N.o 43. ZIEB1KZEESG] J}ingsdag A." 1839. COCUANT, den 28 Mei. BESTUREN ËN ADMINISTRATIEF. Provincie. Zeeland. NIEUWST IJ® IN GEN. FRANKRIJK. i! V De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie Zeeland Herinnert bij deze alle belanghebbende Admuiislralten en Parti culieren in de provincie, aan de bepalingen der we tvan den 8 No vember i8i5, n.o 36, Staatsblad n.o 5i volgens welke van alle schuldvorderingen ten laste van het Rijk over den jare i838 de Rekeningen Memoriön '_-a Declaration voor of op den laatsten Junij aanstaande, bij zoodanige Administration Gollcgiën Autoriteiten óf Ambtenaren als welke de orders tot het doen van leveranlien of anderzins gegeven hebben behooren te zijn ingediend op poene van te worden gehouden voor verjaard en vernietigd met uitnoo- diging verder, om dit uiterste tijdstip voor de indiening der ge melde prelensien niet aftewachten maar dezelve onverwijld te be werkstelligen. Middelburgden 21 Mei 1889. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBÜRCIL Op Donderdag den 6 Juni] 1839, des voormiddagsten 10 ure, zal onder nadere goedkeuring, door den Staatsraad Gouverneur der Provincie Zeelandof bij deszelfs afwezigheid door een der leden van de Gedeputeerde Stalen, en in het bijzijn van den Hoofd ingenieur van den Waterstaat aan het lokaal van het Gouverne ment te Middelburg, worden aanbesteed: De noodzakelijke VERNIEUWINGEN en HERSTELLINGEN aan de volgende Provinciale Waterstaats-Werken en Wegen, te weten: 1Aan de Veerdammen van het Sloe. 2.0 Aan het Paalhoofd en den Aardendam builen den Zeedijk beoosten hei Fort Balk. 3.0 Aan de Gontrescarpen der Stad Tholen. 4-° Aan de Havenwerken der Stad Vere. 5.° Aan de Werken hehoorende tot het Post-Havenljc te GorisJioch 6.0 Aan de Havenwerken le Bj'cshens. 7.0 Aan den Straatweg van Zierikzee naar Zijpèf en den daarbij behoorenden Steiger of Aanlegplaats en 8.0 Aan den Straatweg van den Tolpaal n.v 4 naar de Slid Sluis. Daaronder begrepen het Onderhoud van al de voorschreven wer ken tot 1 Ju lij ,840. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Zullende bet Bestek ter lezing liggen op de plaatsen in deze Pro vincie waar zulks gewoonlijk geschiedt en gedurende drie dagen voor de Aanbesteding de noodige aanwijzing worden gedaan terwijl bij den fioofd-Ingenieur te Middelburgvoor de werken in het algemeen, en bij de Ingenieurs te MiddelburgZierikzeeGoes TholenBreshens en Neuzenvoor de werken onder elks ressort behoorende nadere inlormatien te bekomen zijn. De Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland Bij deszelfs afwezigheid SPRINGER Lid van Gedeputeerde Staten, DUITSCHLAND. FRANKFORT den 22 Mei. Uit Tiflis schrijft men, dat tussclien vqf-en zesduizend man russische troepen, onder de generaals Opper- ntann en PVran gel, en door de berg-artillerie onder den generaal Kqs* lainow ondersteund, gereed stonden om naar de circassische grenzen te marcheren, ten einde den opstand der bergbewoners te helpen dempen. De generaal Rajejfsky had Sauropoi reeds verlaten, om de Circassiërs van de zijde van den Kuban aan te grijpen, Men gelooft dat er voor bet minst tien jaren noodig zullen zijn om deze stammen tot onderwerping te brengen. Berigten uit Konstantinopel tot den 1 Mei, melden dat de turksche Veldheer van het leger in Klein Azie,//«/xiz-pacha den i5 April, het le ger, wegens gebrek aan levensvoorraad, uit het kamp van Mallatlia had doen opbreken en hetzelve naar Samisat aan den Euphraat, op 15 mij len afstands van de syriscbe grenzen bad verlegd. Deze zijbeweging ofschoon geen bepaalde terugtogt, had toch meer van denzeiven dan van eene oorlogzuchtige demonstratie. Berigten uit Alexandrie, te Triest den 14 Mei ontvangen, luiden even eens weder minder oorlogzuchtig. GROOT-ERITTANNIEN. LONDEN, den 22 Mei. Ten gevolge van de schaarschheid van het geld, heerscht er in onze fabrijk-districten algemeene ellende. De fa- brijkanten zijn gedwongen hunne werkzaamheden te verminderen waaruit weder eene vermindering van de daggelden der werklieden en daaraan geëvenredigde behoefte voortspruiten. Sedert eenigen tijd zijn van de spaarkassen talrijke terugbetalingen gevorderd. Sommige noord-amerikaansche dagbladen beklagen zich, dat de eogelsche soldaten le Brockville, eene haven in Opper-Ganada^ bij her- halingop eene schooner, die de vlag der Verecnigde Staten voerde, ge schoten hebben, zonder dat daarvoor door den kommandant de ge vraagde voldoening is gegeven. In de noovd-amerikaansche stad Albany is omstreeks de helft van April een zware brand uitgebroken, waardoor geheide stralen in de asch zijn gelegd. De schade wordt op ongeveer tachtigduizend ponden ster ling berekend. In berigten uit Bombay tot den 23 Maart wordt gewag gemaakt van "ene schikking tusschen liet britsch-indische bewind en den bevelheb ber van Herat, waarbij deze laatste stad geheel tin ai aan net bntsch be stuur