f Êevende legercorps, met Viet achtste onder denzelfden opperbevel- ifëbbét vëreenigu zoodanige stellingen heeft ingenomen als tot dek hui g der Rijnlanden vereischt worden. Mogten de omstandigheden Viet Vorderen zoo zegt dat blad verder dan zou men behalve bené nieuwe verdubbeling, door het oproepen van den landweer tibg andere maatregelen in werking zien gebragt die nevens de jrruissiscllé bok andere bondsdivisiën lot een slagvaardig leger zon den veneenigendat niet voor de hersenschim eener zelfzoekende volkseer maar voor eigen haardsteden en voor koning en vader land strijden zou. - De beroemde zanger Adolphe Nourriidie voor eenige jaren éheï zoo veel genbëgen ook op den koninklijken franschén schouw burg in deze residentie gehoord is, tteeft zich, in den nacht van den 8 dezer, te Napéls van het leven beroofd, (zie ons vorig num- iïiêr.) In den iaatsten ti;d was deze verdienstelijke kunstenaar zeer zwaarmoedig geworden vooral naar hij zeide uit vrees, dat hij èijn talent zoii verliezen. Tijdens zijn laatste verblijf te Londen inoet hij zelfs aan eenige vrienden bekend hebben, dat hij des nachts gedurende drie uren op de brug van Waterloo had gewandeld, fen dat hij herhaaldelijk op het punt was geweest zich in den Teems ie werpen. Den avond, welke het treurige voorval voorafging, werd in den schouwburg te Napels de opera el Norma ten tooneele gevoerd waarbij Nourrit de rol van Póllione vervulde. Na zijn uuö met mejufvrouw Granchideed zich eenig gefluit hooren. De jfjeheelé zaal daverde echter terstond daarop van handgeklap, ten feinde.de kwaadwilligen te doen zwijgen. Nourrit werd ten Hvee- tcjenmale geroepen en met het grootste gejuich ontvangen. Desniet tegenstaande had de hem aangedane beleediging bet fijne gevoel van den kunstenaar te zeer getroffen. Hij ging naar huis maakte zijn testament, schreef onderscheidene brieven, en wierp zich vervol gens van eene vierde verdieping op straat aLvdar zijne vrouw hem dood vond liggen. Den volgenden avond zou hij ïer aarde worden besteld ofschoon zulks nog al moeite koste in een land zoo als Italië waarin een tooneelspeler niet zeer gezien is et» dit hier Vooral door den zelfmoord aan nog meerdere zwarigheden was on. defhevén. Adolpïie Nóufrit was den 3 Maart 1802 te Montpel- lier geboren en heeft alzoo slechts den jeugdigen ouderdom van jaren bereikt. Hij Was aanvankelijk voor den koophandel be* élébaddoch zag zich spoedig genoopt, dit vak vaarwel te zeggen dóór het sluimerende talent, dat zich meer en meer in hem ont- $Hk&felde< Hij laat éène zwangere vrouw en zes kinderen ua. De k&mèr van vertegenwoordigers liëeft den 21 nagenöeg met ölgémeénft stemmen de wet aangenomen waarbij eenige vermin deringen in het toltarief voor den invoer in Belgie Van sommigè koopwaren én fabriikgoederen toet name riardevverk gegoten ijzer, wollen stoffen graan en2. uit de af te scheiden gedeelten van Loxerhburg en Limburg worden vastgesteld. Bij de wet is van de meeste artikelen de hoeveelheid bepaald die hoogstens jaarlijks aan de nieuwe befgisöhe grenskanforen tegèn het mindere regt zal wór den toegelaten. Uit gezegden van den heer Désmét iri deze beraad slaging kan men opmaken dat de wet eigenlijk tot niets meer strekt, dan om maatschappijen en bijzondere personen die fabrijken en landgoederen in de af te scheiden gedeelten van Luxemburg en Limburg bezitten doch in andere belgische provinciën gevestigd ?.iju eönigzins schadeloos te stellen. Berigleu uit Brussel vari den 21 Maart melden dat de stem- üiir.g der belgische gedeputeerden over de aanneming van hef eind- fra'ktaaf nog al veel indruk heeft