ZIERIKZEESGHE COURANT. 2f.° 68. /O Vrijdag A.° 1899. dien 23 Augustus BESTUREN ËN ADMINISTRATIEF. Publicaties, NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCIILAND. GROOT-BRITTANNIEN. FRANKRIJK. BELGIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZÏERIKZEÊ. Brengen door deze te* kennis van het publiek dat bij Konink lijk Besluit van den 16 JuJij jl. (Staatsblad n.° 3o) wordt bepaald: Art. ia Hei opdelven ran beenderen of andere dierlijke over» blijfselen, mitsgaders het verkoopen en verbruiken van de alzoo «opgedolven voorwerpen, wordt bij dezen verboden. Art. 1. «De overtreders van dit verbod zullen volgens art. i «der Wet van den 6 Maart 1818 (Staatsblad n.o n wórden ge- straft. Art. 3. "Bi) ontdekking van eenige overtreding zal daarvan On- middelijk het vereischt Proces-Verbaal opgemaakt en hetzelve, «onverwijld, aan hel openbaar ministerie, ter vervolging, opge- zónden worden, en zullen dien onverminderd door de zórg der plaatselijke Policie de noodige maatregelen genomen, worden, '.ten einde het bereids opgegravene met den meesten spoed Wedet onder den grond worde'bedolven." En opdat deze maatregel van algemeen bestuur ook binnen deze Stad 'en het Poort-Ambacht alom worde opgevolgd en nagekomen, en niemand daarvan eenige onwetendheid voorwende zal deze Worden afgekondigd, aangeplakt en in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikïee, den 16 Augustus i83g. Burgemeester en Wethouders voornd. DECRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. FRANKFURT den 16 Augustus. De laatste berigten uit Kon- stantinopel zijn Van den dezer en houden in dat de porte door eene depêche welke de prins vóa Mettcrnicfi aan den baron v'on Sturmèr gezonden heeft, van haar voornemen is afgebragt om al de eischeó van lUehèmed-Ali !n te Willigen. Ten gevolge dier de pêche hebben volgens deze berigten de Vertegenwoordigers der groote mogendheden zich vereenigd en aan de pórte gemeenschap pelijk eene nota overgereiktin welke gevorderd wordt dat zij de Onderhandelingen met den onder.koning aan de vijf mogendheden overlaten en zónder hare toestemming geene enkele schrede dóen zal. De porte zou daarop eene hiermede overeenkomstige verkla ring aan Mchefned-Ali gezonden en hem te kennen gegeven hebben dat zij in geene verdere regtstreeksfehe onderhandelingen met herh treden zal naardien de mogendheden de zaak met hem zullen ver effenen. KonStantinopel bleef rustig en Uien vleide zich met de boop dat de groote magten eenstemmig het behoud van het turk» sche rijk zullen behartigen. In het algemeen houdt men bet intüsschën er voor, dat de za ken in het oosten door de jongste tijdingen een veel gunstiger en ♦redelieVender aanzien gekregen hebben, dan voor eenige dagen hel geval was toen er allerhande ongunstige geruchten van afzonderlijke tusschenkomst landing van troepen enz. Werden verbreid. Sultan Ald-ul-Meschid schijnt zich aanvankelijk Zeer bemind bij de bevolking te maken daar hij boe jong ook nóg geringe zucht tot verstróoijing en overtollige uitgaven aan den dag legten aan Zijne ministers verklaard moet hebben dat hij zich Uitsluitend met regerings-Zaken wil Onledig houden en de middelen aanwenden om den toestand van Zijn Volk te verbeteren en de welvaart van het rijk Ie verhoogen. Ten einde de bevolking tnet eeh góed vöórbeeld voor te gaan is den laatslen der vorige maand een groote voorraad van wijn die io de paleizen van den grooten heer gevonden was in den Bosphnrus geworpen en kort daarop eene strenge verordening tegen bet gebruik van wijn en sterke dranken uitgevaardigd. Uit Cochem wordt van den t4 dezer gemeld: Gisteren na middag ontstond in bet naburige Senheim brand waardoor in óaauwelijks twee uren tijds tï4 gebouwen in vlam stonden en tot den grond tóe Werden vernield. De ingezetenen van Senheirh wa len meerendeels met veldarbeid bezig toen door onvoorzigtigheid de brand uitbarstte. Van alle zijden snelde wel een ieder ter hulp, doch ten gevolge van gebrek aan water Was het niet mogelijk het geweld der vlammen te stuiten welke door de bijzondere ligging van het plaatsje en den naar verschillende rigtingen gaanden wind- stroom begunstigd met ongeloofelijke snelheid de overhand verkre gen. Bij deze ramp ziju twee huisvaders het slagtoffer hunner edel. aardige pogingen geworden beide zijn heden ochtend aan de Ont vangen kwetsuren overleden daarenboven worden vei-scheiden men- schen uit Senheim Merl Zeil en Bremm vermist die waarschijn lijk hunnen dood in deu gloed hebben gevonden. De toestand dèr iuwoners is boven alle beschrijving ellendig. De kerk welke niet dan met de uiterste inspanning voor de haar reeds aangegrepen hebbende vlammen bewaard en thans den van huisvesting beroof, den tot vet-blijf verstrekt, levert een hartverscheurend schouwsDel op. - In een berigt uit Stokholm van g Augustus