zier1kzeesche k2: coüb1it. besturen, en administratien. nieuwstijdingen. N.o 48. Vrijdag A.o 1839. de» 14 *Iunij. BEKENDMAKING. ïkfccnïnnafetti0. GROOT-BRITTANNIEN. FRANKRIJK. NEDERLANDEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, brengen bij deze ter kennisvan de Ingezetenen: dat op aanzoek van de DistrictsGonimissié van beheer over het Fonds ter aanmoedi. ging en ondersteuning van de. gewapende dienst in Nederland, al. hier. gevestigd op Maandag den 17 dezer maand, des middags van wege de Regering, eene algemeene Collecte aan de huizen der Ingezetenen zal worden gedaan ten behoeve van hetzelve Fonds, nit krachte van Zijner Majesteits Besluit van den 9 November 1815 daargesteld. En worden mitsdien alle weldenkende In. en Opgezetenen ten ernstigste aangezocht en dringend opgewekt om door ruime en milde bijdragen, naar vermogen het Fonds te helpen stijven, waarvan de Weldadige strekking is om de verminkte en gekwetste heldhaftige verdedigers van den vaderlandschen grond, zoowel als de nageja- tene betrekkingen van gesneuvelden in den slag bij Waterloo of in den jongsten strijd tegen oproer en geweld zoover de middelen zulks gedoogen te verzorgen en in derzelver behoclten te voorzien. Het Bestuurvan den vaderlandslievenden zin der Ingezetenen ten volle overtuigd doet alzoo met vertrouwen het tegenwoordig beroep op de bekende milddadigheid van deszelfs Stadgenooten en acht het .overbodig d.e aangekondigde Collecte meerdere aanbeveling bij te zetten, dan alleen de vermelding dat uit gedacht Fonds door de Districts-Couimissie alhier over het jaar i838, gratificatiën zijn verstrekt aan de navolgende gekwetsten en verminkten in den jong. ateu strijd tegen oproer en geweld, als: Aan A. Hoogerhcide f 3o,3o. D. van Haaften, - 3o,3o. J6 A' Voshol, ,v. 3o,3o. D. vdn Zandijk, - 33,3o. Zamen 1 24,20. boven en behalve de toelagen aan' de zoodanigen uit den Slag bij Waterloo, in wier ongelukkig lot, zooveel mogelijk, uit dit Fonds Wordt te gemoet gekomen. Deze bekendmaking zal wórden afgekondigd en in de Stads-Cou- rant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 5 Junij i83g. Burgemeester en Wethouders voorud. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris. W. J. P. K'ROEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, maken bekend: dat het kohier der belasting op het personeel, Iitt. A, n.° 1, dienstjaar 18}®, voor de wijk C van deze Stad, op den 7 dezer maand, door Z. Exc. den Heere Staatsraad Gouver neur dezer Provincie, is executoir verklaard"1, en op heden gesteld wordt in handen van den Heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier ten fine van invordering wordende de belastingschul digen mitsdien aangemaand om hunne aanslagen behoorlijk, over eenkomstig de wet, te voldoen. Gedaau ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 13 Junij i83g. Burgemeester en Wethouders voorud., DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. De ARRONDISSEMENTS REGTBANK te ZIERIKZEE. Gezien art. 17 en 18 der Wet op de Regterlijke organisatie, en het beleid der Justitie, mitsgaders art. i5 van Reglement n.o 1 goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van den 14 September i838 (Staatsblad n.o 36). Heeft na den Heer Officier van Justitie te hebben gehoord goedgevonden te bepalen Dat gedurende de vakantie, van den 1 Julij aanstaande tot en met den 3i Augustus daaraanvolgende, de Regtbank tot afdoe ning der spoed vereischende Burgelijke en Handelszaken mitsgaders der Strafzaken, hare zittingen houden zal telken Vrijdag, des Voorraiddags ten tien uren. En zal dezen door aanplakking aan het Geregtsgebouw en door aankoouiging iu de Zierikzeesche Courant openlijk worden bekend gemaakt. Aldus gedaan ter Raadkamer der Regtbank voornoemd dezen elf den Junij 1800 negen en dertig; present de Heeren m." van Adrichem, Presidentde Jonge en Moens van Bloois Regters en Boeije Griffier. Mij bekend M. J. S. B O E IJ E Griffier. De CENTRALE DIRECTIE van SchouwenBurgh en Weslland, maakt door deze bekend dat van de Polder-Rekeningen van Schou wenBurgh en Weslland over het jaar i'838 opening zal gegeven worden op Donderdag den 20 Junij 