N.° 50. ZIERIKZEESCHE A.o 1839. COÜRAIT. BESTUREN en ABMINISTRATIEN. ïiéfcenlitnaftut'3,. publicatie. NIEUWST ÏJ DINGEN. DUrrSClILAND. FRANKRIJK. BELGIË. NEDERLANDEN. y Vrijdag den 21 dfunij» BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEBIKZEE. Gezien het dwangbevel opgemaakt door den heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier, tegen de ten achteren zijnde belasting schuldigen op het personeel en patent, over het verschenen dienst' jaar i83|. Gelet op het besluit van Z. E. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den 2! Maart 1836 provinciaal blad n.» 35. Hebben goedgevonden De belastingschuldige In- en Opgezetenen dezer Stad, welke tot dus ver nalatig zijn gebleven in de aanzuivering van hunnen aan slag in het personeel en patent over de verschenen dienst van lÖjj, bij deze zeer ernstig aan te manen tot eene onverwijlde voldoening van het door hen verschuldigde waardoor zij zich nog kunnen bevrijden van de kosten der vervolging welke tegen de nalatig blij- venden moet worden ingesteld. Gedaan teu Raadhtiize der Stad Zierlkzcëden 19 Junij i83g. Burgemeester en Wethouders voornd. K. W. d e J O N G Evt. 1. p. Tér ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W5, J. P. K R O E F. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEBTKZEE maken bekend: dat bet suppletoir kohier van hel Patentregt over het dienstjaar i83®, 41,e kwartaal van der- Stad, op den dezer taaand door Zijne Excrll. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Pro vincie is executoir verklaard, en op lieden wordt gesteld in banden van den Heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier, ten Cite van perceptie, wordende de belastingschuldigen aangemaand om hun- ben aanslag overeenkomstig de. wet te voldoen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zicrikzeeden 20 Junij i83g. Burgemeester en Wethouders vöornd. K. W. de JONGE, vl. l.p. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. FRANKFORT, den 16 Junij. In Syrië is de pest óp eene vei" jcbtikkelijke Wijze uitgebroken en in de turksche hoofdstad wer den daarom de pogingen tot wering van deze ramp verdubbeld. Uit de oosten rij ksche staten luiden de berigten wegehs de schade, door oriweders överstroomingen en veeziekte aangerigt hoogst treurig, boor de laatste lijden vooral de daelijke grond eigenaars in sterke mate. De jongste berigten uit Alexandria te Weenen ontvangen houden in dat Ibrdhirrl-pacha niet meer dan zesduizend man op de» Eupbraat geposteerd bad om de bewegingen der Turken gade te slaan, waaruit men opmaakte dat hij geen voornemen bad om óamval lender wijze te handelen, gelijk bij dit dan ook bij herhaling verzekerd zou hebben. Zijne hobfdmagt stond bij Aleppo, en be stond uit vijf en dertig duizend man infanterie, vijf regemecten fcavallefie en twee regementen artillerie. Den 17. De heden ontvangen tijdingen uit het Oosten bereiden ons op de eene of andere groote gebeurtenis voor welke de zaken aldaar tot eene onlknooping zal brengen. PARIJS den ï5 Junij, Negen en dertig personen, die als deel- bemers aan het jongste oproer waren aangeklaagd zijn in vrijheid gesteld. De overige beschuldigden zullen niet vóór den 23 naar de gevangenis van liet Luxemburg overgebragt worden en de de batten voor het hof der pairs den volgenden dag een aanvang nemen. Den 16. Het rapport van den heer Merilhouover den jongsten opstand van den 12 en i3 Mei, hangt een somber tafereel op van de werking en de takken der geheime genootschappen die al bet bestaande, niet alleen wat den regeringsvorm betreft, maar alle maatschappelijke, instellingen willen het ondersteboven keeren en eene algemeene gelijkheid van bezittingen, metal wat daaruit voort vloeit invoeren even als in den ergsten tijd der eerste revolutie. Volgens bet rapport heeft het genootschap, dat eerst onder den naam van maatschappij voor de reglen van den mensch bestond doch in i834 ten gevolge der toen plaats gehad hebbende gebeurtenis sen en de door de kamers tegen de geheime genootschappen aan genomen wetten ontbonden werd zich op nieuw gevormd onder den naam van maatschappij der familienwelk genootschap in 1837 te niet ging. Op het oogenhlik van den jongsten opstand scheen' de maatschappij der lente of der jaargetijden het grootste getal leden te hebben. Volgens de verklaring van eeu' der beschuldigden, be staat het kleinste onderdeel van dit genootschap uit zes leden en een hoofd, eene week uitmakende, de chef heet Zondag vier we ken maken eene maand uit, of 28 leden met den chef, die Julij heet 5 drie maanden maken een jaargetijde uit, onder het bevel van een' chef staandedie lente