ZIERIRZEESCIIE COURANT. Vrijdag A o. 1839. den 8 Februarij. BESTUREN EN ADMINISTRATIE!?. Publicatie. JB eh endmaking. NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. GROOT-BRITTANNIEN. Wo. 12. °^}YC€i BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERI&ZEE. ^Geisieo de aanschrijving va a aZijne Excellentie den Staatsraad Gou verneur dezer Provincie van den 19 Januari] jongstleden Provin- ■eiaal blad no. 77.) Hebben goedgevonden 1. De Ingezetenen dezer Gemeente te berinnerer1 an de wet van den 26 ventose, 4«e Saar 1 luidende als volgt Art. 1. Binnen de tien dagen na de afkondiging dezer wet, zul len alle Eigenaars, Pachters, Gebruikers of anderen, hunne eigene gronden of die van anderen bebouwende, elk voor 7,00 veel hem aangaat, verpligt zijn, om de boomen, op die gronden staande, van ru psennesten te zuiveren of te doen ..«üi véren, op pcene van eene boete van ten minste drie en ten hoogste tien dagen arbeids'. Art. 2. Zij zullen, op dezelfde straffen, gehouden zijn de rupsennes ten en netten van de boomen, hagen of struiken afgenomen, aanstonds Ie verbranden, en zulks op zoodanige plaats, alwaar zulks 2onder ge vaar van brand aan bosschen, boomen of struiken, noch ook aan huizen en gebouwen zal kunnen geschieden. Art. 3. De bestuurders der Departementen (Gouverneurs) zullen bi nnen hetzelfde tijdstip, de boomen, welke zich op deonverpachte Na tionale Domeinen bevinden, van rupsen doen zuiveren. Art. 4' De Agenten der Gemeenten en hunne Adjuncten, (Burge meesters en Wethouders of Assessoren,) zullen, iederin den zijnen, ver pligt zijn, op de uitvoering de/er wet, loe tp zien; /ij zijn verantwoorde lijk voor het verzuim hetwelk ten dezen mogt Worden ontdekt. Art. 5. De Commissarissen van het uitvoerend Bewind bij de Plaat selijke Regeringen zijn verpligt, om, binnen het tweede tiental dagen na de afkondiging dezer weteene schouwing te doen op alle met boomen, houtgewassen, hagen of struiken beplante gronden, "ten einde zich te overtuigen, dat de wering der rupsennesten naar behooren is volbragt, en orn daarvan aan den minister wien het aangaat, rapport te doen. Art. 6. De wering der rupsennesten zal in de volgende jaren vóór den 1 ventose (20 Februarij) moeten geschieden, op straffe alshiervo- ren is bepaald. Art. 7. Indien eenige Eigenaar of Pachter hierop het gezegde tijdstip nalatig tnogt zijn, zullen de Hoofden der Besturen en hunne Adjujpcten, zulks ten koste van den nalatige» door Arbeidslieden ter hunne/'keuze doen verrigten; de kosten deswege zullen bij bevel van inbaarverklaring van den Vrederegter, op de kwitanciè'n der Arbeidslieden van de gezeg'de Eigenaars of Gebruikers worden verhaald, zonder dat de betaling daar van, van de boete zal kunnen verschconen. Art. 8. De tegen woordige wet zal op dpn 1 pluviose (22 Januarij) op bevel van den Commissaris van het Uitvoerend Bevvind, door de zorg van de Hoofden van de Plaatselijke Besturen worden afgekondigd. 2. De Ingezetenen oplettend te maken, op de verpligting welke daaruit voor hen, tot eene tijdige zuivering hunner in eigendom of gebruik loebeboorende boomen, struiken en hagen, van de daarin aanwezige rupsennesten voortvloeit, op de schouwingen die deswege door de Plaatselijke Besturen tusschen den 21 Februarij en 10 Maart aan staande en vervolgens zullen worden gedaan; en op de kosten en straffen welke het gevolg van nalatigheid of verzuim ten dezen zul len zijn. De Eigenaars en Gebruikers van gronden met boomen beplant, ern stig aan tè manen om zich ten dezen in hun eigen belang en dat hun ner Naburen stiptelijk van hunne verpligtingen te kwijten, en daar door mede te werken tot vernieling van een voor de vruchtboomeu en houtgewassen zoo nadeelig insect. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voorwen den, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doeu gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzeeden 6 Februarij i83g. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven 9 De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. ilatwnaU fRilttk. BEKENDMAKING* BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, brengen bij deze ter kennis ran de daarbij belanghebbenden dat de eerste zitting van den Militie-Raad in deze Provincie voor dit Kanton, is bepaald op Donderdag den i4 dezer maand des voor- middags ten 10 ure, in de Abdij te Middelburgvoor welken Raad zullen moeten verschijnen de Vrijwilligers casu quo en de voor een jaar vrijgestelde dienstpligtige LoUlingen van de ligtingen >835 i8361837 en i838 voorzien van de bewijzen tot staving hunner redenen van vrijstelling terwijl de zoodanigen welke op dea bepaalden daguur en plaats aldaar niet verschijnen zullen 3. geacht worden geene reclame te hebben en mitsdien voor de dienst worden aangewezen. Zierikzee, den 6 Februarij i83g. