.4, ZIERIKZEESGHE COURANT. BESTUREN ÉN ADMINISTRATIEF W aarschuwing. 'NIEUWSTIJDINGEN* GRQOT-BRITTANNlEN. NEDERLANDEN. No. 6. Vrijdag *%ef» Ao. 1839. den 18 Jfanuarij. A Mrandsch on iring BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZTERIKZEE. ijetef op'Art. 4^ van lief Bfatvcfreglanient voor de^Sta^ Hebben goedgevonden te bepalen: Dat op Maandag den ik dezer maand en volgende dagen té beginnen des morgens 9 ure dbor al de wijken dezer Stad eene elgeméene Brandscbouwing geschieden zal wordende mitsdien de Ingezetenen daarvan verwittigd en uitgenoodigd om Heeren Brand- meesteren vrij en ongehinderd in hunne eigendommen toe te laten, ©nder herinnering aan de bepalingen van Art. 44 des Reglements omtrent het in goeden staat voor handen hebben van ladders, lan taarns en brêmdenmiers zoo als daarbij wordt voorgeschreven op de straffen tegen de nalatigen verordend, mitsgaders op het plaat sen van vuurhaarden het bergen van brandstoffen als anderzins de aanwijzingen van brandmeesters siiptelijk op te volgen. En opdat niemand hiérvan onwetendheid voorwende zal deze Vrorden afgekondigd, omgeroepen en in de Stads-Gourant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 14 Januari) 1839. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelve j De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z1ÈRIKZEË gezien het dwangbevel door den Ontvanger der Directe Belastingen alhier, opgemaakt tegen de ten achteren zijnde Belastingschuldigen iop'de Grondbelasting dienstjaar 1B38. Gelet op het Besluit van .Z. Excelf. den Heer Staatsraad Gouverneur dézer Provincie, dd.it Maart i836 provinciaal blad n.° 35„ Herinneren derzelver lm- eh Öpgezetenen aan de verpligting tot dadelijke aanzuivering der verschenen Grondbelasting over het af- geloopene jaar Waartoe de nalatigen bij deze zeer ernstig worden aangemaand met waarschuwing tevens dat zij bij langer verzuim fcicb zeiven de kosten van vervolging zullen te wijten hebben, welke idé executie van gedacht dwangbevel zal na zich slepert. Zierïkzeeden 16 Januarij 1839. Burgemeester en Wethouders voörnd. 9 DE CRANE, vi. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W4 Ji P. KRO E F. i;V\ 77/ LONDEN, den ia Janttorij. Woensdag zijn hief eenige der. ge- Vangen canadesche Opstandelingen die onlangs te Liverpool ont scheept waren aangekomen en terstond naar de gevangenis van Newgate overgebragt waar zij blijven móeten totdat zij voor's ko- nings bank verhoord zullen zijn welk voort-egt de beeren Hitmè en Roebuck voor hen verworven hebben. De drié en twintig óverigen zijn te Falmouth naar van Diemens Land Ingescheept. Den orkaan van den 6 op den 7 dezer beeft bok in Ierland schrikkelijk gewoed. Te midden der verwoestingen die bij te Dublin aanrigtte j werd de akeligheid aldaar nóg vermeerderd, door het Ontstaan van brand in de ruime protestantsche kerk Bethesd» die met eenige aangrenzende gebouwen waaronder een liefdadig ge- Slicht en twee naburige woonhuizen eene prooi der vlammen is geWorden; Ook in andere iersche plaatsen is gedufendé dert störiü brand Ontstaan waardoor te Loughrea zeven en tachtig hiiizen vernield Zijn terwijl dertig anderen gelijktijdig door den wind werden om ver gerukt. Uit Verder afgelegen distrikten en Van de Zeekust warën de tfeu- tigste tijdingen ontvangen. Het getal der in Ierland omgekomen Üaenschen wordt op ongeveer vierhonderd berekend. Onder de schepen welke gedurende de jongste stortóén óp dé éngelsche kust vergaan zijn noemt men dé noord-atnerikaansOhe pa tel Pénsylvajiiadie den a5 December Van New York was afgezeild ivierequipagie uit vijf en twintig personen bestond én die eene Zeef frijke lading' in had. Ook de paketboot Si. Andrew en de groote éngetsctle koopvaarder the Lobkwoodi hebben hetzelfde lot ondergaan; De wrakken van the Pensylvania en the Lóckwóads zijn door eenige Ötifkothen schipbreukelingen bijna geheel uitgeplunderd. In weerwil der ijverigste pogingen hebben slechts weinige passa giers en lieden der equipagié Van sommige verongelukte sebepen gered kunnen wórden. Men berekent dat alleen te Liverpool en in de omstrekén honderd raenschen zoo op Zee als op het land als slagtoffers van den orkaan zijn omgekomen en dat voor mee* dan een millioen pónden sterling aan waarde vernield is. Reeds is in die stad voor eene beduidende som ter ondersteuning der overgebleven schipbreukelingen ingeschreven. De verliezen bij de verzekerings maatschappij van Lloyd worden op een half millioen p. st. berekend. t~ Onze dagbladen behelzen berigtén uit Peking(Ghina) van den 3 April. Twee prinsen van de keizerlijke familie Touse en Oan Kuang waren tot het christendom Overgegaan waarom de kei zer heeft bevolen dat aan beide hunne gordels zullen warden ont nomen hunne namen vén de geslachtlijst uitgeschrapt én zij naar Elij (in Tartarije) worden gebannen alwaar zij aan den nederigsten graad van Slavernij zullen onderworpen zijn. 