ZIERIKZEESCHE COÜRANT. IV." 39. A.0 1839. den 14 Mei BESTUREN en ADMINISTRATIEF 3t!0cfivi)t)iti0 tJO0V be ^jcïittttevi^ Bekendmaking Herijk der Maten en Getvigtcn. w. j. p. KROEF. 3EKENDMAKING. inspectie op de straten. ^W0iH'Jsllaa BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Provincie Zeeland, lettende op art. 6 der wet op de Schutterijen Van den ii April 1827 Staatsblad n.o 17) en de art. 5 en 7 van Z.» M.s besluit van den 21 Maart 1828 {Staatsblad n.° 6). Brengen door deze ter kennis van de belanghebbende Ingezetenen dat de Registers ter inschrijving voor de Schutterij zullen worden geopend op Woensdag den i5 dezer maand Mei aanstaande, en dal mitsdien ter inschrijving worden opgeroepen alle manspersonen zon» der onderscheid die op den 1 Januarij van dit jaar hun a5c jaar zijn ingetreden of in het jaar 1814 zijn geboren alsmede de zoo- danigen die in vroegere jaren zijn geboren nog verkeeren in de termen van schutterij-pl igtig te zijn en sedert de laatste inschrij ving zich met ter woon binnen deze stad hebben nedergezetwaar onder ook begrépen zijn de vreemdelingen en de gepasporteerde Militairen om zich ter Secretarie dezer Stad te vervoegen van Woensdag den i5 tot en met Vrijdag den 3i dezer maand Mei, op eiken werkdag van 's morgens 10 tot 12 en des namiddags van 3 tot 5 ure om voor de Schutterij te worden ingeschreven ieder in dat register waartoe hij volgens zijnen ouderdom behoort waaromtrent de belanghebbenden voor zoo verre zij niet binnen deze Stad geboren zijn zich van eeue geboorte-acte beho'oren te voorzien, kosteloos af te geven, om te dienen voor de Schutterij, ten einde de inschrijving daarna behoorlijk zou kunnen geschieden en om voor te komen dat. niemand door eene verkeerde opgave zich aan pligtverzuim zou schuldig maken. Wordende al verder den opgeroepenen herinnerd dat zij ver- pligt zijn bij de inschrijving opgave te doen van hunne namen plaats en tijd van geboorte, woonplaats en beroep, ook dat van hunne ouders of zij zijn gehuwd ongehuwd of weduwenaars het getal kinderen der beider sexe sedert wanneer zij ingezetenen der Stad zijn eri welke de laatste woonplaats is geweest en einde lijk van de redenen die zij zouden vermeenen als vrijstelling van de Schutterij te kunnen doen gelden naar aanleiding van art. 3 en 4 der wet waarschuwende een ieder dat het inschrijvingsregister op den eersten Junij aanslaande finaal zal worden gesloten en dat zij welke zich voor dien tijd niet hebben doen inschrijven en daarna mogten ontdekt worden uit krachte van art. 9 der wet en art 6 V&n Z.r M.® besluit van den 21 Maart 1828, ambtshalve zullen wor den ingeschreven, zonder Loting worden ingelijfd en door den Schut tersraad tot eene geldboete worden verwezen indien het zal blijken dat er tijdens de verzuimde inschrijving geene redenen tot vrijstel ling of uitsluiting ten hunnen aanzien hebben bestaan en dat er bij de wet van den 3i December i83z nadere strafbepalingen zijn vast gesteld ten aanzien dergenen die de inschrijving voor de Schutterij hebben nagelaten, tijdens zij behoorden tot de cathegorie van de zoodanigen die aan de werkelijke dienst bij de Mobiele Schutterijen hadden moeten deelnemen. Eindelijk worden de belanghebbenden berigldat een ieder in twijfelachtige gevallen betrekkelijk de Schutterij zich ter Stedelijke Secretarie kan vervoegen om aldaar de begeerde inlichtingen te hekomen. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetendheid zoude kun nen voorwenden zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar Zulks te doen binnen deze Stad gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzeeden 2 Mei 1839. