Dl.» «1. ZIERIKZEESCHE COURANT. Dingsdag den 30 Julij* BESTUREN en ADMINISTRATIEF BEKENDMAKING. Bekendmaking. NIEUWSTIJDINGEN. A.® 183». BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE maken bekend: dat het Kohier lilt. A, n.» 3, der Belasting op bet Personeel, dienstjaar 1839 van deze Stad, door Zijne Excell. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, op den i5 dezer maand is executoir verklaard, en dat hetzelve op heden wordt ge steld in banden van den Heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier ten fine van invordering wordende de Belastingschuldi gen bij deze aangemaand om hunne aanslagen overeenkomstig de Wettijdig te voldoen. Zierikz.ee den 27 Ju lij i83g. Burgemeester en Wethouders voornd. NELEMANS, vt. t. p. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, tnaken bekend dat het Kohier van het Patentr'egt over het loo1» pende dienstjaar, van deze Stad, door Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie is executoir verklaard op den 2$ dezer maand en dat hetzelve op heden wordt gesteld in Kanden van den Heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier ten fine van invordering; wordende de Belastingschuldigen aangemaand om hunne aanslagen tijdig ingevolge de Wet te voldoen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzet, den 29 Julij 1839. Burgemeester en Wethouders voornoemd K. W. de JONGE, vt. I. p. Ter Ordonnantie van Dezelven f De Stads Secretaris W. j. P. KROEF. JÜUITSCHLAND, FRANKFORT den a3 Julij. Officiële berigten te Weenen uit Konstantinopel ontvangen bevestigen het vroeger vermelde om trent de nederlaag der Turken bij Nisib, niet ver van den Euphraat, Op den 34 laatstleden. Kaisarieh was als plaats van hereeniging foor de verstrooide turksche troepen aangewezen. Op den dag van het vertrek van den koerier uit Konstantinopel Was aldaar ook de tijding ontvangen dat de kapitein-pacha deti S dezer, Onverwachts, met zijne vloot, de Dardanetlen bad ver. laten en naar Rhodus was gestevend om redenen welke aan de Porte zelve nog niet bekend waren. Men kon zich deze handel wijze die geheel in strijd is met de bevelen door den nieuwen sultan gegeven des te minder verklaren daar de groot-admiraal, op het ontvangen der tijding van Mahmouds afsterven dit berigt inet tranen in de oogen aan de officieren en manschappen der floot medegedeeld en hen o,p het dringendst tot onverbrekelijke trouw aan den nieuwen monarch vermaand had. In minder officiële berigten wordt deze stap van den kapitein- pacha aan verraad toegeschreven en gezegd dat hij uitgezeild is om zijne diensten aan Mehemed-Ali aan te bieden en dan met de fereenigde turksche en egyptische vloten naar Konstantinopel terug te keeren om het nieuwe ministeriedat uit zijne tegenstanders is zoroengesteldomver te werpen. Te Stuttgart heeft men in den namiddag van den 30 een zware bagelbuigehad, welke slechts'vijf minuten duurde, maar waardoor een onberekenbare schade aan het te veld staande gewas en in de stad door de verbrijzeling van meest alle glasruiten aan de zijde fan waar de bui kwam, topgebragt werd. Uit Wiesbaden begaven zich den 23 dezer vijf jongens door het Bosch naar het Jagtslot, op de Platte. Terwijl nu de knapen der waarts op weg waren, Overviel hun een onweder, en werden twee hunner, die nevens elkander eenige schreden achter de drie andere gingen, door den bliksem doodgeslagen, terwijl de vooruitgaande ter aarde geworpen, doch overigens niet beschadigd werden. Te Hanover hebben den 19 dezer ernstige onlusten plaats gehad, waarbij eenige troepen zijn aangerukt om de vereenigde volksmenigte uit een te drijven doch daar deze eenigen tegenstand boden heeft de ruiterij met geweld op den hoop ingereden en deDzelven met den sabel uiteengedreven. Onderscheidene personen zijn bij die gelegenheid gewond. Den s5. Het bewaarheidt zich dat de turksche vloot naar Rho dus is gestevend tegen den wil des divans en de groot-admiraal tot afval bewogen is door zijnen persoonlijken baat tegen Chosrew- pacha een' ouden geslepen staatsdienaar. (Een der geachtste fransche bladen zegt: dat de turksche vloot, die naar Alexandrie is gezeild 34 schepen telt j êii «5 a 16,000 man aan boord heeft dat er ernstige onlusten te Konstantinopel waren uitgebrokenIbrahim slechts op 6 dagen afstands van die hoofdstad stondeü de sultan geneigd was tot allen prijs vrede te sluiten.) GROOT-BRITTANNIEN- LONDEN, den 34 Julij. In Newcastle hebben de ongeregeld, heden die te Birmingham zijn voorgevallen eenige navolging ge vonden. Het gepeupel heeft er in eenige ivoniogen de glazen in geworpen en zou tot daden zijn