1839, des voormiddags om elf Uren, in 'sLandskamer te Zierikzee, en waartoe mitsdeze ter in zage zoo mede lot het formeren van eene algemeéne Pilderverga- dering van Ingelanden worden opgeroepen de stemgeregligde Inge landen van den Polder van Schouwen zoo mede alle de Ingeland den van den Polder Burgh en Wzstland. De stemgeregligde Ingelanden van den Polder van Schouwen zijn alle manspersonen, voor wieu den jaar voor de stemming, 4 Bun ders 16 Roeden en 80 Ellen (oude 10 Gemeten) het volle Dtjkge- schot betalende op deszelfs naam of die zijner huisvrouw be kend stonden. Zierikzee, den 11 Junij 1839. De Centrale Directie voornoemd J J. de IC A T E R vt. Ter ordonnantie van Dezelve, DE JONGE. LONDEN den 8 Junij. In de laatste dagen der vorige week bebben in verschillende iersche graafschappen vreesselijke stormen en onweders groote schade aangerigt. Volgens berigten uit Cairo zou AMiemet-pacba zijn voorne- me'n te kennen hebben gegeven om de gemeenschap met de en- gelsche oost over egyptisch grondgebied te belemmeren. Men beklaagt zich hier over een onlangs ontdekt nieuw mid del lot het drijven van den slavenhandel dat in het aankoopen vaa schepen in de Havanna bestaatdie vervolgens onder amerikaan- sehe vlag varen en geregeld tot bet voortzetten van genoemden han del gebezigd worden. In het kerspel van Tillington in het graafschap Hèereford leeft Peter Powell, die den ouderdom van 104 jaren heeft bereikt. Hij heeft nog al zijne zintuigen tot zijn gebruik en is vlug en veerkrachtig in al zijne bewegingen zoo dat bij zonder blijkbare inspanning, twee maal in de week naar Heereford wandelt eenen afstand van tien engelscbe mijlen en terug. PARIJS den 9 Junij. Abd-elKader zou zich volgens hetgeen in brieven uit Algiers van den 27 Mei wordt geschreven over het bezetten van Gigelli beklaagd hebben, naardien hij beweert dat die stad, bij het traktaat met den generaal Bugeaudverklaard is tot zijn grondgebied te behooren. Deze klagten schijnen de Franschen. niet te zullen verhinderen zich eerstdaags ook van het kleine ver sterkte stadjen Kollo meester te maken welks inwoners hun soort-? gelijke voorslagen als vroeger die van Gigelli gedaan hebben. Te Constantine hebben 5 Arabieren de doodstraf ondergaan, wegens medepligtigheid van een aanslag op de Franschen. Te Lyon heeft eene oproerige beweging plaats gehad omtrent 4oo werklieden 9 meest jongenshebben aldaar barricades opge*. rigt, doch zijn door de troepen uiteengedreven, waarbij een per soon is omgekomen. Uit Konstantinopel wordt van den 11 Mei gemeld dat men nu naauwkeurig was onderrigt geworden dat de egyptische en ottomanische legers tegenover elkander staan zonder dat echter een van beide zich aan eene schending van grondgebied heeft schul dig gemaakt. Den 6 April hebben de fransche troepen St. Juan d'UIÏoa^ de citadel van Vera-Gruz verlaten na alvorens de behulpzame hand geleend te hebben tot het blüsschen van een hevigen brandg die in de kazerne dier stad was uitgebroken. Uit Valparaiso in Chili meldt men het volgende: Er heeft zich tussclien den 33*tea en 34^« graad Zuiderbreedte,' in de zee tusschen Juan Fernandez en Valparaiso, een vielkanisch. eiland gevormd. Het eiland heeft 6 mijlen in omtrek en is zeep gevaarlijk daar het op de lijn ligt welke de scheepsvaarders het koers zeiten naar deze haven gewoon zijn te volgen. 'sGRAVENHAGE, den 11 Junij. De ratification der op den119 April jl. te Londen tusschen Nederland, Oostenrijk Frankrijk, Groot-Brittanié'n Pruissen Rusland en Belgiegesloten tractaten, en van de akte van accessie van het duitsche bondgenootschap zijn den 8 dezer uitgewisseld. Naar men verneemt zijn door de regering de noodige maatree gelen genomen om zoodra het berigt der ratification van het eind- verdrag uit Londen zal zijn aangekomen, dusdanige besluiten en. verordeningen te nemenen circulaires en aanschrijvingen af te zenden als zullen kunnen strekken, om tegen de helft dezer maand, zoowel wat het krijgswezen als andere takken van het bestuur bet treft alles weder op den voet van den staat van herboren vrede? terug te brengen."

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1