éry Bf.o 52. ZIËRIKZEESGHE /O Vriidaq A.» 1839. COURANT. den 28 Juni], BESTUREN en ADMINISTRATIEF Aanbesteding. 33 e ft ïs ttt a ft i0. BEKENDMAKING. NIEUWSTIJDINGEN. frankrijk, De Prijs dezer Courant is, in de drie maanden f2, en franko per post f2,2Q cents. De Advertentiën worden berekend tegen 25 cents de regel. De Abonnementen voor de Courant worden voor niet minde? dan drie maanden aangenomenen de betaling geschiedt comptanl of bij liet einde van ieder vierendeel jaarsdit niet geschiedende zal het aangemerkt worden als geëindigd zijnde. Voorts wordt bij dezen verzocht, dat de inzending der AdvertentiënNieuwstijdingen enz. daags vóór de uitgave geschiedt, indien men dezelve in het eerst uit te geven N.o wil hebben geplaatst. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZJERIKZEE sijn voornemens om op Woensdag den io Julij aanstaande, des middags ten Raadhuize aldaar overtegaan lot de publieke aan besteding van het bouwen van een geheel nieuw LOCAALop Stads grond, tot inrigting eenerfabriek van Calicots alhier, waarvan de tee- kening en het bestek acht dagen te voren zoo ter Secretarie als bij den Stads Architect ter inzage leggen, bij denwelken verder nadere information te bekomen zijn. Zierikzeaden >4 Junij 1839. Burgemeester en Wethouders voornd. K. W. de JONGE, vt. I. p. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZJERIKZEE. Gezien de circulaire aanschrijving van Z. Exc. den Heer Staats raad Gouverneur dezer Provincie van den 21 dezer maand prov. blad n.° 56. Brengen ter kennis van de Ingezetenen dat ten gevolge der uit gewisselde ratifïcatiën van de op den 19 April dezes jaars getee- kende tractaten betrekkelijk de scheiding tnsschen Nederland en Belgie de ètaat van oorlog of beleg in de vestingen Breda Ber- gen-op-Zoom ,'s HertogehbosckGraveJS ij me genVllssingen Go» rinckem en IVillemstad is opgeheven en dezelve op den voet van Vrede zijn terüg gebragt. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 25 Junij 1839. Burgemeester en Wethouders voornd. K. W- de JONGE, vt. l.p. Ter ordonnantie van Dezelven 9 De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE snaken bekend dat het kohier der Personele Belasting litt. A n.o x wijk D van deze Stad, dienstjaar i8Jg, door Zijne Excel 1. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie is executoir verklaard op den 2i dezer maand en dat hetzelve op heden wordt gesteld in handen van den Heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier, ten fine van perceptie; wordende de belastingschuldigen bij deze aangemaand om hunnen aanslag overeenkomstig de Wet, te voldoen. Gedaan ten Raadhtiize der Stad Zierikzee, den 26 Junij 1839. Burgemeester en Wethouders voornd., D E C R A N E vt. Ter ordonnantie van Dezelven De StadsSecretaris, W, J. P. KROEF. DUITSCHLAND. FRANKFORTden 22 Junij. Brieven uit Konstantinopel van den 5 dezer behelzen nog geene beslissende opgaven omtrent den Staat van zaken aan de Syrische grenzen. Van een bevel der Porte waarbij hare krijgsmagt gelast zou worden zich terug te trekken blijkt niets. Uit Bessarabie2 junij wordt nu geschreven, dat aan de oevers der Zwarle-zee onderscheidene oorlogzuchtige geruchten liepeo, en onder andere ook verhaald werd dat eene russische vloot den sultan een hulp korps zou toevoeren. Vele koopvaardijschepen kwa men te Odessa en Sebastopol aan in de hoop van als transport- Vaartuigen gehuurd te zullen worden. Tot dus ver was het echter niet Waarschijnlijk dat die geruchten zouden verwezenlijkt Worden. Den 3o der vorige maand is te Konstantinopel bij den sultan Ahmed, een aanmerkelijke brand ontstaan waarbij ongeveer zestig huizen in de asch zijn gelpgd. Naar men uit Warschau meldtis het regtsgeding van de te Kieff ontdekte zamenspanning afgeloopen en zijn 115 der gevan - genen veroordeeld tot verbanning naar Siberie en naar den Kau- kasus. Slechts weinige tijn ter dood verwezen en de meeste van deze veroordeelden hebben later lijfsgenade verkregen. De zamen spanning was naar men verzekert niet tegen het keizerlijke huis gerigtmaar strekte ter verspreiding van begrippen die gevaarlijk geacht werden. Te Rome zijn volgens de jongste brieven van den 10 onder scheidene kardinalen ziek. De kardinaals Sala en Dandini zijn ho peloos. De kardinaal staats-secretaris Gamberini was mede onge steld. In