ZIERIRZEESCIIE COURANT. tf.o 25. Dingsdag A.° 1839. den 26 Maart BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. Nationale Militie. NIEUWSTIJDINGEN^ DUITSCHLAND. GROOT-BRITTANNIEN. FRANKRIJK. NEDERLANDEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Slad ZIERIKZEE brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat de Militie-raad dezer Provincie, deszelfs zittingen houden zal in de Abdij te Middelburg, voor bet 4de5de en 6de kanton, op de volgende dagen te weten Tweede zitting, op Donderdag den 28 dezer maand, des mor gens ten 10 ure, ter beoordeeling der ingediende reclames van alle in dit jaar geloot hebbende personen welke vermeenen regt op vrijstelling te hebben. Derde zitting, op Dingsdag den g April daaraanvolgende, des morgens ten 10 ure, tot het beoordeelen en goedkeuren der Plaats vervangers, alsmede tot regeling van hetgeen betrekking beeft tot de Nummerverwisselingen eindelijk dat de belanghebbende zich niet moeten verlaten, op het ontvangen van een oproepingsbiljet, tot verschijning voor den Militieraad op de bepaalde tijd, aangezien het voorgeven van geene oproeping te hebben ontvangen nimmer als verschooning voor de ontijdige of niet verschijning kan Wor- den aangevoerd. Zierikzee den 18 Maart i83g. Burgemeester en Wethouders voorud., DE CRANE, 1it. Ter ordonnantie van Dezelvep De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. FRANKFORT, den 21 Maart'. Z. K. H. de grootvorst-troonop volger van Rusland is den 16 uit Weenen te Munchen aangekomen, heeft den volgenden dag al het merkwaardige iu die slad bezig- tigd en heeft den 18 de reis naar Stuttgardt voortgezet. Uit Maagdenburg wordt gemeld dat in den loop der maand Mei een getal van 5oo lieden uit die slad en andere plaatsen die zich niet rnet dé bestaande kerkelijke inrigtingen der Luthersche gemeente kunnen vereenigen naar Amerika wilde uitwijken. Uit Warschau schrijft uien van den 2 dat de lelegraphische lijn van daar naar Petersburg reeds tot Grodno voltooid is. Deze telegrapbische lijn is zoo iugerigt dat zij des nachts kan verlicht worden en dus ten allen tijde depêches overbrengen. Met den 1 Januarij 1840 zou in Polen de kleine loterij ophouden hetwelk men als eene heilzame verbetering aanmerkt dewijl door den kleinen inleg de zucht lol het loterijspel algemeen was en menigeen uit de mindere klasse zich daardoor in ellende stortte. Te Alexandrie had men den 26 Februarij tijding van den onderkoning van den 21 Januarij toen deze zich te Fasokel bevond. Aldaar Werd alles ingerigt om de exploitatie der bergwerken tegen de negerstammen van die streken te beveiligen een korps van 6000 iman egyptische troepen moest deze negerstammen lot onderwerping brengen. De pacba zou een twintigtal dagen te Fasokel blijven en dan naar Egypte tefugkeeren waar rnén hem tegen liet einde van Maart verwachtte. Het vroeger vermeld berigt van Mehemed's komst te Dasfur was onnaauwkeurig. Deze plaats ligt zestien dag- marschen van Kordafan en zou nog eerst veroverd moeten worden. LONDEN, den 21 Maart. In de zitting van het lagerhuis drong de beer Attwood andermaal op eene vermeerdering onzer zeemagt aan. Hij hield vol, dat Rusland wanneer het wilde, eene vloot kon afzenden om ons op onze eigene kusten te bestoken dat het mogelijk was, dat een andere de Ruijter Sheerness kwam verbran den; dat daarom ten minste i5 linieschepen boven het tegenwoor. dig in dienst Zijnde getal werden uitgerust dat men meer soldij aan het zeevolk moest geven, opdat hetzelve uitgelokt werd om den britschen zeedienst boven eenigen anderen te kiezen enz. De kanselier van de schatkamer merkte hierop aan, dat geen lid van het huis eene vermeerdering van krijgsmagt mogt voorslaan waarop dan ook het hiertoe strekkende voorstel van den heer All- Wood werd afgewezen. Den 23. De zaken van Indie Kanada én Noord-Amerika blijven overigens het parlement, in den reeds bekenden geest, bezig hou den. Een voorstel van den heer Hume tot uitbreiding van het kie- zersregt is in het huis der gemeente met eenegrootemeerderheid verworpen. In datzelve huis is gisteren avond voorgesteld, het leger met 4 k 5ooo man te vermeerderen, hetgeen door vele leden on voldoende geacht werd. Er zijn berigten uit New York, tot den l dezer. Ofschoon de zaak van het grondgebied aan de noordergrenzen veel indruk in de Vereenigde Staten gemaakt had, zoo was uit eenige aan het congres overgelegde staatsstukken de zucht des bewinds gebleken um alle botsing, zoo mogelijk, met Engeland te vermijden. PARIJS, den 20 Maart. Het berigt dat de faelgische kamer het traktaat der vier en twintig artikelen aangenomen heeft mishaagt de liberalen ten hoogste die dit toeschrijven aan de onzekerheid omtrent het nieuwe ministerie, en van meening zijn dat de Belgen een geheel ander