's GRAVENHAGE den 16 Januarij. Men Verzeker! dat er bin nen kort eene algemeene inspectie over de mobiele schutterij zal Worden gehouden. De beide grenadier-bataljorts 11. zaturdag uit deze residentie vertrokken zijn zondag voormiddag te Dordrecht aangekomen en hebben gisteren morgen hunnen marsch over Willemsdorp naar Noord-Braband voortgezet. Bij derzelver vertrek uit Rotterdam is van wege een' onbekende aan ieder der onderofficieren en manschap pen van het eerste bataljon, een pak tabak ten geschenke uitgereikt. Het observatiekorps datnaar men wil onder bevel van den hertog van Saksen Weimar, wordt zamengetrokken zegt men dat voorloopig bestaan zal uit een der bataljoDS jagers de afdeeling grenadiers, en de veldbataljons der g<W toi. i4deen 17de afdee» lingen infanterie, met de noodige kasallerie en artillerie. Berigten uit Nijmegen, van den i4 dezer, melden: «Een gedeelte der bezetting van Grave is uitgernkt. Alhier is gisteren avond eene sterke patrouille uitgeriiarcheerd en worden de buitenwachten en voorposten versterkt ten einde elke strooptogt der belgische voorposten die niet verre van hier verwijderd zijn t tegen Ie gaan." Volgens den thans uitgekomen studenten-almanak bedraagt het getal der studerenden aan de hoogeschool te Leyden 64i van deze beoefenen 36 de letteren 173 de geneeskunde, 264 de regten t5g de godgeleerdheid en 9 de wijsbegeerte. Als eene hoogst bijzondere zeldzaamheid mag het voorzeker Worden aangemerkt, dat drielingen derzelver zestigsten verjaardag in goeden welstand Wiogen vieren zöndet het verlies van een uit het drietal te betreuren te hebben dit is evenwel het geval met de gezusters Anna, Berendina en Margaretha van Rennesdie, op den i3 Januarij 1779 in het dorp Bennekom in Gelderland, ge boren en na het vroegtijdig afsterven van derzelver ouders door haren oom Hendrik van Rennes te Wageningen gezamenlijk groot gebragt zich thans nog, op den i3 Januarij i83g alle drie in leven en in goede gezondheid bevinden de eerste thans Weduwe Van Wilhelm Worheybevindt zich tegenwoordig te Amsterdam els dienstbode bij den heer H. J. Deulz van Assendelftde beide anderen zijn te Wageningen woonachtig zijnde de eerste van dezelve, Berendina, thans nog gehuwd met Hendrik Schoester en de an dere, Margaretha, thans weduwe van Geurt Willem sen. Uit Wervershöof, bij Enkhüizen schrijft men van den 29 December: Als een blijk van bijzondere vlugheid van een klein kind diene het volgende Den a5 December 11. begaf zich de bekende hardrijder Lipps Breebaart, van Wervershoofdoorzijn zoontje, oud 3 jaren en 7 maanden lang g palm en 4 duim op schaatsen vergezeld naar Amsterdam. Door de zwakte van het ijs op sommige plaatsen waren zij genoodzaakt eenige omwegen te maken men kan daarom dén afstand op 9 uren rekenen, welke zij io 6 uren aflegden, waaronder de tijd van vertoeven onder den weg is begt-epen. Des nachts logeerden zij in het Zwaantje, op de texelsche kade, bij den beer Kloppenburg, en keerden den volgenden dag in denzelfdea tijd en op dezelfde wijze naar huis terug. Het laatste uur afstands is door ben in 20 minuten afgelegd. Verwonderlijk is het, dat men bij dé terugkomst van het kind geen blijk van vermoeidheid aan hetzelve bespeurde, naardien bet onmiddelijk met zijne makkers ging spelen terwijl bet tot op deleft: dag niets deert. Vóór de négelatene weduwen en wéezen der slagtoffers Van bet Harlingèr beurtschip is tot heden ingekomen de aanzienl|ké som van f 33g7,20. Volgens een brief Van Egmond aan Zee, van Jen ti dezer, Was den vorigen avond nabij Bergen gestrand het engelschè schip John and William, kapitein Mellow, met vetwstoffen enz. van Londen naar Huil; bet volk was gered én een groot gedeelte des lkding geborgen. Den 8 dezer Zijn op den Hoek van Holland en het slrand van Ter Heide twee schepen gestrand, Het een was een kofschip, ge naamd W. B. Obau Welmnut, toet ballast; de kapitein èn de stuur man zijn Verdronken doch Vier matrozen gered. Het ander was eene brilt met steenkolen Waarvan de equipage, uit acht pefsoaect bestaande verdronken is 5 het schip is gezonken, Bij Katwijk aan Zèe zijn dlngsdag sslddag twee geballast® brlfea

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1