gemaakt, en dat de meerderheid van zestien stemmen waarmede men zich voor die aanneming heeft verklaard grooter is geweest dan de ministers verwachlteden. Al de gedeputeerden uit Brussel, Antwerpen Luik en Mons (met uitzondering van de heeren Ernst en Gcndebienhebben voor, en die uit Doornik Gend en de verdere steden van de beide Vlaan deren behoudens eenige weinige uitzonderingen tégen, het vre destraktaat gestemd. Al de leden welke de commissie van den belgischen senaat u it - knaken die rapport moet uitbrengen over de door de gedeputeer den aangekomene overeen komst Welk rapport rn de vergadering ?an dien dag inoet zijn uitgebragt -zijn bekend als voorstanders van den vrede. Ook de voorzitter, de heer de Sclriervelofschoon «Sen Lïmbürger ts van deze meening. Men verwacht alzoo niet alleen een gunstig rapport maar zelfs na eene beraadslaging al leen om den vorm tegen zaturdag een gunstig besluit met eenen tegenstand van ten hoogste zeven of acht stemmen. Men verzekert in Brussel, dat de heeren Cornell en B eer enbrqek jbeiden gedeputeerden uit het afgescheidene gedeelte van Limburg ernstig zijn uitgenoodigd geworden om hunne woonplaatsen niet ie. verlaten onder toezegging dat het tot dus verre gebeurde Dimmer in aanmerking zal worden genomen en men meende te weten dat deze uitnoodiging niet geheel zonder uitwerking zoude blijven. De toon der antirevolutionaire belgische bladen is, zoodra de Uitslag der stemming bekend is geworden hooger dan ooit en al Wat tot de omwenteling van i83o heeft medegewerkt, wordt door dezelve op de heftigste wijze verguisd en vernederd: Het heeft dan ook bij alle onpartijdigen een zonderlingen indruk gemaakt dat er op denzelfden dag van de stemming een groot gastmaal ïèn hove van prins Leopold,is aangerigt en men mag veilig ver zekeren dat de belgische opstand nog nimmer meer is betreurd fen afgekeurd geworden dan in de laatste dagen. Ofschoon er geene de minste vrees voor wanorde wordt gevoed, blijft de policie 111 Brussel ten uiterste waakzaam, en is er, bij de minste buitengewone beweging op straat, dadelijk eene genoegzame én gewapende magt bij de hand. Van de nationale associatie van Dvcpétiauxwelke zelfs buiten en tegen het bewind, tegenstand moest bieden wordt niet meer gesproken*, en men verwacht van bet regtsgeding van Barthels merkwaardige bijzonderheden welker bekendmaking menigen voornamen voorstander der omwenteling geenszins aangenaam zal zijn. Op de beurs van Brussel werd niet aan de aanneming, door belgischen senaatgetwijfeld. De aanneming van het ontwerp van toetreding tot de voor stellen der conferentie heeft op de bladen van den tegenstand ia Belgie een' verschillenden indruk gemaakt. Sommige derzelve ge lijk de Messager de Gand hebben geene woorden genoeg kunnen vinden, om hunne verontwaardiging uit te drukken. Het Journal de Flandres is met een' breeden rouwrand verschenen terwijl de schrijvers van dit blad zeggen dat hun van droefheid de kracht ontbreekt om hunne smart uit te drukken. Andere bladen van dea tegenstand gelijk I'Emancipation hebben begrepen dat het best was weinig of niets van de zaak te zeggen de Beige zelfs erkent dat nu na de aanneming alle aanmerkingen overtollig zijn en is be sloten om de verdere ten uitvoerlegging af te wachten. De Mes sager de Gand zelfs is na de eerste ontboezeming bedaarder ge worden. Hij vreest nu slechts, dat het toegediend vergif langzaam Werken zal en de lijder na eene lange uitputting en 11a veel lijden bezwijken zal. Die vrees doet hem de toekomst met angst te ge- moet zien anders zou hij dezelve met tevredenheid en vertrouwen afwachten. De