zou zijn onderworpen geworden. Zaturdag morgen zijn over Marseille berigten uit Indië ontvangen, die echter niet van latere dagteekenirig zijn, dan de depêches, die bet gouvernement en de oostindische compagnie hebben bekomen; zij bevat ten geen bijzonder nieuws, behalve bel reeds bekende. Alleen verneemt men van Canton, dat bet chinesche gouvernement nog strenger maatre gelen zou nemen, om den opium-handel geheel te vernietigen. Niet alleen te Canton, maar ook in Indië wekt zulks groole sensatie, daar do britsche kooplieden aldaar voor bet grootste gedeelte de goederen en producten door middel dc-zur droogerij betaalden, bedragende, eenige specerijen mede gerekend, de waarde daarvan jaarlijks vier millioen p. st (ƒ48,000,000). Ongetwijfeld zullen dus die maatregelen voor on zen handel in dat gedeelte der wereld groole ongelegenheid teweeg brengen. PARIJS, den 21 Mei. De policie heeft in de laatste dag en talrijke huiszoekingen in de hotels garnis gedaan. Men zegt, dot onderscheidene gekwetste personen zijn in hechtenis genomen, als verdacht hunne won den bij het jongste oproer bekomen te hebben. kleden morgen zijn onderscheidene buizen onderzocht, en heeft men c-ene vrij aanzienlijke hoeveelheid kruid, kogels en patronen in beslag genomen. Gisteren morgen moet de policie, bijgestaan door een detachement municipale gardes, in de wijk S.1 Martin, 17 jongelieden in hechtenis genomen heb ben, die bezig waren patronen te maken. In dezelfde wijk is een groot aantal snaphanen in beslag genomen. De overheid gaat voort, kracht dadige maatregelen le nemen, om zich van de algemeene veiligheid te verzekeren. Gisteren hebben wederom talrijke patrouilles te voet en te paard de straten dezer hoofdstad doorkruist. Den 22. Niettegenstaande eene groole menigte personen, die wegens de laatste oproeren in hechtenis waren geraakt, dezer dagen weder op vrije voeten gesteld zijn, bevinden zich nog meer dan tweehonderd lie den te dier zake in de gevangenis; ook blijven de arrestatiën nog voort duren, eu is gisteren onder anderen de heer Caussidicrede zoon, uit Lyon, op order der geregtelijke commissie van de kamer der pairs, in verzekerde bewaring genomen. De heer Blartqui is te Calais gear resteerd. Het herigl dat Bar lies overleden was, bevestigt zicli geenszins. Men verzekert daarentegen dat hij zich builen gevaar bevindt, cn de wonden die bij aan het hoofd en aan de band beeft zeer gunstig staan. Hij moet verklaard hebben, dat hij dezelfde Barbes is die vroeger reeds in poli tieke processen gewikkeld is geweest, en is ook als zoodanig door ver schillende lieden herkend. Men verbaalt, dat hij op het einde van April bij een zijner vriendenonder voorgeven van eene reis te moeten doen, eenen koffer te bewaren bad gegeven, die vrij zwaar was, zonder den in houd daarvan openbaar te maken, en dathij zondag den i2metvijfof zes andere jongelieden dien koffer'is komen openenen daaruit eenen grooten voorraad scherpe patronen had gebaald, hebbende bij er nog eenige in achtergelaten. Deze koffer en de daarin overgebleven patro nen zijn door de poücie in beslag genom'n. De maarschalk Gerard heefteen breed rapport ingeleverd over bet aandeel, 't wulk de nationale garde van Parijs heeft gehad in hel bedwin gen van den jongsten opstand. Ofschoon vele gewapende burgersin den beginne niet zeer gereed waren, om hunne Woningen en eigendom men te verUlen, en zich aan het gevaar bloot le stellen van kreupel of ook wel dood te worden geschoten, hebben anderen zich zeer gewillig getoond, om de wapenen op te vatten, en, door bun voorbeeld, gewisse- lijk een beilzamen invloed uitgeoefend op den geest der troepen. Naar voorts verzekerd wordt beeft men eergisteren, op liet oogenblik dat de koning de tentoonstelling van de nationale nijverheid op de Champs Elijscesbezocht, een persoon gearresteerd, bij wien een dolk werd gevonden. Hij was buiten toegang gesteld, maar had lot heden geweigerd zijn'naam bekend te maken. De franscbe troepen hebben eene nieuwe verovering in Afrika ge maakt, door zich meester te maken van de haven en stad Jigelli, dia bijna op gelijken afstand tusschen Bugia en Storaligt,en een zeer ger schikt punt oplevert om de Ivabylen nog meer in ontzag te houden. De plaats is van den zeekant aangegrepen, eri de matrozen, even als de troe pen, moeten zich voorbeeldig gedragen hebben. De kommandant der haven van Stora, de heer Marqué, heeft bet bevel gehad over de zee- magï, en de overste van den staf, de Salle, over de troepen. De stad wordt gedekt door buitenwerken, die op de omliggende hoogten wor den opgeworpen. Den a3. Volgens eene opgave op last van deD prefect van policie opgemaakt, heeft hel getal dooden op de dagen van r2en 13 Mei bedra gen 74, waaronder 15 militairen en 5g burgers; dat der gekwetsten 97, waarvan 36 militairen en 61 burgers.

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1