N.° 44. ZIERIKZEESGHE Vrijdag A.° 1839. COlTRA>T. den 31 iWTei. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. INSPECTIE OP DE STRATEN. NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. FRANKRIJK. NEDERLANDEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEÉ Snaken bekend Dat op Zalufdag den i Jbnij aanstaande een dirigang door de Stad en langs de dijken geschieden zal om zich te overtuigen of •11e de bepalingen van bet Policie-Reglement voor deze Stad alom worden nageleefd wordende een iegelijk ten overvloede gewaar schuwd om te zórgen dat de Straten elk voor en achter zijne wo ning of erf, behoorlijk 'gezuiverd en schoongemaakt zijn terwijl de beambten der Poli.cie bepaaldelijk zijn gelast om voortaan op eene meerdere reinheid der Stratert te letten en zonder oogluiking wegens alle overtredingen en nalatigheid Proces-Verbaal op te maken. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze Worden afgekondigd omgeroepen en in de Stads-Gouraot geplaatst. Zierikzeeden 13 Mei 1839. Burgemeester en Wethouders voornd. 9 DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. be STAATSRAAD GOUVERNEUR ven de Prorfocié Zeeland: Herinnert bij deze alle belanghebbende Administratien en Parti culieren in de provincie, aan de bepaljngèn der we tvart den 8 No vember 181 5n.o 36,,(1Staatsblad n.o 5i volgens welke van alle schuldvorderingen ten laste van het Rijk over den jare 1838 de Èeken ingen IVÏemoriè'n of Declaratiè'o voor of op den laaUten Junij aanstaande bij zoodanige Administratie» GoIJegiën Autoriteiten of Ambtenaren als welke de orders tot het doen van Ieveranlien of anderzin's gegeven hebben behoore» te zijn "ingediend op pcfene Van te worden gehouden vóór verjaard en vernietigd met nifnoo- diging verder, om dit uiterste tijdstip voor de indiening der ge teelde pretensien niet aftewachten maar defcelve onverwijld te be werkstelligen. Middelburgden ai Mei *839. De Staatsraad Gouverneur voornoemd Van vredenburcfj. FRANKEORT den Mei. Het in ons vorig nummer vermeide, Wegens de vijandelijkheden tussclien de turksche en egypliscbe le gers in Kleio-Azie heeft zich bevestigd en men meldt deswege het volgende: Den lÓ dezer is te Triest de belangrijke tijding aahgebragt dat bel gros van het turksche leger, onder Hajiz hassaten getale van 5o,ooo man, bij El-Bir, nabij Aleppo, over den Euphraat is ge trokken en alzoo op het door de egyptische troepen bezette gebied van Syrië is overgegaan.; weshalve de lang gevreesde oorlog tusschen de Porte en Mehemed'ali nu werkelijk is uitgebroken. Deze ge- wigtige tijding is den 10 dezer, met eene door den franschen-con- •ul daartoe gehüurde stoomboot uit Alexandria te Syra aange- fcrflgten ven daar toet den meesten spoed door den oosienrijkscben consul ai ren agent naar Triest en Weenen overgemaakt. Volgens latere loopende geruchten zou de bovengemelde beweging geene vijandelijkheden maar slechts eene verkenning der turksche troepen ten dóel hebben. De grootvorst-troonopvolger wordt tegen het laatst van Junij in Rusland terugverwacht. De berigten omtrent de ontvangst van dien prins in Engeland beantwoorden volkomen aan de verwach ting die teed daarototreot had gekoesterd. De winter had in Rusland oneetoeen lang geduurd, maar, op grond van vroegere on dervinding deed zulks èenen voordeeligen oogst verwachten. Op den tweeden pinksterdag heeft te Berlijn een vreesselijk onweder gewoed van èene wolkbreuk vergezeld door wier uit werkselen de straten dier residentie letterlijk overstroomd en ver scheiden bruggen weggespoeld werden. Een aantal kelders zijn on der water geloopeo fen in eene daarvan zijn twee kinderen verdron ken gevonden; PARIJS den 26 Mei. Ofschoon het getal vermindert worden échter nog dagelijks eenige personen gearresteerd. Onder anderen is er bij zekeren ffelchin de straat S.1 Antoine eene huiszoe king gedaan ten gevolge waarvan eene hoeveelheid patronen eo vuurwapens in bëslag eri hij zelf toet bög drie andere personen in hechtenis genomen zijn. Meri denkt, dat slechts t5 personen voor het hof dér pairs zullen verschijnen zullende hetzelve de andere bij verstek moeten vercordecleto Omstreeks 5o personen zullen voor het koninklijk hof teregt staan. Het is onjuist dat Blanqui gevat zou zijn hij is onverlet in Engeland aangekomen. Uit Toulouse wordt gemelddattea gevoige der jong ste vechtpartij tusschen verschillende ambachtsgezellen de bakkers zoo veel te lijden hebben dat meer dan 3o derzelve de stad ver laten bebben zoodat zulks op dé prijzen van het brood een' na- déeligen invloed uitoefende. -Men