ZFERDLZEESCIIE COURANT. IV.o 51. Dingsdag A.° 1839. den 25 BESTUREN EN ADMINISTRATIEF touting 000V fr* Scïmttrnj. BEKENDMAKING. Aanbesteding. Bekendmaking NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. GROOT-BRITTANNIEN: FRANKRIJK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEË. Gezien de wet op de Schutterijen van den u April 1817 (Staats blad n.0 17) en art. 11 van Z.r Ma Besluit van den ai Maart 1828 (Staatsblad n.» 6); brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden Dat de Alphabetiscbe naamlijst van alle de personen die inge schreven zijn en aan de Loting voor de Schutterij van dit jaar bin nen deze Stad moeten deelnemen op het Raadhuis voor een ieder ter visie tal leggen van heden af aan tot en met Donderdag den 27 dezer maand ten einde de belanghebbenden in de gelegenheid te stellen om ingeval op die Lijst eenige personen of omstandig heden mogten voorkomen die op dezelve nog behooren te wor den aangeteekend of daarvan weggelaten zulks ter kennis te kun nen brengen van de Commissie bij en met het opzigt over de Loting belast. Dat de Loting zal plaats hebben op Zaturdag den 39 dezer maand Junij des voormiddags to Ure, in eene der zalen van bet Raadhuis dezer Stad en dat niemand tol de Loting zal worden toegelaten dan de ingeschrevenen zelve of derzelver gemagtigden voorzien van het oproepings-biljet dat aan de woning van ieder hun ner Zal worden bezorgd. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage zal deze borden af gekondigd en in de Stads-Gourant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 17 Junij 1839. Burgemeester en Wethouders voornd., NELEMANS, Weihouder l. p„ Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris. W. J. P. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEË zijn voornemens om op Woensdag den 10 Julij aanstaande, des middags, ten Raadhuize aldaar, overlegaan tot de publieke aan besteding van het bouwen Van een geheel nieuw LOCAAL, op Stads grond, tot inrigting eenerfabriek van Calicots allderwaarvan de tee- kening en het bestek acht dagen te voren zoo ter Secretarie als bij den Stads Architect ter inzage leggen bij denwelken verder nadere information te bekomen zijn. Zierikzeeden »4 Junij i83g. Burgemeester en Wethouders voornd. K. W. de JONGE, vt. I. p. Ter ordonnantie van Dezelveu De Stads Secretaris W. J. P. K R O E F. Achtervolgens art. 3 van Zijner Majesteits besluit Van den 6 Ja nuari) 1831 n.o 68, (Staatsblad n3,) heeft Zijne Excellentie de Heer Minister van Financiën bij resolutie van den 30 Junij 1839 be paald de prijzen, het opgeld daaronder begrepen, waarvoor de Collecteurs Splitters én Debitanteö der Koninklijke Nederlandsche Loterij de loten en gedeelten van dien voor de derde week der trekking van de laatste klasse der 177ste k. n. loterij zullen mogen uitgeven te weten BIJ VERKOOP Geheele loten f 84,00. Halve - 43,00. Vijfde o - 16,80. Tiende - 8,4o. Twintigste - 4>2o. Bij verhuring: Geheele loten f 47,00. Halve - 33,5o. Vijfde 9,4». Tiende 4,70. Twintigste - 3,35. Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voor- noemd artikel van Zijner Majesteits besluituitdrukkelijk is vast gesteld dat de Collecteurs Splitters en Debitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzee, den 33 Junij i83g. Voor der. Staatsraad Gouverneur van Zeeland, De Burgemeester der Stad Zierikzee, NELEMANS, Wethouder l. b. De COMMISSIE van LANDBOUW in ZEELAND, genegen zijnde om e'en a twee Jongelingen, buiten derzelver kosten op de Vee- artsenij-School te Utrecht te plaatsen noodigt bij deze zoodanige Jongelingen uit, welke jyenschten tot Veearts Ie worden opgeleid, om zich in persoon of met gefrankeerde Brieven ten spoedigste aan gezegde Commissie te adresseren de vereischten welke zij daar toe moeten bezitten zijn een legaal bewijs van ouderdom welke is bepaald niet beneden zestien en niet boven twee-en-twintig jaren, eu van onbesproken zedelijk gedrag, mitsgaders grondig ervaren in het Lezen Schrijven en Rekenen en ofschoon hiermede kunnende volstaan is eenige kennis in de Fransche en Hoogduitscbe Talen en andere voorbereidende Wetenschappen van het grootste belang. Middelburg, den ai Junij i83g. Namens de Commissie, J. H. LÏEBERT, Secretaris. FRANKFORT den 30 Junij. Men zegt algemeen dat de pool- sche generaal Skrzynecki in onderhandeling