N.° 22. Z1ER1KZEËSCÏÏE Jr?--/ Vrijdag A.° 18315. COÜHAIT. den 15 Maart BESTUREN EN ADMINISTRATIEF.' Aanbesteding NIEUWSTIJDINGEN, DUITSCHLAND. GROOT-BRITTANNIEN. FRANKRIJK NEDERLANDEN. «sp? PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZÏERJKZÈE. Brengen door deze ter kennis van de belastingschuldigen dat door Z. E. den Heer Staatsraad Goüvernetfr dezer Provincie, op den 5 dezer maand is executoir verklaard het Suppletoir Kohier voor de Belasting op het Personeel van deze Stad over hel 3<3e kwartaal, dienstjaar 183§ en dat hetzelve ten fine van perceptie op heden wordt gesteld in handen van den Heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zicrikzee, den i3 Maart 1839. Burgemeester en Wethouders voornd., D E CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. ,T. P. KRORF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERÏKZEE zijn voornemens om op Zaturdag eten 3o dezer maarnldes middags. ten Raadhuize, San den minste'schenden ir> het openbaar aan te be steden Het BOUWEN van eéne -geheel nieiiwa HA L B RUG op gemetselde Pinanten halen de Zmdhaveiipoorf te dezer Stede, met de leverantie van al tic daartoe 'bcnoodigde Materialen én Arbeids- lootten, achtervolgens het bestek en de voorwaarden tot deze be steding gearresteerd door den E. A. Raad dezer Stad, hetwelk van heden af Ier lezing iiet zoo ter Secretarie als bij den Slads-Archi- trct door wien inmiddels alle vereisebte inlcihlingen zullen gegeven en aanwijzing naar bet model gedaan worden. Zie rik zeeden 10 Maart 1S39. Burgemeester en Weihouders voornd., DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stalls Secretaris W. J. P. K R O E F. FRANKFORT, den 10 Maart. De russische troonopvolger is den 3 dezer te Weenen eearriveVrd en zou van daar over Slntt<>ard naar 's Gravenhage afreizen; men zegt dat hij voornemens is om Ook Amsterdam en Zaandam te bezoeken. Uit Berlijn meldt men dat de griep en de pokken aldaar sterk heérschen de geneesheeren onderstellen dal het bloedwater (fymplta) door den overgang in zoo vee! organismen aanmerke lijk aan beveiligende kracht heeft verloren en schrijven daaraan de meerdere hevigheid der ziekte toe. Men poogt derhalve de lyniplta zoo snel mogelijk te vernieuwen. Een landbouwer in Hongarije moet een zeker middel hebben uilgevonden om zich van de meikevers te ontdoen het bestaat in cenen vogel uit de Sandwich-eilanden kinkimanu genaamd waar van hij zich een paar verschaft heelt. Deze zijn gewoon hoofdza kelijk meikevers te eten en in den- tijd als zij vliegen laat hij de vogels los. Des morgens keeren zij terug na volgens zijne bere kening ongeveer 4000 dezer insekten gedood te hebben. Hij bezit reeds verscheidene paren dier vogels. Onlangs is te Petersburg eene kudde rendieren ter verkoop nangebragt. In de zoogenaamde bolerweek voor de groote vasten, Sleldff de eigenaar voor de gewone jaarlijksche renbaan op liet ijs der Nciva voor bet winterpaleis, vier sleden, elk met vier ren dieren bespannen en bestuurd door Samojeden in hunne nationale kleeding. Wie met die sleden rijden wilde, betaalde daarvoor eenen roebel per rit op de baan; tot nog zijn er geene ongelukken bij gebeurd. Bij eenen wedrit met den stoomwagen naar Zarskoje- Selo bereikten de rendieren drie minuten eerder bet doel. De eige naar bood toen weddingschappen dat hij 7 ja 10 minuten vroeger dan de stoomtvagen aankomen zou. De gemiddelde prijs waar- Voor die rendieren verkocht worden, is 75 roebels het stuk. LONDENden 9 Maart. Sedert eenige dagen verspreidt zich het geruchtdat de regering der Vereeuigde Staten de langdurige geschillen met Engeland, over de noordelijke grensscheiding gewa penderhand zou willen beslissen en de landstreek lussclien den staat van Maine en de rivier St. Laurent beniagligen. Uit Konstanlinopel meldt men dat de kapitein-pacha eene in spectiereis naar de Dardanellen gemaakt heeft, om er de onlangs daargestelde verdedigingsmiddelen in oogenschonw te nemen van welke hem de voordeelen door een pruissiscli officier der genie zijn aangetoond. Na zijne terugkomst zou de kopitein-pac'.ia exer.citie- manoeuvres met de vlooi maken en de equipage, volgens'verlan gen van den sultan, op den engelschen voet organiseren. Acht engelscbe zeeofficieren welke op het eskader voor Malta dienen-, zouden zich naar Konstanlinopel beeeven om liet commando op turksche schepen over te nemen. Het scheen dat Engeland ziek nader aan de Porte wilde aansluiten ten einde zich, in geval van oorlog met Perzië van hare hulp te bedienen. PARIJS, den 9 Maart. Gisteren is het Diorama of de tentoon, stelling van eenige schilderstukken het