schrijft uit Toulon dat onderscheidene schepen op het punt zijn om zee te kiezen, ten einde zich naar het Oosten te be geer. De prins de Jpinville zal aan de expeditie deel nemen. Van de grenzen van Savoye wordt gemeld, dat binnen korï op den weg van Amecy naar Geneve een der opmerkelijkste han gende bruggen van Europa voor het gsbruik zal opengesteld wor- den. Dezelve heeft eene hoogte van 4^° voeten boven de diepte over welke zij leidt. Een spoorweg zou aan het meer van Bour- get aangelegd Worden eri I&ngs den linker oever vèn dé Rhöne loo» pen tot bij de zwitsersche grenzen, ten einde de gemeenschap te water van Cbambery met Lyon te voltooijen. De Ochtendbladen deelen een' brief uit Algiers, van den 17 toede volgens welken te Constantine eene zamënzwering iou heb ben bestaan, om de zich aldaar bevindende Franschen te vermoord den. De zamenzwering was echter in tijds ontdekten de hoofden wgren in hechtenis genomen. Bijzondere brieven uit Constantine ontvangen maken van het bovenstaande geene melding. Den 27. De hertog' van Nemours is den 21 dezer onverwacht ia het strikst incognito te Toulon aangekomen en heeft dadelijk met eene stoomboot die haven verlaten onder voorgeven om een lust- tbgt in de Middellandsche Zee en den Oceaan te doen. Ook de prins de Joinville zal heden nacht naar Toulon en verder naar de Levant vertrekken. Bij het ministerie van marine heerscht de grootste drukte en al de beschikbare magt die Frankrijk in de Middellandsche Zee beeft, moet onverwijld ontwikkeld wórden. De geruchten wegens het uitbreken van vijandelijkheden in het Oosten, hebben hier diepen indruk gemaakt,, naardien men zich de gevolgen niet ontveinst welke eene zoodanige gebeurtenis voor de rust der wereld zóu kunnen na zich slepen. s GRAVENFJAGE dert 29 Mei. Sedert eenige (Jagen merkt mea bp dat de raad van ministers zeer drukke Bijeenkomsten houdt. Men brengt dit in verband met het naderende tijdstip van de rati fication van de twee verdragen die het pleit tusschen Nederland en Belgie beslechten moeten. uit hoofde van de menigvuldige overtredingen waaraan de vee-houders zich schuldig maken ten opzigte van de bestaande wetten en verordeningen tot stuiting van de longziekte onder het rundvee, heeft de regering op nieuw maatregelen genomen tot hand having van die wetten en verordeningen. Van de tegemoetkomin gen uit het fonds van den landboutv zullen worden uitgesloten die gemeenten, alwaar de plaatselijke besturen in gebreke blijven vaa rhede te werken tot de maatregelen van voorzorg der regering tot stuiting der genoemde ziekte, alsmedë de zoodanige ingezetenen wélke zich daaraan onttrekken of dezelve belemmeren.. Voorts zijn de regtêrlijke ambtenaren aangeschreven om de overtredingen der1 bepalingen van het wetboek van strafregt betrekkelijk het niet aan geven en afzonderen van ziek of besmet vee met de meeste gestreng heid in regten te vervolgen. De stedelijke en plaatselijke besturen zijn mede ernstig gelast om aan de óp dit stuk Bestaande voorschrif ten gestreng de hand te houden en door hunne ondergeschikte pö« licie-beambten daarop te doen letten. De benoeming der commissie van beheer en toezigt óver dó droogmaking van bet Haarlemmermeer is voorafgegaan door eea koninklijk besluit, wegens de bedijking en droogmaking, waarin Z. M. zich zoodanige wijzigingen in het aangenomen Ontwerp voor behoudt als daaromtrent nader door hoogstdenzel ve zul/en wor den vastgesteld J terwijl reeds aanvankelijk bepaald wordt dat ook het Spieringmeer in die bedijking en droogmaking zal worden be grepen, en dat te Spareudam dadelijk het vereischte stoomgemaal zal worden gesticht. Van Kampen meldt men van den 26 dezer: Gedurende het büijige breder Van gisteren is eene schokker visschüit op de Zuidetf Zeè omgeslagen, waarbij de beide visschers vader en zoon, zijn omgekomen. In den tijd van i4 dagen heeft toert in de nabijheid van Gal- waij in Ierland, vier personen begraven, wier vereenlgde ouder® doto 412 jaren bedroegte weten: 107, 94, io4 en *07. DriV van dezelve bewoonden Sjfiill, hetgeért bewijst hoe voordeelig dit dorpje voor de gezandbeid is. Het brussplsch ÏJandelsblad verzekert dat reeds verscheiden hol- landsche reeders en kooplieden te Antwerpen en Brussel zijn ge komen om onderhandelingen aan te knoopen voot de daarstelling van gerpgelde' diensten tusschen de beide landen, - Van de fransch-belgisc.be grenzen wordt gemeld dat de be weging van het opbreken van het frénsche öbservatie-korps aan dia grenzen den 24 is begonnen.

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1