wordt geheeteneen jaargetijde is 88 leden sterk; vier jaargetijden maken een jaar uit, onder eenen chef, revolutionaire agent genaamd. Volgens de verklaring van denzelfden beschuldigden zou het genootschap uit drie jaren bestaan dus uit ruim duizend leden waarvan Barbes BLancjui en Martin Bernhard de chefs waren. Iri den loop van het geheele rapport worden al de misdadige aanslagen die ontdekt of uitgevoerd werden de oproeren de afzonderlijke moordaanslagen de ge.' heime kruidfabrijken de verspreiding van den republiheinschen Mo- niteur en van den Vrijen Menschenz. aan dezelfde doorgaande werking der geheime genootschappen toegeschreven alle in een ze ker verhand staandederzelver werking strekte zich over geheel Frankrijk uit; immers was het bewezen, dat de deelhebbers aan den jongsten opstand °p E et ordewoord uit het centraal punt Parijs, gegeven van alle zijden derwaarts waren gekomen kort vóór of op het oogenblik van de uitvoering. De gevolgtrekking uit de in het rapport aangevoerde daadzaken is gemakkelijk op te maken. Het gouvernement moet namelijk de grootste gestrengheid in het werk stellen en des noods-nieuwe wetten voordragen om de geheime genootschappen met wortel en tak uit te roeijen. Den 17. Gedurende de laatste dagen hebben hevige onweders vreesselijke schade in onderscheiden departementen van Frankrijk aangerigt. In die van la Dordogne en du Cher is de oogst daar door den 9 dezer, op vele plaatsen vernield. Te Neubourg,bij Ëlbeufzijn den i4 grooter hagelsteenen gevallen dan iemand zieti herinnerde ooit gezien te hebben, waardoor groot nadeel aan het veldgewas is aangerigt, terwiil vele woningen en boomen door den stormwind zwaar geloden hebben. Soortgelijke hagelouijen hebben dienzelfden dag in de gemeente Jeencourt hij St. Quentin de hoop Van den landman verijdeld de schade wórdt aldaar op ruim acht maalhonderdduizend francs begroot. Omtrent de overwinning door de Chilianen op de troepen Van Peru en Bolivia behaald verneemt men nader dat die door den generaal Santa Cruz aan bet verraad van een zijner opper- oüicieren wordt toegeschreven eD dat. deze zegppraal den overwin naars op vijftienhonderd man dooden en gekwetsten is te staan gekomen. Genoemde opperbevelhebber wachtte bij bet afzenden der laatste berigten den vijand onder de muréh van Lima af. BRUSSEL, den 17 Juni"). Men verzekert, dat, ten gevolge der op gisteren geboudene raadsvergadering instruction zijn afgezonden tot de Overgave aan Holland van het aan hetzelve toegewezen grond gebied in Limburg en Luxemburg. Uit Grimberghen iri de nabijheid van Vilvoorden, wordl weder gemeld dat het onweder van 11. zaturdag morgen voor dien omtrek bijna niet minder noodlottig geweest is dan het vorig onheil 't welk die streken getroffen heeft. In een aantal gemeen te» is al bet te veld staande door den hagel vernield geworden. Ook in den omtrek van Ath heeft men eenfe zware hagelbui gehad, die aldaar insgelijks gröote verwoestingen heeft aangerigt. Te Antwerpen is gisteren binnengezeild vóór het eerst ntt de omwenteling een hollandscb schip mèt koopwaren regtstreeks van Rotterdam komende. Aanstaande donderdag wordt te Antwerpen de eerste stoom boot uit Rotterdam verwacht. De heer Koelman LauWrénste Antwerpen heeft gisteren avond van de nederlandsche regering verlof bekomen om de dili gence-dienst van Antwerpen naar Breda weder op nieuw Voort té zetten. 's GRAVENHAGE den 18 Junij. Bij koninklijk besluit van den 12 dezer zijn ingetrokken 1het koninklijk, besluit van den i5 Oc tober i83o, omtrent den aanvoer vnn en vervoer naar de in op stand zijnde gedeelten des rijks van waren levensmiddelen en krijgs behoeften; 2.0 het koninklijk beslnit vnn den 20 November i83o houdende maatregelen van toezigt op personen of goederen welke uit de in opstand zijnde provinciën viaar de andere, en omgekeerd, moeten reizen of worden overgevoerd 4 'ie' koninklijk besluit van den 18 Januarij j 831 tot v/ersterking der middelen van toe zigt en den vervoer van. "paarden vee levensmiddelen of fourager naar de in opstand zijnde provinciën, en 5.° bet koninklijk besluit van den 17 junij i8ói tot uitoefening van eeu behoorlijk toezigt op personen uit of over Belg're komende. Bij onderscheidene koninklijke besluiten, dezer dageri genomen^ zijn de linien van tóezigt vastgesteld zoo mede de kantoren en heerbanen voor de in- en uilgaaude regten eri accijnsen in Noord- Braband Gelderland Zeeland en Limburg. Daarbij wordt on der auderen bepaald dat de kantoren van expeditie voor het in- konieu in h,et rijk lai»|s dé rivieren te gelijker tijd kautorep van

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1