overgeslagen indien niet de ge wapende magt ware tusschen beide gekomen. Er zijn verscheidene personen gevat. Op de westkust van Engeland heeft den 18 en 19 dezer een hevige storm gewoed waardoor verscheiden schepen zijn veronge lukt en eenige ttienschen omgekomen. Onlangs heeft men te South Stockton een uitgestrekt onder- aardsch bosch ontdekt, dat bijna geheel uit eiken van buitengewone grootte bestaat. Somwijlen vertoonen zich de hoornen boven den grond, wanneer wind of regen denzelven daar hij zeer ligt is, hebben weggevaagd alsdan Worden zij door de bewoners van den omtrek uitgegraven, eo aan de kastenmakers verkocht, voor wien dat hout bij hunneh arbeid zeer voordeelig is. Het woud moet eene uitgestrektheid van ten minste 100 vierkante engelsche mijlen gehad hebben en de boomen ter hoogte van een Voet van hunne wortels gebroken liggen alle in dezelfde rigting. Wanneer een boer zoodanig eenen bóom uit den grond graaft schijnt hij geheel vergaan doch het hout wordt, aan de lucht blootgesteld, dade lijk hard zoodat men het met geene gewone werktuigen kan be arbeiden daarentegen splijt het zeer ligt, en zöo regtalsof het met eene zaag was gesneden. Hoe groot deze boomen zijn kan men daaruit afnemen dat men er eenige van i44° kubiek voeten heeft uitgegraven. Hoe dit woud gezonken zij daaromtrent weet men niets doch hoogst merkwaardig is het dat men onbetwist bare sporen vindt dat menschenhandeu in hetzelve werkzaam zijn geweest. Men heeft berigten uit Mexiko, van den 10, volgens welke de vesting Tampico aan de troepen des bewinds is overgegaan. De Burgeroorlog is nu voor het oogeoblik iu Mexiko geëindigd. Sanla- Anna hield zich nog staande. Te Rio-Janeiro zijn onlusten uitgebroken en vooral de al daar wonende EngelsChen aan zware mishandelingen en bedreigin gen blootgesteld geweest. Men schreef zulks toe aan de wraak zucht der slavenhandelaarswegens de verliezen die zij door dé menschlievende bemoeijingën met hunnen handel hebben geleden. Een engelsch dagblad, dat op de Saodwichseilanden wordt uitgegeven vermeldt de ontdekking van een nieuw eiland door den kapitein Wood, komraandanl van het linieschip Richmondgedaan^ Dit eiland lag op i5o 37' zuidelijke breedte en op 175° 23' weste lijke lengte. Het was een groothoog met bosschen bedekt land en scheen zeer bevolkt. De gezegde kapitein gaf het eiland dat bij op geene ëëne kaart gevonden had, dan naam van eilabd Brinsmade. FRANKRIJK. PARIJS den 26 Julij. Men heeft thans eenige hij2obderhedett vernomen wegens den slag van Nesibi Dezelve is voorafgegaan door een kavallerie-gevecht 'twelk op den 20 geleverd is, ea Waarin de Egyptenaren ten gevolge van de betere iorigting Van hun geschut, meester Zijn gebleven.Den 22 heeft daarop de veldslag plaats gehad, waarin de Tiirken zijn verslagen en na een aantal dooden en gekwetsten te hebben verloren 6000 man ge vangenen in haoden van Ibrahim hebben achter gelaten. Volgens een verslag door den prefect van de Seine in de vergadering der notabele kooplieden op eergisteren uitgebragtis de bevolking van Parijs in i838 tot méér dan 909,000 inwoners gestegen en bedroeg het getal der gepatenteerden die een vast regt betalen 67,759 terwijl liet getal der notabele kooplieden tot 920 was geklommen. In i83i en 1832 telde de bevolking van Parijs slechts 774,000 inwoners waren er niet meer dab 44i74S gepatenteerden en slechts 784 notabele kooplieden. In 1838 hebben meer dan 4godo kinderen de lagere scholen bezocht, die van Wege de stad onderhouden worden en jaarlijks 800,000 francs kosten, eu tot blijk van de meerdere uitbreiding die aan dat onderwijs gegeven wordt kan dienen dat op dit oogen blik de bevolking der scholen 1 7,000 kinderen meer telt dan in i833. Men heeft tijdingen dat de fransfche oorlogsbrik Alcibiadetot het eskader van den admiraal Buudin behoorende op de rotsen nabij Guadeloupe schipbreuk geleden heeft. Drie maoschappeu van do equipage waren er bij omgekomen. In Ghina heeft zich tegen de Katholijke zendelingen eene ver- schrikkelijke vervolging geopenbaard. Zie hier hoe Univers de bijzonderheden daarvan vermeldt: Onderdaags ontvangen brieven bevatten de beklagenswaardige tijdingen nopens eenige der in Azie zich bevindende Katholijke zen delingen. Sedert de vreesselijke vervolging óp Japan had men nog niets zoo akeligs beleefd als dat, hetwelk de Christenheid van Tong King heeft getroffen. De vorst die daar te laode regeert heeft besloten in zijne staten de Christenheld gansch en al uit te roei- jeu. Tegen al de zendelingen iseen doodvonnis uitgevaardigd.

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1