ZIERIKZEESCHE C0Ü1AHT. Dingsdag A.o 1839. den 4 lunij Herijk der Maten en Geiviglen. Publicatie. NIEUWSTIJDINGHEN. DUITSCIILAND. FRANKRIJK. JY.o 45. BEST III O EN ADMÏNISTRATIEN". BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Slad ZIERIKZEE. Ge/ien de kennisgeving van den Heer Arrondissementsijker voor dit District, van den 8 dezer maand, n.o io. Brengen bij deze Ier kennis van al de daarbij belanghebbende in-en Opgezetenen van deze Stad en bet Poortambach ldat in het lokaal, de voormalige wachtonder het Raadhuis te dezer Stede, met den herijk van Malen en Gcvvigten zal worden aangevangen op Woensdag den i 5 dezer maandtot en met Vrijdag den i 4 Jtin ij aan- slaande des voor middags van 9 tot 11 ure, en des namiddags van 1 tot 4 areuitgezonderd zon- en feestdagen, alsmede des Zaturdags namiddag, waarbij de volgende orde ten gerieve der Ingezetenen zal worden in acht genomen te weten Des Maandags voor en na den middag, alle lengtematen en inhouds maten voor drooge waren alsmede de slrijkcls en wissen Des Dingsdags voor en nadenmiddag, alle vochtmaten, welke be hoorlijk schoongemaakt moeten worden aangeboden Des Woensdags voor den middag, alle koperen gewigten des na middags zullen de te ligt bevondene worden gejusteerd Des Donderdagsvoor alle malen en gewigten van de bewoners der landelijke geinee?iten Des Vrijdags voor den middag, voor alle ijzeren gewigten ter wijl des namiddags de te ligt bevondenen zullen worden gejusteerd eindelijk Des Zaturdagsmedicinaal goud en zilver gewigl. Wordende mitsdien alle nering- en winkeldoende In* en Opgc- setenen mitsgaders allen die tot uitoefening van hun bedrijf, zoo wel als Atnbtenaiven en openbare administration die in cïerzelvt-r ambtsbetrekkingen vcrpligt zijn gebruik te maken van maten eri ge wigten bij deze op hel nadrukkelijkst aangemaand om den open- gesteldeu termijn voor den herijk niet te verzuimen zullende de nalatigen zich zei ven do gevolgen daarvan te wijten hebben. En opdat niemand hiervan onwetend zij zal deze worden afge kondigd en in de Stads-Couranl geplaatst. Gedaan ten Raadhuizé der Stad Zicrikzceden 10 Mei 1839. Burgemeester eri Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. BÜRGEMEE5TER en WETHOUDERS <ier Stad ZJEPJKZEE. Ontvangen hebbende een besluit van Z. E. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 3i Mei jl. (Provinciaalblad ru» 49)* houdende beschikkingen tol het tegengaan der Longziekte onder het Rundvee. P>renget) door deze Her kennis van de Veehouders dat de Longziekte onder het Rundree in deze Provincie ongelukkiglijk is ontstaan met aanbeveling en waarschuwing: Om tegen deze verwoestende ziekte op hunne hoede te zijn hun vee steeds zoo veel mogelijk afgezonderd en buiten gemeenschap met ander te houden zich vooreerst van deu aankoop van vee te onthouden j en niet toe te staan, dat eens anders vee Op hunne stalleo of weiden verblijve. Om van het ontstaan van eenige ziekte onder hun vee dadelijk aan den Burgemeester kennis te geven, terwijl het verzuim daarvan, hen aan de boete en gevangenisstraf zal blootstellen daartegen bij arl. 4^9 van het wetboek van strafregt bedreigd. Om zich ingeval van longziekte naar de aanwijzing van het open baar gezag en naar die der vee-artsea stiptelijk te gedragen en in alles het van hen gevorderd wordende te volbrengen alsmede om alles te vermijden wat strekken kan om de longziekte te doen ont staan en voort te planten ouder voorhouding dat afwijking of ver zuim hiervan dezelven bet genot ontzegt van de te gómöetköming welke door het Gouvernement tot nog toe voor het verlies van het ten gevolge der longziekte omgekomen of afgemaakt vee wordt ver strekt onverminderd de straffen die hen als de besmetting heb bende voortgeplant volgens de bestaande weiten kunnen worden opgelegd. Verder, dat de bepalingen hieromtrent gemaakt met kracht en klem zullen worden gehandhaafd door deu van wege dit Bestuur daartoe speciaal gecommitteerden Commissaris van Policie voor zoo veel deze Stad betreft, welke daarvan géenerlei afwijking uit welke beweegreden ook zal kunnen toestaan of gedogen; maar wegens elk verzuim van tijdige aangifte van het onverhoopt ook bier ontstaan der ziekte vervolgens van de afzondering van het verdacht of ziek vee en van de overtreding der daaromtrent gegeven orders op grond van art. 4^9 en 4^6 van het wetboek van strafregt, proces-verbaal zal moeten opmaken aangezien toegevendheid of verzuim in dezeri de noodlottigste gevolgen kan na zich slepen. Eindelijk wordt aaa alle Veehouders ia het bijsonder aanbeve len de aanschaffing van het onlangs door den Heer J. van HERTUM. 