is, om opperbevelheb ber over bet egyptische leger te worden. Uit Keulen meldt men van den 17 dezer: Heden, tusscheu I en 3 uur in de schaduw de warmte tot op de buitengewone hoogte van 38 graden Réaumur gerezen gelijk dit in de warme jaren 1811 en 1813 slechts eens het geval was; eene temperatuur, welke die van het heetste klimaat der aarde aan den Senegal bijna gelijkkomtvermits aldaar de thermometer van Réaumur volgens de waarnemingen van Anderson, David en anderen, zelden hooger dan 3o graden stijgt. Uit Philipsburg wordt van den 11 dezer gemeld: Dezen voor middag is hier eene verschrikkelijke daad gepleegd een onzer bur gers de metselaar Georg Biihlerheeft in een aanval van vertwij feling de drie jongsten zijner vijf kinderen namelijk eenen 7 jarigen knaap benevens een meisje nog geen jaar oüd vermoord. Tér- stond daarna leverde hij zich zelf aan dé policie over. Te Ettlingen een plaatsje in Duitsc'nland is voor eenige da^ gen de vrouw van een' ambachtsman van drie levende en gezonde kinderen bevallen. Moeder en jonggeborenen waren in den besten, toestand. In drie vorige achtereenvolgende jaren had diezelfde vrouw telkens tweelingen ter wereld gebragt. Uit Maagdenburg zijn dezer dagen de laatste Oud-Lulherscben vertrokken. De rijkeren scheepten zich in de stoomboot naar Ham burg in, de armeren in groote Elbe-schuiten en vele landverhui- .zers uit Beijeren hebben zich bij ben gevoegd. De geheele vereeni. ging Wordt door eenen beer v. Rohreen voormalig militair ge leid die ook de vroegere transporten regelde en nu met dit laatste zelf vertrokken is. In het steed je Lange, in het oostenrijkscbe heeft het vol gende verschrikkelijk voorval plaats gehad Bij eenen kinderloozeo bakker wordt des nachts in zijne winkel- voorkast, eene geslotene doos geschoven. De bakkersknechtdié bet eerst op is ziet de doos en opent ze. Hij vindt een zacht sluimerend kind, naast hetzelve een rolletje geld, 300 guldens in houdende en eenige papieren. Op de papieren stond niets dan. de doopnaam van het kind en dat de bakker en zijne vrouw (die algemeen als brave lieden bekend staan), verzocht werden, bet tot op zekeren ouderdom op te voeden waarvoor hij jaarlijks bij eenen bankier 300 konde ontvangen. De knecht leest dit, maar de geldduivel vervoert hem. Hij neemt hét kind en werpt het in den gloeijenden oven. Niet lang daarna staat de bakker op, en wordt eenen vreemden renk gewaar. Hij gaat naar den oven en wischt dien uit. Wat vindt hij eenige kleine beendertjes die van bet verteerde kind afkomstig zijn. Dal bij dén knecht aan houdt en de zaak aan de justitie openbaart spreekt van zelf. Dé moordenaar heeft zijri heilloos feit bekend en de papieren over geleverd waaruit bet bovengemelde is gebleken. In den nacht van den 2 op deii 3 dezer is óp den ijzeren spoorVveg bij Petersburg, een ongeluk gebeurd, hetwelk het leven gekost heeft aan den directeur Fasnmnn en deö conducteur Busch. Eene afdeeling van 16 wagens met passagiers kwam met zoo veel geweld tegen eenige ledige wagensdal beide ambtenaren er wer den afgeworpen en verpletterd zijn. Een passagierdie uit den wagen sprong heeft een been gebroken. LONDEN den 19 Junij. In onderscheidene oorden van dit land hebben dezer dagen ook even als elders zware onweders gewoed. In Lancashire heeft eene aardbeving in eene rigting Uit het zuiden naar het noorden plaats gehad. Te Bury en Rochdale wareo dë schokken zoo hevig, dat zij de bewoners zeer beangstigden; kleine gebouwen en zelfs fabrijken werden daardoot eenigzins beschadigd: Te Plymouth is een schip binnengekomen, welke 8 slavenhaal- ders heeft prijs gemaakt te zamen aan boord hebbeade 2000 slaven. Brieven nil Alexandria wederspreken het gerucht dat de on derkoning van Egypte zieb geneigd zou betoond hebben om aait engelsche onderdanen-de gemeenschap tusschen dat land en Indië moeijelijk te maken integendeel heelt hij nog onlaDgs de verzeke ring gegeven dat hij alles wil aanwenden om den goeden dunk van Engeland ten zijnen opzigte te bewaren. PARIJS, den 30 Junij. In den avond van den 16 dezer ver maakten zich twee jonge lieden met zwemmen niet ver van de brug van Auslerlitz. Een hunner ontdekte, terwijl hij dook, eenen zeer grooten aardenpotwelken men aan laud sleepte en dadelijk opende.

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1