nr.° 21. ziemkzeesciie y Dingsdag 'OmY bestuhem en admoistratien. ittimstme »a»t jfitiatsfmu nieuwstijdingen. duitschland. groot-brittamen. De KANTONREGTER te ZIÊRIKZEE de goedkeuring erlangd hebbende, op de voorloopige bepalingen der regeling van deszei fs atobtsverrigtineen bij missive van Z. E. den Minister van Justitie, in datö 9 Februari] li., brengt bij deze ter kennis, dat alsnu definitif vastgesteld is, dat hij eiken. Maandag te tien ure, opbel Stadshuis voor de beregting van civile, en eiken Dingsdag op hetzelfde uur en terzelfder plaats voor Strafzaken, deszelfs open bare zittingen zal houden zullende hij des Woensdags Donder dags en Vrijdags morgens ten Zijnen huize vaceren j tot het waar nemen van alle zoodanige ambtelijke verrigtingen als van hem mogten gevorderd werden, terwijl eindelijk, den belanghebbenden wordt verwittigt dat de beëediging der successief» alleen zal kunnen geschieden op eiken Maandag, te negen ure, ten Stads* huize, van i.° April tot ultimo October, en van iNovember tot ultimo Maart te tien ure van genoemden dag. Mr. J. BERM AN. AANBESTEDING. De MINISTER van FINANTIEN zal op Maandag den 7.5 Maart 1839, fles namiddags ten 2 nre, in per> der vertrekken van bet lokaal Van bet Ministerie van Finantien le'sG raven kage, in bet openbaar doen aanbestedende leverantie van"eenige Papiersoorten, ten behoeve van bet alg emeen Zpgelkantoor te 'sGravenbage. Al degenen, welke daarin gading hebbenworden bij deze uiigenoo- digd, om Biljetten van Inschrijving in te zenden, of door hunne gemag- tigden te doen inleveren voor de leverantie der navolgende hoeveelheden Pa pier, volgens de ter visie liggende Monsters en hierna gespecificeerd: N.9 i. 3oó riemen Papier vóór het zege! tot den handel, ieder ruim houdende igoo strookeo, en wegende 1 Ned. ponden 6 oneen, per riem; N o 2. 2$oo riemen Papier voor hét formantzege! van 1 5 cents, ieder riem van 5000 halve vellen, en wegende. 4 Ned. ponden en 2J oneen. N.o 3- 5oo riemen Papier voor het formaatzegel van 00 cents, ieder riem van 5oo geheele vellen, en wegende 4 Ned. ponden en 2;« oneen. N.o 4. 55oo rienieri Papier voor het formaatzegel van 4'3 cents, ieder riem van 5oo geheele vellen, en wegende 7 Ned. ponden en 5 oneen. N.o 5. 3öo riemen Papier voor het formaat/egel van 60 cents, ieder riem van 5oo geheele vellen, en wegende 10 Ned. ponden en 5 oneen. N.o 6. 5o riemen Pa pier voor het formaat zegel van 90 cents, ieder riem van 5oo geheélè vellen, en wegende\i 6 Ned; ponden en 5 o»'cen. De InsGhrijvings-Biljetten behooren op zegel geschreven en verzegeld të zijn, terwijl op bei adres gesteld moeten worden de woordéu: /n- scfirijvmgs' Bi/jet voor de aanneming van hel zegelpapier. De Inschrijvers zullen bunnen naam, voornaam en woonplaats, als mede die van hunne Borgen, in de Biljetten naauwkeurig moeten be schrijven. De nomthersen soorten van het Papier zullen in de ïnschrijvings- Biljetten behoorlijk moeten Worden ingeschreven en aangewezen. De prijzen zullen in dezelven worden vermeld in guldens en cents, en in schrijfletters worden uitgedrukt. De Inschrijvers en hunne Borgen, of wel de Gemagtigden van bei den, behooren op den dag van de Aanbesteding, bij de opening van de Biljetten, tegenwoordig te zijnen voorzien vaneen certificaat van bet Stedelijk-of Gemeente Bestuur hunner woonplaatsen van die der Bor gen, boudehde dat de Aannemer en de Borgen bij hetzelve bekend zijn voldoende waarborg voor de Aanneming op te leveren. Het voorscbrevene is een volstrekt vereisebte, om de akte van aanne ming dadelijk te kunnen opmaken en teekenen. De monsters Papier en de conditiën der Aanbesteding liggen ter visie aan het lokaal van bet Ministerie van Finantien, te 'sGravenbage, (af- deeling:Registratie en Loterijen,) aan de lokalen van de Gouvernemen ten, in de respective Provinciën en aan het algemeen zegelkantoor te 'sGravenbage. 's Gravenhage, den 22 Februarij 1839. De Minister van Finantien, G. BEELAERTS van BLOKLAND. FRANKFORT den 6 Maart. In een berigt uit Praag wordt ge weid dat door de beigiscbe regering aan den generaal Shryznechi ee'r.e jaarwedde van iï.ooo franken levenslang verzekerd is, en dat bovendien hem vóór zijn vertrek uit genoemde stad de middelen zijn verschaft, om zijne schulden, welke vrij aanzienlijk waren te voldoen. In de aan Beijeren grenzende distrikten van het keurvorsten dom Hessen zijn valsche hollandsche tienguldenstukken in omloop. De vervaardiging en verspreiding derzelven werd toegeschreven aau ingezetenen van Ulmback iu het keurvorstendom Hessen. I Uit Berlijn wordt gemeld dat twee bataillons van het infanterie-regement van linie, te Slangard garnizoen houdende, last hekomen hebben om zich marschvaardig te houden ten einde naar het groothertogdom Posen te marcheren werwaarts reeds een re- gemenl dragonders uit Landsberg is vertrokken terwijl uil Glogau eene batterij naar Lissa