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. 'r - Tsr crdonnant'le van Dezelven,/ De Stads Secretaris. W. J. P. K R O E F. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen door deze ter kennis van derzelver In- en Opgezetenen dat het kohier der Grondbelasting op de gebouwde en ongebouwde eigen dommen van deze Stad, over het dienstjaar 1839, op den 3i Januarij jl. door Z. E. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie is executoir verklaard en op heden wordt gesteld in handen van den Heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier ten fine van invordering. Afgekondigd van deu Raadbuize der Stad Zierikzee, den 8 Fe- bruarij 1839. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KiOEF. FRANKFORT, den 2 Februarij. Het dagblad van Leipzig meent, dat de sedert eenigen tijd in omloop zijnde geruchten nopens het oprukken van een saksisch legerkorps naar den Rijn niet geheel ongegrond zijn. Uit Dusseldorp schrijft men, dat het berigt van het bijeen- trekken van een fransch observatie-corps aan de belgische grenzen in den morgen van den 26 Januarij uit Keulen, met den telegraaf, naar Berlijn is overgezonden dat onverwijld daarop uit Ber lijn insgelijks met den telegraafte Keulen het bevel tot het op roepen der oorlogs-reserve van het wapen der infanterie ontvangen ;s dat nog in den avond van dienzelfden dag mededeeliDg van dit bevel te Dusseldorp is ontvangen en dat aldaar reeds den 27 het grootste gedeelte van de manschappen der genoemde reserve was opgekomen. In 8 dagen zouden al de infanterie-regimeuten 00 den voet van oorlogdat isde sterkte der compagniën van i3o op 25o man gebragt zijn. Men meldt uit Embden dd. 21 Januarij: Het eiland Nesa seriand is den 9 door den stormvloed vergezeld van zwaren ijs gang dermaten geteisterd dat de dijken bijna vernield zijn gewor den. De dijk om het Hamrichshans werd dien dag van tot 6 voeten diepte en 30 lengte weggeslagen. Daar die dijk in dit jaar getijde niet wel kan hersteld worden zoo loopen de bewoners ge vaar bij eenen nieuwen storm een roof der baren te worden- Bij de laatste trekking van de Warschauwer loterij hebben eeo gepensioneerd officier van de garde en een secretaris van het gouvernement te Petersburg deu hoogsteu prijs van 900,000 fl. ge trokken. Uit Rome meldt men dat eene maatschappij van Franschen aanvrage moet gedaan hebben om eene ketting-brug over den Tiber te mogen leggen naar man zegt, zou de regering hare bewilliging daartoe reeds hebben verleend. Volgens brieven uit Rome, van den 22 Januarij, heerschte in het noorden van den kerkelijken staat steeds eene volmaakte rust, en werden de wetten behoorlijk geerbiedigd. Men verwachtte te Rome eerlang eene gewigtige verklaring van den pauselijken stoel in antwoord op de jongste openbaar medegedeelde verklaring der pruissiscbe regering en men meende dat nu minder dan ooit te denken was aan eene minnelijke vereffening van het geschil. Uit Tiflis meldt men van den 24 December: Bij ons ziet het er wel is waar stil uit maar er worden groote toerustingen ge maaktdaar men den Tsherkesson eenen beslissenden slag wil toe brengen. Men is te regt zeer op hen verbittert, dewijl zij de man schap van een gestrand schip in stukken gehouwen hebben. LONDEN, den 2 Februarij. De middelprijs van het graan, over de afgeloopene week bedraagt 79 schellingen 3 pence. Men heeft de hoopdat er geene verdere stijging zal plaats hebben. Het genoemde bedrag is even boog als het hoogste tijdens d«n oorlog. Met leedwezen ziet men hier, dat de invallen van Noord- Amerikanen op kanadaasch grondgebied steeds aanhouden. Het mi nisteriële Avondblad zegt dat de regering der Vereenigde Staten tot schadevergoeding moet aangesproken worden indien de policie aldaar niet voldoende is tot stuiting van de invallen. Het ver trouwt intusschen dat dezelve niet tot een oorlóg tusschen de beide lauden zullen leiden doch men meent tevens dal men de

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1