FRANKRIJK. BELGIE. NEDERLANDEN. ZEETIJBIN&EN. 177e Koninklijke Nederlandsche Loterij* ADVERTENTIE N* Oust nu het dienstmeisje verklaart de huisdeur dien avond «org» Vüldig gesloten maar dezelve bij het ontdekken van den brand enkel op het dagslot gevonden te hebben zoo moeten de moorde naars reeds vroeger in het huis geslopen zijn geweest en er zich Verborgen hebben welen te houden. Er zijn niet minder gestolen dan 4' gouden en 45 zilveren hor- logien 25 gouden en 44 zilveren horlogie-kettingen en voorts eenige braceletten, ringen en andere kostbaarheden, in alles ter waarde, Zoo men voorloopig heeft kunnen nagaan van tusschen de 4 en fiööo p. st. Alles schijnt aan te duiden dat de dieven na den heer JVtsU WOod vermoord te hebben het bed in brand gestoken hebben in hoop dat het gansche huis afbrandende, hunne misdaad hierdoor ♦oor altijd verborgen zou zijn gebleven. De heer Westwood moet nog niet te bed zijn geweest, wijl zijn lijk nog geheel gekleed gevon den is, PARIJS den i3 Junij. Men zegt, dat er, hij gelegenheid van de aanstaande Julij-feeslen eene groote wapenschouwing over de nationale garde én de troepen zal gehouden worden. Te gelijk j!ou men schijnbaar om reden van die wapenschouwing al de troepen van de eerste militaire divisieten bedrage van So,oOö man naar de hoofdstad doen komen. Bij eene der barrie'res van deze hoofdstad zijn twee personen t die een kanon droegen niet zonder hevigen wederstand door de policie in hechtenis genomen en bij huiszoeking schijnt gebleken te zijn dat het gieten en vervoeren van dat kanon met oproerige oogmerken in verband stond. Ook de vervaardiger is daarop ge arresteerd en de zaak aan een nader onderzoék onderworpen. Het berigt, wegens de oproerige bewegingen te Lyon door on derscheiden parijscbe bladen medegedeeld blijkt van allen grond Ontbloot te zijn geweesten uit een zonderlingen misslag oïitstaan 'te wezen. De wapensmeden dezer hoofdstad zijn zeer ontevreden over bet besluit van den prefect van^ policiewaarbij hun gelast wordt de sloten van de geweren te doenten einde de wapenen van hun magazijn bij gelegenheid van opstand voor de oproerlingen on bruikbaar te maken. Tol heden hebben zij aan het bevel nog niet voldaan en men schijnt ook nog geen dwangmiddelen te willen gebruiken om hen daartoe te noodzaken. Een koninklijk besluit bepaalt, dat voortaan eene jaarlijksche telling van de blanke en zwarte bevolking der fransche koloniën zal plaats hebben en een ander behelst de voorwaarden op welke de slaven van nu af aan hunne vrijheid zullen kunnen verlangen. BRUSSEL, den i5 Junij. In onderscheidene önzer dagbladen leest men het navolgende a Men spreekt van een handelsverdrag tnsschen de Nederlanden en Belgie en bijzondere betrekkingen tusschen de beide landen aan te knoopen zelfs nog voor dat de commission te Maastricht Ant werpen en Utrecht hare territoriale en financiële werkzaamheden Zullen hebben kunnen ten einde brengen. «Het kabinet van Brussel zoude, onder anderen voorstellen Om van zij'nen kant den ijzeren spoorweg van Antwerpen tot aan de hollandsch-belgische grenzen te verlengen onder voorwaarde, dat het gouvernement van den Haag er in zoude toestemmen de- Sieu Weg alsdan tot Gorinchem op de Waal voort te zetten." De minister van oorlog heeft heden eene estafette naar den generaal Daine gezonden met den last aan dezen bevelvoerder om het kommando over de vesting Venlo aan dèn oudst aanwezi gen officier aldaar over te dragen en met zijnen geheelen staf naar