gezonden is. Ook bij de koninklijke lijf. wacht te Berlijn worden maatregelen genomen om in geval van - nood, onverwijld op tnarscii te kunnen gaan. De luitenant-generaal von Pfueldie het zevende pruissisch Ie. eercorps kommandeert is naar Dnsseldorf afgereisd waar hij een tijd lang met ziinen staf zal blijven. De Jugshurgschc Zeilung verzekert in een schrijven uit Munster van het laatst van Februarij waarin de schrijver onder al de aldaar sedert kort In omloop gehragte geruchten dit meent te kun nen waarborgen dat twee armeekorpsen van het duitscbe bondsle- ger onder het opperbevel van den prulssischén generaal vol Grol- mail in alle gevallen Luxemburg en Limburg zouden bezetten. Bij een gedrang te Berlijn bevond zich onlangs een vreemde. ling onder de verzamelden. Een zakkenroller, jong en welgekleed, poogde den vreemdeling de zakken te ligteii doch vond niets dau een' witten linnen doek. Terwijl hij bezig was er dien uit te ne men bemerkte de vreemdeling een gekrabbel in zijnen zak en greep de hand van zijnen achterman met den doek. '.Zoo jong gezond en net gekleed en een dief? zeide hij schaam u Honend ant woordde de andere: «Schaam gij u zelf: zoo rijk gekleed en niet eens een zijden zakdoek te hebben. FoeiEen policie-dienaar die den dief in hechtenis nam maakte een einde aan hel gesprek. De berigten uit Konstantinopel blijven oorlogzuchtig luiden. De sultan zou stellig besloten hebben zich niet langer tot het be waren van den vrede te laten bewegen en de krijgstoerustingen zoowel in bet hoofdkwartier van Ilafiz-pacha als in de hoofdstad, worden met verdubbelden ijver voortgezet. De sleden Koniah en Angora worden in slaat van tegenweer gesteld ook verzekert men dat Rescind-pacha van Londen teruggeroepen zou wezenen last bekomen hebben om engelsche zeeofficieren voor de turksche dienst aan le nemen, in weerwil van dit alles geven velen de hoop op het behoud van den vrede nog geenszins op, daar zij op eene krach tige des noods gewapende tusschenkomsl der groote mogendheden rekenen. Uit Aleppo meldt men den 11 Januarij Hier heeft wederom een zeer onaangenaam voorval plaats gegrepen hetwelk de hier gevestigde Européërs juist niet tot eere strekt. Ibrahim pacha had, om aan den woeker, die hier op eene buitensporige wijze wordt gedreven, perk te stellen bevolen niet meer dan z5 percent te némen. Eenige europesche vice.consulsdie meest Levantijnen en alle kooplieden zijn namen in stede daarvan, do percent, eu zonden hunne janisaren en secretarissen op het land om deze per centen van hunne debiteurs te innen. Toen Ibrahim dit vernam, liet hij al die afgez,ondenen vatten'*en in de gevangenis werpen, doch ontsloeg ze na vier dagen, vermits alle consuls verklaarden, 1 daartegen reclamatiè'n te zullen doen. Naar men verneemt ziju er terstond berigten gezonden aan de consuls-generaal te Cairo eu men is hier zeer nieuwsgierig hoe daar de zaak zal worden opge nomen In Syrië is de rust op nieuw verstoord. De benden insur- genten iu Horan hebben zich met de bewoners van het Safïetge- bergte vcreenigd. Ibrahim pacha heeft hen reeds maar vruchte loos, aangetast, en men gelooft dat, indien het hem niet gelukt deze benden nog gedurende den winter te vernietigen de opstand in het voorjaar algemeen zal worden. De christensoldaten van emir Beschir zijn drieduizend man sterk naar Damaskus getrokken om zich met de troepen over welke Ibrahim in persoon bevel voert te vereenigen. Laatstgenoemde beeft onderscheiden pachas en emirs bij zich ontboden om hen aan te manen gemeene zaak tegen de opstandelingen te maken. In Jeruzalem en Bethlehem is tegenwoordig de pest weder beer- schende. LONDEN den 5 Maart. Gisteren avond heeft de beer Wood secretaris van bet departement van marine in het huis der gemeen ten het budjet voor de zeemagt ingediend en bij die gelegenheid de opgaven die in de laatste tijden omtrent het verval der britsche zeemagt, vooral in vergelijking met die van andere staten gedaan ziin als ongegrond bestreden. Hij deed opmerken, dat de vermindering, welke onze zeemagt in de laatste jaren ondergaan heelt heeft plaats gehad onder het bestuur der tory's en dat integendeel bet tegenwoordige ministerie die magt gedurig vermeerderd heeltnaar gelang van de behoefte van het oogenblik. Voorts beweerde hij, dat de fransche zeemagt geenszins uit 57 maar slechts uit 32 op het oogenblik bruikbare, en uit 27 in aanbouw zijnde linieschepen bestaat dat de noord- amerikaansche marine thans slechts 7 linieschepen, waarvan 2 in aan bouw telt, en bovendien bijna uitsluitend met Engelschen bemand is; dat de Russen thans, even als in 1817, niet meer dan 43 linieschepen hebben dat in Fronkrijk niet meer dau 35,000 zeelieden zijn, waarvan 18,000 in dienst der koninklijke marine; terwijl daarentegen Eogelaud meer dau 300,000 ingeschrevene zee-

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1