heer Alêxander Gendebiéndie, na de aanneming van de wet wegens het eindverdrag, als vertegenwoordiger is afgetreden, heeft thans ook zijri ontslag als lid van den gemeenteraad te Brussel en als bdtonnier van de orde der advocaten aldaar genomen. Men zégt dat hij Belgie wil verlaten en voornemens is zich als Franschraan te doen naturaliseren. De studenten te Leuven heb ben eene inschrijving geopend om ter zijner eere eene göudeh medaille te doen slaan. In de gemeente Uccle nabij Brussel hééft zich eene aan stekende ziekte geopenbaard waardóór reeds ii5 personen aange tast waren. De gouverneur der provincie Zuid-Braband beeft dé geneesbeeren Caroly en Feigneaux in commissie derwaarts gezonden, om den aard der ziekte te onderzoeken. ZïERIKZEEden 25 Maarh De antwerpsche schooner Maria Catharinakapt. J. Schaepev t van Liverpool naar Antwerpen met klipzout, is den 21 dezer, voorrniddags omstreeks 10 uren op de Noorder-Bassen om boog en al zeer spoedig vol water geraakt; de equipagie is door de in zee zijnde loodsboot n.o 4 gered en te Vüssingen aangebragt. Het schip Paolij, kapt. Raingeard van New-York naar Antwèr* pen te Ylissingen binnen is detj 19 Maart, bij hef opzeilen def Schelde, op de riiitltlelplaat gestrand verscheiden van Z. M. op de Schelde gestationeerde kanonneerbooten benevens eenige ligter vaar tuigen van den Doel zijn dadelijk derwaarts vertrokken om dé noodige hulp te verleenen. Té Öostbufg, in het 4^e district dezer provincie, heeft men in de rigting van Brugge en Gend, in den morgen van den 21 dezer^ zwaar schutgevaarte gehoord hetwelk den geheelen morgen heeft aangehouden men weet niet of het vreugdeschoten over het aan-* nemen der 24 artikelen zijn dan of er volksopstanden plaats heb ben wij wachten daarover nader berigten in. AHYEÜTIËMTIEBL Op Donderdag den 28 Maart des morgens ten elf ure aan de Balie te Zierïkzeëzal dén Notaris M.r C. tam t>B« LEK »E CLERCQ, publiek aan de meestbiedende pre» senteren te verkoopen, 02 stuks gemeste SCHAPEN. De Heeren Gevolmagtigdens van JOHANNIS ICLIPPELen zijne Kinderen, zijn voornemens om op Vrijdag den 29 Maart 1839, des namiddags ten 2 uren, in de Herberg van J. B E IJ E te Öosterlaniiten overstaan van den Notaris J. P. van B O R R E N« DAM, publiek te veilen en te verkoopen Eene HOFSTEDEbestaande in BOUWMAN WONING, SCHUUR, KEET, WAGENHUIS en verdere Gevolgen, gequoteerd n.o 108, met 33' Bunders 24 Roeden 10 Ellen B O U W- en W EILAND, staande en gelegen onder de Gemeente Oosterlatidalsmede nog 2 Bund. 76 Roedi 3o Ellen WEILAND, leggende onder de Gemeente Nicuwerkcrk in Duivelandeerst in onderschei dene perceelen de Gebouwen voor Afbraak en daarna te zatrien in e'e'ne massa nader bij Plakbi!jetten omschreven. Information zijn te bekomen ten Kantore van voormelden Nota» ris te Zierikzee. Publieke ■Vefkooping van BEÈSTMLËNBOUWGEREEDSCHAPPEN enz. De Notaris J. P. v A N BORRENDAM zal op Vrijdag den 5 April 1 S3 e) des voormiddags ten 9 uren op de Hofstede door JAN CORNELlSSE ÓEN BOES bewoond wordende staande aan den Boschweg onder Oosterlandin bet openbaar veilen en verkoopen: Vier PAARDEN, vier M ELK KOE IJ EN, een tweejarige V A A R Z E een S PEEL VV A G E N op vaste assen twee BOE RE WAG ENS, PLOEGEN, EGGEN en verdere BOUWGEREEDSCHAPPEN, benevens eene partij SÏR 00 en MEST; en hetgeen meerder zal geveild worden. BEHANGSE Ia-P A P 1 E R E N met en zonder kleuren volgens de laatste smaak benevens SCHOORSTEEN STUK IC E N tot civiele prijzen bij A. G U D D E, op de Schuilhaven. Ter Stadsdrukkerij van de Wed. A. BE "VOS SN ZOON.

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 2