m ZIERIKZEESCHE COURANT. N.° 18. Vrijdag A°. 1839. den 1 Maart BESTUREN EN AIIMINISTRATIEN. Amortisatie-Syndikaat. Amortisatie-Syndikaat. Agentschap Middelburg. NIEUWSTIJDINGEN. GROOT-BRITTANNIEN. FRANKRIJK. NEDERLANDEN. Aceutsohap Middelburg. De AGENT van het DOMEIN te Middelburg zal op Dingsdag den 5 Maart i83g des voormiddags ten io ure, ten Raadhuize der Stad Middelburgen ten overstaan vao den Notaris van deb HORST SERLÉ publiek verpachten: de opbrengst der TOLLEN staande op den grooten weg der klasse, n.° 3 in het Eiland Walcheren; en op Donderdag den 7 Maart i83g, des middags ten 12 ure, ten Raadhuize der Stad Tholen, de opbrengst der TOLLEN staande op den grooten weg der iste klasse n.° 3 in het Eiland Tholen; zullende beide verpachtingen geschieden voor den tijd van e'én jaar, in te gaan met 1.0 April 1839. De voorwaarden liggen ter lezing aan het Gouvernement der Provincie Zeeland, in de Gemeenten langs den weg ter gebrui kelijke plaatsen alsmede ten Kantoren van de beide Notarissen tn den Agent voornoemd bij wien alle verdere inlichtiogen te be komen zijn. Middelburg, den i5 Februarij 1839. De Agent van het Domein G. van deb MIEDEN. De AGENT van liet DOMEIN te Middelburg zal op Donderdag Jen 7 Maart 1839, des namiddags ten één ure, ten Rao Utilize der Stad Tholenten overstaan van den Notaris van VOORST CATS- HOEK, onder nadere approbatie, in het openbaar aanbesteden: Het bouwen van twee TOLHUIZEN een in de nabijheid der Stad Tholen en een nahtj het Dorp Poortvlietbenevens de daarstelling van twee TOLBOOMEN en toebehooren met bijlevering van de noodige materialen. De conditiën en voorwaarden liggen ter lezing in het Logement het wapen van Zeeland te Tholen, en in het Gemeentehuis te Poortvlietgelijk mede ten Kantore van den Notaris en den Agent voornoemd bij wien nadere informatica t« bekomen zijn. Middelburgden i5 Februarij 1839. De Agent voornoemd G. van der MIEDEN. LONDEN, den 23 Februarij. De jongste berigten uit de west- Indische koloniën (Dennrary 2 en Jamaica 19 Januarij) luiden bij voortduring ongunstig ten aanzien der gezindheid van de negers om te werken. De gouverneur van Jamaica heeft eene reis rondom dat eiland gedaan en eene proclamatie uitgevaardigd waarbij hij de negers met veel zachtmoedigheid aanspoort, om tegen het bil lijke loon dat hun wordt aangeboden te arbeiden doch men vreest hier dat deze poging weinig zal balen. In de bijzondere brieven uit genoemde koloniën beklaagt men zich dat de negers zich meer en meer gewennen aan hunne werkeloosheid en losban digheid. Eergisteren is hier ter stede eene bijeenkomst gehouden van koloniale grondbezitters om zich met elkander te beraden omtrent den bedenkelijken staat der zaak waardoor zij groote ver liezen lijden. Van regeringswege Zijn belangrijke bepalingen vastgesteld om de gemeenschap tusschen deze hoofdstad en Ierland sneller te maken. Wanneer deze bepalingen in werking gekomen zijn, zul len dc brieven die maandag avond van Londen afgezonden worden dingsdag avond te Dublin en woensdag morgen te Cork, Limerick, Waterford en in andere iersche steden uitgegeven kunnen worden. Een onzer ministeriële bladen zegt te vreezen, dat onze koop lieden bet gevoelige nadeel over het hoofd zien hetwelk hun han del zal lijden door de bepalingen der londeosche conferentie, ten aanzien van den tol op de Schelde-vaart. Uit Lima wordt, onder dagteekening van 28 November, het berigt bevestigd dat de Chilianen die stad den 8 verlaten en zich weder aan boord hunner schepen begeven hadden waarop de ge neraal Santa Cruz den 10 te Lima was binnengerukt en de gemeen schap met Callao hersteld had. Een deel der chilische troepen bezette de provincie Libertad noordwaarts van Lima gelegen. Hun bevelhebber bad de haven van Callao onder blokkade verklaard maar de vreemde schepen Weigerden die blokkade te erkennen. Santa Cruz bad den chilischen opperbevelhebber voorslagen van vrede, onder bemiddeling van den engelschen gezant, laten doen maar zij waren met verachting van de hand gewezen. PARIJSden 24 Februarij. Het wordt hier stellig tegengespro ken dat de beruchte de Potter Parijs zou verlaten hebben en zich' thans te Brussel bevindt. Men zegtdat bij de jongste opschrijving der dienstpligtigen voor de nationale garde te Parijs het effectief derzelve met omtrent i5,ooo manschappen is vermeerderd. In de gewone briefwisseling van Parijs leest men: «Men ver. zekert op het ministerie van oorlog, dat de prinsen den 1 Maart van Parijs vertrekken zullen om de