binnenste van kerken, stads, gezigten en landschappen verbeeldende, die door den beroemden Dagurrre op eene nog onbekende wijze vervaardigd en allerkunstigst verlicht waren eene prooi der vlammen geworden waarbij drie der prachtigste tafereelen verbrand zijn. Gelukkig heeft zich de brand tot dit gebouw bepaald en is niemand daarbij omgekomen; slechts twee menschen waaronder een spuitgast zijn gekwetst ge raakt. I11 liet Journal des Débats leest men beden: «De uitslag der verkiezingen is bekend. Wij hadden gewensebt, dat zij voordeeli- ger geweest was voor de zaak die wij verdedigen. Intusschen heeft dezelve zooals hij is, nog niets dat de vriendin van 01de verschrik ken moet, en men zou zeer dwalen indien men te dezen opzigte de juichtoonen van de dagbladen der oppositie geloofde. De uiter ste partijen hebben eenige stemmen gewonnen dit kan niet ont kend worden en hoe zou liet ook anders hebben kunnen zijn Hoe kon liet anders, of de ongelukkige verdeeldheden der consti tutionele partij moesten onze vijanden tot voordeel strekken Jdoo kon liet anders, of de noodlottige twisten die de vrienden der con stitutie van i83o verdeeld hebben moesten de eeuwige vijanden dier constitutie in de hand werken? En ziedaar, om het nog ëens voor de laatste maal te. zeggen ziedaar de kwalen welke de coalitie heelt aangebragt zij heeft den revolutionairen geest opge wekt zij heeft de regeringloosheid ontbreidcld die altijd brulde in Vil t hart der maatschappij maar magteloos en overwonnen. De coalitie zou wel willen doen gelooven, dat de twist slechts staat kundig en alleen tusschen gedeputeerden en kiezers gevoerd werd. Helaas! zoover zijn de zaken in ons land nog niet gekomen. De iava is naatiwclijkS bfPöCTcr/lOTïï Tian" er nog niet met vertrouwen bp zaaijen en planten. De vlam woelt onder den bedrieglijken grond welken men zich wel wachten moetom te keeren. Nog lang, men bedenke dit wel, nog lang zullen in Frankrijk de kwes- tien die heden slechts staatkundig zijn, morgen eene revolutionaire strekking hebben. Al hoewel de uiterste partijen eenige stemmen bij de verkiezin gen gewonnen hebben zijn zij nog te zwak in de kamer om het opgnhare welzijn in gevaar te brengen. Zij hebben de kracht om te dreigen, maar nog niet om gevaar en hinderpalen daar te stel len en de vrienden onzer instellingen zijn nog, zoo zij het willen meester van onzen toestand/ Hoe veel waars in deze gezegden van liet genoemde dagblad ge. legen is merkt men toch op dat hetzelfde blad vóór de aftreding der ministers, met het staan of het vallen van het kabinet van den i5 April, alles behouden of verloren achtte, en de zaken heden althans zóó donker niet meer inziet zoodat sommigen hierin weder den eersten stap zien om het nieuwe ministerie dat aan de zaken zal komen toe te naderen. Uit Bug (Gorrèze) schrijft men van den 10 Februarij «In onze omstreken heeft de volgende gebeurtenis plaats gehad. Twee gendarmes zien een man die bezig is met jagen. Zij snellen naar hem toeom hem zijn permissie tot jagen te vragen. De jager werpt hun zijn hoed toe, en zegt, dat hij, die c'e'n stap voorbij denzelven doet, een man des doods is. Een der gendarmes door stappende wordt ter neder geveld. De andere werpt zich woe dende op den jager en brengt hem met zijnen sabel een geweldi. gen slag op den regterscbouder toe; de jager doet, in weerwil der wonde, eenige stappen achteruit en schiet den tweeden gen darme ook dood. De lieden welke dit tooneel in de verte gezien hadden vonden de beide gendarmen leveuloos en de jager doo- delijk gewond." Den 11. Gisteren avond hebben er in deze hoofdstad eeniga pogingen tot onlusten plaats gehad. Een hoop meest met kielen gekieede lieden doorliep de straten al zingende en met een drie kleurig vaandel voorzien. Een dertigtal van dien hoop zijn gear resteerd geworden. Tegen heden avond moesten alle posten verdub beld en de troepen geconsigneerd worden. 's GRAVENHAGE den i3 Maart. Door Z. M. zijn de volgende octrooijen verleend, als: i«, een voor den tijd van tien jaren aan tl. A. Beckete Lr-yden op de uitvinding van eene nieuwe wijze om uit oud gesmeed ijzer smeedbaar gegoten ijzer (fonte in- alleabie) stafijzer en voorwerpen van gesmeed ijzer te vervaardi gen en een voor den tijd van vijf jaren aan J. D. Iteimpell te Frankfort aan de Mein domicilie gekozen hebbende ten kan tore van PFunderly en Comp.kooplieden te Amsterdam op een nieuw stelsel, 0111 hij de stoommachines brand materialen te bespa ren. en de hitte te vermeerderen. Uit een berigt ven den questor-generaal van de algemeene

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1