deze hoofdstad terug te keeren. Aan de ontruiming van de vesting Venlo wordt druk gear beid. De zieken zijn reeds naar het hospitaal van St. Trond over- gebragten men verzekertdat de overgave reeds op zaturdag den i5 zoude kannen plaats hebben. Ten gevolge van het vredes-verdrag zijn er van Antwerpen belgische schepen, welke de vlag dier natie voerden de Schelde af naar zee gevaren. Volgens eene officiële opgave bedraagt het getal slagtoffers te Burgt, door den jongsten watersnood, niet minder dan 71 .waar onder 39 kinderen beneden de tien jaren. Al de lijken op twee kleine kinderen nazijn terug gevonden en ter aarde besteld. Ook te Antwerpen is heden ochtend (zaturdag) een zwaar onwe- der losgebarsten. Er hingen zulke dikke wolken dat de duisternis bijna volkomen Was. Gedurende een half uur is een zeer zware régen gevallen, waardoor onderscheidene kelders zijn ondergeloopen. 'sGRAVENËAGÈ, den i5 Junij. Eergisteren hebben HH. KR. HH. de prins van Oranje en prins Frederik der Nederlanden deze residentie verlaten zich naar Duitschland begevende. Door Z. M. is een besluit genomen betreffende de vrijwilli gers die in der tijd zoo bij de vrijwillige korpsen als bij het aanstaande leger en onder de schutterijen hebben dienst genomeD, en welké allen onder dankbetuiging voor de bewezene diensten eervol zijn ontslagen. Deze manschappen zullen cominatim een afschrift van dit eer- trol ontslag erlangen, en hunne namen zullen in srijks archieven tvorden opgeteekend. Aan de mindere graden is tevens toegestaan hij hunne korpsen te blijven ofnaar verkiezing bij andere over te gaan welke laatste bepaling zich niet ten opzigte van de officieren zal uitstrekken. Eerstdaags Wordt ook het besluit omtrent de ontbinding der mo biele schutterij te gemoet gezien. Ook de Staatscourant van heden behelst een viertal konink lijke besluiten ten gevolge van het met Belgie gesloten traktaat de vaart der rivieren betreffende. Het eerste dier hesluiten houdt bepalingen nopens de regten of tolgelden te heffen Op dèn tak der Schelde Oosterscbelde genaamd. Het tweede voör de tolgelden Op de binnenwateren tusschen den Rhijn en de Schelde. Het derde Wegens de bevaring van de Maas en hare takken. Het vierde houdt Voorloopige bepalingen nopens de te heffen loodsgelden op de Wes terschei de. Ten gevolge van de ratificatie van het eind-verdrag tusschen Holland en Belgie, en de daardoor gevestigde scheiding der heide rijken, heeft Z. M. den last gegeven, om de vestingen die in staat van beleg of van oorlog waren verklaard, terug te brengen op den gewonen voet van vrede, met uitzondering^voor alsnog van Maastricht. Van dezen gunstigen maatregel is de uitvoering reeds bevolen, In het begin der maand kondigde men aan, dat bij de rege ring de noodige maatregelen genomen waren om zoodra het be rigt der ratificatie van het met Belgie gesloten eindverdrag alhier zou zijn ontvangen alle besluiten te nemen en alle bevélen uit te vaardigen, ten doel hebbende, alles terug te brengen tot den staat van vrede, waarin het zich voor de gebeurtenissen in i83o hier te lande bevond. Thans is dit werkelijk het geval. Het getal besluiten, dat er met dit doel genomen wordt, neemt dagelijks toe. Onder anderen verzekert mendat de Wettot beteugeling van schadelijke woelingen, die ten gevolge der veranderde tijdsom standigheden vervallen is zal worden ingetrokken dat de buiten gewone directeurs eu Commissarissen van policie, die sinds i83o in dé grensvestingen geplaatst waren