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, pt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Ge-zien de kennisgeving van den Heer Arrondissements-IJker voor dit District, van den 8 dezer maand n.o 10. Brengen bij deze ter kennis van al de daarbij belanghebbende In -en Opgezetenen van deze Stad en bet Poortambacht, dat in het lokaal, de voormalige wacht, onder het Raadhuis te dezer Stede, met den herijk van Maten en Gewigten zal worden aangevangen op IVoensdag den 5 dezer maandtot en met Vrijdag den 14 Junij aan staande des voormiddags van g tot 11 ure, en des namiddags van i tot 4 ure, uitgezonderd zonen feestdagen, alsmede des Zaturdags namiddag, waarbij de volgende orde ten gerieve der Ingezetenen zal worden in acht genomen te weten Des Maandagsvoor enna denmiddagalle lengtematen en inhouds maten voor drooge waren alsmede de strijkels en wissen Des Dingsdags voor en nadenmiddag, alle vochtmaten, welke be hoorlijk schoongemaakt moeten worden aangeboden Des Woensdags voor den middagalle koperen gewigten des na middags zullen de te ligt bevondene worden gejusteerd Des Donderdags, voor alle maten en gewigten van de bewoners des landelijke gemeenten E s Vrijdags voor den middag, voor alle ijzeren gewigten ter wijl des namiddags de te iigt bevoudtoeu zullen worden gejusteerd eindelijk Des Zaturdags, medicinaalgoud en zilver gewigt. Wordende mitsdien alle nering- en winkeldoende In- en Opge* zeienen, mitsgaders allen die tot uitoefening van hun bedrijf, zoo wel als Ambtenaren en openbare administration die in derzelvtr ambtsbetrekkingen verpligt zijn gebruik te maken van maten en ge- wiglen bij deze op bet nadrukkelijkst aangemaand om den open— gestelden termijn voor den herijk niet te verzuimen zullende do nalatigen zich zeiven de gevolgen daarvan te wijten hebben. En opdat niemand biervan onwetend zij zal deze worden afge kondigd en in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den io Mei i83g. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vl. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien het besluit van II. E. G. A. de Hoeren Gedeputeerde Sta ten dezer Provincie, van den 26 April jl. (prov. blad n.o 40), tot mededeeiing van de opgave der goedgekeurde Springstieren in de Provincie. Brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbende Veehouders: Dat voor deze Stad twee Springstieren zijn goedgekeurd te weten een zwartbont 3jjarige van M. A. BAKKER, tamelijk goeden een vaalbont 2jarige van TEUN1S van NEUREN goed bevonden. En worden de Veehouders bij voortduring opgewektom tot het doen bespringen hunner Koeijen bij voorkeur gebruik te ma ken van die Stieren welke bij de keuring bevonden zijn boven anderen uitteinuntcn als middel om het Runderras stccils te ver beteren. Zierikzee, deu 10 Mei i83g. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. p. KROEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE maken bekend dat de kohieren van Hoofdelijken Omslag voor deze Stadover het looperide dienstjaar zijn excecutoir verklaardea ten fine van invordering worden gesteld in handen van den Heer Stedelijken Ontvanger die gemagtigd is om dien omslag aan de huizen der In- cn Opgezetenen van deze Stad en het Poorlambacbt te doen ophalen, legen deszelfs kwitantie; wordende een iegelijk uitgenoodigd om deszelfs aanslag op voorschreve wijze, in Stads belang en lot voorkoming van vervolgkosten te tfoldoen. Zierikzee, den 10 Mei i83g. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris. W. J. P- KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE maken bekend Dat op Zalurdag den 1 Junij aanstaande een omgang door de Stad en langs de dijken geschieden zal om zich te overtuigen of alle de bepalingen van het Policie-Reglement voor deze Stad alom worden nageleefd wordende een iegelijk ten overvloede gewaar schuwd om te zorgen dat de Stratenelk voor en achter zijne wo ning of erf, behoorlijk gezuiverd en schoongemaakt zijn, terwijl de beambten der Poiicie bepaaldelijk zijn gelast om voortaan op eene meerdere reinheid der Straten te letten en zonder oogluiking wegens alle overtredingen en nalatigheid Proces-Verbaal op te maken. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigd, omgeroepen en. in do Stads-Courant geplaatst. Zierikzeeden 13 Mei 183g. Burgemeester en Wethouders voornd., DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J- P. KROEF.

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1