wordt, op grond van OpgaVen van reizigers die uit Petersburg daar waren aangeko men gemeld dat voor Kroonstad een skader van 4° a 5o oor logsvaartuigen lag, geheel uitgerust en wilvaardig. Ten gevolgo van de tijdingen uit het oosten liep in Petersburg het gerucht, dat ,deze zeemagt naar de Middellandsche Zee bestemd zou wezen. In de berigten uil Petersburg zelf, van io Augustus, wordt van die vereenigde scheepsmagt nóg geene melding gemaakt. Uit Warschau wordt geschreven dat ook aldaar een hevige storm gewoed heeft welke zoo onverwacht opkwam dat een aan tal personen welke in den Weissel baadden daarbij is omgekomen. LONDEN, den 17 Augustus. In onderscheidene districten van Engeland blijft het nog altijd onrustig. Te Bolton is woensdag nacht een oproer uitgebroken dal wel door de militaire magt gedempt is maar Waarbij onderscheitien personen gekwetst zijn geraakt en twee het leven hebben verloren. In verschillende naburige fabrijk» plaatsen hebben de werklieden den arbeid gestaakt, en te Chester is een groote voorraad van wapenen en ammunitie in beslag geno» men die vermoedelijk bestemd was om door de Gharlisten bij het ten uitvoer brengen hunner oproerige plannen gebezigd te wordeu. Verscheiden menschen zijn in hechtenis genomen. Uit Brazilië is tijding ontvangen dat twee vaartuigen ónder porlugesche vlag door een engelsch oorlogschip genomen zijn kort nadat zij de haven van Rio-Janeiro verlaten hadden op vermoeden dat zij als slavenhalers waren uitgezonden. De blokkade der havens van Buenos-Ayres werd volgens da laatste berigten, nog met de grootste strengheid doorgezet. Blijkens brieven uit Midden.Amerika is de stad San Salvador de zetel van het gouvernement van Guatimala door eene aller, vreesselijkste aardbeving bezocht geweesten ducht men nog elk oogenblik door de aarde te Worden verzwolgen. Van den 21 Maart afaan hebben de aardschuddingen niet opgehouden inzonderheid Waren die van den 21 en 27 Maart verwoestend. Een berg is met het daafop staande dorp en deszelfs gansche bevolking in den grond gezonken. Eene rivier is in haren ïöóp gestremd gewÖrdeD. De aarde heeft zich bijkans overal geopend en de bewoners zijn op de velden gelegerd ten einde niet door de van alle zijden nederstor- fende itiuren te worden verpletterd. Eene voortdurende inwendige beweging der aarde gepaard met onophoudelijk gedruisch schijnt aan te loonen dat een buiten San Salvador gelegen vuurspuwende berg de plaats der stad Wil innemen. De verslagenheid is onbe schrijfelijk. In het begin van April hadden de schokken nog niet opgehouden. PARIJS, den >8 Augustus. Men hpeft, over Malta, brieven uit het oosten ontvangen, volgens welke //«jïz-pacha door een'zende ling van den divan vermoord zbu zijn geworden. De over Duitsch- land ontvangene berigten spreken hier niet van. Meo heeft ook alhier het berigt ontvangen dat de porte hare werkzaamheid tot het beletiën Van den inlogt der Dardanellen verdubbelt. De griek- sche consul te Syr® had kennisgeving van den gouverneur van ge noemde straat bekomen, dat geen óbrlogs-of handelsvaartuig dezelve voortaan des nachts zoü mogen binnenzeilen. Voorts heeft dus bewind de volgende telegrafische depêche be4 kend gemaakt n Malta, den 10 Augustus. «Het engelsche smaldeel is den 3 in de baai van Beischa aange komen en heeft op eenige mijlen van den admiraal Lalande het anker geworpen. Deze tijding is te Malta aangebragt door de Hydra eene door den admiraal Stopford afgezondene stoomboot. Dit schip brengt geene brieven van Konstantinopel mede; het heeft den 6j 's namiddags ten drie ure, op de hoogte van kaap Matapau een fransch lioieschip ontmoetdat Daar het oosten stevende." Beischa ligt in de wateren van Tenedos tegenover den mom! van den Helespo'nt. Daar ter plaatse was de fransche vloot sedert eene maand voor anker zoodat dus de beide vloten vereenigd zijn. De commissie van Onderzoek van het hof der pairs in de zaak vén den opstand in Mei heeft 58 personen op vrije voeten doen stellen tegen welke geene genoegzame bezwaren bestonden. Den 13 dezer heeft te la Rochelle eene vrij vreemde plegtig» beid plaats gehad. Een kruijer, den 4 Augustus i739 geboren, werd, reeds oud geworden zijnde zeer ziek en deed de gelofte dat bij zoo hij herstellen en honderd jaren oud worden mogteene mis zou laten lezen en barrevoets naar de kerk zou gaan slechts in een linnen onderbroek gekleed. Die gelofte heeft hij vervuld èn is vergezeld van twee oude lieden van welke de jongste acht en negentig jaren telde naar de kerk gegaan waar hij met veel stichting dé godsdienstoefening bijgewoond heeft. BRUSSEL, den ig Augustus. De koning en koningin zijn eers gisteren in den namiddag te Ostënde aaugekomen. De reis van HH. MM. naar Engeland schijnt voortgang te zullen hebben. Uit

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1