besluit genomen zouden hebben indien in Frank rijk een ministerie in bunnen zin aan het hoofd der zaken gestaan had. Men merkte heden nacht een meer dan gewoon getal patrouil les in de straten der hoofdstad op terwijl de posten verdubbeld Waren. De booswichten die, eenigen tijd geleden eene winkelierster in de Rue du Temple alhier vermoord hebben zijn door het hof Van assises gisteren avond gevonnisd en de twee voornaamste hun ner Lesage en SotiJJlarddie reeds vroeger galeistraf ondergaan, hadden ter dood veroordeeld. Soufflctrd heeft op het hooren van dit vonnis, zich vergiftigd, door het inslikken vari een poeder die hij in zijne zakdoek scheen verborgen te hebben, en is dezen nacht gestorven. Den ij dezer heeft een bedroevend voorval alhier plaats ge had, en wel bijkans op hetzelfde oogenblik waarop de tijding van den dood van Nourrit bekend werd. De uitmuntendste kweekelinge van hel conservaloire en van m.me Damoreau', die, eenige q>aaQa den geleden den lioogsten prijs heeft gewonnen had zich gekleed om naar het concert te gaan en stond op het punt van te ver trekken toen hare kleederen terwijl zij nog eenmaal voor den schoorsteenspiege! trad plotseling vuur vatteden. In een oogen- blik stond Zij geheel in vlammen. Eene poging om te vlugten ver meerderde nog de hevigheid van het vuur. Buiten kennis stortte zij op den vioer van bare kamer neder en drie uren later blies zij den adem uit, na onbeschrijfelijke smarten geleden te hebben.' Tusschen hel fransch en het engelsch gouvernement wordt dezer dagen onderhandeld over de middelen om de depeches, langs den nieuwen Weg uit Indie komende op de spoedigste wijs over Frankrijk naar Engeland te kunnen verzenden. De president der republiek Mexico heeft, volgens brieven uit Nieuw Orleans, de haven van Vera CruZ voor alle vreemde schepen gesloten. Dit berigt heeft hij den handel te Nieuw-Orleans de grootste ongerustheid veroorzaakt, en aanleiding tot het indie. nen van een verzoekschrift aan het bestuur der Vereenigde Staten gegeven. Ook verhaalde men daar, dat de engelsche ambassadeur Packenham bij de mexicaansche regering aanvraag gedaan had om de provincie Yucatan aan Engeland af te staan lot vergoeding deï eischen aan welke Mexico niet in staal is te voldoen. Den 22. Het Journal des Dèbats zegt nopens de aanneming van het gewijzigd traktaat der 24 artikelen door de belgische kamer van vertegenwoordigers het volgende «Eindelijk hebben de belgische vertegenwoordigers dit traktaat aangenomen na eene der langdu rigste beraadslagingen waarvan men in wetgevende kamers nog geen getuige was geweest. Door dit wijs besluit, zijn de vréde van Europa en de belgische zelfstandigheid beide gewaarborgd. Van den beginne af, hebben wij dien uitslag als de onvermijdelijke schikking van dit hoogst moeijelijk vraagstuk aangemerkt." 'sGRAVENHAGE den 22 Maart. De eerste kamer der staten- generaal heeft in hare zitting van gisteren aangenomen het ont werp van wét omtrent eene geldleening voor de kosten der bedij king en droogmaking van het Haarlemmermeer. Aan Z. M. is aangeboden een ontwerp tot droogmaking der Nootdorpscbe plassen enz., gelegen in den omtrek van Delft. Deze Onderneming zou men voor ondet'littge rekening der eigenaren wil len doen plaats grijpen terwijl daarvoor in de eerste plaats strek ken de niet onbelangrijke fondsen der afkoopskasseen voor het te kort komende zocht men subsidie of renteloos voorschot. In de op 11. maandag door de nederlandsche handelmaatschappij te Rotterdam gehouden veiling van 115,44' balen en 845 vaten Javakoffij en 8475 balen Sumatra-koflij is alles in cümsumpiie met graagte verkocht. Aangaande de stranding van het schip Diana, kapt. R. Reir niersevan Amsterdam naar Batavia, rapporteert kapt. J. C. Ra- deloff, van Suriname in Texel binnen dat de geheele ekwipagie uitgezonderd de kapt. en de stuurman Welke het Wrak niet wil len verlaten uit de booten is opgenomen door eene oostenrijkscbe bark, van Odessa naar Antwerpen, en door deze overgegeven aan eene loodsboot van Douvres welke boot bij hem op zijde geweest en van de noodige proviand voorzien geworden was alsook dat hij den tg Maart het wrak op Goodwinzand zittende heeft gezien, zijnde bet dek bereids daaruit geslagen en alleen nóg de stompen der masten staande. In een blad uit de pruissische Rijnprovinciën leest men eene lofrede op de eveu zoo kalme als krachtdadige wijze op welke het gouvernement de noodige maatregelen genomen heeft om die provinciën tegen overval te dekken zonder de ingezetenen door in kwartiering te bezwaren. Binnen een kort tijdsverloop is op die wijze de krijgsmagt aldaar door de oproeping der reserven ver dubbeld en de artillerie op voet van oorlog gebragtterwijl het

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1