's Rijks Veearts der istc klasse alhier, uitgegeven boekwerkje: or er de besmettelijke Longziekte van het rundveecn de maatregelen en middelen om dezelve af te weren cn té stuiten, ten einde zich met de daarin opgegevene kenleekenen der ziekte en de te nemen voor zorgen bij bet bestaan der ziektebekend (e maken en de daarin gegevene wenken op te volgen, zoo in hun bijzonder als in liet al gemeen belang. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze Worden afgekondigd aangeplakt en in de Stads-Courant geplaatst. Gcdaau ten Raadhuizé der Stad Zie rik zeeden 3 Junij i83g. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven 9 De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. FRANKFORT, den 27 Mei. Stellige nadere berigten uit het Oosten zijn er niet. Alleen schrijft men uit Triest dat al hetgeen deswege (zie ons vorig nummer) gezegd isnaar alle brieven uit Alexandria bevestigd wordt. De to Weenen ontvangen tijdingen zijn tegenstrijdig. Van den een en kant werd medegedeeld dat het nog tot geene vijandelijkheden gekomen was, cn de oorlog dus nog niet als geheel onvermijdelijk beschouwd werd. Volgens deze or- gane, zou de Porte, met hare beweging, om clen Euphraat over le trekken, slechts eene verkenning ten oogmerk hebbeen teneinde de stemming der syrische bevolking te onderzoeken. Men hield het dus ook voor mogelijkdat llafiz-pacha', zoo die stemming niet aan zijne verwachting beantwoordde, wederom zou lerugkeeren, ea de Porie liet geheele geval als een misverstand zou verontschuldigen. Van eene andere zijde houden de te Weenen over Triest uit Smyrna ontvangen brieven in dat de beide legers nabij Meraasch handgemeen zouden geworden zijn. Aan dit berigfc werd te Wee nen niet veel geloof gehecht. Volgens deselfde smyrnasche brie» ven, zou eene afdeeling egypliscbe troepen eenige Arabieren tol op liet lurksche gebied terug gedreven en zou dit de oanleidiug tot de eerste vijandelijkheden gegeven hebben. Men ziet hier ter stede thans een Overgroot aantal katfaolij.ko bewoners van het oassausche en uit andere plaatsen aan den Rija doortrekken op hunne bedevaart naar Walldtirn in het baden* schö. Deze bedevaart gangers meestal landlieden vormen talrijke scharen en zeer velen van hen dragen zware lasten zoo als blok* ken hout en dergelijke die zij tot het doen van boete naar Wall* diirn moeten vervoeren. De zware regens welke sedert eenige da* gen in deze streken vallen schijnen die lieden op hun togt niet op te houdeh. Dén 3o. Nog altijd heeft mert geene verdere berigten uit het Oos ten dan uit Kónstantinopel van den 8 en uit Alcxandrie van dea 5 Mei. De verschillende van die dagteekeoingen ontvangen tijdingen bevestigendat het lurksche leger over den Euphraat gegaan is. GROÖT-BRITT ANNIEN. LONDEN, den 29 Mei. De limes beval, onder bel hoofd: eene tweede belccdiging der hritschc i'lagbet verbaal van eene onl« mooting, die den 11 April tusschen de fransche brili le Grijp)'). en de engeiscbe konings stoomboot Mcdea heeft plaals gehad. De eerste beeft daarbij met scherp op (ie laatste geschoten waardoor een matroos van de Mcdea gevaarlijk gewond is. De berigten nopens den staat van liet gewas luiden over liet geheel uitmuntend. De jongste koude ea storm hebben niet die ongunstige werking gehad welke men er van bad gevreesd. Te Heasieijnabij Masham woont een schoenlapper, Rolini sou genaamd wiens vrouw dezer dagen het 20»le kind lei- wereld heeft gebragt. liet was ecu zonderlinge zamenloop dal hare 20"3 bevalling juist plaats had op de 2osie verjaring barer huwelijksvie ring. Zij is thans 37 jaren oud. Welk een zégen des Ileeren Volgens een brief uit Alexandria zou de engelsclie bezetting- van Aden zoo door gebrek aan water en voorraadmiddelen als door de aanvallen der zwervende Arabieren zeer veel te lijden hebben. De portngesche admiraal Noronha, onlangs tol gouverneur van Angola benoemd is aldaar aangekomen en beeft terstond eene proclamatie uitgevaardigd waarbij hij verklaart aan de he- velen der regering, tot geheele uitroeijing van den slavenhandel j strengelijk de hand te zullen houden. Den 1 .Tunij. Meg, heeft bier berigten uit Koostantinopel van den 9 Mei (een dag later dan die over Duitscbland). Dezelve lui den vredelievend. Men dacht wel dat de buitenlandscne gezanten den sultan zouden overhalen om zijne troepen van cte Syrische grenzen te doen terugtrekken. PARIJS, den 3o Mei. Gisteren zijn weder op nieuw ijverig buis-.

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1