regimenten die tot het noor delijk observatie-leger behooren in oogenschouw te nemen. Het leger zou vervolgens ontbonden worden en de regimenten terug- keeren naar de garnizoenen waar zij vroeger in bezetting lagen." Het schijnt, dat bet ministerie thans meer genegen is, om de tusschenkomst van Engeland in de mexicaansche geschillen welke zij lang geweigerd had aan te nemen en wel omdat het zelve inziethoe bezwaarlijk het zal zijn en boe groote kosten bet na zich zal slepen om die geschillen door de wapenen te ein digen. Daarmede brengt men in verband dat tot dusverre geena troepen naar Mexico gezonden zijn waartoe de noodige toebereid selen reeds gemaakt waren. De berigten uit Algiers van den 16, zijn voldoende; alle» was rustig in den omtrek van die stad. Meu spreekt echter van nieuwe moeijelijkheden welke met de Kabilen zouden gerezen zijn.' 's GRAVENHAGE den 27 Februarij. Naar men verneemt, heb ben de leden der sociëteit de Place Royale alhier tot blijk hun ner bewondering van bet kloek bedrijf van duig Hazenoot, in den nacht van den 20 op den 21 jl. volbragt aan dezen moedigen jongeling eene zilveren tabaksdoos met een geldelijk geschenk doen toekomen. Ir. den loop der vorige week is alhier achtervolgens aangekomen een aanzienlijk getal verlofgangers van de opgeroepen ligtingen van 1832 en 1833 van welke, na gekleed en gewapend te zijn giste ren een detachement van 112 man jagers, en heden een detache ment van 200 man grenadiers en een tweede van i36 man jagers naar hunne corpsen in Noord-Brabaod vertrokken zijn. De volgende opgave omtrent het nederlandsche leger schijnt óns dit oogenblik niet onbelangrijk toe: Tot de eerste divisie des legers behooreneerste brigadeafd. grenadiers waartoe het korps flankeurs der groningsche studenten behoort; 1 bat. jagers, 1 en 2 bat. 8 afd. inf.; tweede brigade: korps jagers van van Dam 2 balt. jagers en 5 afd. inf. Tot de tweede divisie behooren eerste brigade de korpsen utrecht- sche studenten en noord-brabandsche jagers, de 7 en 12 afd. inf. tweede brigade: de koninklijke jagers de 2 en 18 afd. inf. Tot d e derde divisie behooren eerste brigade: leijdsche studenten, 3 en 4 batt. der 8 afd. en de 9 afd. inf. tweede brigadede noordr hollandsche jagers, de groningsche jagers de 16 en 17 afd. inf. Te Maastricht bevinden zich de veld-bat. der i3 en 14 afd inf. De kavallerie is verdeeld als volgt: eerste brigade: de afd. ku rassiers n.o 1 3 en 9 en het reg. lanciers n.o 10 en de tweede brigade: de reg. ligte dragonders n.o 4 en 5 en het reg. huzarea n.u 6. Van den Helder, wordt van den 19 dezer, gemeld: Bij een' der stormen in de vorige maand was de stoomboot l'Elbe gevoerd door kapitein Petit van Duinkerken naar Dundee bestemd bij Huisduinen op bet strand tot onder de duinen ge slagen. Meer dan drie voet zakte de boot in het zand. Hedea mogl het den beeren scheepsbouwmeesters J. en S. Lastdragers etr den medeaannemer J. Vinnik gelukken, dezelve, nadat zij eerst was opgevijzeld op eene machine met rollen over eene strand* vlakte van 34<> voet met bet beste gevolg zeewaarts te voereu. Met den vloed werd het vaartuig vloten des avonds ten negen ure door de stoomboot Noord-Holland, zonder verder beschadigd te zijn, in bet Nieuwe Diep binnengesleept." Een onzer binnenlandsche dagbladen, verzekert op nieuw uit eene zekere bron, het stel lige berigt te hebben ontvangen, dat,wat er ook io Belgie geschiede Frankrijk vast besloten heeft eene lijn met deszeifs bondgenooten te trekken ter spoedige schikking orW zer zaken. Te Rome zijn de karnavalsvermaken den 8 dezerdoor eett ongelukkig voorval gestoord het ontstaan namelijk van brand in het door den oostenrijkschen gezant, graaf Lutzowbewoond wordende venetiaansche paleis waarvan in korten tijd een aantal vertrekken door de vlammen vernield werd. De spuitgasten wer den echter na eenen arbeid vau twee uren, den brand meester, doch een derzelve werd door eeneu neerstortenden balk dooaelijk gekwetst. De werkzaamheden der sectieu of afdeelingeu van de belgiscbo kamer der representanten zijn nu afgeloopen voor zoover het on* derzoek van de ontwerpen van wet of voorstellen door de rege* ring aan baar voorgelegd betreft. Hoezeer het moeijelijk is uit bet verhandelde in de sectien juist te berekenen lioe groot de meerderheid iu de kamer der represen tanten ter gunste der voorstellen van de regering zal zijn schijnt men zich echter te mogen vleijeu dat er werkelijk zoodanige meer-

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1