egrvol uit die betrekkingen zullen Worden ontslagen dat de besluitenbetrekkelijk het buiten* gewoon toezigt op vreemdelingen te houden en nopens den aan voer van en vervoer naar de in opstand zijnde gedeelten des rijks, van waren levensmiddelen en krijgsbehoeften zullen Worden in getrokken. Al verder zal worden ingetrokken bet koninklijk besluit van den 8 November i83o, houdende maatregelen van toezigt op personen en goederen welke zoo te water als te land uit de Zuidelijke gewesten naar de Noordelijke provinciën, en omgekeerd, mogten reizen of worden overgevoerd enz. Woensdag den 12 dezer is de gewone jaarlijksche vergadering van den raad der nederlandsche handel-maatschappij te Amsterdam geopenden heeft de aanspraak bij die gelegenheiddoor deü pre sidentden heer staatsraad van der Iiouvengedaan, doen zien, dat die inrigling ook in haar met ultimo December i838 verstre ken veertiende boekjaar, aan het doel hare r daarstelling op het ge lukkigste beeft mogen beantwoorden en aan de algemeene belan gen Van handel scheepvaart en nijverheid naar Wensch bevorder lijk zijn terwijl zij ook voor hare deelhebbers hare werkzaam* heden op nieuw in ruime mate mogt gezegend zien. In den morgen van den i3 dezer, ten 5 ure arriveerde ta Rotterdam van Louden de stoomboot Ocean, gevoerd door J. Fife na een overtögt van slechts 21 uren zijnde deze de kortste reis, door eene stoomboot gemaakt. Men meldt uit Loonopzanddat er in den morgen van den ta dezer, aldaar, in de huizing van Jari Netten, brand is ont staan, Welke zoo hevig toenam, dat de geheele woning met het grootste gedeelte meubelen in de asch is gelegdhet huis enz. was voor f i3oo geassureerd. In den nacht ven i3 op den t4 dezer is er ook te 's Herto- genbösch brand ontstaan in den ouden gevangentoren dienende tot bergplaats aan eenen leerlooijer den brand heeft zich lot den toren alleen bepaald het gebouw en hetgeen daarin geborgen was, is voor f 12,900 verzekerd geweest. ZIER1KZEE, den 18 Junij., Naar men verneemt heeft Z. M. eene commissie benoemd tot regeling van den Scbelde-lol bestaande uit de heeren m.' I. Boeije, referendaris bij het ministerie van financiën, Rochussendirecteur van hel entrepot te Amsterdam, en m-'f. JVagtho, burgemeester der stad Tholen. Genoemde com missie zal zich binnen kort naar Antwerpen hegeven. Men verneemt dat eenige aanzienlijke handelhuizen te Rot terdam voornemens zijn bij de regering pogingen aan te wenden, om Brouwershaven, waarvan de reede dagelijks meer aan de ver wachting blijft beantwoorden door middel van een kanaal met Rotterdam te verhinden. BROUWERSHAVEN den 16 Junij. Heden uitgezeild de Prins van Oranje, kapt. P. de Boer, naar Rotterdam. VIJFDE KLASSE Zevende Lijst. Achtste' Lijst. N®. 6165f 1000 I N,® 14613 prérn. f 2000 De ondergef'eekende maakt bij deze aan een iederzoo binnen als builen deze Stad bekend dat hij zich heeft voorzien van goede soorten BAALLAKEN en DWEIL- LINNEN, uit de Pak-, Zak- en Behangsellinnen-Fabrijk te Zierikzeewelke tegen civiele prijzen bij hem zijn te bekomen. A. van BLOPPOEL, Az., Zeeflemaker. De NotaTis C. J. van de# HALEN zal op Vrijdag den 28 Junij 1839, des namiddags ten drie ure, in de Herberg te Kerkwerveten verzoeke van Mejufvrouw de Wed.« CORN ELIS MARINUSSE LOKKER, veilen en vet- koopen g Rund. 64 Roed. 64 Ellen H O O I-G R A S. 18 71 07 KANTIfOOI. 1 43 37 KLAVERS. 1 61 o3 KOOLZAAD, Ter Stadsdrukkerij van de Wed. A. DE VOS ÉN ZOON.

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 2