiden dat hij de egyptische vloot onverwijld zal hebben terug te geven om, indien bieraan niet voldaan mogt worden de egyptische kust te blokkeren en om Indien ook dit niet mogt baten zich met al de onder zijn bevel staande sche pen naar de haven van Alexandrie te begeven daarin binnen tó dringen en met geweld het turksche eskader uit de handen der Egyptenaren te rukken". De berigigeyer voegt er bij, dat eèn courier met deze bevelen naar Konstauliuopel is vertrokken. Onder de voortgangen van den oostenrijkscben staat in alle takken van openbaar bestuur; verdient vooral de bergbóuw Ibffejijke melding. In de laatste tien jaren is te dien aanzien buitengemeen veel geschied en de opbrengsten van dezen tak van nijverheid nemen schier met ieder jaar toe. Volgens het gemiddeld bedrag der twee laatste jaren, mag de jaarlijksche opbrengst op ongeveer 6,000 mark gouden 180 a 200,000 mark zilver geraamd worden; de siebenburg- Sehe mijnen inzonderheid leveren jaarlijks veel meer dan te voren. In het abrussische gebergte heeft zich een wild dier volgens sommigen een hyena vertoond doóf hetwelk reeds onderscheidene inenschen zouden verscheurd zijn. Uit Odessa wordt gemeld datdoor de weldadige sedert Mei gevallen regens de vrees voor een gedeeltelijk misgewas verdwenen was. Integendeel vleide men zich dat zoowel koren als gras, een' rijken oogst zouden Opleveren. Volgens een berigt uit Bucharest van den 18 Augustus, is werkelijk de pest te Silistria uitgebroken doch was de ziekte niet van eeueu hevigen aard. De turksche overheid had terstond maat regelen genornen tot afzondering der zieken dié verpleegd werdeh ia een hospitaal buiten de stad en de voorseliriflea ter wering van de verspreiding der ziekte werden met gestrengheid gehandhaafd zoo dat men zich vleide dat dezelve geene grootere vorderingen zou maken. Uit Konsta ntinopel van den 7 Augustus, wordt geschreven, dal de staatkundige toestand in de laatste dagen geene verandering óndergaan scheen te hebben. Met de meeste belangstelling zag men de berigten uit Alexandrie te geinoetwaaruit zou blijken o Mèhemcd-Ali zich aaa de besluiten dér mogendheden dacht te on derwerpen dan wel alles op bet spel wilde zetten. Te Kon- stantinopel was het bij voortduring volmaakt rustig en de voor eenige dagen verspreide geruchten omtrent woelingen in de proving cie'n waren niet bevestigd. Twee korvetten en eene stoomboot, welke dóór den kapudan-bassa bij Rhodus waren achtergelaten en welke op het vernemen van het verraad van dien vlootvoogd, den terugtogt naar Konstantinopel hadden aangenomen, waaren daar aangekomen. Ook de engelsche kapitein REalker was daar gear riveerd; alsmede drie der pruissiscbe officieren, welke den slag bij A ezib hadden bijgewoond de overige pruissiscbe officieren wet- den eerstdaags uil Maluiia alwaar bet hoofdkwartier van het over schot der turksche armee nog gevestigd was verwacht. Uit Alexandrie zijn er geene verdere tijdingen dan tot den 27: der vorige maand'. De berigten in brieven van die dagteekening medegedeeld zoo als de onttakeling der turksche vloot zijn reeds vroeger gemeld. Voorts leest men in die brieven ten aanzien van bet leger van Ibrahim, dat deze Marascb en Diarbekir had bezet, en dat zijne armee dagelijks aangroeide dat er verhaald werd, dat hij tot Koniali en zelfs tot Angora was voortgeruKtdat dit ech ter onzeker was ofschoon men het niet onwaarschijnlijk achtte vermits hij niets liever verlangde dan oorlog. Voorts wordt in. een' der brieven uit Alexandrie de opmerking gemaakt, dat het verblijf der turksche vloot voor M'ehemed-Ali gewis een groot be zwaar moet wezen uit hoofde van het onderhoud en da bezoldi ging der manschappen terwijl bet geringe voedsel hetwelk aan zijne eigene schepelingen Verstrekt wordt en de aan dezelve vooe meer dan een jaar verschuldigde achterstallige soldij genoegzaam, aauloonen dat zijne geldmiddelen tegenwoordig zeer bekrompen zijn» PARIJS, den n5 Augustus. Naar luid der half officiële avond bladen heeft het bewind, met eene telegrafische depêche van Mar seille, berigt ontvangen dat den 5 Augustus eene stoomboot van Konstantinopel ter reede van Alexandrie is gekomen aan boord' hebbende een adjudant van den franschen ambassadeur aldaar, den admiraal Roussinbelast met eenen brief van de ambassadeurs der vijf mogendheden bij welken van den onder-koning van Egypte, narheris dezelve mogendheden werd gevorderd om de turksche vloot weder uitieleveren. Die zending Wordt door vele onzer dagbladen hoogelijk afgekeurd. De National noemt zulks èen laag verraad Waardoor Frankrijk zich.1 bloedige vernederingen voorbereidde. De driedekker Ocean, welke thans, ria eene algehéele repa ratie te liebben ondergaan op nieuw in Brest wordt uitgerust is in 1790 te water gelaten en is derhalve bijnri eene halve eeuw oud. Volgens de bladen van Toulon is de toestand in Afrika op dit oogenblik niet zeer gunstig; met het tegenwoordig zeer warme jaargetijde waren de hospitalen met zieken opgevuld de troepen konden bet kamp niet verlaten, terwijl Abd-el-Kuder de schatting eischte van de stammen in Medjana die reeds het fransch gezag eri kénd hadden. Men sprak steeds van de expeditie naar Hamza die 11a de komst van den hertog van Orleans zou ondernomen worden. Dé Möniteür kómt terug Op een door dit blad in de maand Jtlnij gegeven berigt wegéns de verschijning van eene nieuwe groep eilanden tusscben Valparaiso en Jiian-Fernandez. Verdere nasporin gen tot onderzoeking dier zoogenoemde eilanden hadden tót niets ge leid zoodat waarschijnlijk ook hier weder eene dier gezigts-misleï- diugeu plaats heeft gehaddie men meermalen op zee Ondervindt.; BRUSSEL, den 27 Augustus. Eenige nederlandsche ingenieurs zijn dezer dagen alhier aangekomen om onze spoorwegen in oogeu- schouw të nemen. Uit Arlon wordt gemeld dat te Capellen eene nieuwe bij eenkomst heeft plaats gehad tusschen de belgische en grootherto gelijke commissarissen nopens de overgave van het grondgebied. Daarbij is men overeengekomen, dat Martelange, evenzeer als alles wat zich ten westen van den weg bevindt en de weg zelf, voor» loopig aan Belgie zouden verblijven en dat de huizen welke teö óósten staan tot het groothertogdom zouden behooren. 'sGRAVENHAGE den 28 Augustus. Gisteren heeft de hooge raad bet bekend Rrrest van het geldersche gereglshöf, waarbij de uitgever der Arnhemsche Courant, de heer C. A. Thie'rnewerd veroordeeld wegens laster tegen het leidschè postkantoor gecas seerd eu vernietigd, eu dee veroordeelde van alle ïegtsvervoiging

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1