den avond van den 9 is het hoofdaltaar der kerk S. Ma ria della Place afgebrand. Brieven uit Napels melden dat de koning zelf met eenige troepen naar Sicilië gaan zal om de struikrooverij te beteugelen. Men spreekt van zeer strenge maatregelen, welke aangewend zullen worden om dergelijke tooneèlen te verhoeden. Berlgten uit Ca- labrië melden dat men in onderscheidene streken des lands den 20 Mei lievige aardschokken ondervond die echter voor zoo veel men weet, geene aanzienliike schade hebben aangerigt. PARIJS den 23 Junij, Een regtskundig blad deelt eenige bij- zonderbeden nopens de inhechtenisneming van Martin Bernard mede. Sedert de laatste onlusten was men hem op het spoor, en men meende ten laatste stellig het huis te kennen waar hij zich op hield. Het was echter niet gemakkelijk hem nabij te komen, waut hij werd bewaakt door de maatschappij der Jaargetijden, waarvan de leden in den omtrek woonden en hem bij het minste gevaar konden waarschuwen en hij aldus ontsnappen daar het huis niet minder dan negen uitgangen had. Eene aanzienlijke magt ontwik keld hebbende, werd het huis, des nachts ten twee ure, op het onverhoeds omsingeld en lag Bernard gerust te slapen. Op zijne kamer is, onder anderen, gevonden het formulier van de maat schappij der Jaargetijden, met zijne eigene hand geschreven en eindigende met den eed, op den dolk gedaan, om aan niemand de statuten der maatschappij mede te deelen. Bij het arresteren moet hij gezegd hebben: het bomt er weinig op aan, een weinig vroeger of later, onze zaak is zeker. Hij is buiten toegang gesteld, en wordt naauwkeurig gadegeslagen. In het rapport van het bof der pairs wordt Bernard voorgesteld als een der opperhoofden van den opstand welken hij met Blanqui en Barbès zou voorbereid hebben. De beschuldigde Nouguès heeft hem mede genoemd als chef van de maatschappij der Jaargetijden. Hij zou volgens den- zelfden beschuldigde deel genomen hebben aan de aanvallen tegen de verschillende wachtposten en aan de plundering van het wapen magazijn der broeders Lepage. Zijn naam staatmet die van Bar- bès en Blanqai, als lid van het provisioneel bestuur onder de proclamatie waarvan een exemplaar ia genoemd magazijn ge vonden is. Naar men verhaalt, moet ook nog op de kamer van Bernard eene lijst gevonden zijn waardoor onderscheidene personen in de zaak betrokken worden. Men wil zelfs dat hij een nieuw com plot georganiseerd had welks uitvoering op gisteren bepaald was geweest. De republikeinen moesten des nachts de caserne in brand ste kenen terwijl de gewapende magt zich derwaarts begaf, de wacht posten aanvallen. Ten gevolge van het een en ander is de policie ijverig in de weer. Sedert eergisteren hebben er meer dan zestig arrestatien plaats gehad. Gisteren morgen is zulks onder ande ren ook liet geval geweest bij een' wijnkooper Charles Jean al waar zes snaphanen een voorraad patronen kogelsbuskruid en eenige brieven gevonden zijn. Door al deze nieuwe arrestatien denkt men dat het regtsgeding voor het hof der pairs ook nog niet op den 27 gelijk aangekondigd was voortgang zal hebben. De policie spoort ook nóg steeds Blanqui na niettegenstaande zijne aankomst te Londen reeds is aangekondigd. Thans zijn de nasporingen op de belgische grenzen gerigt. Men is op dit oogenblik drük bezig om het paleis van het Luxemburg tol eene soort van versterkte plaats te maken. In den tnin worden niet minder dan vijf militaire wachtposten gemaakt om er eene genoegzame magt te doen verblijven terwijl het tuin- gedeelte digt nabij het paleis met een hoog en zwaar plankenbe- schot afgesloten wordt. Een der avondbladen verzekert, dat, tij dens de behandeling van het proces er buitengewone voorzorgen zullen worden genomen onder anderen zou men de geheele na tionale garde willen consigneren. In het daghlad l'Univers leest men het volgende Wij verne men eene staatkundige tijding van het grootste gewigt. Frankrijk, Engeland Oostenrijk en Rusland hebben het besluit genomen, dat er binnen kort eene conferentie tusschen de voornaamste europesche mogendheden zou geopend worden om de onderscheidene belan gen in de oostersche aangelegenheden te regelen. De plaats der vereeniging is nog niet bepaald maar men gelooft dat de confe rentie te Londeu zal gehouden worden.

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1